Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
29. dec 2009

mati každý lekár ma svoj meter, niektorý dáva neskôr a niektory dava skôr ja som dostala v 6tt a aj krv mi brala sestrička na všetko čo treba 🙂

mata1001
29. dec 2009

no moja kamoska dostala ten kufrik az po porode

mirka12011
29. dec 2009

mati dostanes 2 kufriky aspon by sme mali jeden pocas tehu druhy po porode...

vejula
29. dec 2009

nom tam je písane že za posledné dva roky musí odovzdávať aspon 270 dní. Takže aj keby už pol roka neodvádzala tie nemocenské dávky tak na to má nárok ak za tie posudzované dva roky má splnených tých 270 dní. Či to zle chápem????

garonka
29. dec 2009

mirka vidíš i ja tam mam zľavu na monitor dychu ale veľka zľava to nieje 😠
inač ten monitor stojí 89 € tak rozmyšľame či kupiť alebo nie ale asi hej keď nam tie éčka nejak vyjdu

mirka12011
29. dec 2009

vejula aj ja som pochopila ze len posledne roky nie celkovo asi to mali pisat pre blondinky 😀 no garonka nieje to velka zlava ale tak aspon nejaka a je to dobra vec my tiez uvidime ci kupime uvidime ale chcela by som...

mata1001
29. dec 2009

niezeby dali radsej jeden balik pampersiek,nie?to by stalo za to a nie take hovadiny

barbina182
29. dec 2009

co ste mali v tych kufrikoch?

garonka
29. dec 2009

mati presne taaaaaaaaaaaaaaaaak a ja som sa čudovala, že kufrík jej parada ale keď som ho chytila do ruky taky ľahky ako papier bol a doma som myslela, že spadnem z nôh, same letaky, stary časak a cumlík, no fakt mohli dať tie pampersy to je viac použiteľne

garonka
29. dec 2009

barbi ja som to tu hore písala same voloviny a ty si čo mala v kufríku?

mirka12011
29. dec 2009

cumlik, prasok na pranie a avivaz no vzorka na jedno pranie 😀 letaky, casopis a to je vsio...
v druhom bude flaska a nejake tie masticky vzorky samozrejme...

vejula
29. dec 2009

no mirka asi tak, ale tak mm sa takýmto veciam rozumie takto nechávam na neho 😀
Inač ja som žiadny kufrik nedostala a neviem či dostanem, ale akože myslím že to nebudu žiadne super veci, ved na čo by si robili zbytočné výdavky.

barbina182
29. dec 2009

mala som ten prasok na pranie a avivaz ale cumlik som nemala

lulu4
29. dec 2009

tak take blbosti si ozajm mozu nechat v tych kufrikoch to nemusia ani davat radsej 🙂
vejula ja som z toho clanku tiez blbec, neviem vobec kolko budem dostavat ale asi ako ty tu nizsiu sumu aj ked som robila....je to vsetko nespravodlive ale to je nas stat

garonka
29. dec 2009

baby idem si po rožok so šunkou a dam i havovi jesť nieže ujdete 🙄

mata1001
29. dec 2009

veji ale to ma kazda dostat.skus sa spytat sestricky.

mirka12011
29. dec 2009

uz len za cumel usetris neuveritelne az 3eura 😀

garonka
29. dec 2009

veji kamoška dostala prenatalny kufrík spolu s tym druhym po pôrode

mata1001
29. dec 2009

ja sa k tomu prispevku radsej ani nevyjadrujem lebo sa do toho vobec nerozumiem. ☹

mirka12011
29. dec 2009

no kazdy to dostane inak a niekto nedostane urcite pytaj ten cumlik ta potesi mna potesil len cumel 😅

barbina182
29. dec 2009

od koho mam pytat cumel? 😀
a ja budem brat kolko tu prvu ci druhu sumu..ja som skoncila 4-rocnu skolu mam 20rokou anikde som nerobila este..hm?

vejula
29. dec 2009

jj lulu. hlavne že veeelmi chcu podporovať maldé rodiny a sťažujú sa že sa zvyšuje vek prvorodičiek na 27 rokov, a že su to len financie na vyše pretože potom staršie prvotrodičky maju viac komplikácii ... A tak čo vlastne chcú ked dajú takéto podmienky... Tak potom si žena rozmyslí či bude mať bábo alebo najprv bude robiť... Mudre hlavy do pečiva 😠 ked si takto seru do huby.... Akoby moje bábatko bolo horšie za to že som hned po škole otehotnela.

mirka12011
29. dec 2009

no tak 160eur barbina...to si mala mat v kufriku ten cumel ked si nemala povedz sestricke nech vybere z druheho 😝

barbina182
29. dec 2009

sa hanbim povedat ze som nemala ten cumel..

mata1001
29. dec 2009

baby ja mam zase na vas otazku.bolia ma zubky co s tym?predtym ma neboleli. ☹

mirka12011
29. dec 2009

ale barbi nehamb sa....ved tam mal byt a mala si prilepene z takou bielou okruhlou paskou ten kurfik? lebo ked nie je mozne ze ho vybral niekto...fakt ten cumlik iba cumlik ma potesil....zlty univerzalny a som pozerala tolko taky cumlik stoji tak 3ecka aj nieco je do 6mesiacov miminka...

barbina182
29. dec 2009

hm uvidim ale mala som to prelepene tak ja neviem mozno nie v kazdom bol... ☹

mirka12011
29. dec 2009

ale barbi v kazdom ma byt ved to pisu aj v tej knihe co tam je...co ma obsahovat...

lulu4
29. dec 2009

presne tak veji, nemam slov na tie mudre hlavy,hlavne ze oni sa budu mat dobre ale asi nemaju sajnu o tom kolko stojia flasky, odsavacky, plienky, olbecenie a vsetko okolo maleho dietata... ale co uz.... my sa mozeme akurat tak rozculovat co nam nepomoze... takze 160 Eciek nas caka a bude nam hej 😀 😀 😀

lulu4
29. dec 2009

babulky co tam uz hore dole jeden cumlik, aj tak si bude musiet barbina nejaky kupit... zatial jej netreba

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre