Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

natalia777
10. dec 2009

aj ja varim polievocku 😀 prvy krat v zivote karfiolovu 😀 dufam, ze sa podari 😅 a co sa tyka tych tehotenskych testov, tak podla mna su dost velmi presne.... ale ved ak si tvoja dcera nie je ista preco teda nejde za doktorom??? ten jej to povie na 100%

barbina182
10. dec 2009

simona55- neukaže stale mne neukazal

simona55
10. dec 2009

a stymto tehu ti to tiez nukazalo,

natalia777
10. dec 2009

tak dobre baby ale predsa ak si nie ste iste su tu doktori, nie??? 🙂

simona55
10. dec 2009

no ano pojde kdoktorke, len najprv chcela svojho priatela na mikulasa obdarovat z pasikom z tehu testu 😀 a nic tam nebolo totiz to ta 1ciarka 😒 ale je to cudne ze by zjedla aj kona, co ona nerobila, a a prsia sa jej ako by nalievaly alebo co citich take tvrde,a ked mala dostat menzes tak jej iba bradavky bolievali, teraz koncom mesiaca pocka na menzes a potom pojde k doktorke. 🙂

shaarka
10. dec 2009

baby, kazdy tehotensky test z lekarne reaguje na hCG v moci. ak tam hCG je, test to ukaze. samozrejme treba hladinu poriadnu na to, aby to test zachytil. ak to nezachytil, pravdepodobne islo o oneskorenu ovulaciu a pod.
ale ak by mala mat tvoja dcera uz brusko a nevolnosti, resp. tehotenske priznaky, test by bol urcite pozitivny, to som si 100% ista.

a podla toho, ako stupa hCG, tak tehu test ukaze // na 100% na 18.den po ovulacii, ak zena vie, kedy ju presne mala. citlive testy ukazu // uz na 11.DPO.
ak nie, odporucam testovat dalej 🙂

shaarka
10. dec 2009

baby, a neviete mi odpovedat na to pichanie, co som sa pytala na predch. strane?

vejula
10. dec 2009

simi, ja neviem mne ešte v nejakom 4 tom týždni neukázal, ale v 6-tom už áno... Inač sa mi stalo už dávno, to som mala nejakých 18-19 že som si raz ráno umývala zuby a ma natiahlo a mama to videla, hned stresy že ty si tehotná, hja že určite nie.... A normálne som mala príznaky ako tehu, bývalo mi ráno zle, bola som brutal precitlivelá, ja som si to nejasko nepripúšťala ale mamina do mna stále hučala nech si soravím test, spravila som si ho a bol negatívny... Ale príznaky stále pokračovali tak ma mama presvedčila nech si spravým druhý a bol zas negatívny... Asi po týždni tie príznaky prešli... Do teraz je pre nás záhada čo to mohlo spôsobiť, mamina bola na 90% presvedčená že som tehu, lebo mala presne také isté príznaky ako vtedy ja... A teraz ked som otehotnela naozaj tak som nemala žiadne príznaky, len bolavé a naliate prsia - to bolo všetko.

Inač kočky dnes doky potvrdil že to vyzerá na vajčaka 😵 tak budeme mať malého Dominička 😉

simona55
10. dec 2009

aha , moze byt shaarka, ja som jej vravela si este mlada ,deti budu haba dej 😀 😀 😀

barbina182
10. dec 2009

ano mne to neukazalo...ale som tehotnaaa 😀 pijete dajake čaje pre tehotne poradťe.

shaarka
10. dec 2009

pijem caje pre tehotne 😀 tak sa volaju. alekolvek znacky.

barbina182
10. dec 2009

a kde si ich kupila v lekarni alebo tescoo..

simona55
10. dec 2009

vejula gratulujem, k Dominkovy, nech ste zdravy a stastny, 🙂 🙂 ja som sa vzdy tesila ked sa mi chlapci narodili,ale aj k babam ale chlapci su chlapci, 😀 😀 😀 😀

vejula
10. dec 2009

Ďakujem simi, moooc sa na malého drobca teším, a snád všetko dobojujem až do konca, už aby bol apríl 😝

shaarka
10. dec 2009

barbi, aj v lekarni aj v tescu 🙂

vejula
10. dec 2009

halooo kočky kde ste všetky????

garonka
10. dec 2009

veji ja som tuuuuuuu len baby ušli

vejula
10. dec 2009

čavi no jako moja, čo nové, tak ja sa pridávam asi ku tebe s vefi, myslím s tými chlapcami, ešte založíme nakoniec nejaku fotbalovu jedenástku, ked sme tu všetko s chlapčekmi... Ešte uvidíme čo bude mať lenočka 😉

garonka
10. dec 2009

no my sa mame fajn aspo§ zatim rano idem na odbery pečeň.testov 😠 a bojím či sa držia alebo stupli 😕 myslím pozitívne
jaaaaaaaaaaj aj ty maš v brušku pinďura? no ja dufam, že v našom je pinďur lebo minuly týždeň som bola na sone a beťar sa chrbtom otočil a do večera v brušku vystrájal 😀

vejula
10. dec 2009

😀 😀 no tak vieš ako čo sa bude ukazovať... Ten môj nám to tiež zrovna neulahčil, ale tak traj tam su vajka a čoika medzi nimi... Pindur len taký mini ako som videla, ale však dorastie, ked bude treba 😀 😀 😀
A ku pečenový testom držím palce moc moc moc... Ja pôjdem 7 už na cukor, prvý krát... Tak snád to bude OK a nebudem musieť držať nejakú dietu čo sa cukru týka lebo asi umriem...

garonka
10. dec 2009

veji cukor v pohode mne ta gebuzina chutila 😀 😀 😀 a večer som jedla kolače lebo som taku chuť mala na sladke, že by ma porazilo a rano som šla na cukor a kuk vysledky super no som bola šokovana 😀 😀 😀 😀
aj ja dufam, aby boli testy oki
čo si dnes robila?

vejula
10. dec 2009

no dnes som bola okolo obeda na tej poradni potom v meste, a obedik som varila a s psíkom... Taký pohodový den... A ty???? Aký si mala den?

katika19
10. dec 2009

ja som v 19 tyzdni a velmi sa tesim....uz mi konecne povedia co budeme mat....drzim vam vsetkym palcekz

garonka
10. dec 2009

ja som cely deň preležala v spalni s notebookom na nohach 😀 aj s havom sme boli troška sa prevetrať lebo bolo krasne slnečno a aj som uvarila polievku a drahy mi príde domov zachvíľu lebo už bolo načase aby prišiel aj niekedy skôr domov 😠

vejula
10. dec 2009

no to by sa patrilo... Moj dnes bol končene nadšený, ked sa dozvedel čo to bude... Asi tak ako ked uvidel dve čiarky na teste tak sa teší vidieť to na nom na Dominička 🙂 A už sa mi dva dni o sexe snivalo, asi musime dačo poriešiť dneska 😀 😀 😀 Ako na oslavu toho chlapčeka

Katika držím palce nech je to čo chcete... A čo by si si tak priala???

garonka
10. dec 2009

juj ja sa sa sexíku vyhybam hoci by som aj chcela len sa bojím bojím a bruško mi vadí 😀 a maly je furt v pohybe 😀

vejula
10. dec 2009

no moj krpec práveže väčšinou po sexiku zaspinka aspon do druhého dna 😅 asi je z nás vždy trochu šoknutý.. A ty si na rizikovom garonka ked sa bojiš sexiku????

garonka
10. dec 2009

ani nie rizikove môžme mať sexík len teraz berem tie tabletky macmiror aby som preliečila akysi zapal hoci nič ma nesvrbí nepali nereže ale vytok sa objaví ako fras hlavne, že jem jogurty a mliečne vyrobky 😠

drahy je domaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀

vejula
10. dec 2009

jaj ako na mykozu???? Mna zas občas zasvrbi ale výtok nemám ten čo pri tom býva tak doki mi na to zatial nič nedával... No a že na mykozu by sa nemalo sladké jesť myslím 😅 To ja nedokážem....
A uži si drahého 😉

garonka
10. dec 2009

no praveže tu šarapatu nemam neni mi nič ale tabletky mi dala nech nedostanem zapal 😕 joj fut niečo je
drahy si robí papi a pôjdeme s havom vonku
a tvoj drahy je v práci?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre