Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
3. jan 2010

eli ja som chcela tako jumper ale sa mi zdal nízky nakoľko je môj drahy vysoky ma 1.95 cm 😅 tak sme hľadali taky aby mu vyhovoval 😀

leni živa hudba je supeeeeeeeeeeeer ta navodí super atmošku ako DJ 😉

lenocka84
3. jan 2010

elko ja som stale chcela zivuhudbu

lusy tiez si to myslim o zivej hudbe, a nabity je dost to je pravda
aspon rychlo prejde

garonka
3. jan 2010

aj my sme mali živu hudbu a poviem ti že sa ľudia blaznili až až aj moju babku zo stoličky dvíhalo, aj okolo stolov s harmonikou chodili a svadobčania spievali hoci falošne ale zabava bola a DJ taku zabavu neurobí, su aj vynimky
ja idem do poradne vo štvrtok 😕

vejula
3. jan 2010

čavte kočky, tak ja som konečne doma, sme mali také rodinné stretnutie 🙂 A čo sa týcka svadby ja som mala aj DJ aj živú hudbu-terchovcov. A myslím že takto to bolo super lebo sa zabavili aj mladší aj starší 😉

lenocka84
3. jan 2010

lusy ja mam vo stvrtok morfo, tak ked stihnem dam aj fotky

veji cau
som ti tu pisala kym som bola pri za,a ty nic
ja ze vybehneme von

garonka
3. jan 2010

leni ja z morfo som nemala foto ☹ škoda ale nahoď ak budeš stihať 🙂
asi to tu zabalím ten koň mi veľmi pomaly ťahaaaaaaa 😠

lenocka84
3. jan 2010

lusy ja to budem mat ako 4D a klasiku

evicka289
3. jan 2010

Ahojte mohli by ste mi poradiť?viem, že to nepatrí k tejto téme ale som prvý krát tehotná a mám palčivý pocit pod hrudníkom ked sedím a tlačí ma na bruško neviem presne opýsať ten pocit len ak sedím tak mam ten palčivý pocit a tlak a neviem, či ísť napohotovosť, či zbytočné nepanikárčim ak ste niektrá tu a ste sa z niečim takým stretli tak mi poradte dakujem

garonka
3. jan 2010

evi v koľkatom si týždni? ja zvyknem mať napnute bruško keď sa postavím alebo ak dlhšie sedím vtedy mi babo tlačí na branicu a zle sa mi dycha.
Ak ťa to veľmi bolí tak skoč na pohotovosť

elko69
3. jan 2010

no ono zalezi aj dost o DJ baby moj DJ bol moj znamy fakt dost dobru zabavu robil a napriek strasnej tragedii ktora sa stala 3 dni pred nsou svadbou vsetci ludia sa zabavali a tancovali a v utorok po svadbe sme sli na pohreb...chceli sme svadbu zrusit ale ludi ktorych sa to najviac tykalo to tak nechceli a verte-neverte super sa bavili na svadbe...

garonka
3. jan 2010

elko tak tak a zaleží od DJ aky je, my sme boli na svadbe kde bol DJ total nuda i ľudia sa tvarili kyslo, vôbec som ani netancovala a ten somar chlapec to o jednej po polnoci zabalil a išiel preč 🙄

vejula
3. jan 2010

čavte kočky... Jej lenočka ja som bola u našich tak som nebola na koníku... Ale ked budeš plánpvať cestu do Žiliny tak daj v predstihu vedieť aby som si urobila čas a skočili by sme niekde na ča&jik 😉

No čo sa týka svadby my sme mali super DJ-fakt hral také veci že koniec. Čo sme chceli aj pre starších tie repeťačiny a pre nás všetko možné... Zahral mi aj moju oblubenu pesničku šakalíka od Hudby z marsu, tu pesničku milujem to je moja srdcofka... A terchovci boli tiež neuveritelní, včetci pozerali z otvorenou pusou ked spustili.... ALE PO POL NOCI HRAL Už LEN dj ALE HOVORíM to bolo ako diskotéka na želanie.... Super super super... Bála som sa či tam bude mať dobré pesničky ale mal všetko a hlavne môj štýl na ktorý rada tancujem také SKA-čko ale aj rokové popové, šicko 😉

evicka289
4. jan 2010

garonka : ahoj dakujem za odpoved som v 20 týž. a idem zatím k obvodnému lekárovy lebo moja gyn. ešte neordinuje. Tak uvidím čo mi povie a ešte raz dik .

garonka
4. jan 2010

dobré ránko

kde ste všetky? ja mam dnes zas pyžamkovy deň, len ležať budem aby som bola čím skôr fit 🙂

vefi niesi dnes nahodou u lekára na poradni? 🙂

elko69
4. jan 2010

garonka hm bohuzila je ich vela takych co su o nicom...dnes osm bola na krvicke na tripletest tak drz palceky prosim nech su vysledky dobre,strasne sa toho bojim...dxufam ze je vsetko ok..

garonka
4. jan 2010

elko nebojaj testy budu oki, i ja som sa bala ale potom som si ani neuvedomovala, že mi nejake triple testy robili 🙂

lulu4
4. jan 2010

ahojte kočky, akurat som volala svojej gynekologicke lebo medzi sviatkami neordinovala, no a ma najblizsi volny termin v pondelok bud. tyzden o 15:30, takze si s drobatkom v brusku este pockame dalsi tyzden... mna uz tak znervoznovali tohtorocne sviatky ze nech je uz po nich a mozem ist k lekarke a dalsi tyzden cakania.... ach jaaaaj

elko69
4. jan 2010

hmmm nech uz mam vysledky ze babo je v poriadku a hlavne by sa uz mohlo ozvat konecne....no idem na chvilu haji bo som v noci dobre nespala a rano som musela vstavat...tak dobru noc zatial :D

garonka
4. jan 2010

elko dobru nockuuuuuuuu ja pôjdem do hajan po obede, dnes som cely deň v pyžamku 😀

lulu ahojček, juj to maš tak dlho čakať? mňa by porazilo ale aspoň ti hneď urobí sono a babenko bude krásne vidieť, mne robila sono v 5,5tt a bolo vidieť len mini machuľku 🙂

duratlicka__2
4. jan 2010

Ahojte babulky!
Mali ste niektora hnačku na zaciatku tehotenstva? Je mi strasne blbo, uz som bola 3x na zachode☹

lulu4
4. jan 2010

garonka: no veru tak, som myslela ze mi mobil spadne z ruky ked povedala ze najblizsie volne mam buduci pondelok... netesi ma to vobec... som z toho smutna... kazde rano a vecer je mi navyse zle a este do toho mam to svrbenie co uz ustupuje nastastie lebo som si podstivo tu masticku davala co mam doma... to jej potom ale poviem aby nebolo z toho zle... myslis ze to moje male potom bude dobre vidno? lebo konik tu prihadzuje nejaky ten tyzden tak to budem asi v 6 tt ked k nej pojdem

garonka
4. jan 2010

duratlicka hnačka je v tehu normalny jav a zvlašť na začiatku tehu, mňa potrapila pred sviatkami mala som ju 5 dni v kuse, dufam, že už nikdy viac

lulu to už budeš v 7tt nie? aj v 6tt vidieť machuľku 😉 😉 😉 😉 😉 😉 a bude vidieť či je babenko uložene v maternici alebo mimo, no musíš vyčkať moja a ja som sa už tešila že ten týždeň nam zvestuješ že je všetko oki od lekarky

lulu4
4. jan 2010

garonka: ja som uz z toho pako v kolkom budem tyzdni, ved naposledy som mala MS 22.11. takze to uz bude ten buduci tyzden asi 7tt vies ze neviem ako sa to pocita? 😀 no musim teda vyckat pekne krasne...
myslis ze keby bolo babenko ulozene mimo maternicu mala by zena vsetky tie priznaky ze sa jej nalievaju prsia a stale su citlive na dotyk, ze mavam tie ranne a vecerne nevolnosti? ja len pre istotu sa pytam lebo tyzden bude pre mna este dlhy, je to skvela odbornicka ale niekdy ma stve to presne objednavanie, sice clovek necaka ale niekedy je to o dusu...

garonka
4. jan 2010

lulu nebojaj, ak by šlo o mimomatern.tehu, bolelo by ťa v podbrušku take krče by si mala a aj krvacala by si, takže myslieť nato radšej nemyslí, ty maš typicke tehu príznaky 😉
uf no ja som šla v piatok k lekarke s tym, že mi meška MS a mala som 3x pozitívny tehu test, tak mi urobila utz a kuk machuľku bolo vidieť, tak mi vravela, že mam prísť v utorok, a to mi už rano sestrička brala krv, aj važila som sa aj tlak zmerala a aj moč som už priniesla do skumavky a aj tehu knižku som v 6tt mala, no potom na ďalšej poradni o 4 týždne keď som bola v 10tt vyskočil mi tlak na 160/100 tak hajde do nemocky, aj v albume mam ako babo v 10tt vyzeralo 🙂
tak len musíš pekne vyčkať moja 🙂

lulu4
4. jan 2010

no ved verim tomu ze je vsetko ok, ale vies ved predsa len ta istota ze ti to potvrdi lekar je nadovsetko a chudaka mojho draheho som odstavila uz druhy tyzden co nemame sexik, som mu povedala ze radsej nech mi doktorka potvrdi ze je vsetko ok a mozeme mat sexik a teraz bude musiet chudacik cakat este dalsi tyzden aj ked ja sa priznam ze akosi sa mi vytratila chut na sex... hadam sa vrati spat 😀
no pojdem sa ja dat dokopy pomaly, obliect sa a musim utekat do kniznice vratit knihy lebo budem platit pokutu a este na postu vratit preukaz poistenca starej poistovni lebo od noveho roku mi plati novy a ten stary treba od 1.1. do 8 dni vratit...len dufam ze sa nikde vonku nevykotim lebo mi nie je prave naj...aj som zjedla rano jednu suchu zemlu na obed nemam nic navarene ale nic mi nechuti....

garonka
4. jan 2010

len daj na seba vonku pozor a musíš jesť aby ti viac zle nebolo aj vodu so sebou maj stále po ruke aby ti neprišlo nevoľno, a choď pomaly 😉

lulu4
4. jan 2010

no idem sa ja poobliekat a opustim ta aj ja ale musim hoc sa mi teda von nechce ist vobec 😖

garonka
4. jan 2010

lulu pa paaaaaaaaaa ja si aspoň pospím 🙂

akdarka
4. jan 2010

ahojte baby,
fuj mne je asi 4 den dost zle - na Silvestra som lezala pred tv s kyblom na pripadne zvracanie pri pohovke a odvedy kazdy den od rana do takej 15tej a potom od 20tej...zatial som nezvracala ale je mi fakt zle...som v praci, ale je to teda neprijemne - vsetko mi smrdi a nechuti mi jest. aj vdaka tomu som schudla to necele kilo co som pribrala pocas sviatkov. som zvedava ci budem aj zvracat alebo len s bolestou zaludka budem "prezivat"...
a este sa chcem opytat - mala som vcera strasne silne krce do krizov , zeby oblicka (?), nestretli ste sa s tym niektora? potom som si lahla a preslo to...idem 7.1. k dr tak sa ho na to spytam, len ci ste nieco podobne nemali.

no som to na vas vybalila 😝

lulu - opatrne na cestach! a garonka ty vela oddychuj - ked budes mat baby pri sebe tak toho casu asi vela nebude 😉

adka1986
4. jan 2010

ahojte, mam taku jednu otazocku, uplne nepodstatnu, ale tak napisem ju 🙂 ked si prezeram albumy tu na modrom konikovi, niektore tu mate pofotene tehotenske preukazy v takom peknom obale pevnom, to ste si kupili? a kde sa to da kupit? pretoze ten preukaz sam o sebe sa asi za xvilu dost pokrci :(

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre