Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vefi89
7. jan 2010

miri 😀 😀 😀 to je tá inteligencia 😀 😀 aj u nás bolo pár takých prípadov. asi pred rokom tu bola ženská, čo za celé tehu neprišla na to,že je tehu, a keď jej odtiekla plodová voda, utekala na pohotovosť, že jej praskol mechúr 😀 😀 😀 to bolo aj v správach 😀 😀 no pekné halušky

aký máš dnes plán?

mirka12011
7. jan 2010

😀 ong a bola pocerna? 😝
idem do obchodov, do lekarne na tu maternu
normalne dnes som prespala skoro celu noc som bola v soku az poklopkam...
a co ty?

rogerka
7. jan 2010

jeeej, baby, vy ste tu 😀

mirka12011
7. jan 2010

😀 smeeeeee

vefi89
7. jan 2010

ahoooj rogi 😉
Mirka, musím počkať do jednej, mal by prísť nádejný krsný tato a mala by som s ním ísť do LC, teda ho odviesť. ale ete to nie je isté, či sa vôbec pôjde, ale iný plán zatiaľ nemám 😀

rogerka
7. jan 2010

no hura 😀 vzdy to tu niektora otvara skoro rano a dnes dlllllllllllllllllllllllllllho nikde nikoho 😨
ja som dnes chcela ist do mesta s kamoskou, len neviem, ako a ci vobec sa tam dostanem... 😒

vefi89
7. jan 2010

prečo by si sa nemala dostať??
a ja som dnes dlho spala, do štvrť na desať som bola mŕtva a to som akurát kávu vypila a utekala do obchodu, aby som chleba stihla 😀 😀

vefi89
7. jan 2010

a od utorka ide drahý zasa do roboty, tak tu budem od ôsmej rána 😀 😀

rogerka
7. jan 2010

dnes nam v ba strajkuju kamionisti, zablokovali akurat cestu, ktorou mi chodia vsetky spoje 😠 takze mi tu ani mhd nechodi. a dalsia zastavka (nazablokovana) je daaaaaaaleko a vsade su zacpy, ked sa chcem odtialto niekam dostat 😒 som rozmyslala, ze zajdem pesi za nejakym kamionistom, nech ma hodi do mesta, ked je taky mudry. ako sa mam ja s tymto bruchom smochtlat tak daleko pesi??? taka som nastvana

vefi89
7. jan 2010

veď to iba dnes tam budú nie?? si sprav papučkový deň 😀 😀
ja tiež nie som bohvie aká nadená, že musím šoférovať do lučenca a späť, najmä keď mám také preslabené nohy z kŕčov 🙄 ale čo už, treba sa s tým zmieriť...u nás sa vžy hovorí, dáko bolo, dáko bude 😅

rogerka
7. jan 2010

uz nechcem papucovy den, to mam skoro stale a nechce sa mi furt doma sediet, hlavne, ked som tu dnes sama 😒
to mas dost daleko az do LC a este ked su taketo cesty... odkedy vlastne robis taxikarku?
mna by moj drahy nepustil, ten by ma najradsej nechal doma sediet cely den, aby som sa niekde nesmykla alebo daco... inac ja mam v pondelok skusky na vodicak, poslednu jazdu som mala 2 mesiace dozadu, uz ani neviem, kam sa pcha ten klucik 😖

rogerka
7. jan 2010

no a to nejak bolo, nejak bude, plati aj u nas 😉 v utorok som bola u lekarky, robila mi uzv, ze je zvadava, ci sa mimco ukaze, nech vie, co to bude a zasa nic 😒 a furt je dole ritkou, vyzera to na cisarska zatial ☹

rogerka
7. jan 2010

baby, kam ste zmizli??? 😨

vefi89
7. jan 2010

ani nie taxikára, ale ide si kúpiť auto, takže ja ho ta odveziem a naspäť sama. a neviem aký je šofér a ja sa s vodičom, kotrého nepoznám nenechám odviezť, takže radšej to odkerujem sama. švagor mi požičal auto,´takže budem mať automat a to sa mi pôjde jedna radosť, lebo mi máme tvrdú spojku a neraz ju nevládzem vytlačiť 😅
fíha, takže vy ešte stále dole riťkou??aspoň nebudeš od spodu pozašívaná a nebudeš mať také problémy s kakaním 😀

vefi89
7. jan 2010

ja som tu, len mi zamrzol pc a kým sa milostivý zreštartuje celá večnosť 😠

rogerka
7. jan 2010

ono vsetko ma svoje plusy aj minusy. neviem si predstavit, ako sa po cisarskom budem natahovat s kocikom po schodoch hore-dole, ked budeme chciet ist von. a ze male bude 24 hod. odo mna prec a tak...
som si naplanovala, ze odrodime spolu s manzelom a budeme sa spolu tesit, len treti clen zatial nespolupracuje...
no co uz, nejako to zvladneme 😉

rogerka
7. jan 2010

vefi, kedy planujes odist do LC?

vefi89
7. jan 2010

neviem, ešte čakám na krstného, už tu mal byť 😎
ale veď cisaráky nie sú až tak zlé. Garička by ti vedela povyprávať. ja som bola pri jednom SC to bola 13--ročná baba a tá na druhý deň vstala z postele. a jediné čo ju bolelo bolo vraj sťahovanie maternice 😅

mirka12011
7. jan 2010

babenky kedy ste kupovali kociarik a postielku? ja planujem tak cca postielku o mesiac-dva a kociarik tak az v aprili ked budem na materskej...

rogerka
7. jan 2010

my sme mali debatu s mojou doktorkou, a ta mi zelala, nech sa mimco pretoci, ma pomaly stiskala a neviemco, ze aby to nemusel byt cisarsky... a taky pekny clanok bol o nom pisany na najmame, ze ten som ani nemala citat...
v 13-tich som aj ja inac znasala bolesti 🙂 zo zasitym bokom a nohou v sadre som na treti den po operacii tiez nemala problem 😉
ale ked to prezili ine, zvladnem to aj ja 😉
nech ti ten krstny uz pride, aby si nemusela po tme naspat... normalne sa zacinam bat o teba. nikam nechod, posli ho na bicykli 😝

rogerka
7. jan 2010

mirka, my sme kocik kupili 2 dni pred vianocami, postielku este nemame, ale chystam sa tento vikend. ak mas doma miesto a nebude ti to zavadzat, kup aj teraz 😀

vefi89
7. jan 2010

Mirka, ja mám kočiar objednaný a za dáky 1-2 tt by mi mal prísť. a postieľku nekupujem, nakoľko zdedím po švagrinej, ale doma ju nechcem o pôrodu 🙂

rogerka, ale nemusíš sa báť. Keď mal môj mužík nehodu pred dvomi rokmi, musela som za neho chodiť do roboty. To som mala vodičák 3 týždne a v noci o druhej budíček, do pekárne naložiť chleba a rožky a hajde do žiliny a mikuláša. a potme a v noci a bobky som mala strašné, s čerstvým vodičákom som na nákladnom behala a nič sa mi nestalo 😀 ja som nezmar 😀 😀 ale vďaka tomu, že som jazdila namiesto mm pochopil, že keď nedá výpoveď, budeme sa stále hádať, lebo ja som sa vždy o neho strašne bála a došlo mu to, až keď som chodila za neho 😀 😀

mirka12011
7. jan 2010

no postielka bude pri nas v spalni ked je teraz stacionar hihi len neviem kde ho dam asi do obyvacky 😀 takze postielku si postupne pripravim a kociar bude niekde na chodbe ale to najskor az v aprili bo ja by som kocikovala prazdny kociar 😀 teraz 😎

rogerka
7. jan 2010

vefi cooo??? 😨 ty kokso, ty si ina superzena 😎

vefi89
7. jan 2010

nie, ja som nezmar a burina a sa hovorí, že zlá burina nevykape 😀 😀

rogerka
7. jan 2010

my ked sme kocik doniesli domov, moj drahy si robil srandu, ze budem chodit kocikovat zajaca, kym sa babo nenarodi 😀
kocik je zlozeny a uskladneny, nech nam zatial nezavadzia 😉

vefi89
7. jan 2010

ale musím povedať, že som videla také hrôzostrašné nehody, že som nechcela do auta v živote sadnúť 😖

vefi89
7. jan 2010

rogi a máš ho v albume?

vefi89
7. jan 2010

som tu sama?? 😒

Garonkaaaaaaaaaaaaaaaaaa, kde sa túlaš toľko??veď už nevládzem prsty toľko držať 😀

garonka
7. jan 2010

ahojte 🙂

som vam chybala čo? no moja poradňa bola asi oki oki, moč negatívny, pribrala som len kilo 😅 😅 😅 😅 nerozumiem nerozumiem tak mam dokopy 9kg , no a najväčší problem tlak dnes bol 130/90 tak norma, spodny je hraničny aj vyšetrila ma zospodu booooooooože som myslela, že mi celu ruku vopcha dnu až to zabolelo ale som zavreta na desať zámkov 😀

Mirka si predstav žiaden indianko nebol bola som uplne prvaaaaaaaaaa a potom prišla ešte jedna trhuľa v takom štadiu ako ja, som sa v čakarni normalne nudila 😀

vefi ty skoro v ôsmom mesiaci ešte do auta sadaj no vyprašila by som ti ten kožušok 😀

inač domov som šla peši môj mm nepočkal tych 5 min a šiel do PP, išlo ma nakopnuť ako domov? snežilo, ja naľahko oblečena, tak som šla peši 🙄 čo vam poviem ako kačica som chodila tak ma ta panvova kosť bolela, peši som šla asi hodinu a pol čo inač mi trva cesta od lekarky domov 10min 🙄 no môj stary si to zlizne ešte 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre