Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. dec 2009

vefi odychuj nerob ťažke veci pekne sa šetrí moja, a už aj tebe tvrdne bruško? ak ťa bolí to tvrdnutie nahlas to dokimu, inač tie kontrakcie su ako bolesti pri MS, mňa bolí panva ak sa postavím alebo chodím ak ležím je to oki

vefi89
29. dec 2009

mne bruško tvrdlo, ale ja som bola stále v pohybe a tým pádom som to tak nevnímala. Aj malý koľkokrát kopal celý deň, ale ja som ho vôbec neregistrovala a večer som mala stresy, že prečo je celý deň ticho.
ale už by som chcela mať toho krpca pri sebe 😅

akdarka
29. dec 2009

no vefi, citala som ze ste mali teda "skvele" sviatky 😒 mozno to tvrdnutie a pocit bliziaceho sa porodu mas z tych stresov a toho, ze si sa narobila pri odpratavani...

lulu4
29. dec 2009

to som rada vefi, ze sa plesen neukazuje to je velmi dolezite..
no zeby bol porod skor? tak ked to bude o tyzden alebo par dni nebol by to problem, kamoske sa mala narodila asi o 3 tyzdne skor lebo nevedela presne od kedy bola tehu kedy mala poslednu mrchu a nejak jej to nevedeli dobre vypocitat celkovo termin porodu tak isla cisarakom a mala nemusela byt ani v inkubatore ani nic... je zdravucka aj ked drobnejsia ale pribera pekne...

vefi89
29. dec 2009

akdarka, ale ja som nestresovala. ja som strašný flegmatik a mám dobrú imunitu na nepriaznivé podmienky 😀 a makám stále niečo, ale doteraz som nemala žiadne ťažkosti. Včera večer som sa chytila žehlenia, ale v polovici som musela prestať, lebo ma straaašne bolel spodok. tak som pustila žehličku a vykotila sa na gauč, ale ani potom ma to neprešlo 😅 a vnoci ani nehovorím, to mi chcel Miško bruchom vyskočiť 😀 😀

akdarka
29. dec 2009

lulu, kedy teda ides k dr? ja uz by som posunula vsetky sviatky aby uz bolo 7.1. kedy sa chystam k dr🙂

vefi89
29. dec 2009

Lulu, ja sa nebojím predčasného, dnes to už nie je také ako pred 30-timi rokmi. však už je aj tak vyvinutý, len toho tuku má málo. ale keby náhodou, bola by som veeeeľmi šťastnááá 😀

vefi89
29. dec 2009

Garonkaaaa, si mi ušla?

garonka
29. dec 2009

vefi mňa od začiatku tehu bolí panva a chodím ako kačka len dnes som postrehla že bolí to viac 😠

garonka
29. dec 2009

vefi nieeeeeeeee bola som si po suchare a banany, nejak mi zachutili po tej diete 😀 tak ich chrumem namiesto sladkeho 😀

lulu4
29. dec 2009

akdarka: verim ti, ze by si vsetky tieto sviatocne dni radsej vynechala asi rovnako ako ja 😀 no ja budem tej mojej lekarke volat hned rano 4.1. lebo od vtedy zacina po sviatkoch robit, dovtedy ma od 28.12. dovolenku.... takze musim pockat a k nej sa objednava na presny cas kedy sa dohodnes, ona navrhne nejake terminy vzdy a ktory ti vyhovuje na tom sa dohodnete, to mi uz bude MS 15 dni meskat ked jej budem volat... to uz by mohlo byt vsetko na UTZ pekne vidiet

vefi89
29. dec 2009

Lusy, ale si niečo vytrpíme pre tých malých trpaslíkov 😀 ale čítam, že ty stále tak často na cik cik...zvláštne, lebo mňa to prešlo niekedy už v 23tt myslím. pred spaním sa vyžmýkam a ráno vstávam až okolo siedmej ôsmej na záchod. čo ti leží na mechúre??

garonka
29. dec 2009

vefi v ktorom si presne týždni lebo ten kôň pridáva o týždeň viac

vefi89
29. dec 2009

Garonka, to máš potom super stravu 😀 ja som včera upiekla francúzske zasa a dnes si zapečiem cestovinku so syrovou omáčkou 😝 ale sucháre by som si dala. Aj na puding mám stále chuť, len ho vždy zabudnem akosi kúpiť. 😀 😀 mm takú hlav uderavú v poslednom čase 😀

vefi89
29. dec 2009

tak ako píšeš, že pridáva o týždeň, takže teraz mám 32+4

garonka
29. dec 2009

vefi to je tehu demencia 😀 😀 😀
jaj puding mňam ten som si rano varila na raňajky 😝
ja mam tarhoňu a dietne kuracie mäsko ale francuzaky by som si dala

baby čo ste ušli?

garonka
29. dec 2009

vefi ja mam podľa MS 33+4 a podľa maleho som o dva týždne popredu no som z toho somar 😕

vefi89
29. dec 2009

garonka, to nie je tehu demencia, to je celoživotná demencia u mňa 😀 😀 jediné, čo si pamätám, sú čísla 😀 😀

garonka
29. dec 2009

vefi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
29. dec 2009

ja mám podľa MS 33+6, ale ja som rátala podľa posledného sona, ako bol malý vyvinutý a veľký

lulu4
29. dec 2009

vefi: to mne si pisala s tym cikanim? uz zacinam stracat prehlad kto komu pise 🙂) no bodaj by som sa aj ja v noci vycikala a do rana pokoj 😀 ale pre drobca si vytrpim vsetko len aby bol zdravucky a nech to dobojujeme spolu do konca...

akdarka
29. dec 2009

ja som si dala na obed vybornu zeleninovu polievku - ako terapia pri nachadnuti! 😝 tak snad ma to prejde. uz nech je 31.a lezim az do 3.1.
baby, boli ste niektora PN v tehu? a odkedy?

vefi89
29. dec 2009

a aj dnes si sama doma?

garonka
29. dec 2009

vefi hej furt som sama doma môj sa unuva zo služobky doraziť až večer ale mame doma kľud, aj v noci som konečne dobre spala 😀 a tvoj drahy je tiež v robote, do večera?

akdarka ja niesom PN ale doma som ako tehuľu ma nechceli zamestnať 😕 a ty si vypisana?

lulu4
29. dec 2009

garonka: tak si este aj dnes odychnes do manzelika a aspon sa budes mat na koho tesit... pozri ten moj je od vcera az do 4.1. doma, ma dovolenku ale co z toho aj tak mu stale volaju a sedi za PC a pracuje.... co uz s tymi chlapmi 😀

akdarka
29. dec 2009

garonka, ja som aj teraz ako chora v praci..aj ked najradsej by som lezala doma! ale musim vydrzat. ale rozmyslam ci sa dam vypisat, lebo v praci mam dost stresy a celkovo zacinam byt unavena z celej svojej prace...ale este uvidim ako bude.

vefi89
29. dec 2009

lulu, nie, to bolo Garonke. ale je tu chaoz, to je pravda 😀

luci nie, drahý je doma, len ešte pobehuje po garáži a kontroluje veci, či sa mu niečo nepototo z tej vody. v robote dal výpoveď. Výplata za november mešká zasa, na sviatky nedal ani floka, vravel, že dá 28.12. a včera bol po peniaze, tak mi doniesol stovku. 🙄 potom načo taká robota, keď drie ako hovado, aby niečo zarobil a nedonesie domov poriadne nič??ako môže pán podnikateľ povedať: ja nemám??

garonka
29. dec 2009

lulu presne tak , môj mal dovolenku pred vianocami ale furt odbehoval do roboty a najhoršie bolo v druhy sviatok vianočny sa rano o piatej dotrepal do roboty to som mu riadne vynadala 😠 a včera sa strepal na služobku a príde večer, aj si odychnem ale mi chyba, lebo on mi nosil veci, služil mi 😀 teraz dačo potrebujem no z postele kym sa vytrepem trva mi to celu večnosť 😀

lulu4
29. dec 2009

akdarka: ked sa ale necitis dobre tak by si sa teraz nemala premahat aby si neuskodila aj malickemu.... a ked na teba nieco lezie tak by si to ozaj mala vylezat, sa stavim ze ked pojdes toho 7.1. k lekarke sama ti povie ze si mala lezat a oddychovat a pit teple cajiky.... aspon ze si si dala na obed taku dobru polievocku

akdarka
29. dec 2009

inak fakt som zvedava ako sa budem pohybovat v takom vysokom stadiu tehotenstva ako garonka a vefi - to bude zabava vytrepat sa z postele alebo kresla 😉 uz sa tesim hehe. ale chcem byt taka aktivna tehula, aj teraz nutim stale manzela aby sme isli na prechadzku so psikom...ale uvidim co bude ked ma bude vsetko boliet🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre