Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
5. jan 2010

fuha, to musi byt neprijemne 😒 snad to neni nic zle. kdesi som citala, ze sa roztahuje panva a nieco taketo moze byt sprievodnym javom...
nas prcek sa furt schovava, nechce sa ukazat, potvora jedna. a najnovsie je ritou dole, tak mam trochu obavy, ze ako to pojde von 😖

vefi89
5. jan 2010

to bývajú vraj najťažšie pôrody, keď je takto otočené. 😲 Lekár ti nič nevravel, že by mohli byť komplikácie??alebo ste sa nebavili o cisárskom??
A teda potom budeš mať dobrú potvorku, keď sa tak dlho ukázať nechce 😀 ja budem mať asi bitkára, lebo už som celá rozkopaná. Najmä naľavo na brušku a na pravých rebrách. Koľkokrát mi je do plaču, keď ma tam trafí 😅
už máš vecičky pochystané??

rogerka
5. jan 2010

moja lekarka mi povedala, ze sa este moze otocit. ona je taky pohodak, nechce strasit dopredu, ked neni treba... hovorim si, ze nadej umiera posledna... 😅
do poradne do nemocky idem asi buduci tyzden, tak uvidime, co na to povie odbornik 😉
nachystane nemame este nic 😅 mam kupenych par veci, vcera sme doviezli kocik, tak som sa z neho vytesovala cely vecer 😀 manzel si robil srandu, ze dnes v nom urcite pojdem previezt aspon zajaca po vonku 😀
mala by som si asi svihnut s tym chystanim... 😒
vefi, musim ti zdrhnut, musim k lekarke...

vefi89
5. jan 2010

bežkaj a neutekaj rýchlo 😀

rogerka
5. jan 2010

pekny den, nech maly v brusku poslucha 😉

garonka
5. jan 2010

ahojteeeee 😵

ja som teraz vstala, celu noc som nespala len som buntošila a o pol 5 som si varila puding s piškotami a jahodkami 😝 😝 😝 kukla som serial na jednotke a drahy potom vstával do robotky 😀

vefi kde si včera bolaaaaaaaaaaa?

vefi89
5. jan 2010

ja som sa včera túlala 😀

vefi89
5. jan 2010

behali sme po úradoch a potom nám prišla návšteva, tak sme mali veselo o pol jedenástej 😀
a prečo si v noci nespala??sa ti nechcelo?? 😀

garonka
5. jan 2010

po uradoch? a sa ti chcelo?
joj mam upchaty nos zle sa mi v noci dychalo, ani ten sprosty sprej do nosa Sterimar nezabera hlavne že stal 8 € 😠
tašku do pôrodky maš zbalenu? ja ešte nemam košele 😅

vefi89
5. jan 2010

zbalenú nemám, ale všetko mám pekne nachystané, že ak náhodou, tak iba pohádžem o tašky 😀 mám kôpky v skrini porobené 😀
behať sa mi nechcelo, ale niekto musí riešiť takéto záležitosti. Ešteže som tehu, všetci ma uprednostňovali 😀 😀 a keď ma nechceli, začala som ufkať a aj tak ma pustili 😀 😀 😀
inak ja mám jednu takú košeľu, že som ju nastrihla, zaendlovala a našila gombíky 😀 😝
a čo si choručká??inak aj ja mám zapchatý nos. ani nie zapchatý, ale taký hustý sekrét mám a ten ma dusí. by si sa mala naparovať nad slanou vodou

garonka
5. jan 2010

vefi slana voda mi nepomáha a ten sprej obsahuje morsku vodu a nič z toho, citím že mam ten hlien kdesi v hlave lebo ma bolíííííííí 😠 tak hadam to prejde
kedy maš poradňu? ja vo štvrtok a už teraz mam mindraky, čím sa ten pôrod blíži tym sa viac bojím, ja ťapa
čo varíš? ja nič stary urobí lasagne keď príde domov mňam mňam

vefi89
5. jan 2010

mňaaam lasagne. ja dnes spravím harulu, len musím najprv sliepky z vajec zhodiť, lebo v obchode nemali 😅
ja mám poradňu v pondelok, a posledne vravel, že už mi napíše MD, takže som zvedavá. 😀
a z pôrodu nemaj mindráky, veď je to prirodzená vec. ja sa teda nebojím, ale asi to je tým, že som asi 20 pôrodov videla naživo, ´takže viem, čo ma čaká. A to som rozhodnutá bez EPI, pretože mi lekári vyslettlovali, že je to aj nebezpečné. Takže ja si vyberám alternatívu s bolesťami 😀
alebo skús ešte kloktať slanú vodu, alebo skús harmaček

garonka
5. jan 2010

harmanček mam piť či sa napariť? 😕
ani ja ešte nemam papier na MD ale aj tak nedostanem matersku a to aj keď nedostanem matersku musím zaniesť papier na socialku? mne sa nikam loziť nechce 🙄
no len aby tie lasagne boli lebo už rano hundral, že on ma v mrazaku hurky 😝
aj mama robí haruľu to su zemiakove placky, mňam fajne mastne no ja si na ne musím počkať 🙄
chudery su tie sliepky 😀 😀 😀

vefi89
5. jan 2010

však nato tie sliepky svokra chová 😀
napariť, ale aj piť môžeš skúsiť 😉
s tou sociálkou neviem ako to je, ja som bola včera na UPSVR a ženská mi povedala, že keď mi dá doky papier, mám prísť za ňou, že mi dá tlačivá na príspevky a presne mi povie, kde mám ísť čo vybaviť.

garonka
5. jan 2010

moja svokra ma už len 4 kury aj to su staré s svokor ich nie a nie zabiť veď nech dožiju 😀
joj no skusim ten harmanček, teraz mi tak zabehlo, že som myslela, že maleho vykašlem 😎
dnes sa mi nič nechceeeeeeeeeeeeee, a to príde braško po obede na internet no ani spať nemôžem a v noci som lozila kade tade 😔
kočík už maš doma, či ešte nedošiel?

natalia777
5. jan 2010

ahojte babulky, tak ja som uz konecne po sviatkoch tiez tu 🙂 a este stale 2 v 1 🙂 baby co si mozem dat na skrabanie v hrdle???

vefi89
5. jan 2010

Garonka, však skús, možno to pomôže. ja mám napríklad v spálni na radiatore hrniec so slanou vodou a pomáha to.
a kočiar ešte len čakáme 😀 ale už je zaplatený 😀
natali, kloktaj slanú vodu, to je super, ale humus 😀

garonka
5. jan 2010

natali a ty tu čo robíš ? a hajde do pôrodkyyyyyyy 😀 😀 😀
mňa zas trapi upchaty ňufak, lezie na mňa asi nadcha, na hrdlo viem že sirup Hedelix je dobry ale v UK neviem či tam maju

natalia777
5. jan 2010

tak ja neviem no malemu sa nejako nechce zatial, ja uz aj drepy robim povinne kazdy vecer, manzelik sa zo mna smeje 😀 ale uz mam fakt vyse hlavy toho bruska 😅

joooj tak asi skusim tu slanu vodu, ma slak ide trafit, ze teraz akurat som musela chytit nejaku pliagu ☹

vefi89
5. jan 2010

Natali, buď rada, že až teraz na konci, možno keď budeš kašlať, tak aj drobca vypľuješ 😀 😀 inak keď si prala tia zavinovačku a deku ako to dopadlo??

Garonka, alebo skú zjesť niečo štiplavé, možno ti to pustí sople

garonka
5. jan 2010

vefi potom ho šupni do albumu naj sa pokocham ako vyzeraaaaaaaaaaa
a sranda bude ak ti do termínu nepríde a ty vezmeš Miška z pôrodky domov vo vozíku 😀 😀 😀 😀

Natali, aj mňa bruško zaťažuje, v noci sa ani poriadne pretočiť nemôžem 😅
to skoro každá tehuľa na konci niečo chytí, ja mam asi nadchu, dokelu 🙄

natalia777
5. jan 2010

dopadlo dobre chvalabohu 😀 az som oci zavrela ked som vytahovala z pracky 😀 ale uz vsetko nachystane uz len cakame na ten den D 😀 a vy ako s domcekom? uz je vsetko ok???

garonka
5. jan 2010

vefi čo štiplave? feferony nemame 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vefi89
5. jan 2010

Garonka, len kedy príde neší, budem sa musieť mami opýtať. Ja som ho objednala, lenže prefíkane. Adresa zúčtovania- maminka, adresa doručenia ja 😀 a keby som náhodou rodila skôr, tak mi drobca len tak skoro domov nedajú 😝

Natali, tak si mala strach?? 😀 😀 ale keď to dobre dopadlo, tak je to fajn 😉 S domčekom už je colkom oki ,len ešte betón mokrý 😅

vefi89
5. jan 2010

Ja neviem, niečo pohľadaj 😀 😀

idem si umyť riad, nie že mi zdrhnete 😅

garonka
5. jan 2010

vefi ja si do seba jedine nasypem čili korenie 😀
ja sa zatiaľ naparim nad slanou vodou tiež som za par minut tuuuuuuuuuuu 🤐

natalia777
5. jan 2010

jooooj baby ja sa uz neviem dockat 🙂 vidim garonka, ze aj ty mas problem so spanim..... ja s nim zapasim od 34 tyzdna az do teraz...... je to strasne..... 😒

natalia777
5. jan 2010

a ake vlozky si beriete do porodnice ak mozem vediet kocky??? 😕

garonka
5. jan 2010

natali ja si v noci aj uvariť niečo musím aby mi čas skôr zbehol, dnes rano som puding varila 😀

vefi89
5. jan 2010

natali, ja som si objednala už tak dávnejšie originál popôrodné vložky. bez krídelok a také fajn hrubé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre