Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
7. dec 2009

veji tak tak a zas sa nemôžeme zavrieť do karanteny 🙂 ja som vo štvrtok bola na poradni zas sami cigani tak som všetkych vyšmarila von načo chodia s babami i chlapi no bieli mi nevadili až tak veľmi ale cigani? obsadili celu stranu posadali ako kone a čakali kto im čo da a najväčší gol bol keď prišla ciganka s mužom a piatimi deckami to som sa neovladla a volala doktorku naj ich vyhodí

kajka26
7. dec 2009

koncim 28tt a bola som teraz na poradni a dr povedal ze vsetko je ok.teraz 23 idem na sono

garonka
7. dec 2009

ja radšej cecky nemeram lebo odpadnem 😀 😀 😀 😀 😀

vefi pekneeeeeeeeeeeee uf ja mam 120 😀

vefi89
7. dec 2009

idem si nabrúsiť pílu

garonka
7. dec 2009

Kajka možno ti babenko spi často i moje male sa vrtí sem tam slabo a sem tam intenzívne ale ak je všetko oki tak sa neboj

garonka
7. dec 2009

preboha vefi ja keby som mala byť chlap ťa priviažem k stolu 😎

kajka26
7. dec 2009

no hej to mi aj on povedal ze nemusi sa stale hybat len niekedy ma to desi ze mala raz kope cely den a potom len obcas.asi to moc berem kedze je to prve

vejula
7. dec 2009

Kajka tiež niekedy kope ako divé a niekedy nič, len také mierne pohyby.. To je Ok my tiež nemáme každý den rovnaký...
Vefi 😀 Tak brusiť pílu 😀 Si môžeš podať ruku s mojou segrenkou, tá rada frezuje 😀
Garonka, však odmeraj čo, pochvál sa, šak sme nejaké tioe ženy 😉

garonka
7. dec 2009

no veji pomeram idem si po meter kym sa neošalím 😀

vefi89
7. dec 2009

Garonka, ale chválebohu chlap nie si...môjmu to vyhovuje 😀 že on nemusí doma skoro nič robiť 😕

kajka26
7. dec 2009

tak to som rada ze je to ok.

vefi89
7. dec 2009

ja mam cecke 97 😲 z lentiliek sú loptičky 😀 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

vefi ty si ako domaca pani na všetkooooooooo 😀 😀 😀

veji prebohaaaaaaaaaaaaa 116 no skoro ako bruško 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

ja som pred tehu mala trojky na to sa môj chlap tak teší 😀 a teraz? hrozive číslo 116 😀

vefi89
7. dec 2009

garonka, pokiaľ si do nich nekopeš, sa sťažovať nemusíš. 😀 😀 však sa mi veľa ľudí smeje, že som jak chlap. 😀

vejula
7. dec 2009

vefi, takže do voza aj do koča... To moja starká ked mi vypráva že ako tehotná dvíhala 20 kg kvádre ked stavali dom, a do porodnice išla tak že v jame kopala s krompáčom a ešte jamy vychádzala tak že krompáč zakopla a šplhala sa po nom 😀 😀 😀 No som skoro umrela a to taký trpaslík 150 cm-ový
Garonka tak pekneeeee. No tak podrástli 😀 však drahý sa určite nesťažuje 😉

garonka
7. dec 2009

vefi ale si baba do koča i do voza i neviem do čoho ešte 😀 😀 😀 😀 😀

veji podrastli ako šialene ale drahemu sa ľubia 😀 😀 😀 😀 😀 aj ma bolieť našťastie prestali

vefi89
7. dec 2009

Veji, potom musíš mať super starkú, takéto príbehy tak strašne rada počúvam 😉 mne babka vždy vravela, ako ona pomáhala počas druhej svetovej partizánom, to bola tiež tehu, že keď boli hladný, dala im jesť, keď im bola zima, dala im deky, keď boli špinavý, oprala im a tie sviňe sa jej nakoniec poďakovali danke schon. som skoro umrela, keď mi to vravela 😀 😀

Garonka, ber to z tej lepšej stránky, aspoň nás je začo chytiť 😀

vefi89
7. dec 2009

Garonka,Veji, ale napríklad na mňa by nikdy nikto ndostal make-up, alebo by ma nikto nedonútil vyčesať si vlasy, nikdy by som nešla v sukni, nemohla by som si nechty nalakovať a podobne. to sú veci, ktoré n iných ženách nechápem...asi som fakt divná, mama mi vždy vravela, nech si netrieskam hlavu o stenu 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

vefi ja od svojej babky sa napočúvam tych historiek až až al odkedy ma depresiu splieta jedna radosť ani už neviem či vraví pravdu alebo zveličuje ale keď mi vravela, že moju mamu balila do perinky do 6 mesiacov to som už guľala očami že preboha veď take dieťa pomaly sedí a aj lozí 😕

garonka
7. dec 2009

vefi ako mužatka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale nie len sa rehocem 😀 ja som sa zas hrozila obliecť do svadobnych šiat a tiež neznašam vyčesane vlasy a silny makeup len taky jemny

vefi89
7. dec 2009

Garonka, a nie je to úžastné počúvanie??len škoda, že mne už to nemá kto vyprávať. Už len svokra, ale tá vždy hovorí len o tom, že Mirko vznikol na stoličke a dvojičky na práčke.a že vžy, keď sa jej muž vyzliekol do treniek, bola tehotná.....ale zasa je to jediná žena v rodine, s ktorou otovrene debatujeme o sexe 😀 😀ale do šiestich mesiacov. 😀 vtedy sa už v plahodkách nosili nie?? 😀 😀 😀

vefi89
7. dec 2009

mne môj starý stále vraví, že sa maljú len škaredé a voňajú len smradlavé....takže teraz smrím aj ja, lebo sa voňavkujem, aby som si potom nesmrdela 😀 😀

vefi89
7. dec 2009

a zasa moja mama vždy vraví, že ja som mala byť chalan a môj brat baba 😀 😀aspoň kje každému jasné, že so sexu s mojím ocom nemôže vzniknúť nič dobré 😀 😀 😀 😀 😀 😀

garonka
7. dec 2009

vefi ty maš suprovu svokruuuuuuuuuuuu a nato že niekedy v minulosti praktizovali ten sex všade je sranda ešteže humna mali a kopu sena im bolo hej 😀 😀 😀 😀

vejula
7. dec 2009

😀 😀 vefim ja tiež neznášam make-up a na nechtiky si tiež nepotrpím... Ale stále som na tom lepšie ako moja spolučiačka z vysokej... Raz cez leto si obuvala tenisky a hovorí že už si musím ostrihať nechty lebo ma už tlačia topánky 😀 😀 😀 😀 Som sa skoro pošikala z nej. Ale to je taký týpek že si umýáva zuby raz do týždna a ešte nemala žiaden kaz, proste dieťa šťasteny....
No a ja mojej starkej uplne verím... Ked mi tatko hovoril ako suťažili s mojim krsným a so starkou ked nabíjali studnu a tá 150 cm osôbka vyhrala nad dvoma 90 kg chlapmi... Tak to už klobuk dole, že ked chytila to gumene kladivo tak tlkla že sa obaja divali jak vyjavení.... Moja starka je proste superman 😀

garonka
7. dec 2009

no som si musela trocha sadnuť ako som sa rozrehotala z teba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
7. dec 2009

hej, ona je super 😀 mi vravela, že v zime išli s mužom na prechádzku, že po kolená v snehu, že zašli pola rieky, tam hodila kožuch na zem a ....... 😀 😀 😀 to mi sme moc rozmaznaní, ja by som do takej zimi ani nevyšla a drahému by sa nezobudil, ani keby som ho ako šuchala 😀 😀 😀

vefi89
7. dec 2009

veji, to fakt klobúk dole pred takým malým žieňatkom 😀 😀 však každý má to svoje

mala by som ísť robiť, ale keď mi je tu s vami tak dobre

vefi89
7. dec 2009

Veji, ale s tými topánkami to robím aj ja tak 😀 😀 a potom sa čudujem, že musím stále ponožky štopkať 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre