Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
14. nov 2009

garonka vejula ma svadbu?? som ani nevedela 😅

a inac gabika s miskom ako?

garonka
14. nov 2009

ahojky Mirka

no ma dnes svadbičku 😉 aj ja by som si zatancovala 😀

neviem ako gabika len zavolala na par sekund chcela vedieť či je nejaky obchod otvoreny nakupovali a zložila tak hadam sa ozve či je Miško oki a i ona,

a ty ako ? svokrušku maš u seba v Taliansku?

miroslava89
14. nov 2009

ja by som si skor kolace dala 😅 😅 😀

ked s nou budes hovorit tak ju pozdrav🙂 a uz sudoma z nemocky??...

ja celkom dobre nasli sme tu zopar slovenskych rodin nedaleko nas byvaju tak je super🙂..svokruska aj s praitelom pride zajtra popoludni skor sme nezohnai letenku 🙄 ..

a ty ako?

motylik22
15. nov 2009

vefi89 elko69 garonka- dakujem baby som rada ze somnou suhlasite 🙂 neviem o co im ide ved to ide z nasich penazi a ne z ich....a okrem toho bude to moje prve babo tak to je u kazdej asi tak ze chce aby malo vsetko a vsetko pekne kupuje aj ked to nevyuzije lebo sa velmi tesime a chceme aby vsetko bolo perfektne ked to male pride domov... 🙂

motylik22
15. nov 2009

romi01- 🙂 no su mas pravdu ja si ich nevsimam a ani jedna ked sa stretne s takymi nazormi by nemala pocuvat 🙂 ved to budu nase deturence a ne ich 🙂

zazalienka
15. nov 2009

ahojte.. motylik to aj mne všetci hovorili, nič nekupuj zo všetkého rýchlo aj tak vyrastie.. no a to mám malého keď sa narodí zabaliť do plienok a položiť do jaslí na slamu ako Ježiška? šak teda nič nepotrebuje, môže byť aj holý a hotovo? neriešim.. akurát nekupujem také veci ako pultík prebaľovací, ten zdedíme, a vajíčko.. ostatné sme kupovali, kočík, fusak, zimné veci.. niečo nové a niečo z mimibazáru.,. veľa vecí, aj nosených aj nových.. oproti cenám v obchode sa to hovadsky oplatí.. najradšej z mimibazaru kupujem také mega sady oblečenia.. jje to za pár korún a vždy sú tam aj nové veci a také čo sú moc použité vytriedim.. je to moje dieťa a možno jediné.. tak nech má.. no a končene som našla postieľku čo nás nezruinuje a ešte je aj pekná..

vefi89
15. nov 2009

caute baby 😉
ja len na skok, nech mi zajtra drzite palce, idem na tu sladku vodu hnusnu 😅 teraz som to len oblizla, takze dufam, ze to zajtra zvladnem a udrzim to v sebe. 😀
prajem pekny zvysok vecera a nekopanu noc 🙂

elko69
16. nov 2009

ahoj vefi89,no co ako si zvladla sladku vodu?je to fakt take strasne??svagrina mi odporucila dat si to studene z ladnicky ze vtedy sa to dalo vypit inak ako teple to bol strasny hnus...no tak na toto sa teda netesim...

vejula
16. nov 2009

Čavte kočky. No tak už som vydatá pani 😀 Svadba dopadla super, perfektná zábava, spať som išla až o tretej 😅 Ked budem mať nejaké foto hned pošlem 😉
A vy sa ako máte????Aký bol víkend?

vefi89
16. nov 2009

Pekny dnik prajem zienky 😉

Mlada pani, gratulujem 😀 😀 hod fotocky do albumu hned 😀

Elko, pre mna to bol strasny humus, ale ja celkovo sladke nemusim. Mala som toho 250ml, sestricka mi to naliala do dvoch malych poharikov. Śedela som za jej stolom, prvy som vypila na ex, fajne ma nadraplo, sestricka odskocila od stola, hned do mna hodila misku, ale po tom som to nejako udrzala v sebe, ale ten druuhy pohar hned aj vyliala 😀 😀 Potom som hodinu cakala, isla som na krv-3 ampulky a este som potom isla na cukrovku do labaku. A bohovsky som sa tesila domov, ze nieco hodim do ust, nech tu hnusnu chut dostanem prec. Najhorsie bolo, ze som musela ist na lacno a bez kavy. Tak ma este zacala buzerovat, ze preco mam nizky tlak, tak som ju hned uzemnila, ze nech sa necuduje, ked som kav nemala 😀 😀
A inak studene to musi byt, lebo v lekarni sa to vari, ale udrziavat sa to musi v chlade 😉

Ale doktor ma po dlhom case pozeral aj od spodu, takze maly je veliky, ale ze mi gratuluje, lebo sa este neotvaram. Dal mi recept na vitaminy proti krcom Thiamin, alebo tak nejak. Tak dufam mi to pomoze, a 14.decembra idem na dalsi sono, tak hadam aj pipika uvidim. 🙂

Garonka a ty si kde?? Este spinkas?? A vcera sa ti drahy aspon venoval??Moja polovicka dnes ostala doma, ale zajtra ide do roboty 😒

lubka89
16. nov 2009

ahojte tehulky 🙂 mam problem : strasne ma picha v podbrusku neviete co by to mohlo byt?

lubka89
16. nov 2009

halllo je tu niekto?

vefi89
16. nov 2009

lubka ahoj, uz si tu dlho nebola 😉
ale neviem, preco by ta mohla pichat, skus zavolat lekarovi hadmam 🙂

vejula
16. nov 2009

Je Ďakujem vefi. A fotky budu koncom týždna tak ich tu hned šupnem potom :D A super že máš všetko v poriadku, ja som bola vo štvrtok a tiež všetko OK, maternica rasdtie o dušu už som ju mala dobrých 5 cm nad pupkom. A to som mala pred tehu problémy že mám malú maternicu. Tak to teraz dobieha vo veľkom štýle.
Lubka No a s tým pichaním v 16 tt to môže ešte čas od času byť. Mna asi pred týždnom tak začalo pichať v podbrušku že až. Ale doki mi povedal že sa rozťahuje maternica stále a nech vela vela pijem, tak že budem mať moč až biely nie žltý. Ale ak to trvá nejako dlho tak zavolaj pre istotu dokimu. Ale ak to trvá den tak myslím že sa nemusíš stresovať. Ale pre klud v duši kludne zavolaj 😉

diamond_doll
16. nov 2009

Baby neviete mi niektora poradit ?neviem koho sa mam spytat 😨 ..Uz sa mi stalo par krat ze ked som si lahla alebo sa zobudila mala som tam dole v podbrusku taky kopcek na jednej strane..je mozne ze to bolo babo ?alebo co preboha ?furt nad tym rozmyslam 😕

lubka89
16. nov 2009

diamond_doll ahoj aj ja som mala na zaciatku taky kopcek na jednej strane 🙂 ale po case to zmizlo🙂 a doktorka mi povedala ze to nic nieje 🙂
vejula ja velmi casto nie len dneska ale to je take bodave:( a dakujem

diamond_doll
16. nov 2009

A z coho to bolo ten kopcek ?bolo to babo ?alebo co ? 😕

lubka89
16. nov 2009

ano babo tam bolo🙂 neboj neni to nic vazne ale ak chces tak choj ku dokimu🙂

vefi89
16. nov 2009

vejula, 5cm nad pupkom??to dako moc vysoko na tt nie?? Ja mam teraz len 3 cm a to mam 26+4

diamond_doll
16. nov 2009

No tak som si myslela dobre potom 😀 lebo nevie co ine okrem baba by to mohlo byt.uz sa mi to stalo asi 4 krat som kukala ze co to je ..ale len ked som lezala 😀

vefi89
16. nov 2009

diamond nestrachuj, zachvilu to budes mat aj za stoja. 😀 ja mavam stale brucho sliegom 😀 😀

Lubka ako sa mas a kde si bola celu tu dobu? 😉

vejula
16. nov 2009

No neviem on mi to nepovedal. Ale hmatal mi to a mal asi ruku takých 5 cm nad pupkom a pozrel na mna a hovorí, že pekneeeee. Tak som si to tak domyslela, ale neviem to tak na isto že by som to mala napísané. Ale normálne pohyby som cítila už aj tak akoby nad pupkom, možno si to len namýšlam neviem. No a možn že ked som menšia tak mám menší priestor pod pupkom tak to je už dalej. Ja fakt neviem.

vefi89
16. nov 2009

vejula, vsak ja nevravim, ze to nemoze byt pravda 😀 len je to zvlastne, este som sa s tym nestretla a to som studovana sestra. ale zasa ono asi celkovo priemerne hodnoty nemusia byt vzdy pravdive 😀 😀
mali ste velku svadbu??a kde ste ju mali?
inak ja rozmyslam, ze si dam zmenit priezvisko, bez koncovky -ova. je to komplikovane ci ste sa s tym nestretli?

vejula
16. nov 2009

No sama neviem, ja som to len tak odhadom trepla, takže možno to bude o nejaký cm menej 😅
A na svadbe sme mali okolo 70 ľudí, takže celkom dosť. Ale bolo dobre, tlačiť sme sa netlačili, jedla bolo ajajaj. Len alkohol sa nejako moc mínal tak sme pred polnocou ked ma uniesli boli ešte v tescu pre istotu kupiť nejaké flašky borovičky a hrušky, nech nieje trapas 😀

lubka89
16. nov 2009

vefi bola som vibavovat okolo svadby🙂

vefi89
16. nov 2009

vejula, tak potom super, ti zavidim, ze ja som taku nemala 😀
lubka, aj tebe sa to uz blizi, sa musis tiez velmi tesit 😀

lubka89
16. nov 2009

no aj ano len mam strasne stresy🙂
jevula, a zvladla si aj vykrucanku?

vejula
16. nov 2009

A vefi, ty máš kedy svadbičku???? No ja som sa tu s tým tuná u niekoho známeho síce nestretla, ale myslím že tomôže byť v pohode. A fakt neviem čo okolo toho treba. Ale ked chceš tak sa to určite dá zariadiť. Inač taký trapas že som sa do zápisnice začala podpisovať do kolonky manžel :D :D :D

vejula
16. nov 2009

jaj vefi ty už si vydatá a chceš si dať len zmeniť meno??? Som to zle pochopila. Ale určite sa ti bude dať aj takto.
A Lubka ak myslíš ten tanec po čepčení tak som to zvládla ale povedala som DJ-ovi aby nehral viac ako desať minút a kto nestihol zatAncovať tak smola :D

vefi89
16. nov 2009

lubka a preco stresy??vsak to bude najkrasi den zivota 😉 🙂

vejula, ja som vydata uz vyse dvoch rokov, ale na svadbe sme mali len svedkov. Som sa zaprisahala, ze nebudem platit veceru pre 120 ludi. mame totiz mnohopocetne rodiny 😀 tak si chcela prebrat ulohu autority 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre