Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
17. jan 2010

dobre ranko

ja som už naraňajkovana a pijem čajík a kuk vonku aka je zima brrrrrrr, ale aspoň namiesto snežíku mame namrazu 😀

elko ty čo už buntošíš? 😀

vefi89
17. jan 2010

ahooooj lusy 🙂

garonka
17. jan 2010

vefi zdravím

ako sa mi maš? a maminka ako? som na ňu včera myslela a ty si tu nebola tak ja že čooooo 😕

vefi89
17. jan 2010

včera som bola zanepráznená 😅 kopec roboty a tak 🙄
ale som na vás myslela. aj dnes som len na skok, lebo treba robiť kým sa dá.
zarobila som si kvások a idem robiť buchty na pare 😝
mamina sa má celkom oki, zatiaľ žije, uvidíme, čo bude 15.2, lebo až vtedy jej majú prísť výsledky krvi. bola niekedy pred vianocami v Roosveltke na hematológií, tam jej brali krv a výsledky až 15.2m takže aká vychýrená nemocnica a stojí za hovno 😒 snažím sa ju pretlačiť teraz do Ružomberskej vojenskej, ale nevyzerá, že by to mohlo vyjsť.

a ty ako??aké máš plány??

vefi89
17. jan 2010

mňa včera krpec tak týral, až som nechápala. som vstala o pol ôsmej a on až do trištvrte na desať terorizoval 🙄 a teraz má zasa dáku hyperaktivitu. už mi dva--tri krát denne tlačí na panvu, tak neviem, či mám volať dokimu , alebo to nechám tak. lebo veď aj tak s tým nemá čo spraviť si myslím 😅

garonka
17. jan 2010

aj ja som dlho čakala z hematologie na vysledky skoro ma porazilo a to som ležala v nemocke s tym že dnes pôjdem domov, potom že zajtra a nakoniec mi to potiahli na 3 týždne to kvôli zražaniu krvi či akeho frasa

zas robíš kysnute? mňam buchty na pare a čím plnene? lekvarom? a posypane?
nam včera mamina doniesla pirohy tvarohove a lekvarove mňamky

ja budem dnes doma asi sa nudiť stary ide dať svojho brata okupať a neviem čo ešte ma to štve že furt vymyšľaju svokrovci so somarinami a ako sa robia že su ľaví 😠

a zajtra idem k pôrodnikovi teraz neviem či len na debatu alebo ma i vyšetrí keď ešte posledny týždeň idem na poradňu k svojej doktorke 😕

garonka
17. jan 2010

nemaš ho nízko uloženeho? mne z maleho pohybov tvrdne brucho a nepríjmne mi to je 😒

vefi89
17. jan 2010

lekvárové, kúpila som slivkový 😝 a posypané makom
k pôrodníkovi??a to načo??? či si si zajednala nejakého??

inak tak to chodí, radšej sa hrať, že som krepá ako niečo spraviť a tobož keď viem, že to niekto spraví za mňa 😀

vefi89
17. jan 2010

mám ho nízko, ale toto sú už tlaky mi to konečník trhá 😕 mne je nepríjemné a strašne bolestivé, keď ma trafí presne o pupku. vtedy ma len tak vystiera.
ale keď ti tvrdne brucho, tak ťa to nebolí, či hej?

garonka
17. jan 2010

joj mňam a ja rada mam posypane kakaom a musí ho byť veľaaaaaaaaaaaaa 😝

ja neviem čo so mnou chce on mi sam volal, čo sa nehlasim tak neviem a som v 36tt ale ešte idem na poradňu k svojej doktorke vo štvrtok a on neviem čo chce ale jak ma už bude vyšetrovať sa poskladam ešte nechcem do nemocky 😠

vefi89
17. jan 2010

tak to nechápem. to akože sa musí chodiť??ja o ničom neviem ani som o tom nepočula

garonka
17. jan 2010

šak aj ty budeš musieť si vybaviť pôrodníka a chodiť k nemu posledny mesiac každý týždeň na CTG ozvy maleho a aj dajake vyšetrenia no mňa štve, že ešte idem k doktorke a aj už ku nemu do riti

vefi89
17. jan 2010

fíha, a to mi nebude robiť CTG môj lekár??

garonka
17. jan 2010

nie nie to už musíš mať pôrodníka 😉 😉 😉 😉 od 36tt
a mne sa do tej nemocky trepať každý týždeň nechce to stojí nervy 😠 😠 😠

vefi89
17. jan 2010

však tam musí byť kopec tehotných a riadna fronta na čakanie 🙄 to sa mi nechce 😕 radšej porosím teraz 😀

vefi89
17. jan 2010

že porosím 😀 😀 porodím malo byť 😀

garonka
17. jan 2010

porosím 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

a nemaš nijakeho vyhliadnuteho?

vefi89
17. jan 2010

mám svojho gynďára 😀 😀 v žiari sú len 4 gynekológovia. jedna alkoholička, jedna úplatkárka, jedna sadistiská sviňa a ten môj s keramickými zubami 😀 😀

vefi89
17. jan 2010

lusy, ja ťa opustím, idem si hava vylietať, lebo sa pyta von chudák a potom budem robiť buchty 😝
pekný dník, ak by sme sa už nestretli 😉

garonka
17. jan 2010

vefi čaukoooooooooooooooooo a myslí na mňa pri buchtach 😀

dugyna
17. jan 2010

dobre ranko dievcata..jaj jak som sa dobre vyspinkala
idem kuknut co ste popisali

dugyna
17. jan 2010

ku ste zdrhli baby 🙂
vefi ak sem prides nerozmyslala si maminku pretlacit na 2.internu do bratislavy?na mickiewicovu?podla mna by ju tam zobrali..

garonka a co ide vykupat tvoj manzel brata?

mnam parene buchty dala by som si vefi neposles mi?
inak s tym ze mas tlaky na konecnik zavolaj svojmu dokymu..keby si uz bola v 36tt tak ok to je uz v poho aj keby si porodila ..ale pred..eee..babetko by nemuselo mat dozrety surfakltant to je taky hlienovy obal znutra na pluckach..ked sa maju skor narodit rodicke sa podvaju kortikoidy..aby babetu dozrel kym porodi

dugyna
17. jan 2010

vefi a este jedno neboj my tu vsetky budeme spolu s nasimi miminkami mysliet na tvoju maminku a posielat jej ozitivnu energiu..a uvidis ze jej bude lepsie..este aj tri vnucatka odkocikuje 🙂

lenocka84
17. jan 2010

ahojte kocky
vy dnes teda davate 🙂
normal sa cudujem kolko tu je prispevkov

garonka
17. jan 2010

dugynka čaukooooooooo

jeho brat je vozičkar a jemu je tak dobre, že nema ani asistenta aby mu niekto pomohol, tak musí môj mm ustavične behať tam 😠

mne odkedy som vstala silno buší srdce som sa zobudila, že sa mi niečo snívalo a som sa zľakla a poriadne hruza

lenocka84
17. jan 2010

inak baby brucho mam pod pravou rukou tvrdsie ako po lavou
je to normalne?

garonka
17. jan 2010

leni tam sa ti tvoj malinky vyduva 😉
mne urobí na brušku špicatu vežu ako sa cely vyvali na pravu stranu 😀

lenocka84
17. jan 2010

lusy aha, a ja ze co sa to deje
ale krpec maly kopat sa mu nechce
uz ma to aj znervoznuje
koniec 21tt a stale nic

dugyna
17. jan 2010

garonka jaj ale on ma narok na asistenta..len vies nechcem ho obhajovat..ale ty by si tiez mozno chcela radsej aby ti rodina pomohla ako cudzi clovek..hm?

a poradim vam jeden eshp..moja mamina vcera objavila..tak mi hned volala tak sme rovno aj objednali nejake veci co pozrela..tak pekne nakupila pre svoje vnucatko 🙂 tak sa tesime..uz sa neviem dockat kedy dojde ten balik..a mozem nejake veci vysktnut z vybavicky..(kazda pomoc je dobra)
daj si mlieko s medom..alebo medovkovy caj/ten ale neviem ci mozu tehu/

ahoj lenocka

dugyna
17. jan 2010

llenocka ja som citala ze prvorodicky niektor zaconaju citim pohyba az okolo 20-21tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre