Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

avila
29. dec 2009

Ahojky zenicky,

i ja sa k Vam pridavam, coby primigravidka 😉 Ranne nevolnosti nemavam a vlastne som ani nemala. Vam poviem ale, viem, ze hlupe, lenze mnohe maminy zo zaciatku pochudli. A ja? Mne chuti a potraviny, co som predtym nejedla, najviac... Tak mam pampusiky.

akdarka
29. dec 2009

ahoj avila, ja mam tiez skor nechutenstvo, ale moja kamoska je tiez tehu asi 9 tt a hovori, ze zje vsetko co nezje ju 🙂

zazalienka
29. dec 2009

avila, ja som teda neschudla.. ládovala som jak zadarmo.. hlavne slaninu, rezne, vlašský šalát, a samé nezdravé veci. mám na sebe 20 kg a nohy jak šteky do kapusty...

akdarka
29. dec 2009

zazi 😀 ale na fotkach vyzeras skvele! to si nejako poupravovala tie foto?

mata1001
29. dec 2009

baby ja som schudla skoro 2 kg.mala som 55,7 a mam 54.a ja srale jem.no to je neuveritelne.a smrdia mi koreniny.

akdarka
29. dec 2009

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=549 hladala som ake bylinky mozem v tehu a nasla som taky prehlad, ze su tam medzi neodporucanymi asi vsetky co poznam 😝 asi triezvy pohlad na veci a nic neprehanat s tymi zakazmi a prikazmi!

mata1001
29. dec 2009

nie srale ale stale 😀

akdarka
29. dec 2009

tie preklepy v rychlosti mozu aj pobavit vsak? 🙂

mata1001
29. dec 2009

baby a jete citrusove ovocie?

vejula
29. dec 2009

stražca bruška vyvenčený 😀 😀 😀
No a avila ja tiež jem veci ktoré som red tým nejedla... Masiska zjem kopec ale aj sladké mi chutí... Ale najhoršie to bolo na začiatku vtedy som doslova žrala a to samé také veci ako tresku, párky šaláty tie ťažké samozrejme. A na ovocie ani pomyslenie. Teraz už aj nejaký ten pomaranč či banán šupnem do seba a tresky som sa prejedla čiže tu nemôžem ani cítiť tak isto ako chlieb vo vajci. Na začiatku tehu som ho jedla strašne vela a teraz ee.
A citrusové ovocie samozrejme jem tiež mati.

mata1001
29. dec 2009

takze veji nie je nejake citrusove ovocie zakazane? myslim tym ze nevhodne

vejula
29. dec 2009

myslím že nie... Kočky v mojej téme jedia mandarinky na kilá 😀 😀 😀 čo tak čítam.

evelina19
29. dec 2009

ahojte,
aj ja sa k vám pridávam. som v siedmom mesiaci, termín v apríli a od nového roka som PN. zle mi bývalo do 4. mesiaca. chute nemám nejaké zvlástne, ale tých citrusov by som zjedla na kamiony. sladke vôbec, mäsko ano, treskové obdobie uz mam tiez za sebou 🙂 zatial som pribrala 4 kilá, ale ak zostanem doma, tak to bude pribúdať asi rýchlejšie. pod stromček som si pýtala fitloptu 🙂

evelina19
29. dec 2009

a vlastne som sa vas povodne chcela nieco spytat. mne volali z hygieny ohľadom ockovania proti tej novej chrípke. ja zatial tomu veľmi neverím a bojím sa, ze by to mohlo poskodit malé, na druhej strane, človek sa chce chranit a male tiez. zatial nie som celkom rozhodnuta, no skôr nie ako ano. vy mate na to aký názor?

vejula
29. dec 2009

čavi evelina takže sme tu už dve aprílovky.... Ale ku aprílovkam asi nechodíš. Ak sa ti bude chcieť tak môžeš kuknuť. Daj na spoločný termín, apríl 2010. Tam nás je ajajaj 😉 Rada ťa uvidím aj tam ak sa ti bude chcieť.

mata1001
29. dec 2009

evelina ahoj.v 4 riadkoch si opisala co mi preberame na strany.dobreeeeeeee 😀

evelina19
29. dec 2009

ok, díky vejula. pozriem tam. ja som doteraz na toto nemala velmi cas, ale kedze som doma, asi sa zapojim do vsetkych tem, aby mi nepreskocilo z tej samoty. 🙂

evelina19
29. dec 2009

to som si ani nevšimla. par detailov som vynechala, takže na par riadkov este temu mam 🙂

zazalienka
29. dec 2009

ja kombinujem mandarínky s kofolou🙂 jeej, idem na masáž o chvíľu, len mi manžel donesie kľúče od auta.. hlavne že mi techničák nechal ale kľúče má u seba..

vejula
29. dec 2009

evelina no ja očkovanie tiež skôr nie... Ale poznám kočky čo boli očkované ale ani jedna nie tu na Slovensku... Takže s týmito vakcínami tu na Slovensku ti neviem poradiť. Len myslím, že neboli testované na tehulkách takže tomu tiež moc neverím.

mata1001
29. dec 2009

evelinka ja som sa na to pytala sestricky a ona povedala ze ona by sa nedala.ale ze je to kazdeho osobna vec.ja mam na to asi podobny nazor ako ty.

vejula
29. dec 2009

jej zazi tak dufam že ti tá masáž pomôže, a budeš sa už mocť bez bolesti vy&strieť.

garonka
29. dec 2009

no baby vas ale dočítať 😀 len si troška zdriemnem a tu ste napísali romany 😀 dávno tu živo nebolo 😀

evelina19
29. dec 2009

ja som pocula len to, ze v amerike od tohto vyrobcu vakciny stahuju z trhu, co môze byt pravda aj nemusi. ja si myslim tiez ze nie, hlavne ked som doma. clovek si vie viac dat na seba pozor, ako ked chodi do prace. tam som mala taku super kolegynu, co nemala problem chodit do prace s takou chripkou, ze ledva chodila a mala tu drzost prist aj do mojej kancelarie. skoro som ju von vytiahla za vlasy....

mata1001
29. dec 2009

evelinka tak to uz je neohladlplnost,vsak?myslim kolegynu

vejula
29. dec 2009

no ja tiž nemám rada takú neohladuplnosť alebo po tých uradoch a tí starí tuberáci čo chrchlu ako keby si išli pluca vykašlať. Hrozné nervy mám z toho.

garonka
29. dec 2009

baby ja sa zajtra chystam na infekčne do ambulancie tak si predstavte koľko ľudí tam bude všetci krochkaju do jedneho akoby sa predbiehali ešte dobre, že tehotne uprednostnia inač by ma šľahlo 😕

vejula
29. dec 2009

no garonka, to ti nezávidím ja mám z toho strašné nervy, ešteže pôjdeš prvá.. A ináč kvôli čomu ideš na infekčné???

mata1001
29. dec 2009

garonka ved chod trochu neskor-nie hned rano aby ta tam neokaslali.a daj si vreckovku pred usta.ja som minule tak sedela u dr.a vobec ma to nezaujimalo kto si co o mne mysli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre