Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

awooojky
25. dec 2009

no to je pravda to by bolo celkom fajn no uvidim, aspon 2 mesiace musim ale pockat kym sa mi hladiny daju ako tak do poriadku, ale dam si zalezat aby som bola v poriadku a potom ked pride malické tka aj ono
🙂

garonka
25. dec 2009

awojky, držím ti z celeho srdiečka prstíky aby si čím skôr sa otehuľkovala 😉

babce a kde ste cely deň? vonku bolo dnes tak škaredo, joj ani pätu som z domu nevystrčila ale zajtra sa navšteve nevyhnem 😅

barbina182
25. dec 2009

baby mamm take bolest v oblati pupka co to moze byt is na pohotovost??

lulu4
26. dec 2009

ahojte kočky, tie ktore si ma pamatate tak sa hlasim, ze uz aj ja som si nasla na testiku dve // a presne na Stedry den, dnes som testovala znova a je to OK, neslabnu a to sme boli na Stedry den kupovat najoriginalnejsi nakup v Tescu a to Pepino test 🙂

vefi89
26. dec 2009

Krásne a požehnané sviatky. najprv na štedrý večer nemáme čo žrať, to by bolo do pohody. a dnes ráno sa zobudím, vystrčím nôžky spopod perinky a čľup ho do vody. Takže za dva roky, čo prerábame bývanie sa všetko zničilo v priebehu jednej noci. Všetky veci nám plávaju, nehovoriac o elektronike, nemôžme kúriť.Ešte včera večer som si so starostom ruky podávala, ten ma uisťoval, že sa nemá prečo Hron vyliať a ráno sa zobudím a čo nevidím??náš domček pod vodou. tomu sa hovorí krásne a požehnané. Do večera vám hádam dám fotky, ako to u nás vyzerá.

lulu4
26. dec 2009

vefi: tak na toto sa da tazko nieco napisat, slova lutosti su pre teba v tejto chvili asi zbytocne ale toho vasho starostu by sa zislo asi chytit za golier a povedat mu ze jeho prognozy ze sa Hron nevyleje sa splnili.... to ste museli mat tento rok ozaj skvele Vianoce...co dodat... ale vies ako to chodi, vsetko zle sa na dobre obrati... hlavne aj ked sa to teraz lahko pise a tazko realizuje, snaz sa co najmenej strestovat, lebo si uz v pokrocilom a dost vysokom stadiu tehotenstva, aby si neublizila seba a malemu...

vefi89
26. dec 2009

lulu, trápi ma, že dva roky prerábame bývanie ako sprostý a teraz máme všade 40 cm vody. To že mi tu veci plávajú je to najmenej. Bojím sa statiky budovy, toho, že nám odhnijú múri. Ďalšia vec je, že nám nemôžu odčerpať vodu, keďže je všade na okolo budovy. A teraz ako dlho nám to tu bude schnúť??ja mám dieťa porodiť do plesní??

vefi89
26. dec 2009

lulu inak ti gratulujem k drobčekovi 😉

lulu4
26. dec 2009

ved prave kaslat uz aj na tie veci aj ked tie nie su tiez najlacnejsie v dnesnej dobe.... ale tie mury a plesne a schnutie to bude este dlhy proces a mate domcek niekde nedaleko vody rieky? To sa az tak brutalne vylial Hron? Boze boze a kazdy rok s tym mudre hlavy zapasia a nic nespravia len kecaju ze ak budu dalsie povodne tak nic nehrozi a stale sa to opakuje... zelam Vam ozaj pevne nervy, tie budete potrebovat zo vsetkeho najviac...

a dakujem ku gratulacii 🙂

vefi89
26. dec 2009

tu je to prvykrat za 10 rokov hádam. nebývame blízko, ale sme akurát v jame, takže všetka voda nám stiekla

vefi89
26. dec 2009
valria321
26. dec 2009

vefi89 preboha moja to mate u vas doma tolko vody si robiš srandu????

vefi89
26. dec 2009

nerobím si srandu

valria321
26. dec 2009

no to ta teda obdivujem ja by som bola inač nasrata hadam kym pride maly date všetko do poriadku🙂

zazalienka
26. dec 2009

vefi, bože, neviem si to predstaviť.. teda viem, naši boli dva krát vytopení pri povodni (pivnice), a to sme sa narobili jak kone.. schlo to do nemoty, chytila sa sanitra, opadali kachličky.. je to fakt, pred ohňom a vodou sa nedá utiecť..

garonka
26. dec 2009

vefi ah moja ja som normalne v šoku ake mate pokazene vianoce 😔 zabolelo ma to, par týždňov do pôrodu Miška a take niečo sa stane, a ako vraví zazi neda sa pred vodou utiecť no je to hrozne.

ja ozaj nemam slov je to veľmi ťažke ☹

cigaretka5
26. dec 2009

ahojte dievcata som prvy krat tehu a mam na vas otazku. SOm v 10 tyzdni, zle mi nebyvalo, obcas ma boli brucho a pobolievali ma prsia, resp boli na dotyk citlive. a teraz su uz neni citlive tak 4-5 dni. Je to podla vas ok, alebo sa nieco negativne deje? mozno je ta panika uplne zbytocna, k doktorke idem 30/12/2009 a dufam ze sa dovtedy nezblaznim. Podeli sa niekto o skusenosti ako zvladal toto obdobie? Asi mi aj riadne sibe mam pocit ze brucho som mala pred 2 dnami vacsie ako teraz a to jem uplne normalne. Jedine co je ine ako obvykle ze zaspim aj poobede aj vecer uz o 8 siom tuha a som priebezne smada,............

garonka
26. dec 2009

cigaretka blahoželam k tehu 😉

každa mame ine príznaky, neboj prsia nič neznamenaju aj ti zavidím že nebolia lebo mňa prestali bolieť do 7 mesiaca, no na začiatku to bolo niečo hrozne ani podprdy som nosiť nemohla, ani zle mi nebolo skratka super a unavena som teraz každý deň ako pes lebo po nociach nespím.
v tehu je to oki ak si unavena, veľa odychuj a relaxuj 😉

cigaretka5
26. dec 2009

ja som len strese ze nieco nie je ok ked prestali boliet. vsade citam ako baby potratili, ako sa babo prestalo vyvijat a som z toho hgotova snazili sme sa o mimco skoro tri roky............

garonka
26. dec 2009

neboj prsia s potratom nemaju nič spoločne, to by si musela krvacať aby si potratila skus myslieť pozitivne, teš sa ako sa v tebe drobček vyvíja, aj ja som bola zo začiatku v strese som sa neskutočne sledovala, nakoniec ma potrapil vysoky tlak 😕

katka22r
26. dec 2009

cigaretka ahojko ja som sa tak citila po 2 potratoch,vsetko co sa dialo inym a nie mne bola som s toho proste cela bez seba ☹ ale nebojaj sa kazda sme ina ja som to tiez pochopila au neskor....mna boleli prsia do 12tt zle mi nebolo vobec jednoducho ziadne ine priznaky...uzivaj si take super tehotenstvo bez bolesti.... 🙂 a ak mozem poradit zle prispevky vobec necitaj lebo si nieco privolas 😒 drzim palce

cigaretka5
26. dec 2009

no ja mam tlak nizky , 🙂 viem negativne myslienky su jed v tele a ten drobcovi neprospieva, vsetko je v rukach osudu
dakujem
positivr thinking......................

katka22r
26. dec 2009

cigaretka moj tlak je od zaciatku 90/45 cize asi takto

garonka
26. dec 2009

baby nízky tlak vam zavidím ☹

katka22r
26. dec 2009

tak moja je lepsi jak vysoky

cigaretka5
26. dec 2009

katka tak si drzme palceky

vejula
26. dec 2009

čavte kočky. My sme sviatkovali celkom v pohodičke až na nejaké emocionálne nezvládanie situácie, ale to je teraz u mna normálne.

Vefi, drž sa obdivujem ťa že to takto zvládaš, že si taká silná osoba, mnohí ľudia by sa psychicky zrútili, ale ty sa držíš... A ja ti moc držím palce, nech vám všetko dobre dopadne.

cigaretka, ja som si tiež tak veľmi sledovala telo, aj prsia zo začiatku, ked som mala pocit že prestali bolieť tak som sa tiež strašne bála ale zatial chvalabohu všetko OK. Nestresuj, lebo tým nič nezmeníš. PRoste ako to má byť tak to bude a stresmi nič nevyriešiš... Ale inač ja som taká istá, takže si môžme podať ruku 😉

valria, super že si tu už odila foto, myslím že už viem, že som ťa videla u Paučina.....

A všetkym kráááásna a požehnané vianoce 🙂

vierapp
27. dec 2009

ahojte babuľky.....ja zatiaľ sviatky prežívam v pohode...trochu chodenia a ležať...nepreháňam to, aby sa princezná nerozhodla ísť na svet, lebo ke´d sa mám priznať tak sa začínam veeeeeeeeeeľmi báť, nečakala som, že ž tak veľmi....no čo už...dnes idem na oslavu tak som zvedavá ako dlho tam vydržím....

Alli.....všetko najlepšie k narodeninám....veľa zdravia, šťastia a lásky.....Miriam už prišla na svet?... 🙂

garonka
27. dec 2009

dobre ranko

vierka ani ty nemôžeš spať? ja som celu noc buntošila, v telke šli same reprízy nakoniec som z netu stiahla vianočne filmy a celu noc som pozerala 😵

natalia777
27. dec 2009

Ahojte gulky, vefi, je mi velmi luto co sa vam stalo, pravdupovediac, si nieco take neviem ani predstavit, ale z tvojich prispevkov viem, ze si silna, a neboj vsetko zvlanete do porodu, bude dobre.... maly sa narodi do pekneho domceka, aj ked je to tazke dolezite je pozitivne myslenie, tak vam drzim palceky 😉

garonka, ani ja nemozem v noci spat, uz si ani nepamatam kedy som prespala celu noc 😔 strasne ma to ubija.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre