Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
1. jan 2010

elko, ja zas radšej ak vylíhujem v posteli v pyžame cely deň 😀 skratka papučkovy deň a noc 😀
ale dnes som sa pekelne prejedla tak vonku sa trocha prejdem, len musím počkať kym drahy dohra hru na notebooku, ako maly chlapec 😅

elko69
1. jan 2010

vejula j apraveze som vobec este nevracala iba mi nechuti a teda navecer mi byva sice tazsie ale to vzdy predycham...

elko69
1. jan 2010

garonka to poznam aj ten moj je obcas maniak do hier na PC,strasne je to, jak maly chlapec 🙂

vejula
1. jan 2010

Na ten môj chvalabohu hry nehráva, on zas pozerá kadejaké možné aj nemožné spravy a stále nejaké informace.... Že mu z toho už nedrbne 😀 😀 😀

Ja ešte skočím do kostelika, trochu sa odreagovať a je sviatok tak kuknem a poprosím za drobca...

elko69
1. jan 2010

hehe ti nasi muzi, vzdy cakam v com ma prekvapi ten moj este :D no hadam uz len v tom dobrom ked sa nam drobec nrodi lebo jeho si teda neviem predstavit ako prebaluje a uspava alebo kupe :D nouvidime mozno ma prekvapi....

no idem ja uz off ale este sa dostavim dnes vecer urcite...

vefi89
2. jan 2010

A tu sa vari ešte spí? Bréé ránko všetkým 🙂

ivetkab.
2. jan 2010

Dobré ranko všetkym... dnes ma každý asi taký lenivý deň... o chvílu ideme s manzelom ranajkovat.
😀

mirka12011
2. jan 2010

ahojte babenky vefi si pozerala tv noviny na markize co sa tyka rodicovskeho prispevku?

lubka89
2. jan 2010

ahojte babenky 🙂 ako a kde ste citili prve kopanie malinkeho?

mirka12011
2. jan 2010

lubka ty uz citis?

lubka89
2. jan 2010

ano uz citim ale take na spodku brucha 🙂 ale to su take ako keby mi bilo srdce🙂

mirka12011
2. jan 2010

😀 mne kamka hovorila ze to bude nieco take ako bublinky v akvariu alebo zabky 😀 to akoby mi bilo srdiecko som citila aj ja ale neviem ci to nebolo moje 😅

lubka89
2. jan 2010

ale nie ked sa pozrel manzelik tak to bolo riadne vidno 😀 tak to nemoze byt srdiecko🙂 a neviem preco ale citim to dost casto za den 😀

elko69
2. jan 2010

ahojte akurat som sa vas chcela na to opytat ci je mozne aby som nieco citila uz tak skoro??bo jak som vcera lezala vecer tak som najprv citila take ako keby mi srdce bilo ale v brusku dole a potom take zvlastne ani to neviem opisat,nebolo to silne,skor uplne slabucke ale nieco tam bolo,no uvidime ci sa este dostavia tie pocity aj dnes vecer alebo nie... 🙂

mirka12011
2. jan 2010

no ja tiez vecer pocitujem to akoby srdiecko v brusku....a etale cakam na tie zabky tak neviem skor si myslim, ze to pohyb nieje...
lubka ked to pocitujes viackrat tak to bude pohyb ved uz si po 20tyzdni tak uz by to malo byt ono

vejula
2. jan 2010

čavte kočky... Ako sa máte... No dnes ešte akosi všetci spia aj aprílovky su akési zamrznuté.... To strdiečko čo počujete biť, neviem ako to myslíte ale mne na brušku veľmi silno cítiť vlastný tep, tak možno to bude to... Ale lubka, ked to už videl aj mm tak to určite bude niečo iné ako vlastný tep 😉

elko 16 tt je dosť skoro ale počula som už aj také prípady ,ked začali pohyby cítiť aj takto skoro... Lekári to väčšinou u prvorodičiek zamietaju, že to ešte nemôže byť ale tie kočky tvrdia že určite to boli pohyby, Tak možno si na to tak silno vnímavá, že už to cítiš. Ja som prvé pohyby pocítila v 19 tt.

mirka12011
2. jan 2010

vejula tak to myslim, ze vecer ked pozeram tv, tak pocitujem v bruchu alebo ked dam ruku na brucho moje srdiecko alebo ako hovoris tep...to je asi presne povedane preto si myslim, ze to pohyb nieje...

elko69
2. jan 2010

no uvudime co sa vecer prejavi :D

mata1001
2. jan 2010

cafte baby,som zufala.tento tyzden uz 4 krat spinim,ale len cez den tak trochu na wc papieri,inak na nohavickach spinenie nemam.keby som nebola tehu tak by som ms mala mat okolo silvestra.poradte...

mirka12011
2. jan 2010

mati zavolaj doktorov.alebo skoc na pohotovost oni ti poradia profesionalne alebo spravia sono sice mas 10tyzden to by malo byt normalne...ale za opytanie nic nedas...

mata1001
2. jan 2010

zacinam sa bat... 😢 😢 😢

mirka12011
2. jan 2010

mati neboj sa a chod na pohotovost alebo volaj doktor.on ti povie co robit alebo co fakt nevahaj a volaj alebo chod na pohotovost...

lubka89
2. jan 2010

ja ked som spinila hnede tak som isla na pohotovost a nechali si ma tam na tyzden ☹ nechcem nikoho strasit ale od vtedy som na rizikovom teho. ☹

vejula
2. jan 2010

Mirka však čoskoro sa dočkáš už aj silnejších kopančekov, uvidíš. Ja som to necítila ako praskanie bubilniek ale skôr ako malé slabé kopančeky z vnútra bruška 🙂
Elko, však uvidíš 😉 či je to teda ono...
Mati ja neviem špinenie som počas tehu nemala... Byť tebou tak zavolám svojmu dokimu a spýtam sa ho čo s tým, či treba dojsť na prehliadku.... Nenchávala by som to len tak...

elko69
2. jan 2010

no veru mata nepodcenuj to,aj ked ja ked som spinila mi lekar povedal ze to je dozva z menstruacie ale to som bola myslim vtedy v 6 tt....

mirka12011
2. jan 2010

mati nevahaj a potom daj vediet co ti povedal doktor...

mata1001
2. jan 2010

volala som mu nedviha mi.este to budem skusat.ja som uz spinila asi pred 3 tt a dal mi na to lieky.a dakujem za rady.

lubka89
2. jan 2010

baby aj ja to citim ako take bublinky 🙂 a citim som to vtedy ked som dlhsie hore 🙂

elko69
2. jan 2010

lubka jaj zavidim ti tie bublinky...

mirka12011
2. jan 2010

mati skusaj dalej...
lubka a v noci spis normalne? ja uz nespavam mne uch chytila nespavost brrr

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre