Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. dec 2009

no vefi to je silna kava, pred sviatkami ani fuka a po sviatkach takisto, porazilo by ma, no nam mily braško dlhuje kopu peňazí a ja sa dnes dozviem že jeho pani ide na silvestra na hory 😠 hlavne, že sme ani nemali začo kupiť zimne gumy do auta a vybavičku pre maleho, ešteže svokra pomohla.
a drahy ma už druhu pracu? to ani za november nema vyplatu? no dať toho podnikateľa na sud,

vefi89
29. dec 2009

akdarka, čím viac sa budeš počas tehu hýbať, tým lepšie pre teba. budeš mať menej bolestí a ľahší pôrod. aspoň tak tu o tom ženy písali 😉

garonka
29. dec 2009

akdarka a hlavne sa dočkaš toho že si nebudeš vedieť ani šnurky zaviazať 😀 😀 😀 a nebodaj ani ponožky navliecť, ja stale jojkam a funim i dnes bruško odfotím ako sa guľame 😀

garonka
29. dec 2009

akdarka len nech ťa panva nebolí lebo to je hrozne niečo, ja ak ležím je mi fajn ale akonahle sa postavím alebo mam chodiť už kňučím 😅

vefi89
29. dec 2009

Garonka, súdov máme požehnane. on dá peniaze, toho sa nebojím, ale kedy???to je druhá otázka. zatiaľ robotu nemá, ale robím čo môžem, aby som mu vybavila 🙂 a zatiaľ to vyzerá dobre.klop klop aby som neporiekla.
🙂
ale tebe teda vám je brat už dlho dĺžny ak si dobre pamätám. čo takto ho chytiť pod krk??ja používam na ľudí vydieranie a nátlaky 😉
a mala by si si doma spraviť poriadky s mužom 😀 😀 😀 😀 sluhu treba 😀 😀 😀 😀

lulu4
29. dec 2009

ta bolest panvy nic prijemne garonka, davaj si pozor... vsetko rob radsej pekne pomalicky...
toho tvojho brata by som zahlusila za tie peniaze... ako moze ist ta jeho na hory ked niekomu dlhuju prachy,???? niektori ludia mi stale vedia vyrazit dych...

vefi: toho slavneho pana podnikatela by mal dat ozaj na sud... da mu 100 € a urcite si to tam tvoj muz pekne odmakal, hajzlik jeden podnikatelsky

vefi89
29. dec 2009

s tými šnúrkami a ponožkami j to pravda 😀 preto sa zlostím, keď nikto nie je doma a musím sa zohnúť 😀 😀

aj ja už konečne bruško odfotím...

lulu4
29. dec 2009

no len pekne pofotte bruska 🙂 rada si pozeram nove fotoalbumy ktore tu pribudnu...

garonka
29. dec 2009

vefi môj stary je už v Žiline už sa kotí domov 😀 😀 😀 jak mu chybame 😀 😀 😀
si predstav že ani na sviatky sa braško neukazal, vyhybal sa , a na druhy deň pytal auto či mu požičiame ja som mala nervovy deň, nedala som mu auto ani za svet, nemame zimne gumy vďaka im 😠
a jeho pani nech mi na oči nejde, a furt nam braško sľubuje, že vrati vrati ale kedy? keď ich potrebujeme teraz

akdarka
29. dec 2009

garonka, to so snurkami ma ani nenapadlo 😀 tak natrcim nohy manzelovi a poviem "zaviaz" a on ako sucitny manzel urobi co mi na ociach uvidi hehe...a mas krasne brusko - a pises ze mas strie aj si mazala preventivne?

vefi, ved prave preto sa chcem takto hybat - tiez som to pocula 🙂 a minule mi zubarka hovorila (bola som na preventivke pred snazenim), ze nech pekne stvornozky potom aj podlahu umyvam... 🙂 uvidim ako budem knucat potom ja...

garonka
29. dec 2009

ja mam problem i do sprchy vojsť 😀 neprepcham sa poriadne 😀
ja ani vonku ak venčim hava nezbieram jeho trus nezohnem sa ani za svet lebo ešte bundu mať na sebe to je riadna zaťaž 😀

lulu ja mam v albume bruško myslím v 30tt ale odfotím ešte raz

vefi89
29. dec 2009

akdarka, ja len štvornožky umývam 😀 ale aj to je namáhavé, potom fučím ako medveď. a keď sa bruško po dlážke šúcha je príjemný pocit 😀 😀

garonka, treba spraviť cirkus

akdarka
29. dec 2009

ja budem mat toto este plus v lete - to som zvedava ako budeme fucat s lulu 😀 vy uz vtedy budete mat polrocne babatka garonka, vefi 😉

garonka
29. dec 2009

akdarka tie potvory sa mi urobili aj tak a kremujem sa stale, a dobreže sa v oleji nekupem zaleží od pokožky kto aku ma, ja som popukala tak či tak, a už mam na stehnach a na boku bruška 😠 a to som pribrala len 8kg no 7.1 sa postavím na vahu tak hadam nebudem mať 15 kg 😀

garonka
29. dec 2009

akdarka a ty s lulu sa budete potiť s bruškami ah jaj, 😀 to budete riadne funieť v tych horučavach 😀

lulu4
29. dec 2009

ved to ved to, nas to caka v lete, co bude teda paradicka :( neboj uzijeme si.... pozri zima tiez nie je vyhra, dostat na seba tolko vrstiev oblecenia a nejaky ten kabat alebo vetrovku... a do toho velke brusko.... veru a garonka a vefi uz budu mat peknych 6 mesacnych stuplikov
kamoska do mna furt husti ze ona uz bude mat 9 mesacnu dcerku ked sa este len nam narodi, ze ako to ze sme tak pozadu??? 😀

lulu4
29. dec 2009

inak garonka od kedy sa odporuca natierat brusko od kolkeho tyzdna?

lulu4
29. dec 2009

akdarka: viem ze je skoro nad niecim takymto rozmyslat ale chcela by si rodit v BA, kedze vidim ze si zo Senca? Ja rozmyslam na Kramarmi, boli tam kamosky co maju uz babatka a boli spokojne, zevraj to novorodenecke je tam aj nejake prerobene ci co... ale to je daleko daleko.... to ja len tak 😀

akdarka
29. dec 2009

ja som sa zacala kremovat a tiez sa chcem olejovat, ale predpokladam ze sa mmi spravia, lebo ked som pribrala pred par rokmi a narastli mi prsia tak sa mi na nich spravili nejake 2-3 strie. co uz, hlavne nech je baby zdrave! 🙂

ja som po sviatkoch pribrala 0,5kg tak uvidime ako to bude so mnou v tehu...garonka, ty si nepribrala vela, to je super 8 kg...a bola si na 3D? videla si babenko?

lulu4
29. dec 2009

veru garonka to si nepribrala vela, to je fakt dobre, hadam s tym nema tvoja lekarka problem ze si mala pribrat viac, co by som za to ja dala keby len tolko priberiem.... kamoska co ma tu malu dcerku teraz tak mala super postavu a teraz je cela nestastna zevraj pribrala 20 kg... tak ma vacsi zadok a aj brusko dost velke stale ale to je necele dva mesiace po porode normalne to postupne splasne hlavne ked zena koji a ona nema mlieko tak malej vari nutrilon... o to bude tazsie zhodit.....

garonka
29. dec 2009

lulu je dobre sa natierať od začiatku ale ako vravím to zaleží od elasticity pokožky ja som popukala aj ked som sa kremovala stále a kremujem ešte stále a niektore maju krasnu pokožku a sa nemuseli kremovať tak tym zavidím 😔

akdarka
29. dec 2009

lulu, ja som SC asi len pol roka, prestahovali sme sa nedavno z BA. trvaly pobyt mam este v Ruzinove, ale rozmyslam ci ruzinov alebo kramare. moj gynekolog ma kopu znamych prednostov na klinikach a povedal, ze nech necham na neho ten vyber - ze uvidime co budeme potrebovat. ja som mala "vyhliadnuteho" jedneho dr v Ruzinove, ale hned ma zrusil moj dr, ze potrebujem dr, ktory ma pravo rozhodnut ze to ma byt cisarsky - lebo toto rozhodnutie nemoze spravit hociktory dr na oddeleni, len s povolenim prednostu, primara alebo starsieho dr - potom je to tak, ze nechaju trpiet baby a az ked to hori spravia cisarak. tak som zvedava ktoru porodnicu vyberie 😝

lulu4
29. dec 2009

a co je dobre na natieranie? ten olej znacky Hipp som pocula ze je dobry ten maju v lekarni alebo ten krem Elastiq, co pouzivas ty a co si davas ty akdarka?

garonka
29. dec 2009

akdarka nebola som na 3D sa mi to zda drahe nechame sa prekvapiť ako ten huncut vyzera 😀

lulu no akurat som pribrala ale do bruška a stehien, len sestrička na mňa minule pindala, že máálo priberááááááám 😝 no skoro som ju zabila, že to mam ako 30kg pribrať alebo čo? stravujem sa racionalne žiadne mastne, vypražane, žiadne udeniny, salamy, len na sviatky som si dala maly rezník lebo by ma od zavisti šľahlo 😀

akdarka
29. dec 2009

ja som v lete zhodila 6 kg iba racionalnou stravou (pravidelne, mensie davky, vela zeleninky...) a potom som to cele nabrala spat a zacinam tehu s vyssou vahou ako som dufala. ale zase som pomerne vysoka takze neposobim silno, BMI mam v poho tak uvidim co bude ku koncu tehu..

vefi89
29. dec 2009

a ja som sa nenatierala a na brušku nemám ani jednu. len z ceckov mám slniečka. a nebojte sa váhy, ja som pribrala 15 kil, aj to už bude určite viac 😀

lulu4
29. dec 2009

tak to fakt neviem co si predstavovala ta sestricka to si mala prist ako gula o 20 kg tazsia? ved to je dobre ked zena vela nepriberie...
ja to mam u mojej doktorky tak ze u nej sa zaplati celorocny poplatok ak si tehotna a vsetky vysetrenia a 3D UTZ a vsetko je u nej potom v tej cene a este sa aj na presny cas k nej objednas ze necakas vobec ked prides... co je dobre...

garonka
29. dec 2009

lulu vieš koľko kremov som minula? kopa peňazí je ale čo už narobím strie mam tak či tak, najprv som mala krem na prevenciu strii ten elastiq stal okolo 7 € potom som kupila zas elastiq ale už na strie ten stal 11 €, potom dermacol pre tehule a teraz mam olej babylove z Dmky, ale vraj i po pôrode sa treba natierať a kto to vymyslel dokelu veď nebudeme mať čas, a tie potvory nezmiznu uplne len vyblednu 😠

akdarka
29. dec 2009

garonka, ja tiez dufam, ze nepriberem vela - zase nabehnem na "moju racionalnu" stravu , len si musim vystavat jedalnicek aby bolo dost vsetkeho aj energeticka hodnota aby bola OK.

lulu , ja sa natieram elastiq, ale chcem si kupit ten olej, lebo ten elastiq sa mi nezda dost "mastny" - tak neviem

garonka
29. dec 2009

lulu to u lekarky maš super vau 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre