Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
16. jan 2010

na antolsku sa chystam, v ruzinove maju vraj jedny sprchy na cele oddelenie a hnusne sestricky. do porodnice neberem oblecko, zevraj netreba, len plienky. oblecko az ked pojdeme domov 😉

elko69
16. jan 2010

ahojte tehulky, to teraz vyzeram ze este len vstavam ale som hore od 9 kedy siel drahy do prace ale potom ma to este zmohlo a do pol 12... 🙂 ale uz som stihla upratat ale este som nic nezjedla tak asi by som uz aj mohla....baby vcera sa to tam asi konecne hmirilo,myslim ze to bolo uz babo...

dugyna
16. jan 2010

oblecko netraba..aha tak fajn..a das mi vediet ako sa ti tam pacilo ja tam chcem ist tiez rodt.a mas zazmluvneneho lekara?
ruzinov ma jedno wca kuplnu na cele oddelenie to viem 😠
juj elko tak gratulujem ja tiez cakam ze kedy konecne 🙂

rogerka
16. jan 2010

ahoj elko 🙂 gratulujem k prvym pohybom 😀

rogerka
16. jan 2010

kamoska mi rodila na antolskej teraz v novembri a oblecko nebolo treba, len ona si brala 3 nocne kosele a este daco... neviem, ci sa mi tam bude pacit, nepojdem tam na dovolenku 😀 ale dam ti vediet, ze co a ako 😉 zazmluvnovat nebudem, nikoho tam nepoznam

dugyna
16. jan 2010

to mas recht..odrodit nas musi predsa kazdy lekar...ok tak budem cakat xixi..ty uz tam chodis aj do poradne?

rogerka
16. jan 2010

chodim, v stredu som tam bola prvykrat, celkom sranda 😀 2 hodky v cakarni, vsetky baby si tam citali casopisy, ja nic... ja si neviem takto citat. ked som bola na testy na cukrovku, sestricka mi radila, aby som si doniesla nea´jaku knihu al. casopis, nech sa tam tie 2 hodky nenudim... tak som si tam vystrihovala netopierov a tekvice, kedze bolo pred halloweenom 😀 ludia na mna kukali, nechapali, ale sak co 😀

elko69
16. jan 2010

dugyna, rogerka dakujem,hadam zase nezlenivie auz bude len a len pokracovat v hmireni sa 🙂 este pockam ako sa to bude opakovat a potom si do tehu knizky musim zapisat prve pohyby,ale to mi povedal lekar ze az ked si budem 100% ista...

dugyna
16. jan 2010

elko to sama si tam mas zapisat?
rogerka sak a co niekto mozno v cakarni strikuje tak co..
no inak to stym cakanim tam..ti poviem zabava..a neda sa za poplatok objednat na presnu hodinu?

rogerka
16. jan 2010

neviem, ale odmietam za to platit. a priede mi to nefer, ked tam niekto 2 hodiny caka a medzitym si tam pridu 3 pipky co vlezu hned dnu a su vybavene. som za to, aby sa na presny cas objednavali ludia mimo ordinacnych hodin, ale nie, ked je plna cakaren.

dugyna
16. jan 2010

no to hej tomu verim..lenze my ked ideme mojej dr.do poradne tak ideme prasne na hodinu..tam proste sa vstci objednavaju..cize nikto tam necaka..chapes?
no a neviem si predstavit cakat niekte dve hodiny..a neviem ci tie pipky co isli dnu neboli skor protekcne zname vies..

rogerka
16. jan 2010

to je ine, ked sa objednava kazdy, take sa mi skor paci 😉
ale zazila som aj lekara, kt. objednaval na presny cas a napriek tomu som tam cakala este hodinu. skoro ma tam porazilo. ked som sa objednavala, tak mi sestricka kazala prist o stvrt hodinu skor, keby mu niekto vypadol. keby v ten den neprisli desiati, tak ma mozno vezme nacas 😠

dugyna
16. jan 2010

hm co som chodila lekarovi predtym som tam musela ist asi hodinu pred zaciatkom ordinacnych hodiny..a mal sice napisne ze na cas objednava po ordinacnych hodinych a objednaval aj cez..takze otras..a nebola som spokojna..lebo ked si mu povedala ze chces predpisat toto..tak t to predpisal..no proste nic moc..
a kedze sme chceli babetko..tak som zhanal ineho lekara..a na odporucenie som isla do probiosu..a som velmi spokojna..naozaj skvela starostlivost skvely pristup celeho persobalu..sestricky mile a j doktorka..plati sa tam sice 80eur....a za tehotensku knizku a starostlivost v tehotnosti sme zaplatili 50eur...ale naozaj som spokojna..vzdy ides presne na cas..sup dnu..aj moj drahy moze ist dnu..takze vydime drobceka obaja..a vlastne vzdy ked sme u DR. tak vidime malicke na sone.... a ked som tam prisla prvy krat este kym som nebola tehotny..som povedla ze planujeme..takze mi spravila mi vystrenie..vsetko bolo ok..
sice je teraz na materskej..ale zastupiuje ju tiez jedna zlata dr...a obe su z antolskej

elko69
16. jan 2010

dugyna no to tam mam taku kolonku ze PP tak tam mi to kazal zapisat...

dugyna
16. jan 2010

aha no ja si to zapisem asi do diara a potom jej to poviem 😉

elko69
16. jan 2010

no sak pokial ti to nekazala lekarka tak si to zapis len do diara...

janka0025
16. jan 2010

ahojte baby, tiež som prvýkrát tehu. Mám otázku, keďže k lekárovi idem až za týždeň, záujmalo by ma, neviete kedy sa robí 3t test? neviem presne ako sa to teraz nazýva...vlastne neviem ani čo presne sa testuje...V tomto som dosť nevzdelaná...mala by som začať asi študovať, či? Odkial majú všetky budúce maminy všetky tie info? čo a ako...?

elko69
16. jan 2010

myslis tripltest???no ono sa nim zistuju vrodene chyby,t.j. dawnov syndrom,a raztepy a ine anomalie a mne robil prvy test okolo 10 ci az 12 tt (teda myslim ze to bolo toho sucastou aj to okrem zistenia chorob ako aids,zltacka,toxo,a teda krvna skupina) a dalsi medzi 15 az 20 tt sa robi...to je na zaklade krvnych vysledkov. ja som tiez nic nevedela ale ucim sa citam aj tunak baby co pisu aj v knihach aj na nete,vzdy si citam na nete kazdy tyzden tehotenstva co sa v nom deje s babom a somnou...

lenocka84
16. jan 2010

krasnu sobotu Vam zelam baby
ako sa mi mate?
ja sa dnes cely dne hrozne nudim

dugyna
16. jan 2010

ahoj janka..no snazvom triplle test som sa stretla az tu..ale pokial viem tak tie testy co sa robia teraz uz nie su tan "triple test" co byval..ale len cast z neho a doplena o ine vystrenia
ja som hladala info na google...zadala som tehotenstvo..su stranky kde ti presne popise co sa deje v ktorom tyzdni v tebe atd...a ak si das tehotenska knizka..najdes vysvetlivky ku skratkama vysetrenia co ta cakaju..a takisto mozem zadat ze prenatalna diagnostika-co su v lastne tie testy co volate triple test..
tak v skratke... medzi 11-13 na sono rozmer NT(nosna kosticka a koza ,norma je do 3..ak viac podozrie na down,hydrocefalus a ine)a rozmer CRL-velkost babetka s vakom a ine rozmery a sucasne ti vezme aj krv..bude na druhy den alebo pred ty son na PAPPa a hcg
potom 15-16tt opat sono..pomera babetko jeho velkost sleduje ozvy a pohyby babetka a zase ti vezme krv na AFP ,hcg az potom budes mat vysledky aj z tej prvej krvi aj z tejto lebo sa to kompletizuje...vysledku budu asi do tyzdna..ak budu ok ..idete dalej..ak tam bude nieco zle Dr. ta posle na amniocentezu-odber plodovej vody..tam sa da vylucit ci hrozi postihnutie babetka..alebo nie..(down..a ine postuhnutia)
okolo 20tt pojdes na morfologicke sono..tam bude lekar pozerat ci ma babetko vsetky organy take ako ma mat..ci tam nie su vyvojove chyby na srdiecky,pazeraku,oblickach,ci nema diafragmaticku herniu..atrezie..a ine..a takisto sa sleduje kostra..ci ma vsetky prstiky atd
okolo 5mesiaca..myslim ze v 25tt pojdes na OGTT test kde ti zistia cukor nalacno potom vypijes sladku vodu a meraju ti cukor v casovych intervaloch..tam sa zistuje ci nemas gestacnu(tehotensku)cukrovku
dalsie sono tam bude lekar meriat rozmery hlavick trupu bruska a dlzku stehennje kosti a bude sledovat prietoky krvi v pupocniku a v mozgovych cievach..ci ma babetko dost kyslika..
jaj a este ak ti nebrala tak najblizsie ti bude brat aj krv na krvny obraz a tie choroby-hiv zltacka,toxoplazmoza a ine..a krvnu skupinu a EKG ti budu robyt 2krat(v I. a III:trimestri)
a na kazdu poradnu budes musiet doniest moc-tam vysetri sestricka..ci su tam neni bielkoviny cukor hnis alebo bakteria..

dugyna
16. jan 2010

cau lenocka..dnes bolo krasne takze sme boli na prechadzke a teraz zehlim 🙂

lenocka84
16. jan 2010

dugyna mne EKG este nerobili, ako to?
to po morfo mame uz za sebou, a nastastie je vsetko ok

janka0025
16. jan 2010

dugyna, alko 69 ďakujem veLmi pekne...tak popravde nás čaká dosť toho..hehe...popravdu ma vôbec nenapadlo dať to do googlu. to, čo sa deje v ktorom týždni, tak to viem...ostatné som nemala potuchy...

dugyna
16. jan 2010

fuha mne robila ked som bola na odbery co brala krv na krvny obraz myslim ze v nejakom 7-8tt neviem presne a sestricka mi zobrala krv a hned ma poslala na EKG..ale viem ze v 11tt robila sono a na druhy den som bola na krvi ale to len na tie testy mi barala.a treti krat mi brala krv teraz v 15tt.
je to dolezite aby ti spravili ekg..v I. a potom v III trimstri...lebo v prvom mas este viac menej ekg ako clovek netehotny a sleduje sa ci nemas nejake arytmie alebo blokady a ine..co by mohol byt problem v tehotenstve alebo pocas porodu ci uz normalneho alebo cisarskym...a v III. sa robi na kontrolu..ci tam nevunikli zmeny lebo tehotna ma trosku ine EKG v takom stadiu..kedze vsetky organy sa posuvaju hore a srdiecko sa mierne zvacsi pocas tehotnosti aby zabezpecilo cirkulaciu pre teba a babo..a takisto sa aj posuva trochu..ale to su normalne veci kedze sme tehotne......takze preto sa robi EKG

dugyna
16. jan 2010

janka neni zac rado sa stalo..a v klude sa pytaj aj lekara musi ti vsetko zrozumitelne vysvetlit

lenocka84
16. jan 2010

hmm tak to sa nato ekg budem pytat lekara
ale inak vsetko mam ok, zatial

dugyna
16. jan 2010

opytaj sa mala by si ho mat aj v tehotenskej knizke..
kedy si zacala citit babo?

lenocka84
16. jan 2010

krpec sa ozval v 19tt,a teraz je ticho
kebyze niesom na 4D tak ani neviem co je s nim
ale mamplacentu na prednej strane tak to vraj moze znizovat citlivost pohybov

dugyna
16. jan 2010

a kde si bola na 4D my ideme bud.tyzden..
no tak to asi moze ..ja tiez zatial vzdy cakam k lekarke aby sme vedeli co je s drobcom..dufam ze sa coskoro ozve

garonka
16. jan 2010

ahojte som spala 4 hodky a som zvedava čo budem robiť v noci 😠 😠 😠 😠 😠 😠 ešteže je sobota tak hadam nejake filmy pôjdu
a vy čo porabate celu sobotu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre