Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mata1001
6. dec 2009

vidis kys lisovu mam aj doma.tak ja sa na to opytam dr ci ju mozem brat.juj ja uz mam pre neho tolko otazok ze polovicu zabudnem... 😀

mirka12011
6. dec 2009

ved si zapis na papier a budes mu citat 😀 ved nato tam je,aby aj radil no ne...a kys.listova je vitamin na odporu vyvoja a proti rastepov chrbtice a pod...

mata1001
6. dec 2009

ja som na to uz myslela ze by som si to napisala ale vyzerala by som jak blbec ze tam vybalim papier a citam 😀 😀 😀 😀

mirka12011
6. dec 2009

nie preco proste aby som nezabudla 😎 alebo si to napis a nauc sa to 😝

mata1001
6. dec 2009

mirka no napisem a v cakarni este prestudujem..

a uz mate vybrane mena?

mirka12011
6. dec 2009

mame, ale prezradim az ked budeme vediet pohlavie 😀 my sme mali mena vybrate uz davno 😉

mata1001
6. dec 2009

no my sa nevieme dohodnut.moj mm si robi stale srandu.a vymenuvava mi take mena ze Sergej,Bonifac...Kleofil
😀 😀 😀

red_kika
6. dec 2009

ahojte babenky, kde mozem najst ten cinsky kalendar? mate prosim nejake linky?

dakujem

mirka12011
6. dec 2009

http://www.nasarodina.sk/tehotensky-kalendar/ka...
kika tak tu mas len kalendar
matka tak bonifacov vela nieje :D kleofil to je meno :D

mata1001
6. dec 2009

no ved co by si mu na to povedala?ja nemam slov,ale ked ja vyberiem a poviem mu mena tak ani jedno sa mu nepaci. 😒

mirka12011
6. dec 2009

tak ja som chlapcenske vybrala uz v detstve podla filmoveho chlapca 😉 a manzelovi sa paci a dievcenske som mu povedala a pacilo sa mu tiez tak my problem nemame z menami 😉

mata1001
6. dec 2009

no tak ty sa mas...ale myslim ze aj my sa urcite neskor dohodneme.alebo ked nie tak bude po mojom 😀 😀 😀

babulky ja koncim.idem sa osprchovat a psychicky pripravit do prace. 😉

lenocka84
6. dec 2009

mati tak prijemny zvysok vecera
a prid castejsie

mirka a co ci sa da v 13tt?

mirka12011
6. dec 2009

ist na 3D

lenocka84
6. dec 2009

na 3D mozes ist kedy ty chces
vacsinou sa deli na 2 casti
prva je od 13tt do 16tt a druha od 24tt do 26tt
pri prvom sa viacmenej len zbezne kontroluje babo, a hlavne je z toho zazitok pre mamicku, ma dvd aj fotky
a pri tom druhom "velkom" sa uz kontroluje podrobne

ja idem teraz v utorok, doobeda

mirka12011
6. dec 2009

jej tak to by sme mali ist aj my aby sme to stihli 😉 jejej tak krasny zazitok prajem 😎 tebe podla sona neskratili alebo nepredlzili termin porodu?

lenocka84
6. dec 2009

hej dokonca 2 krat mi to cele predlzoval, lebo babo bolo mensie
v 13tt do 14tt sa da uplne presne vypocitat ten termin
podla velkosti maleho
vraj neskor sa to uz neda

mirka12011
6. dec 2009

mne presunul na 7-9.6 asi mimco nechce byt v brusku ked mamina vzdy len vracala sa divim ze nepredlzil som cakala ze prdlzi lebo som dovtedy nepribrala ani kilo tak uvidime ako to bude dalej 😉

lenocka84
6. dec 2009

a kedy si mala povodne termin?
ja som najprv mala 6.6.
a teraz mam 11.6

mirka12011
6. dec 2009

moj povodny je 11.6 uvidim co povie moj gynekolog lebo na sone som bola pri inom a ten mi napisat 7-9.6 tak uvidim ked spravi sono on co povie ci ponecha termin alebo posunie cize menit este nemozem lebo to musi zhodnotit moj gynekolog o tyzden nas cakaju dalsie krvne testy aj mocu tak mozno, ze sestriicka nieso bude hovorit gynekologovi 😀 inak dostala si ten prvy kufrik pre buduce maminy?

lenocka84
6. dec 2009

ja som kufrik nedostala, neviem ci je to len pre pacientov nejakej poistovne alebo ako
ale podla slov bab co ho dostali ze sme o nic neprisli
ja sa skor tesim na balicek od DM drogerie, tam toho bude viac

mirka12011
6. dec 2009

no hej cumlik tam akurat tak normalny je pytaj od sestricky ona ti ho ma dat a aj vypises papierik aby ti dosiel dalsi tam bude flaska 😀 to som sa docitala v tom baliku od DM-ka sa dostava balicek? to kazdy? a co tam je?

lenocka84
6. dec 2009

tam sa musis ist zaregistrovat do baby bonus clubu a dostavas take bonusove knizky, kde su rozne zlavy
a po narodeni babatka treba prist s rodnym listom, a potom sa dostava balicek so vzorkami

ty si ten kufrik dostala???
aku mas poistovnu?

mirka12011
6. dec 2009

dostala, mne povedala sestricka ze kazda buduca mamina dostane ja mam vseobecnu 😉 a pri nej vypises papierik a potom budes dostavat take vzorky od nich a tak este 2 kufriky v dalsej je flasa a tak dalsi uz pri starsom babatku v tom kufriku su aj rozne kupony na zlavy aj na pristroj ktory ta varuje keby sa nieco dialo s babatkom /syndrom predcasneho umrtia dojcat/

lenocka84
6. dec 2009

hmm tak to sa budem urcite pytat
lebo aj ja mam vseobecnu
dobre vediet
a ty mas zatial ten prvy s cumlikom?

mirka12011
6. dec 2009

ano ten druhy by mal dojst predpokladam postou a pocula som ze nejaky dostaneme aj po porode, kde budu masticky a take vecicky 😀 my mame zlteho macka na cumliku tak je vhodny aj pre chlapca aj dievca je tam aj praci prasok aj avivaz samozrejme vzorka pre babo v com mas prat 😀 reklama je reklama ale mas tam aj casak a knihu od pocatia po rast baba a rozne tie letaciky na zlavy plienok a pod...pytaj ved mne hovorila ze kazda to dostane tak urcite sa nato spytaj alebo nech ti da vypisat ten papierik a mozno ti to poslu ked to nebude mat pri sebe...

garonka
6. dec 2009

ahojte krasneho Mikulaška vam prajem 🙂

Leni ako si sa dnes mala??????????????? 😵

vefi89
7. dec 2009

Dobreee ranko aspon vam prajem 😉

Boli sme sa ukazat na UPSVaR, potom som muzika vyhnala do roboty a vyrevala som sa pri peci, lebo mi nechcela horiet ☹

garonka
7. dec 2009

vefiiiiiiiiiiii ahoj no aspoň že ty si tu 🙂

načo si bola na urade? na podpis? no dnes je vonku katastrofalne ešteže sme včera boli troška na vianočnych trhoch dnes ani päty z domu nevytiahnem 😒

lubka89
7. dec 2009

dobre nranko kocky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre