Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
29. dec 2009

asi sa zisiel sestricke doma tak si ho nechala, ten cumlik myslim 😀

garonka
29. dec 2009

barbi bol to len obyčajny cumeľ Nuk žiaden Avent 😀
tie Nuky maju skoro všetci novorodenci v puse 😉

lulu4
29. dec 2009

no co Luci uz si si dala roztek aj havo dostal svoj pridel?

garonka
29. dec 2009

bože baby ako mi chyba leto ☹ voňave paradajky z maminej zahrady uhorky takisto, všetko čo teraz kupime v obchode je umele a tie paradajky sa nedaju jesť tvrde a bez vône 😒

mata1001
29. dec 2009

neporadite mi s tymi zubami? iba ja mam ten problem? 😢

vejula
29. dec 2009

maš pravdu lulu, tie nervy nám vôbec nepomôžu.... Hlavne aby bolo mimčo zdrabvučké a to ostatné už príde časom 😉

lulu4
29. dec 2009

aj ja zboznujem cerstvu zeleninku aj ked ju nemam zo zahradky je aj v obchodoch ovela viac jedla ako teraz... akurat si kupim tu cervenu papriku ak mam na nieco chut alebo papam teraz hlavne zavaranu cervenu kapiu v oleji od starkej...

garonka
29. dec 2009

mňam zavarana kapia mňam 😝

vejula
29. dec 2009

mati no ja neviem ja so zubami problém nemám len mi krvácajú dasná. Ale vraj ej to normálne... No čo už len asi treba častejšie ku zubárovi chodiť, inač neviem... A vela vápnika bo bábo si môže brať z tvojich zásob, takže aj preto sa ti možno viac kazia.

mirka12011
29. dec 2009

babulky co mam robit ak mi vsetko jedlo ostava na zaludku ide ma z toho porazit...

vejula
29. dec 2009

mirka asi len jesť po malých dávkach viac krát do dna nech tak žalúdok nezaťažuješ. A skús minerálku fatru. Támi pomáha na všetko hlavne na kyselinu... No samozrejme pokial nemáš málo kyseliny vtedy ju nepi lebo ti ju ešte zníži.

mata1001
29. dec 2009

veji vdaka.zacala som jest danone-kostici v tom je vapnik ale neviem ci to staci. 😖

lulu4
29. dec 2009

mati ja mam tak nachylne zuby ku kazenie aj tento cely rok som bola kazdu chvilu u zubarky... nemam ziadny recept ked som nebola tehu nasadila som tabletku a potom bezala k zubarke... ja uz pomaly nemam zuba co by nebol zablombovany a si zober ze v mojom veku a uz mam 6 zubov vonku...
a hlavne mam teraz jednu stolicku uz pol roka otvorenu nevedia co s nou, raz bolela ako slak, tusim v septembri chcela ju dat von potom sa s nou hrala a je dobre, pred mesiacom mi ju zatvorila a zase bolest ako slak tak mam otvoreny jeden zub, diera ako krater, potrava sa mi tam dostane ale hlavne klop klop ze neboli....

garonka
29. dec 2009

mirka skus vypiť fatru naj ti pretrávi

mirka12011
29. dec 2009

ale vejula praveze ja papam malicko detske porcie a dnes som papala len 2x dajako niesom hladna...a doktor povedal, ze prave nebublinkove mam pit kedze mam este nevolnosti a papat minimalne 5x denne co mi dnes nevyslo inokedy papam 5x denne aj viac...podla hladu

vejula
29. dec 2009

idem za maminou. Tak sa majte pekne kočky.

lulu4
29. dec 2009

babulky kolko je potrebne denne vypit vody v tehu? lebo ja ten pitny rezim zanedbavam vzdy ale teraz si budem musiet dat pozor

lulu4
29. dec 2009

aj ty si uzi s maminou, pokecajte 😀

mata1001
29. dec 2009

lulu no to nemas dobreeeee,mna bolia tak ako ked mas kaz a vojde ti cokolada a taha ti to az do neba.a bolia ma ked si ixh umyvam.

baby hned som spat musim ist jest

mirka12011
29. dec 2009

garonka asi si dam pivo :D:D:D

lulu4
29. dec 2009

no tak to neviem preco ich mas teraz take citlive na to ti neviem poradit, skus sa jedine zubarky popytat co robit alebo nieco na nete vygooglit

garonka
29. dec 2009

mati dobre je jesť aj jogurty aj syry ja pijem aj acidko, chutí mi vanilkove a ananasove mňam

lulu4
29. dec 2009

heh pivco, nooo ja mam hlavne cierne rada, som nadmieru spokojna ze drahy si teraz pri mne nedava pivko zatial nemal chut... ale ked dostanem ja chut ach jaaaj....

lulu4
29. dec 2009

garonka tebe chutia presne tie dve acidka co mne, ja sa nebojim ze budem mat malo vapnika, ja by som mohla kravu doma chovat na syry a mliecne vyrobky

garonka
29. dec 2009

jaj Mirka čo ja by som dala za pivoooooooooooo ☹ na alkohol sa môžem len kuknuť alebo ho oňuchať, a na silvestra si robím detsky punč nech mam i ja radosť 😀

mirka12011
29. dec 2009

cierne je dobre na mliecko nie? to mi niekto tu hovoril 😉 taky malicky pohar si asi dam, aby mi stravilo...

garonka
29. dec 2009

lulu to sme dve 😀 pomarančove mi nechutí taku zvlaštnu pachuť ma a ja v ňom citím to lepidlo kanagon, a u mňa by krava dlho nevydržala 😀

lulu4
29. dec 2009

ked si das malicky pohar to sa zevraj moze aj vinko... ale nie tvrdy alkohol...
no my ideme na Silvestra k znamym a bude sa pit pivo a sampano urcite tak ja sa budem asi len kukat 😀

garonka
29. dec 2009

ja som radšej zbožňovala čapovane pivo 😀 a fajne vychladene 😀

lulu4
29. dec 2009

no ved ja by som tu kravu tiez rychlo znicila, by som z nej vytahala aj mlieko co nema 😀 😀 juuuj zase ma chyta hlad ale my uz jest nebudeme... bola som leniva skocit po chlebik tak az na ranajky zbehnem a bude cerstvy lebo na nic ine nemam chut...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre