Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

akdarka
15. jan 2010

mati, ja mam tiez take nafuknute a skor som schudla nieco...takze uvidime kedy zacneme priberat..my s muzom ideme v juni na svadbu tak sa tesim ako sa tam budem mrochtit 🙂

akdarka
15. jan 2010

no prsia veru narastli, je to sranda a neviem si predstavit, ze este narastu 🙂

mata1001
15. jan 2010

ja som schudla skoro 2 kg.ale ja vahu nejak neriesim.
akdarka neboj priberieme a budeme vsetky krasne tehulky.ty mas kolko kg teraz?ja 54.juuuj a na svadbe sa budes gulat... 🙂

lenocka84
15. jan 2010

ahoj zeny
ako sa mate?

mata1001
15. jan 2010

leni ahoj rozoberame velkost prs a hmotnost a nevolnost
a ty ako?

akdarka
15. jan 2010

kedy ste si baby zacali kupovat nejake tehu oblecko?
ja mam teraz nejakych 68kg (boze to znie oproti tvojim 54 dost vela 😀 )

lenocka84
15. jan 2010

pekna tema 🙂
ja som teraz dosla k pc lebo drahy triedi pre mamku fotky

mata1001
15. jan 2010

akdarka ale ty si urcite vyssia pri mne.ja este nemam nic ziadne oblecko okrem 2 rifli na traky,1 bez trakov a 1 tricka.a to som doatala od segry a svagriny.oni su radi ze sa toho zbavili.

lenocka84
15. jan 2010

mati tak ale tebe toho este az tak netreba
ja som uz aj gombiky povolovala, ze rozsirujem veci
sak bruchen mam v albume 🙂
a pritom na vahe som pribrala +1kg

akdarka
15. jan 2010

mati, ja nemam nist, vsetko mi je dobre takze neriesim a tehotne som vo svojom okoli nemala. ale vyhoda je podla mna, ze budeme bruskate v lete a to nam bude stacit nejaka sukna s dobrym pasom a pekne pohodlne nohavice a tricka - tie si kupim nejake lacnejsie obycko a natiahnu sa na bruchu 😀

barbyes
15. jan 2010

Ja som v 19 tt a pribrala som 5 kg, myslela som že je to OK, ale ako tu čítam taj je to dosť. ja som si kúpila tehotenské nohavice v polovici 4. mesiaca. síce mi boli trošku volnejšie, ale nebudem kupovať min 2 nohavice v 4. a v 5. ďalšie, veď nekradnem. A prsia mi tiež hrozne narástli, už ich mám o 2 čísla väčšie, začínam sa báť čo bude nasledovať 🙂

janefonda
15. jan 2010

Nevolnosti sú hrozné, chceš pre mimčo to naj, ale nedokážeš do seba takmer nič dostať. Mala som to do konca 4. mesiaca. Vtedy som schudla, ale teraz už papkám a som fit, až na bolesti bedrového kĺbu, vraj z tehu 🙄

dugyna
15. jan 2010

akdarka daj sa vypisat ja som tiez na PN koli praci..a ako mi je dobre doma 🙂 🙂

akdarka
15. jan 2010

dugyna, ved asi to aj bude - asi sa od 20.1.dam na PN, este doleziem v utorok do prace a podokoncujem..ani si neviem predstavit ze budem doma a nemusim vstavat a nervacit sa v praci...este musim prekonat pocit zodpovednosti voci mojmu zamestnavatelovi a bude to OK 🙂

dugyna
15. jan 2010

barbyes ..odbornik na zdravu vyzivu ..prepac myslim si o tom svoje ked ti zakazal mliecne vyrobky..a tak ako uz pisala garonka predtym..a vobec co za skolu ma? ked budem chciet zbohatnut na ludoch co sa lahko daju obublnut tak si zalozim poradnu na zdravu vyzivu..a oddovodnim aj to preco je zdrave aby pili vlastny moc..sorry baby vytocila som sa..

mata1001
15. jan 2010

leni ja viem ze mi to este netreba len oni mi to priniesli lebo im to zavadzalo v skrini a chceli sa toho zbavit. a segra uz ma pre mna pripravene vecicky po malej jeden cely ulozny priestor v posteli a svagrina 2 vrecia.no tak co vam poviem.ale ja kam to budem davat no to netusim

lenocka84
15. jan 2010

barbyes to sme na tom rovnako
a prsia ani nehovorim, tiez cca 2 cisla

dugyna
15. jan 2010

akdarda daj sa napn je to super az do konca budes oddychovat a chýstat na male..
a to jedenie poznam hladna som kazde 2-3hale az tak ze zrzu mi ostane zle skoro az na odpadnutie..a nezjem toho vela

jane ty si pribrala len dve kila?vau tak ja som dnes 15+3 a pribrala som uz 4kg

hej a prve co mi zacali rast boli prsia..aj vam tak moc.. o kolko ste zmenilu podprsenku?

lenocka84
15. jan 2010

mati to poznaaaaaam
svagrina mi uz nabalila, a odkedy vieme ze je to chalan tak bali este viac, lebo mame 1,5 rocneho synovca

akdarka
15. jan 2010

aj ja dufam, ze mi niekto nabali vecicky - vsetko kupovat to je dobra palka, ale zase v rodine tych babatiek moc nemame...a kamosky uvidim ci niektora prispeje 🙂

mata1001
15. jan 2010

leni a mas miesto kam to budes ukladat?ked ano tak je to super.ale ked si jak ja ze nieto miesta tak som v kasi...

dugyna
15. jan 2010

no baby ja som si gate bola kupit minuly vikend..trosku su volnejsie..ale oni sa v pase upravuju tou gumickou na gombiky znutra..a potom je tam aj ten teplakovy kryt na brusko a ten sa tiez da stiahnut gumickou na gombicky....uz som priste musela lebo svoje som obliekla uz iba jedny gate..ostatne som ani zips nemohla zapnut..
a prsia uz o2velkosti neviem co bude do konca tehu
barby nerob paniku kazda priberie v roznom case rozne kila..zalezi od postavy..a pocas tehotenstva celeho je v poho ak priberies 10-12kg..takze klud..
ja mam teraz 57kg

lenocka84
15. jan 2010

mati no v garzonke ani nie
tak zatial k rodicom na chatu,

dugyna chcela by som mat57kg

dugyna
15. jan 2010

to mate dobre aspon usetrite ked vam nabalia.. 🙂 ja si kupim este jedny elegantne gate a jedny rifle/budem mat2/ a nejake tristvrtove gate na leto suknu a saty..
mne sice znama zbalila nejake veci..ale ona je silnejsia odo mna aj normalne..takze bohuzial vo vsetkom budem asi plavat cele tehu..
takze som si kupila

janefonda
15. jan 2010

Dugyna, ale to len za to som pribrala doteraz dve kila, lebo mne bolo zo začiatku veľmi zle. Teraz mám 59 kg moje celoživotné maximum 🙂 ale nevadí mne je jedno koľko priberiem, hlavne nech má malá čo jej treba. Teda nechcela by som byť ako kombajn, ale to si ja nenavyberám 😀

mata1001
15. jan 2010

leni my byvame u rodicou a mame jednu izbu. 😖 😖 😖

akdarka
15. jan 2010

ja mam kamosku, ktora je krasne stihla a pocas tehu nabrala 27 kg a po nejakom necelom roku to mala dole - ale jej sa hromadilo strasne vela vody takze to rychlo zhodila...

akdarka
15. jan 2010

nam pridu montovat skrine 1.2.tak sa vytesujem, ze konecne budem kde mat ukladat saty (postavili sme dom a postupne zariadujeme - aby ste si nemysleli ze som nejaka asocialka, ze doma skrine nemam - hehe vlastne nemam a saty mam po posteliach, kadejakych vesiakoch a mam z toho nervy 🙄

janefonda
15. jan 2010

Ja si tiež myslím, že pri tých našich krpcoch, hlavne keď začnú chodiť, to pôjde veľmi rýchlo dolu 🙂

lenocka84
15. jan 2010

mati tak to je skoro to iste, takze to dokonale poznam
uvidime co dovtedy bude
aj ked prve 3 mesiace budem u mami, a kym dojdem domov par veci uz vylucim zo satnika, takze pohoda
uz nech je maaaaaj

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre