Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

natalia777
19. nov 2009

a muz z KE 😀

vejula
19. nov 2009

Čafte kočky. No mna tiež trocha chrapčí asi v prieduškách. Ale necítm žiadnu bolesť ani tak, horúčky žiadne len na pere sa mi čosi vyhodilo ale už je to aj preč. To po tej svadbe asi bol organizmus vyčerpaný. Inač čo sa týka tej imunity. Ja som tiež kupovala actimel a je to nehorázne drahé. A v poslednom období bola taká aféra že bolo dokázané viacerými výskumami že actimel je len obyčajný jpgurt. V Anglicku už zakázali reklamy na actimel, lebo sú zavádzajúce. Tu to ešte beží ale dosť sa o tom popísalo. Tak som to úplne prestala kupovať, lebo je to fakt drahé na takú malú flaštičku.

zazalienka
19. nov 2009

ja beriem rovamycine, každých 12 hodín.. a furt čakám že zaberie a ništ..

vefi89
19. nov 2009

Natalka, u nas som ho videla myslim aj po 80 eur. Ale na bazosi sa da pouzity, myslim, ze tam bol aj za 50

natalia777
19. nov 2009

jaaaaaj lebo tu stoji okolo 80 libier co je okolo 10 eur viac ako na sk.... takze lacnejsi ani velmi nie je a ani drahsi o dost... tak co uz kupime ho tu, a pouzity velmi nechceme lebo sa bojime aby fungoval spolahlivo a tiez aby ma zaruku ak by nieco 😅

natalia777
19. nov 2009

a ozaj vy ho kupujete????

lubka89
19. nov 2009

ahojte baby🙂ako?

lubka89
19. nov 2009

jetu niekto?

garonka
19. nov 2009

som tu a nevarím nič 😠 drahy mi kupil do polievky mexicku zeleninu a do obchodu sa mi nechce tak som si objednala pizzu už len čakam 😅

Natali

ja pochadzam z dedinky asi 17km od Prešova a drahy je origoš Košičan, tak už tretí rok bývam v KE ale ja sa stále smejem že som z valalu 😀

kočík by sme chceli na Vianoce aby bol doma no uvidíme či sa podarí

garonka
19. nov 2009

lubka ahooooooooooj 😀

zufo
19. nov 2009

ahojte, som tu prvy krat a nejako sa so strankou len zoznamujem. paci sa mi ako si tu navzajom radite, tak snad mi budete vediet pomoct. som prvy krat tehotna koniec stvrteho tyzdna a uz dva tyzdne ma velmi boli v podbrusku. najhorsie to je ked sedim a idem sa postavit, alebo ked menim polohu bud pri sede alebo ked lezim. mate niektora s tym skusenosti? je to normalne? zaujimave je ze ked chodim nic mi nieje. ale zas chodit dokolecka cely den, no komu by sa chcelo. spominala som to Dr. tak cumel na mna ako koza na vrata. tak som sa rozhodla ho vymenit. dnes idem k novemu Dr. tak drte palce.

vefi89
19. nov 2009

Zufo, pokial citis bolesti ako pred alebo pocas MS,je to v poriadku, ak s vsak bolesti ineho charakteru, predsa len ti pomoze druhy lekar.Prajem stastie 😉

Garonka sa mas pizzu chrumat. Mi robte teraz chute, ked ja budem najblizsie jest az vecer a vcera som bola cely den na vajcoovej polievke 😨

zufo
19. nov 2009

dakujem Vefi, su to ine bolesti, pri MS ma boleli krize, toto je pre mna nove...som zvedava co mi povie lekar

garonka
19. nov 2009

vefi

našla som stravne listky v šuflíku platne do decembra tak som ich použila na pizzu to bola zachrana pre môj žaludok 😀 😀 😀 a dala som si obyčajnu šunkovu s ananasom vola sa havai 😀 a kuracie laby urobí drahy mne sa nechce už vonkoncom nič

vajcova polievka je mňam to ako ju robíš? je v nej i rasca?

garonka
19. nov 2009

zufo

a lekar ti nerobil sono? ak su to bolesti ako pred MS je o oki

zufo
19. nov 2009

ja nechcem nic vraviet na lekara a podla mna bol divny, robil mi ultrazvuk povedal ze je vsetko ok...ked som mu spomenula bolesti a povedala som ze to nie su ako pri menstruacii, pretoze v tedy mna bolieva chrbat tak sa cudoval ze to ma nema z coho boliet. spomenula som mu ze mam razstep chrbtice a ze uz dlhodobo beriem k.listovu aby bolo babo v poriadku pretoze to je dedicne tak povedal ze dobre. nic viac. idem za chvilocku k novemu lekarovi...mne sa to nepaci, len "mavnut rukou" a povedat ze pridte o 3 tyzdne.

vefi89
19. nov 2009

Garonka, moze sa robit s rascou aj bez, kazdy ma rad inak. je sice dobra, ale nie je syta 😅

awooojky
19. nov 2009

ahojte babulky, cítam to tu a cítam ale je toho fakt vela. Mešká mi to 7 dní , casto chodím mocit, mam akoby vacsie prsia sem tam mi príde zle od zaludka. myslela som ze je to maličké a velmi som sa tesila. No ked som spravila testik bola tam len 1 ciarka.:( a strasne mi to prislo luto. Teraz beham vkuse po nete, a citala som ze nemusi byt test pravdivy, tak mi to vrta v hlave.
Nemáte niektorá s tým skusenosti?
Dakujem pekne

vefi89
19. nov 2009

awooojky, niekedy mozu byt priznaky klamlive..nechcem ti ale stratit nadej, preto napise, ze vela zien/bab pisalo, ze HgG im ukazalo az po dlhsom case. Skus mozno este tyzden pockat a potom dalsi test??

awooojky
19. nov 2009

to je pravda, ale vies sama si to nejak vsugerujem ked po niecom tuzim velmi. no uvidime. pockam asi fakt taky tyzden aj ci dojde a ked nie tak si spravim test a uvidim.

vefi89
19. nov 2009

to bude pre teba asi najlepsie 😉

awooojky
19. nov 2009

asi ano ale keby boli // by som sa nepohnevala 😵

vejula
19. nov 2009

čafte kočky. No zufo, mna najviac bolelo brucho práve ked som chodila, ale asi to bude mať každý individuálne. Inač garonka tiež som dnes mala pizzu, Amigo sa volá, boli tam aj šampiňony ale však to prešlo nejkakou tou teplotou tak snád to nemôže vadiť.
Awojky ja som na začiatku tehu tiež mala len jednu čiarku aj som bola na sone a doki mi povedal, že mi preto mešká lebo mám málo hormonov a chcel mi nasadiť HAK. Ale som nechcela už že si počkám, kým nedôjde a o týžden na to už // 😉

awooojky
19. nov 2009

vejula
jááááááj to si mi dala taku nadej normalen len dufam ze nebudem sklamana
keby ste mali pravdu a potom zeby fakt boli // velmi by som si to priala, počkam počkam, aj ked to bude tazke ale tak uvidime ako to dopadne drzte prsteky 😅

vefi89
19. nov 2009

Garonka, vari mas muzika doma?? 😀

vejula
19. nov 2009

Budem mooooc držať prsty awojky, nech to výjde. Potom daj určite vedieť ako to dopadlo... Ved nádej umiera posledna. Ja už som sa naplakala, ked mi doki povedal že budem musieť nasadiť HAK, že už som sa chcela pokúšať o bábo a zas sa to oddiali a tak že aké je to nespravodlivé, a potom som skoro na prdel spadla ked som mala test pozitívny 😀

awooojky
19. nov 2009

no veru dost plakania treba mysliet pozitivne a podarí sa 😵

vejula
19. nov 2009

jasnačka, no ved toto. Treba sa tešiť. 😉

garonka
19. nov 2009

vefiiiiiiiiiiii

hej doma je ale sme šli k bratovi do nemocky odniesť veci ja som v aute počkala nerada by som sa trepala do nemocnice aby som nebodaj niečo nechytila a potom sme boli u maminy pre detsky balíček, bodynka, košieľky a všetko slovenska výroba fíha 😉

a teraz som sama drahy šiel do roboty no nič nove u nas niekto robiť musí

garicka
20. nov 2009

dobré ránko tehulky 😉

"my" sme v noci boli hladní, môj miško papá ako sa mu zachce. raz spapá polovicu a potom aj skoro dvakrát toľko. ešte si musíme na seba zvyknúť. ale je ako bábika. idem hodiť foto do albumu pokým spinká lebo už dlho nebude... dnes ideme k pediatričke sa ukázať, tak som zvedavá ako to dopadne 😵

inak fakt si užívajte toho spánku lebo potom to nebude možné

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre