Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

slovakia13
10. júl 2009

napr este teraz ak zjem zelene jablko koniec ,moje brucho sa ide zblaznit-ako keby mi islo prasknut 😝 😝

andrejusa
10. júl 2009

že by sa to rozťahovala maternica? a to nadúvanie je normálne?

slovakia13
10. júl 2009

dole pri vajecnikoch mna boli doteraz ,ze je to tym ako rastie maternica ako pises a vetry som mala strasne hlavne v prvom trimestri

andrejusa
10. júl 2009

no presne! celý deň som nafučaná ako balón, ani neviem z čoho by to mohlo byť, ale mám pocit, že zo všetkého. Zajtra si musím kúpič detský čajík. Za chvíľu sa pustím do melónu.

slovakia13
10. júl 2009

kup si v lekarni detsky caj na vetry a skus co to spravy 😉

andrejusa
10. júl 2009

ok, ďakujeeem.
Dnes sme boli v čínskej reštike na obede a tak som sa nahltala, že nevládzem dýchať. 😀

slovakia13
10. júl 2009

sorry spravi ja tu zabudam gramatiku-strasneeeeee 😎

andrejusa
10. júl 2009

chi chi, ani som si nevšimla. 😉

katica5
10. júl 2009

Ahojte baby, na bolesti v podbrusku mne dokina poradila magnezko, ono to pomoze

andrejusa
10. júl 2009

ďakujeeem, popýtam sa dokiho, alebo v lekárni. Klasika tie vitamíny magnezium? ja beriem vitamíny calibrum baby plan a neviem či tam magnezium aj nieje, musím pozrieť. Už ma napadlo, či to aj z tých vitamínov nemôže byť...

katica5
10. júl 2009

z vitaminov urcite nie, ja som mala aj obyc magnezko aj magneB6 mne to pomohlo

slovakia13
10. júl 2009

inak ja si tiez sem-tam hodim aj magnezko ,ked ma chytia vacsie krce......ale nastastie ako som v 2.trimestri,vsetko je ok

andrejusa
10. júl 2009

ja aj pred tým, než som bola tehotná som tabletky nužívala nikdy nikdy. To už keď som sa div neplazila po zemi od bolesti... teraz je mi také cudzie niečo užívať, skôr mám z toho zlý pocit, ako dôveru, že mi to má pomôcť a neublížiť bábu.

slovakia13
10. júl 2009

vyskusaj ten caj a uvidis 😉 ,pripadne sa este porad s gynekologom

andrejusa
10. júl 2009

ten čajík je taký prírodný, ten si určite pôjdem zajtra kúpiť. 🙂

aninka89
11. júl 2009

dobré ránko, iba som sem mrkla či tu niekto nieje...mužiček išiel na nákup tak mám trochu času, potom sa mu už budem musieť venovať 😀 Zajtra máme prvé výročie, som zvedava či bude nejaké prekvapko....možno aj zabudol 😠

miroslava89
11. júl 2009

dobre ranko🙂kde ste vsetky hm?

jespera
11. júl 2009

ahojte,
Miroslava pozeram - ze su zhruba v rovnakom tt ako ja. Nemas nahodou pocit staleho nutkania na malu toaletu?
ja totiz nic nerobim len sedim na wc, a mam pomaly uz ani neviem kedy mi treba silno na zachod - lebo ten pocit mam stale. A teraz neviem ci je to normalne - alebo mam nejaky zapal. ....dik.

miroslava89
11. júl 2009

jespera ja ten pocit nemavam nikdy...takze neviem..

allinka79
11. júl 2009

jespera, ja ten pocit mam.. mozno nie uplne casato, ale dost casto chodim a sedim tam dlho. keby si mala zapal, tak to podla mna citis... bolest a tak...

andrejusa
11. júl 2009

ahojte 🙂 jespera, ja som len v 7t., ale chodím na wecko stále. Mamina mi vravela, že tehotné chodia často, lebo im to bruško tlačí na mechúr, ale mne ešte nemá veľmi čo tlačiť... Skôr mám obrovský problém, že nechodím na veľkú potrebu. Možno dva razy za týždeň... a nepomáha ani ovocie, jogurtíky, nič... nemáte skúsenosti?

slovakia13
11. júl 2009

ahoooj baby
tak ja sedim na zachode dost casto 😒 hlavne ked sa mala rozhodne ,ze na mojom mechuri sa jej sedi najlepsie 😝

miroslava89
11. júl 2009

to som asi jedan z mala tehuliek ktore sedia na wc minimalne🙂..ale tak take casy na mna mozno len pridu🙂

biancarv
11. júl 2009

no veď počkaj ked budeš vo vyššom štádiu tehotenstva, budeš častejšie na wc ako v posteli 😀

januska26
11. júl 2009

Andrejusa, no tak tu zacpu som mala aj ja, a to ze v 7tt chodis stale na toaletu, tak to ta kludne moze tlacit ta maternica, to uz hned od zaciatku, ja uz od 6tt chodim tak 4krat v noci, takze tak...co sa tyka tej zacpy, tak ja som dost ficala na acidku, ale myslim, ze ani to moc nepomahalo, neviem, proste vela pit, minimalne dva litre, dva a pol...casom by sa to malo upravit, ale musis to dodrziavat, a myslim, ze by si mala aj pravidelne jest, mne to celkom pomaha, potom chodim aj pravidelne na wc...

andrejusa
12. júl 2009

ahojte 🙂 , tak my už máme po takom neskoršom obedíku a oddychujeme. Od kedy ste začali nosiť tehu nohavice?

inka28
12. júl 2009

januska aj ja som mavala zacpu a to dost dlho, niekedy som aj 4 dni nebola na wc.Uz som nevedela co mam vyskusat,lebo nic nepomahalo, kazdy mi nieco ine radil.Teraz asi posledne dva tyzdne sa mi to upravilo. Ked som bola o dr. a povedala som muto tak mi dal prehanadlo, ked som prisla domov a precitala sm ze to nieje pre tehotne a kojace zeny tak som to vobec nebrala. Teraz som rada ze mi velmi chuti ovocie, myslim ze aj to mi pomaha.

januska26
12. júl 2009

Inka, no ja jem vela ovocia aj zeleniny, urcite to pomaha!A v tehotenstve sa prehanadla nemaju brat, ale niektori doktori fakt predpisuju hocico...najlepsie si este pre istotu precitat pribalovy letak...
Andrejusa-teda ja som v 12tt a este vobec som nepribrala, teda mozno pol kila🙂)v stredu idem na scan, tak som zvedava, dufam, ze je vsetko v poriadku, aj ked teda nepriberam...niektore baby v 12tt maju teda riadne brucha...to mne kym take narastie, tak neviem...

inka28
12. júl 2009

januska ja som doteraz pribrala 0,6kg a to som v 17 tt.Brusko tiez nemam len som nejako napuchla 😀
mne sa skor zda ze to mam sadielko, lebo babatko by bolo tvrdsie

januska26
12. júl 2009

jeeej, Inka, tak to si ma potesila, tiez mam pocit, ze mam len nejake nafuknute to brusko, ale inak nic. Tak som mala trosku strach, lebo vsetci sa ma pytaju, ci mi rastie brusko a tak...A doktor ti povedal, ze je to ok, nie?kedy si mala naposledy scan?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre