Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
17. júl 2009

no to by som sa aj ja. Voľakedy som bola na horory, ale teraz sa bojím prejsť sama tmavšou uličkou

vejulienka
17. júl 2009

andrejusa

idem s priatelom do portugalska... a zijeme vo wales.. pozeram ze si z okresu topolcany, to mozno poznas partizanske lebo ja odtial pochadzam.. a ty?

zazalienka
17. júl 2009

ja pozerám akurát tak romantické filmy.. pri iných ssa bojím.. no a ešte nejaké akčné.. zato môj drahý samé sci-fi, vraždy ( veď bol na kriminálke), C.S.I. a podobné.. ja som zrovna pred chvíľou pozerala pod postele, lebo sa mi zdalo, že niečo buchlo..

zazalienka
17. júl 2009

jeeej,Portugalsko.. Madeira.. Môj sen.. noo na určitý čas sme docestovali, kým maličké trošku odrastie, ale aj to bude.. vejulienka Ty budeš z nás troch tuším prvá mamina.. ja sa tiež teším na to čo mi lekár povie.. čo to bude.. mená už máme, tak nie je problém..

andrejusa
17. júl 2009

vejulienka... ja som pôvodne z blavy, sem som sa presťahovala pred troma rokmi... máme tu domček, v BA by sme svoje nikdy nemali. A čo tam robíte? priateľ je portugalec?

zazalienka... to mi hovor... tiež keď idem spať pozerám pod postel, drahý sa mi smeje. Ja verím aj na ufo keď už na to príde 😀 😀 😀 Ináč teraz ma všetko dokáže rozplakať, takže romantiku vždy a ostatné čo príde

zazalienka
17. júl 2009

len keby som stíhala pozerať telku.. som tolerantná, manžel je oveľa menej doma, tak raadšej hačkujem, no a on pozerá.. ja len počúvam ..

andrejusa
17. júl 2009

Ináč môj dr. chodieva rodiť do Partizánskej pôrodnice a ja by som ho chcela poprosiť, aby ma potom rodil on, ale počula som, že tá nemocnica je nič moc... či som zle počula?
zazalienka... aké máte mená? ja som si ich dala do pasu, ale rozmýšľam, že si ich radšej stiahnem kvoli poverám.. kedy sa zisťuje pohlavie? ja už som počula pár názorov vraj čakám chlapčeka... 😕

vejulienka
17. júl 2009

zazalienka

ideme k priatelovim rodicom byvaju blizko porta ale vo velmi peknom mieste, boli sme tam minuly rok a teraz ma jeho rodicia chcu vidiet tak ideme zas,, uz sa nevedia dockat na vnucku... ja som sa len dnes dozvedela ze to bude dievcatko ale nemam to potvrdene na 100% takze musim este nieco vymysliet aby som mala narok na dalsi usg aby som si bola ista... hlavne aby tie nase babatka boli zdravucke... a ja este meno nemam, bola som pripravena nato ze to budre chlapcek...

zazalienka
17. júl 2009

Miško a Barborka.. no ja chcem ísť v septemrbi do HC na ten slávny 3D ultrazvuk.. že vraj ideálne je to od 18 týždňa, neviem či vydržím.. ja mám od začiatku pocit že to bude chlapec.. prost etaký vnútorný pocit.. ale neviem, nechám sa prekvapiť.. teda necháme.. a vraj preto lebo mi chutí veľmi mäso, tak to bude chlap.. ale to sú povery.. na vlastné oči uvidím..

andrejusa
17. júl 2009

prečo si si myslela že to bude chlapček?

andrejusa
17. júl 2009

Aj v TO je ten 3D, asi aj ja potom na neho pôjdem. Máte už pokupovanú nejakú výbavičku?
mne povedali, že budem mať chlapčeka, lebo mi prestalo chutiť sladké a tiež skôr radšej slané ma láka.

vejulienka
17. júl 2009

andrejusa
ta nemocnica je naozaj nic moc.. ale zalezi na tom na akych ludi natrafis... hej moj pritel je portugalec hrdy a ziarlivy ako sa o nich hovori.. 🙂 este je skoro aby si vedela pohlavie, ale okolo 13,14tt uz by si mohla vediet

zazalienka
17. júl 2009

ja nemám vôbec nič. nechcem moc dopredu mať veci doma.. a švagriná má dvojmesačného syna, veľa vecí mi posunie, malinké bábätká vyrastú z prvýcxh vecí veľmi rýchlo. niektoré ani neoblečú.. ja skôr chcem kúpiť zavinovačku, fľašky, odsávačku.. s oblečením si starosti nerobím.. už sa teším na nákupy.. ale až na jeseň..

andrejusa
17. júl 2009

ja už som tiež pozerala na bazáre kočíky a postielky, ale len obzerala. Moji rodičia majú plný nadstavec detských vecičiek, takže niečo odtiaľ určite potriedim, ale mama mi ešte zakázala sa pozrieť... na také domáce lozenie to bude dobré a na von budú krásne novulinké dupačky a tak. Tam kde robím je detský obchod, tak sa tam chodím kochať.
Ináč moja prvá bábika sa volala jeden deň Miško a druhý Barborka... veľmi sa mi tie mená páčili

vejulienka
17. júl 2009

kolko sa plati u nas za ten 3D?

andrejusa
17. júl 2009

to vôbec netuším... tam asi ideš len na vlastnú žiadosť, alebo ako?

zazalienka
17. júl 2009

my máme echt slovenské priezvisko, takže chceme aj také meno.. a Miško je manželov dedo, strašne zlatý človek.. prost eto bolo prvé čo nás napadlo.. no a ultrazvuk v HC je na objednávku, cez týždeň a dá sa aj v nedeľu.. stálo to okolo 1000 Sk a v nedeľu tuším 1200.. trvá asi 30 min. a dostaneš aj obrázky aj DVD s hudbou..

vejulienka
17. júl 2009

tu stoji 80 a viac libier takze ja si ho asi nedam spravit ale skusime stastie v portugalsku mozno bude trosku lacnejsie... ja uz som pomalinky zacala nakupovat, mam kocik hracky, niekolko dupaciek a kosielky.. ale este vela nechcem kedze niesom si 100% ista

zazalienka
17. júl 2009

asi tak.. netreba pokúšať osud.. babulky idem sa uložiť, ráno skoro vstávam, raňajky som manželovi nachystala, tak mu idem zohriať paplón keď príde.. tak dorbú noc vám želám..

andrejusa
17. júl 2009

to je vlastne asi vtedy výhoda, keď dr. na sone nevidí čo to bude...? a jasné, že zážitok pre mamču 🙂

Ja už ale idem bumbať, klipkajú mi oči a zajtra vstávam, dobrú nocku, tak sa "uvidíme" zajtra, oki? 😉

zazalienka
17. júl 2009

dobrúúúúú

vejulienka
17. júl 2009

dobru nocku 😉

slovakia13
17. júl 2009

vejulianka
a kde presne vo walese si? ja som blizucko cardiffu

andrejusa
18. júl 2009

Ahojte 🙂 , čo tu dneska nikto nieje? my sme sa s drahým pred chvíľkou zobudili, v poslednej dobe si vždy takto poobede zdriemneme 😎

vejulienka
18. júl 2009

slovakia13

ja byvam v merthyr tydfil asi 40 min od cardiff a ty?

slovakia13
18. júl 2009

bridgend asi 15 min vlakom od cardiffu smerom na swansey 🙂

vejulienka
18. júl 2009

neviem kde to je ale urcite mojim smerom takze niesi daleko odomna ako dlho si uz tu?

slovakia13
18. júl 2009

v auguste uz budu 4 roky a uz mi tu z toho sibe 😒 neni su tu vobec slovaci ,tak som sa naucila super po polsky a aj rustinu som trosku oprasila 😀
strasne mi chyba slovencina ☹ a teraz sa dostanem na sk az ked sa narodi mala

slovakia13
18. júl 2009

inak tiez cakas dievcatko super

vejulienka
18. júl 2009

ja tiez rozpravam po polski a robi mi problem hovorit nasim jazykom az sa niekedy za to hambim , ale tiez som tu sama takze nic ine mi neostava... len vcera som sa dozvedela ze je to dievcatko, ale nie je to 100% lebo mala nozicky spolu, ale sestricka povedala,ze nevidi nic co by sa mohlo podobat chlapcekovi. povedala ze je to dievcatko, alebo chlapcek ktory to dobre ukryva... tak este sama neviem ci uz mam kupovat nejake tie veci alebo to nechat az ked sa narodi...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre