Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lenocka84
2. jan 2010

veji to je jedno, hlavne je zdravie

valria ahoj
my sme v pohode, ale co vy dvaja, 2v1
kedy mas termin?

valria321
2. jan 2010

no ja za chvilku ak nič nepride tento tyžden tak na ten dalši v stredu ideme na prijem a budu vyvolavať malej sa akosi nece ved komu by sa chcelo do takej zimy🙂)

lenocka84
2. jan 2010

jaaaaaj uz sa asi aj tesim ze?
mala bude konecne pri tebe

valria321
2. jan 2010

no vieščo dlho to trva tieto posledne dni su na nevydržanie važne už by som ju chcela mať pri sebe🙂)

lenocka84
2. jan 2010

to ti verim
ako sa ja poznam tak to bude tiez tak

valria321
2. jan 2010

a kedy budeš vedieť čo čakate??

lenocka84
2. jan 2010

tak verim ze male sa ukaze teraz vo stvrtok na morfe

vejula
2. jan 2010

valria ahoooj, tak ty to už máš pomaličky tu... Mno ja idem na poradňu vo štvrtok pred osmou... A mám isť na ten glukozový test.... Tebe to ako robili??? Bo mne dala sestrička akýsi papierik s názvom tej gebuzinky, že si to mám vybrať v lekárni, vypiť to dve hodiny pred poradnou... Ale aj múdra som ten papierik stratila a teraz len dúfam že PAučin nemá cellý budúci týžden dovču a budem tam môcť zavolať, že čo si to v tej lekárni mám vlastne vybrať.... Nevieš mi poradiť ako si to robila ty s tými glukozovými testami???

ivetkab.
2. jan 2010

Glukozu si môzeš vybrať v ktorejkoľvek lekárni. Len tam potrebuješ, aby Ti v lekárni odvazili presnu davku, ktorú máš vypiť. Ja som si kupila glukozu, pretoze moja lekárka ju nemala. V lekarni mi odvazili kolko jej potrebujem. Sestricka mi ju rozriedila v 1,5 dcl vody. Pred tým než som to vvypila, tak mi zobrala krv a potom po hodine mi odobrali opat krv z prsta, potom o dalsiu hodinu. Bolo to dost sladke. Kazdý o tom rozprava, ze je to velmi nechutne. Bolo to také sladke, ze som az necitila ze je to sladke... ale dalo sa.

vefi89
2. jan 2010

Vejula, nenechaj sa zmiesť Ivetkou, je to humus 😖

ivetkab.
2. jan 2010

Ako hovorim... mne sa to vobec nezdalo az take strasne. VEFI - Tebe tiez brali krv na trikrat?

vefi89
2. jan 2010

Ivetka, nechápem ako na 3 krát. Po tom humuse mi zobrali 5 ampuliek krvi (mala som zlé výsledky na toxo, takže preto tak veľa) a potom som bola priamo v labáku, čo ma pichali do prsta a skúšali zrážanlivosť

ivetkab.
2. jan 2010

Aha, tak potom je viacero spôsobov ako sa robia tie testy na cukor. Pytala som sa preto, lebo som si vsimla, ze kazdy to opisuje inak. Mne zobrali z prsta hned ako som prisla do ambulancie a potom som vypila tu glukozu. Hodinu od vypitia mi ju zobrali krv opat a o hodinu zase. takze trikrat mi ju brali. Co Ti robili potom ked si mala zle vysledky?

vefi89
2. jan 2010

Ivetka, ja som mala hneď od začiatku tehu zvýšené toxo. ale žiadne lieky ani nič, mám to prekonané, ale každý mesiac mi berú krv, pre kontrolu, či náhodou čísla nerastú

ivetkab.
2. jan 2010

Aha, este som v podstate doteraz nikoho nepoznala kto by mal zvýsený cukor. Co to môze urobit babatku?

vefi89
2. jan 2010

písala som toxo a nie cukor 😉

ivetkab.
2. jan 2010

uhm...

mirka12011
2. jan 2010

vefi pozerala si tie spravy na markize vcera ohladom rodicovskeho prispevku?

elko69
2. jan 2010

mirka12011 no termin porodu mam 24.6. a nastup na matersku 13.5. takze vychadza to na tych 6 tyz....a ty???

elko69
2. jan 2010

co bolo ohladom rodicovskeho prispevku??ja som to nekuk...

vefi89
2. jan 2010

Mirka, nepozerala.ale ak ide o to zvýšenie, tak mňa sa to i tak netýka ☹

garonka
3. jan 2010

ahojte ejhaaaaaaaaa ale ste toho včera poriadne načmarali 😀 tak som si vas pekne dočítala 🙂

tak a teraz šup na raňajky a hajde do postele a koníkovať cely deň 😉

vefi89
3. jan 2010

Ahoooj 😉 a ty si sa kde včera flákala? 😀 😀 😀

garonka
3. jan 2010

čaf

boli sme na nakupoch, kupila som si tehu košeľu do pôrodky ale mi je veľka 😠 dam ju mame k narodkam 😝 a konečne mame kupene plienky a vlhčene utierky pre maleho, aj hrubšiu čiapočku i rukavičky proti poškriabaniu, sme boli v tesku či nahodou cherokee nema nejake dupačky ale nemaju nič nič nič 😠 len same body a body mam
a ešte mamina kupila vedro a lavor 😀 vedro na bavlnene plienky a z lavora si stary robí srandu, že si do neho urobí zemiakovy šalat 😀

čo dnes porabate? ja mam papučkovy deň ani vonku nejdem zimaaaaaaaaaaa

valria321
3. jan 2010

vejula normalne chod do lekarne den predtym a povedz lekarničke že chceš rozrobeny roztok na glukozovy test to ti da myslim že je to pol litra takej sladkej vody potom 2 hodky predtym ked pôjdeš ku paučinovi to vypi a to je vše nemusiš mu ani volať on ti povie to iste....ja idem tento pondelok na poradnu bože ešte tyžden ja sa neviemmmmmmmm dočkať už🙂

lubka89
3. jan 2010

ahojte baby🙂

garonka
3. jan 2010

čau lubka ako ide hra? ja som už v druhom kole na hrade 😉

lubka89
3. jan 2010

no ja som to este ani nehrala lebo som sa tam nedostala🙂

garonka
3. jan 2010

tak ja som na hrade ale ťažke to je ako fras, včera som to zabalila, že to nebudem hrať lebo nemam na to nervy ale rano o štvrtej som to hrala zas 😀 čo už keď nespím v telke nejde nič poriadne tak sa aspoň zabavím 😀

lubka89
3. jan 2010

tak to je fajn 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre