Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

mirka12011
12. dec 2009

no ja som chodila az na infuzie kvoli vracaniu ja som vracala aj 20x denne ani vodu som nemohla vypit no dost neprijemne a som vo 4mesiaci uz by som nemala mat a sem tam ich mam aj teraz som jahodky vyvratila a tak som sa ne ne tesila...casto? no na zaciatku to bolo fakt ako prechladnute vajecniky a to dost dlho cca do toho 7tyzdna ale tie krciky az take caste neboli...

mata1001
12. dec 2009

mna bolia vajecniky /tie krce/ aj 3-4 x za den a to si radsej idem lahnut...

juj mojka tak to ta lutujem ze vracat 20x denne to by som umrela.ved to si uz ani nemala co vracat...

mirka12011
12. dec 2009

no nemala a to bolo najhorsie ze nemas co a vracias taku hnusnu tekutinu brrr fuj chod chod hlavne do teplucka aj ja pojdem umyt a sup pod perinu bo vonku kosa tak aspon sa zohrejem 😅

mata1001
12. dec 2009

Mirka teraz hovorili v TN na jojke ze aj tehotne by sa mali zaockovat proti chripke.das sa?ze v Madarsku uz zonreli 4 tehotne...

mirka12011
12. dec 2009

ja by som sa dala, len tie rizika juj

garonka
12. dec 2009

ahojte ostal tu eše niekto?

lenocka84
13. dec 2009

ahojte kocice
ako sa mavate?
konecne mam zase pristup k netu, tak to hned vyuzivam

vejula
13. dec 2009

čavi Lenik... No čo ty nové??? Svadbička sa blíži...

lenocka84
13. dec 2009

ahoj veji
nove? ze je takmer vsetko vybavene, uz len na par fakt malickosti
hlavne farar je porieseny a to je hlavne

alienka22
13. dec 2009

ahojte môžem sa k vam pridat? 11. 12. mi potvrdili tehotenstvo z krvi. Na UTZ idem až 4. januára ☹ sa mi to zda ako vecnost. este stale mam bolesti ako na mrchu, ktora sa strieda s pichanim raz na pravej raz na lavej strane.Dufam ze je to v poriadku.

mirka12011
13. dec 2009

alienka ahoj welcome medzi nami, je to normalne neboj sa a gratulujem.... 😅

alienka22
13. dec 2009

mirka dakujem 🙂 tak sme po nom tuzili ze tomu este akosi nemozme uverit

mata1001
13. dec 2009

ahojte babulky...
Mirka a das sa zaockovat?

Alienka ahoj a gratulujem.. a aj ja som len na uplnom zaciatku(nejaky 5tt) a tiez ma boli podbrusko a aj som sa zlakla ale potom ma Mirka upokojila...
a brusko boli a boli.ale ja si ihned lahnem a vylozim nohy.

alienka22
13. dec 2009

ahoj matka to je fajn aspon tu nie som sama tiez som v nejakom 5 tt ak spravne ratam

kedy ides na UTZ?

mirka12011
13. dec 2009

mati neviem budem sa pytat na gynekologii v utorok a ti napisem nic babenky idem na nakup darcekou 😀

mata1001
13. dec 2009

ok Mirka tak pekne nakup ahoj...

alienka ja som bola aj minuly piatok aj teraz v piatok a idem aj v stredu.mna trochu viac pozoruje lebo som otehotnela vdaka liekom,tak asi preto chodim castejsie zo zaciatku. ty si mala kedy ms? ja 28.10

lenocka84
13. dec 2009

alienka gratulujem

vejuli som uz aj dost nervozna ale snazm sa to zvladat
vcera som mala total blok, co sa tyka staroslivosti o dieta, normal som zamrzla, ked mala zacala plakat ze ju boli usko, boli sme v aute a neveela som jej pomoct
a doma som sa rozplakala ako male dieta, celu hodinu nonstop som plakala

alienka22
13. dec 2009

lenocka dakujem 🙂

matka ja som mala mrchu 13.10 na posledy. ja som bola na IUI - insemináciu takze tiez som brala lieky predtym a teraz beriem utrogestan. Ja by som sla najradsej na UTZ aj hned zajtra. Ale musim vydrzat do 4. januara

mata1001
13. dec 2009

alienka ja si myslim ze ty si uz viac ako v 5tt.ako si to vyratala?
ja beriem duphaston a guajacuran...ale najradsej by som uz nebrala nic lebo od svojich 18 r nerobim nic ine len sa napchavam liekmi a to doslova.vselijakymi...a teraz mam 29. ☹

alienka22
13. dec 2009

:( no ja ich beriem iba chvilu a tiez mi vadia ale som si povedala ze ked sa nam zadari tak znesiem hocico a hockolko bolesti

som sa pomylila 13.11. som mala mrchu takze som v 4 tt. kupila osm si aj kyselinu listovu

mata1001
13. dec 2009

aha tak ten datum vela vysvetluje 🙂
ja mam tiez kyslistovu len som sa opytala na to dr a povedal mi ze zatial nemamnic brat..
aj tak mam toho dost,lebo ma boli hrdlo a kaslem tak mi obvodna este vypisala 3 lieky.takze mam dokopy 5.a od jednych som dostala hnacku.tak sa ,, tesim,,

alienka22
13. dec 2009

juj sa ti to nakopilo ☹

hadam bude lepsie coskoro, pevne verim ze ano 🙂

lenocka84
13. dec 2009

jaaaaj baby ja Vam tak moc zelam tie babulka,
niekedy mi je az neprijemne tu pisat, ked citam obcas tie problemy s ktorymi baby zapasia len aby mali babatko
a my sme sa ani nesnazili a uz sme v takmer 5. mesiaci
rychlo to bezi

veji nevies ake testy sa robia v 16-17tt?
lebo idem rano na krv

mata1001
13. dec 2009

alienka dakujem aj ja dufam...

a mas uz darceky?

mata1001
13. dec 2009

lenocka a tebe nezvyklo byt zle?citala som ze onedlho budes nevesta? blahozelam... a kedy vas to caka? 🙂

lenocka84
13. dec 2009

mati mne bolo zle len raz, aj to pred 2TT, a dovtedy a odvtedy nie
chvalabohu

nevesta budem za 4tt, 9.1.

mata1001
13. dec 2009

no leni tak to mas super.

abudete mat velku svadbu?nechcem vyzvedat...ale ja som sa tak tesila na svoju a dopadla na 1 😉

lenocka84
13. dec 2009

tak podla toho co je pre teba velka
bude do 60ludi, co je asi dost velka ze?
aj ja sa tesim, ale aj stres tu ma svoje miesto

vejula
13. dec 2009

Ahojte kočky... Lenočka tak ty to už máš za pár... Ja mám zajtra meaačné výročie svadby 😀 😀 😀 A neplakaj, určite sa o svoje postaráš. Ved 90% novopečených mamičiek nemá ani zdaleka také skúsenosti s deculami ako ty.
Alienka gratulujjem k tehu a neboj 4.1 je tu ako na koni. Ja idem na poradnu až 7. 1. a budem piť aj tu sladku gebuzinku na cukor kede sa berie. Tak snád bude OK. A už aby bol apríl Veľká noc... Som zvedavá či už bude maličký šibať alebo sa bude ešte len pripravovať v brušku.

mata1001
13. dec 2009

no 6l0 udi je dost velka svadba.aj nas bolo tolko a bolo to akurat.
fuuuu o strese mi ani nehovor.normalne mam 55kg a vtedy som schudla na 48.tak co ti poviem... 😢
a po svadbe essstttteeeee dlho som mala co robit aby som pribrala naspat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre