Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

vejula
9. jan 2010

akdarka ja som mala maternicu otočenú do zadu... Ale neviem či ešte mám ,ani si neviem predstaviť ako môže byť otočená do zadu 😅 len viem že ju tak mám... A teraz v tehu, fakt nechápem ako do zadu, vieš si to ty predstaviť ako by to mohlo byť??? A môžu byť pri pôrode komplikácie???

lenka gratulujem moc ku bábatku 🙂

garonka
9. jan 2010

ja som pribral len 9 kíl aj to len do bruška 😝

janefonda
9. jan 2010

Presne to chcem, uzit si to jedinecne obdobie v zivote. A chcem mat pohodu a nie zhon.
Lubka zatial 2 kg. Ale mne bolo prve 4 mesiace zle cize som chudla a teraz konecne jem , aj ked nemozem povedat ze by som sa prejedala. Napr. mi vobec nechuti mäso a to ho mam naozaj rda, teda az na ten dnesok kacka mi chutila 🙂
A ty kolko ak sa mozem opytat???
Leni hej skoda. Mohli sme dat kavicku ci vlastne cajik 🙂 Ale teraz som min. do 18. na svk. Ty si teraz doma? ak hej napr. ja idem pondelok do poradne do NZ tak len ci tam nahodou nebudes 🙂

lubka89
9. jan 2010

no ja len tak lebo ja som uz pribrala 7 kg🙂 je to podla vas dobre

akdarka
9. jan 2010

veji, maternica sa vahou babatka standardne otoci tak ako ma - takze k porodu to bude OK urcite

janefonda
9. jan 2010

Lubka kazda pribera inak. Nemyslim, ze by to bol problem. Moja kamoska pri prvom pribrala 8 kg a teraz pri druhom 24kg. Neviem podla coho to je....ale ved kazda sme ina 🙂 a mame pravo priberat 😅

akdarka
9. jan 2010

lubka, ak to tvoj lekar nekomentuje, nemas opuchy, vysoky tlak a dobry cukor - tak je to podla mna OK, kazda priberame individualne...mam stihle kamosky, ktore pribrali 25 kg a po porode su zase stihlucke...

garonka
9. jan 2010

koľko pribrať to sa neda ovplyvniť no jedine len vtedy ak by sme držali nejaku dietu, a ja zas nepapam všetko lebo nemôžem tak asi zato tych 9 kíl zatim v brušku 😀

natalia777
9. jan 2010

baby dala som si foto, viac dam neskor....

akdarka
9. jan 2010

natali, je krasnucka!!!

janefonda
9. jan 2010

nááádhernáááá 🙂

kormelia11
9. jan 2010

ahojte..potrebovala by som vasu radu ☹ uz asi takych 10 dni ma velmi bolia prsia citim pomaly kazdu zlazu niekedy az take palenie a tak isto aj v podbrusku menstruaciu mam dostat v stredu a neviem ci moze ist o tehotenstvo alebo ci tie bolesti v bruchu nemozu byt z bacila alebo nieco lineho..pobolieva ma kazdy den viackrat do dna a niekedy silnejsie niekedy slabsie...neviem ci mam s tym utekat ku gynekologovi ked nemam ziadne vytoky ktore by znacili ze je nieco v neporiadku..ak mate nejake skusenosti tak prosim poradte...

akdarka
9. jan 2010

kornelia, ak mas nejake pocity palenia, svrbenia tak urcite chod k dr. ak si myslis, ze by si mohla byt tehu tak pockaj ci pride ms...a ak bude meskat tak urob test!

akdarka
9. jan 2010

dobru noc mamickam a babatkam - idem spat 🙂

kormelia11
9. jan 2010

akdarka..nie praveze nie uz som mala aj kvasinky aj bacila tak viem ake to moze sposobit neprijemnosti toto je ine ide len a bolest..pockam a uvidim ako to dopadne ci pride ci nie 😀

garonka
9. jan 2010

Kornelia skus si urobiť test aj pred menzesom niektorym aj vtedy vyšiel pozitívny alebo su to aj príznaky prichadzajucej mršky

vejula
9. jan 2010

natali. Malička je prekrásna 😵

a akdarka diky hádam už bude maternica *OK

Inač ja som baby pribrala 13 kg... Fuuu je to dosť, ale tak ja priberám hned od začiatku tehu, lebo mi vôbec zle nebolo a práveže mi moc chutilo aj chutí tak žerem ako blázniva asi trkrát tolko ako pred tým... Zatial mi doki ani sestrička nič nepovedali. Možno preto že som pred tým bola taká chudšia takže nevzerám až tak uplne katastrofálne, len ako taká buclatá tehulka, ale v norme 😉

janefonda
9. jan 2010

majte sa maminy, aj ja sa odlucujem, caka ma vecerny ritual...sprcha, kremovanie a spanok 🙂

garonka
9. jan 2010

veji to maš v pohodeeeeeeeee ja som bola pred tehu hrošica a teraz som ako tak normal, lebo ak by som pribrala oveľa viac a zaoblila sa všade som už slonica a moje kilečka su v brušku 😀

garonka
9. jan 2010

jane dobru nockuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😵

kormelia11
9. jan 2010

goronka ...vyskusam zajtra rano to bude 4 dni pred ms len neviem ci to neni skoro testovat..a bolesti to su take ako keby mala prist ms ale trva to uz 10dni...bolia ma aj prsia priblizne tak dlho tak predpokladam ze to asi bude tehotenstvo alebo mozno nejake hormonalna nerovnovaha ja fakt neviem :D tehotna som este nebola a nemala som ani zavaznesie gynekologicke problemy cize neviem co z toho to moze byt..

vejula
9. jan 2010

mno garonka, každá to máme inač... Ale ja tipujem že do konca tehu sa to vyšplná na 20 kg 😅

kornel neviem môžeš byť tehu ale môže to byť aj niečo iné.. Pokial nemáš pocit že je ta bolesť nejaká veľká tak počkaj či nebude meškať ms Ale keby sa bolesť zväčšovala pre istotu by som sa objednala ku gyndovi

kormelia11
9. jan 2010

vejula...asi sa predsa len radsej objednam budem spokojnejsia 😅

vejula
9. jan 2010

jj... ved aj ak si tehotná tak budeš musieť isť ku dokimu a ak niesi tak tiež ked máš takéto bolesti... 😉

lulu4
10. jan 2010

dobre ranko kočenky 😀 dufam, ze ste sa vyspinkala kazda v ramci svojich moznosti ( kazda v ramci svojho bruska ) 😀
co planujete na dnes?

garonka
10. jan 2010

dobre rankooooooooooooo

lulu čaf 🙂 ja budem dnes leňošiť, vonku hruza počasie, ešte stromček nam treba dať dolu a aj nachystam veci a aj požehlím ale ako sa poznam z toho urobím len jednu vec budem leňošiť 😅

a ty čo dnes budeš porabať?

garonka
10. jan 2010

baby včera sa lenočka vydavala ta bude bohataaaaaaaaaaa keď im takisto pršalo ako tu 😉

lulu4
10. jan 2010

ahoj Gariiii, no ja budem dnes oddychovat aj sa ucit, lebo v utorok mam taku blbu skusku ze mi to nedava ani hlavu ani patu, skratka citas a nevies o com... ach jaaaaj... a este som chcela povysavat a tiez zbalit vianocnu vyzdobu... mama aj stromcek stale esteze je umely... 😀 no a topi sa mi v drese uz aj masko kuracie, pojdem zapiect so zemiackami a lecom... lebo ked zacnem byt hladna tak to zas bude... teraz som zladovala dva chleby s natierkou do seba 😀 😀

lulu4
10. jan 2010

halooo je tu niekto??? 😀

mirka12011
10. jan 2010

lenka ahojky....
garonka ja som si na nu vcera spomenula, ze bol jej den D 😀 😝 😉
tu prsi aj dnes ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre