Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
28. nov 2009

vy ste mali hnusne pocasie???
my sme mali celkom pekne. teplo sice inak vyzera, ale slniecko sem tam kuklo a aj bolo prijemne. ja som po vonku len v mikine behala 😝

garonka
28. nov 2009

škaredo bolo aj pršalo trocha ☹ 😠 😠 😠 a teraz kukam vonku je jasno 😠 no furt opačne

len moja nebuď lajdak aby si neochorela lebo budeš ležať v posteli 😀

vefi89
28. nov 2009

ja nie som lajdak 😔
u nas je teraz dako divne. Padla hmla, ale taka husta, ze nevidim svagrinej do okna 😀 😀 ale zima nie je.
a kedy sa ti vrati polovicka?

garonka
28. nov 2009

joj mojaaaaaaaaaaaaaa krasna 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no mojej polovičke som vynadala teraz poriadne 😠 lebo robí cely deň taxikara a ešte i brata s kamoškami do mesta musel odniesť som dala ultimatum bolo to poslednykrat lebo v rodine im narobim peklo 😠

garonka
28. nov 2009

ja som ale zlostník 😀 to vidno že som Lucifér 😀

vefi89
28. nov 2009

aj ty mas rozky??
idem do sprchy a hadam aj skusit spat, lebo kym sa skonci ten trapny agent mi oci vykrvacaju 😀 😀

Nerozculuj sa, davaj pozor na Tobiasa a nekric na dreheho ked pride dom 😀

Bruuu nocku vsetkym 😉

zazalienka
28. nov 2009

DESMOD FOREVER... dobre som držala palčeky.. aj tak je Kuly najlepšíííííííí...

garonka
28. nov 2009

to mu ešte z valčekom po hlave dame s malym my sa nedameeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀

vefinka aj tebe dobru nockuuuuuuuuuuuu 😉

zazalienka
28. nov 2009

vefi dobruuuuuu...

lenocka84
28. nov 2009

vefi dobruuuuuuu a sladke sniiiicky

vejula
28. nov 2009

čavte kočky... Aj ja som strášne smutná a nahnevaná... Manžel mi šiel do mesta s kamarátmi a urobil ešte takú sprostosť. Ani sa mi nechce to tu rozpisovať, lebo je to na dlho. Stále by som revala. Fakt mi je hrozne. A to som si myslela že najhoršie mám za sebou. Ale ja neviem čo je to za sprosté obdobie teraz 😢 😢 😢

zazalienka
28. nov 2009

vejul čo sa deje?

lenocka84
28. nov 2009

vejuli chlapov neries
ja som sa uz dnes tiez rozplakala nad tym svojim, tiez odisiel vonku
a ja som teraz obriadila 2 male deti, aj svagrinku, a konecne pokoj

zazalienka
28. nov 2009

môj je doma pri mne, ja kukám na slávika a on zasa číta o Egypte.. to je jeho sen, opäť sa tam pozrieť .. už môže robiť sprievodcu.. ja neviem, ale môj muž takto nezvykne chodiť.. asi preto že mu labzovala prvá žena stále s niekým, po diskotékach.. on si teraz vyslovene vychutnáva chvíle doma.. pri sviečkach s pohárom vína.. celý čas ma drží za bruško, číta a po očku sleduje ..

vejula
28. nov 2009

Joj baby, ja viem že to nemá zmysel riešiť, ale ja sa teraz neviem nad tým všetkým povzniesť.... No proste mám pocit, že som uplne posledný človek na svete pre všetkých. Asi je to len momentálny pocit, ale už ma boli hlava, už ani revať nevládzem. Hlavne že mužíček sa baví s kamarátmi. To je najdôležitejšie... A mna nechá v smutku doma samu... Už aj maličký sa buri v brušku 😢

zazalienka
28. nov 2009

vejul hlavne nestresuj.. niektorí chlapi si proste nechcú alebo nevedia uvedomiť že už treba mať iné priority.. a že flákanie s kamošmi tak raz za čas.. aj to s mierou.. koľko má Tvoj manžo rokov?

lenocka84
28. nov 2009

vejuli to ja riesim denne
takze dokonale poznam pocit ktory je teraz v tebe
len mne dokaze povedat nie, kamos zavola tak hned leti ☹ ☹

zazalienka
28. nov 2009

baby mrzí ma že sa Vaši chlapi takto správajú.. je to maximálne nezodpovedné a necitlivé hlavne.. lenže ono je to fakt aj o veku asi.. ja mám zajtra 35 a môj muž 37.. niečo už máme obidvaja odžité..

vejula
28. nov 2009

Zazi manžel má 27, niekedy sa správa jak keby už bol vyburený, a niekedy jak 18 ročný sopliak... A proste keby mal prísť o 5 minut neskôr za kamarátmi to by bola pre neho príšerná veľká strata. Som len potrebovala aby 5 min na mna počkal, lebo som potrebovala od neho niečo zobrať, čo mi zabudol vyložiť.... Nie on mi to radšej schoval pod dajaku železnu budku, čo mal po ceste, aby som si tam pre to prišla...A ja som sa tam 10 minut prehrabávala medzi hnusnými smeťami... A on musel pokračovať dalej v ceste.... Lebo by mu ušlo 5 minut s jeho drahými kamarátmi pri pive... Viem že je to somarina, ale je mi z toho uplne na blitie... Fakt... Že nevie obetovať posr... pár minut...
Lenočka, ty si si dnes poplakala???? Ja mám niekedy pocit, že všetky tehulky su strašne šťastné, a len ja bulim ako hlúpa.

lenocka84
28. nov 2009

vejula ja som hlavne teraz vecer
lebo krasny vecer, vsetko ok, kym nezavolal kamos
a to sa polovicka hned obliekol a sup ho do pezinka
byvame v ba
takze ako uplne ze super
a do to som este pomahala svagrinej, lebo asi po roku obla vonku, trosku popili tak ju to zmohlo
tak isla uspat maleho, zaspala aj ona
tak maleho prekladat, uz nema 5kg, je to chlapina, malej urobit veceru, osprchovat ju, vsetko okolo toho a ulozit ju
samozrejme maly sa zobudil lebo som ho dala do jeho postielky, co som nevedela ze mam robit,takze na jeho srdcesrvuci plac som nabehla do izby, tisila ho narukach, ale to sa uz aj svagrina zobudila, a povedala ze som ho vlastne nemusela prekladat ze nato sa budi
takze mi to prislo vsetko tak luto, tak este dalsie slzicky boli ☹

zazalienka
28. nov 2009

nie, nie je to somarina.. tak toto by mi raz urobil a má zbalené tašky.. takisto netolerujem opíjanie a môj muž to vie.. proste môj bývalý frajer sa semo tamo opil, raz si roztrieskal hlavu a ešte ma aj do telefónu opitý oklamal, že nepil.. odvtedy mám k tomu odpor..
nie je to vždy u nás ružové, tiež si viem zakričať aj poplakať, aj keď posledný rok je to väčšinou kvôli exmanželke a jej výlevom a útokom na mňa a môjho muža..

vejula
28. nov 2009

😢 No chuda.... Mne sa tiež minule psik pogrcal, ked bol manžel v krčme pod postel a volám mu že to nemôžem utreť lebo je to pod postelou... On mi na to že nech odtiahnem postel ... Chaápeš????? Ja budem v 5 mesiaci odťahovať postel.... No fakt niekedy má rozum jak malý chlapec.

vejula
28. nov 2009

No Zazi, tak to si viem predstaviť, že to nemáte ľahké ked sa vám do života pletie mužova ex... A čo si na tebe vylieva svoje problémy??????

lenocka84
28. nov 2009

jaj trosku ma aj brucho rozbolelo
nakolko maly ma cca 11kg
a mala tych 16-17kg urcite
a moje babulo evidentne protestuje

zazalienka
28. nov 2009

tak na to neviem čo povedať.. to je dosť drzé.. ale hádam sa tí Vaši chlapi spamätajú a pochopia, že kamoši im neoperú, nenavaria, nezohrejú posteľ, neuvaria čaj keď sú chorí.. a to chlap má 36,9 teplotu a už zomiera..

lenočka a švagrová nech nenasáva keď to nevie a má malé deti.. už len Tebe aby sa niečo stalo keď sa naťahuješ..

lenocka84
28. nov 2009

zazi len ja sa jej teraz zastanem, ma debila muza, nic jej nepomoze, na vsetko je sama, od domacnosti, cez deti proste vsetko
takze to ze sla von, som bola velmi rada, a ze on z toho nerobil dramu

zazalienka
28. nov 2009

lenočka, to ma mrzí že to je v takejto situácii.. hlavne sa šetri, aby si si neublížila.. ja len nedokážem pochopiť jedno.. to sa z muža stane debil po rokoch, alebo sa tak prejavoval už skôr?
vejul, je to jedna asi zrejme chorá žena podľa mňa.. na mňa žiarli od začiatku, môjho muža vydiera cez dcéru, bojujeme s ňou dva roky v kuse.. ona má v ruke zbraň . malú Veroniku.. som sa rozpísala v téme paragrafy - nechcem aby sa moje dieťa stýkalo s otcom.. no dosť zaujímavé čítanie.. každý má v živote niečo.. my zasa takýto problém.. pritom malá nás ľúbi obidvoch.. aj ocina aj mňa ako macochu..

lenocka84
28. nov 2009

zazi oni su spolu cca 7 rokov co viem
ja ich poznam cca 3,5 roka
a cely ten cas je podla mna debil
takze k nemu uz len tolko

idem ja skusit ist do hajan bo som nejaka unavena
konecne 😀
tak Vam tu zelam dobru noc, a rano sa vidimeeeee 😉 😉 😉

vejula
28. nov 2009

Práve mi došla SMS že som jeho milovaná mačička.... No ale tak tiež vie byť milý až po funuse, ked si zavarí... Ale tak mohol by po predu rozmýšlať, že ako sa má správať, a že teraz potrebujem zvlášť citlivý prístup, ked čakám bábo... Si to tí chlapi predstavuju ako nič, že tak mám brucho, no a čo.... A tie všetky veci za tým si vôbec neuvedomujú.... By som chcela, aby si chlapi vyskušali čo je to... Vzdať sa razom toľkých vecí, a tie všetky hormony a tak.... Niekedy mám pocit, že to ani nechcu pochopiť, aby nemuseli priznať že sami by to nikdy nezvládli.

zazalienka
28. nov 2009

lenočka dobrúúúú.. hlavne kľud a pevné nervy.. a pokojný spánok obidvom..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre