Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

akdarka
30. dec 2009

duratlicka, aj tu som ta vymakla 😉 my sme skusali 2 cykly - ten prvy som mala vsetky priznaky, boleli ma prsia, unavena som bola, raz mi aj zle bolo (chcela som to asi moc) a prisla ms...a tento druhy - uspesny som necitila absolutne nic a akurat mi doslo, ze neprisla moja uplne pravidelna ms a na druhy den som testovala a boli tam //😀 ale ja som si proste povedala, ze budem mat male levíča (mozno to stihneme) a bude to augustove babo! a nepripustala som si nic ine... sila myslienky 🙂

lulu4
30. dec 2009

ahojte kočky, no ja som tuto noc ale dopadla... vecer mi nic nechutilo som naposledy jedla o nejakej stvrtej poobede vcera a potom nad ranom ked som okolo 03:00 hod isla na wc tak som dobehla naspat do spalne zelena bez farby rychlo som otvarala okno ze chcem cerstvy vzduch a jajkala som a ochkala ze co mam robit je mi zleeee a drahy sa zobudil ze ci ma doniest lavor, ja ze radsej hej... ma vyhnal z tej zimy od okna... sme sedeli na posteli ja s lavorou on ma hladkal a cakali sme co bude... potom som ho poprosila nech mi da vyssie pod hlavu nejaky vankus alebo nieco a tak som potom akosi zaspala.... ale to bola ina sila....bleeeee...
rano som ho hned poslala do potravin co mame tu pod nosom a doniesol mi cerstvy chlebik a rozteky tak som sa uz napapala.... snad uz bude len dobre

akdarka
30. dec 2009

no lulu pekne 😒 ja som sa dnes rano napila pohar vody a normalne som to predychavala jak mi prislo zle od zaludka. a to zrovna vtedy na teba pride ked sa chces ucit.

duratlicka__2
30. dec 2009

Lulu, no moj muz ma nechtiac zobudil o druhej buchotom cestou na WC a potom mi vynadal, ze preco som vstala a citam si, ze potom mam uplne prevrateny biorytmus, tak som si poslusne lahla a pocitala asi do 300 a konecne zaspala. Ale o tej druhej, som sa musela posadit na vanu, lebo som tiez nevedela, ci to pojde vrchom alebo to rozdycham. Keby som to uz mala aspon na papiery, ze som tehu. Takto mi neveri, lebo sa boji, ze budem smutna, ked to nevyjde.

garonka
30. dec 2009

ahojteeeeee som doma 😵

idem si vas dočítať čo ste popisali 🙂

mirka12011
30. dec 2009

ahojte babulky ja som celu noc nespala a este ten hrozny sen uch...garonka ako dopadlo infekcne?

akdarka
30. dec 2009

ahoj garonka, poctivo citaj! napisali sme ti hotovy roman 😀

lulu4
30. dec 2009

duratlicka: tak vyzera to byt vsetko u teba na tehu priznaky ale nezelas si babenko moc? lebo niekedy sa ten organizmus tak chova ako keby si bola tehu a nie si... kazdopadne ti drzim palceky nech si tehu a nech ste zdravi...
kedy ti ma dorazit MS?

lulu4
30. dec 2009

no ako tak citam tak viacere sme mali super noc ☹

garonka
30. dec 2009

Mirka čauko

v celku dobre, vírus neprebieha, takže sme oki, čakareň bola prazdna akurat tam sedel jeden panko s manželkou ryhal ako tuberak, ani ruku pred usta si nedaval aj som ho xkrat prosila nech kašle a ruku si da na usta, vraj čo ma dotoho 😠 tak som si čiapku držala na ustach ledva som dychala, a vrchol toho všetkeho bolo keď sestrička mu do čakarne prinesie teplomer a on debilak namera teplotu 39 😠 , jasne, že ma ako tehotnu uprednostnili a jeho pani manželka sa obrnila prečo ma pušťaju prvu keď jej mužíček je choručky 😠 😠 😠
no zabila by som toho tuberaka

lulu4
30. dec 2009

garonka veruuu daj nam vediet ci si im na infekcnom spravila bordel alebo ta zobrali hned dnu? 😀

garonka
30. dec 2009

baby ste tu poriadne toho načmarali 😀
bolo čo čítať 😀 skratka roman 😀

lulu no skoro ma tam šľahlo o zem, akí sú tí ľudia neskutočne drzí

duratlicka__2
30. dec 2009

Myslim, ze to nie je tym, ze by som bola posadnuta otehotnenim, babo chceme len 2 mesiace, predtym som bola uplne antibabatkovska😀 Okrem toho, na to, ze som v podstate oddychnuta po sviatkoch, priserne ma boli chrbat. Ak sa do ms (14.1) nezblaznim, bude dobre😀 Mohlo by prist nieco jednoznacne, z coho by som to vedela. Okrem zachvatu placu nemavam predmenstruacny, takze nieco sa so mnou rozhodne deje a dufam, ze je to nieco pozitivne🙂

garonka
30. dec 2009

a tehotne su viac nachylne na prasačiu chrípku 😠 a ten tuberak dobreže si pľuca nevykašľal 😠

akdarka
30. dec 2009

garonka, tak chvalabohu OK? super, uz len porod ta caka alebo este navstevy na nejakych "exotickych" ambulanciach???

lulu4
30. dec 2009

tak to verim, vsak naco by mala ist tehulka prva dovnutra, on je chudacik no nie?🙂
jeeezis zase som hladna a to som pred necelou hodinou zjedla dva rozky.....pomooooc to mam jest kazdu hodinu? nechcem aby mi bolo ako v noci....

mirka12011
30. dec 2009

uch tak ja by som tam tada nesedela radsej by som stala dalej a 39? tak naco doteraz cakal boze to su hlupaci a sak presne naco uprednostnovat 2v1 ked tam moze ist chory clovek a po nom 2v1 sak naj bude sranda boze to nase zdravotnictvo...

mirka12011
30. dec 2009

garonka tehulky su nachylne viac aj na normalnu aj pracasiu aj na vsetko ostatne lebo sme oslabene ale nato akosi zabudaju...

lulu4
30. dec 2009

duratlicka: tak uz len vyckat do polovice januara aj ked verim ze to bude dlhe obdobie, ale drzim palceky, nech je to tak ako si zelas....

mirka12011
30. dec 2009

lulu napapaj sa vzdy ked mas hlad a lekar mi hovoril papat castejsie po mensie porcie je ideal....

duratlicka__2
30. dec 2009

Garonka a preco si sla na infekcne? Nevladala som docitat tych 20 stran pred touto.

garonka
30. dec 2009

akdarka dufam, že sa tým ambulanciam nadobro vyhnem 😀 ale sranda ako som odchadzala prikotila sa do čakarne banda vietnamcov 😀

lulu papaj ak ti chutí, ja do seba teraz ladujem vianočne oblatky, potom pikao to kakaove mliečko, a zapijem čajom Nestea 😀 mňa nejak pochytilo obžerstvo 😀

garonka
30. dec 2009

duratlicka, v nemocke mi vyskočil akysi pozitívny vírus tak mi ho zisťovali či je vo mne prítomny, lebo ak ano babo by bolo postihnute, našťastie vírus neprebieha prekonala som to pol roka pred otehotnením 😉 ale tie stresy na začiatku čo všetko som podstupila neprajem žiadnej, revala som každý deň a noc 😔

lulu4
30. dec 2009

no tak skusim jest castejsie v mensich porciach.... fuuuj zase je mi zle na zvracanie....
len u mna horsie to, ze ja som naposledy zvracala este ako decko na zakladnej skole... ja skratka neviem zvracat, mne je zle ako konovi, na odpadnutie ale nejde to zo mna nikdy.... 😒

mirka12011
30. dec 2009

omg garonka mliecko a tak cajik hmm to chces kakat hihih

akdarka
30. dec 2009

garonka! pikao mnaaaaaaaaam, to by som si dala...dalsi dovod ist dnes do obchodu!!!

lulu4
30. dec 2009

noo mirka vies, dnes chce byt garonka zrejme prva v niecom 😀 😀 😀 😀

lulu4
30. dec 2009

a ja nemam na nic chut.... ked pozriem do chladnicky a nechutia mi ani jogurty ktore zboznujem ani termix ani nic... tak to je uz zle.... asi si idem dat kusok chlebika s maslom

mirka12011
30. dec 2009

lulu tak to aj mna napadlo 😀

garonka
30. dec 2009

akdarkaaaaaaaaaa chcela som biele mlieko a nemali tak som narobila zasoby kakaoveho pikaa kupila som 10 😅 ale drahe to je ako fras 😀 ešteže mi dal drahy stravne lístky 😀 😀

lulu ja som už bola ranoooooo zo strachu 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre