Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

elko69
15. jan 2010

ahojte tehule,tak uz ste aspon nejake hore,ja dnes makam uz od rana som tu od 6.40 h

dugyna
15. jan 2010

vefi to aj ja mam potom este dve baby 🙂 🙂 🙂 🙂 teraz ked maju svoju izbicku hotovu by boli u nas stale xixi
a ako zobrali ze budete mat babo?

dugyna
15. jan 2010

ahoj elko to si musela teda skoro vstavat..ja neviem ako si budem zvykat naspat..po materskej..na to vstavnie
musim si ist dat nieco papat..lebo drobec je zase hladny

garonka
15. jan 2010

dobre ranko

dugy ja som tak vstavala na každu poradňu ako som šla k doktorke, budík o piatej do šiestej som bola fit a o pol 7 u lekarky a bola som prva, lebo ak by som prišla neskôr tak si tam vysedím s nervami cele doobeda 😕

vefi držím prsty mamine, moja je zas psychicky na dne, kvôli rozvodu brata 😠 no škodí si sama 😠

elko69
15. jan 2010

dugyna no musela som,lebo sefka so sefom sli prec tak si tu 3 dni kralujem ja ale robim od 7 do 15,30h,ale v pohodicke,da sa to celkom aj ked ja vzdy neskoro chodim hajavat vecer....a co dobre si si dala papat??

baby nasla som jeden netobchod s tehotenskymi vecami,strasne sa mi tam pacia 2 nohavice a sukna,takze ked dojdem dnes dom hned sa odmeram a objednávama asi :D

mata1001
15. jan 2010

ahojte tehulky...

dugyna
15. jan 2010

posli link..a cenovo su aky..ja som si zatial kupila 1rifle v CA..na vsetko mali zlavy..aj na dupacky a kabelky..len na tehu veci zlavy nemali..ale zas 40e to sa este da

dugyna
15. jan 2010

a papt idem az teraz..

garonka
15. jan 2010

elko aka stranka to je? 😕

dugyna
15. jan 2010

mnam uz to vidim ze dnes mam chute na slane a mesko..dala som si chlebicek s masielkom horcicou-na nu som mala strasnu chut a zo sunkou..mnam..asi si este jeden spravim 🙂
bre ranko garonka

janefonda
15. jan 2010

Dobré ránko tehule 🙂
som sa konečne prebudila 😉 , v noci som asi 10 krát bola hore ako obvykle, ale čo už. Malá kope hlavne v noci a potom celý deň dospáva 😀
aj ja chcem vedieť tú stránku , prosíííím 😅

dugyna
15. jan 2010

garnka a ty co si chces kupit tehotenske?sak kym ti dojde balicek tak budes podla mna v porodnici 😉 nie?
ahoj jane..dnes si idem objednat ten vankusik..po dlhom bludeni na nete som sa rozhodla pre ten co si ty dala link..na niektorych strankach nebolo napisane ci su tam gulicky..a niekde neboli rozmery..aspon myslim ze ty si pisala ten link

garonka
15. jan 2010

dugy joj nekupujem ja budem rada keď tie vrecia nosiť nebudem 😀

jane ja som spala vcelku dobre, hore som bola len raz keď drahy zas zaspal do prace 😀 a nemal ho kto zobudiť no ešteže ma ma 😅

janefonda
15. jan 2010

Super gugyna, snáď sa náp bude páčiť, Ktorú farbu si si vybrala? 🙂
Mne včera mamina doniesla zasa plnú tašku vecí pre vnučku 😉 , flašky, hryzátka, látkové plienky, body pre malú, aj taký pohárik na pitiek keď bude väčšia, podbradníčky...hehe
sa vytešujem teraz z toho 😀

dugyna
15. jan 2010

jane este som sa nerozhodla bude taky kockovanotmavomodry s macikmi s cervenou maslou..alebo ten bledomodry s macikmi s rebrikmi a mesiacikmi.. 😉
no ja sa neviem dockat na tie latkove plienocky nohavickove co som objednala 😉 jupi..
a vcera som oprala paplonik a deku..a ten stan nad postielku co sme dostali
garonka ty mas na postielke aj ten stojan na stan?

garonka
15. jan 2010

dugy no jo to je baldachyn ale som zvedava či ho využíjeme či maly nebude revať lebo kamoškin malinky mal z toho šoky tak ho dali dolu to je len nato aby babenku troška clonilo no som zvedava ako to bude 😀
joj tak by som bola v polovici tehu a aj zaroveň by som aj maleho chcela pri sebe 🙂
ešteže mam hava no len ten stále spí a spí 🙂

idem ho vonku vyvenčiť a prídem k vam zas 😉

dugyna
15. jan 2010

tem moj havo zase spi 🙂
jaj takze to musim este kupit taku konsrukciu na ten baldachyn..ach jaj
inak tu odsavacku kupujes novu alebo z inzeratu?

janefonda
15. jan 2010

práve som si zrobila raňajky, tak sa tu teraz pri vás napchávam 🙂
Dugy a garonka, presne preto sa neviem rozhodnúť pre baldachýn, či to nie je zbytočnosť, Áno je to krásne, ale obávam sa, že to bude len chytač prachu 😒 ale tak možno keď kúpim takú postieľku s tým tak to použijeme.

garonka
15. jan 2010

to je taka smiešna konštrukcia my sme to dostali v poľsku zadara ako sme kupovali postieľku, matrac a supravu do postieľky u jedneho uja
asi kupim novu ja neveľmi som na používane veci hoci kamoška mi chcela požičať ale ja radšej ak by som mala svoju hoci ma vyjde asi na 68 € 😕 😕 😕

janefonda
15. jan 2010

super Dugy, že si načala tému odsávačku, aká je najlepšia? Ja vôbec neviem akú si mám kúpiť 🙄

garonka
15. jan 2010

jane odporučaju Avent a Medela dufam, že nekomolim nazov

elko69
15. jan 2010

dugyna no mne sa pacia tieto nohavice uz tak na jar-leto http://www.mojamoda.sk/product/biele-lanove-noh... a tato sukna aj k dokymu aj na nosenie http://www.mojamoda.sk/product/sukna-sivocierna... a este tieto su dobre http://www.mojamoda.sk/product/tvidove-nohavice...

dugyna
15. jan 2010

oblecko na malinke nejake podostavame ..a aj tie plienocky som objednala od jednej co ich len 2mesiace pouzivala par kusov..ostatne kupim nove..
ale odsavacku som tiez rozmyslala ze to si kupim asi uplne nove..radsej..to predsa len neoperiem
jane ja sa z nich nevyznam este som ich nekukala a ani neviem ci je to nevyhnutne kupit.
idem este do chladnicky furt som hladna

janefonda
15. jan 2010

ja si myslím, že odsávačka je dobrá vec, moja švagrinká to často využívala. Aj my nakoľko stále cestujeme bude mať dobré aj nejaké mliečko odsaté pre prípad núdze. Odsať, zmraziť, vybrať a použiť 🙂
dik garonka, pozriem sa na ne

dugyna
15. jan 2010

ok ..pozriem aj tie linky jane..a aj tie odsavacky

elko69
15. jan 2010

no co kuk ste niekto tu stranku??dobre ceny su tam...

janefonda
15. jan 2010

hej elko celkom dobré ceny, len neviem akú veľkosť si treba objednať, viem že je to tam podľa bokov a stehien, ale aj tak neviem....hmmm
ešte to tam musím trošku omrknúť 🙂

elko69
15. jan 2010

janefonda no ja dnes ked dojdem zoberem meter a meram boky a hned si tu suknu objednam a neskor tie biele lanove nohavice urcite tiez a keby ti to aj nesedelo tak v tych obchodných podmienkach je napisane ze to mozes do 7 dni vratit a poslu ti spat peniazky

elko69
15. jan 2010

este sa vas chcem opytat,co si myslite o tom monitore na kontrolu dychu dietata?teda ta podlozka proti syndromu nahlehoho umrtia dojciat v spanku???rozmyslali ste niektora nad tym alebo ani nie?

dugyna
15. jan 2010

elko pekne veci tam maju..ja si objednam tie flisove nohavice..alebo tie cierne..aby som mala ist v com na statnicu..a dobre ceny maju..v CA staly take elegantne gate 33er a nemali moje cislo..
a tie tuniky sa mi pacia a na leto tie cierne tristvrtaky..ja totiz nemusim moc bielu..ale inak su krasne aj tie biele gate
a tie odsavacky v nejakom elktro obchode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre