Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
18. jan 2010

ja keď som bola na prvom ultrazvuku tak ma lekár nastrašil, že to bude s najväčšou pravdepodobnosťou mimomaternicové podľa hodnoty HCG a videl gestačný vak, ale nebilo ešte srdiečko. To bol PIatok, v Pondelok som mala prísť na kontrolu aj s taškou, že keď neuvidia srdiečko tak ma berú na sál. Prerevala som celý víkend, hrozne som chcela bábätko a ... ☹ ešte teraz mi je do plaču keď si na to spomeniem. a v Pondelok som prišla, bola tam iná lekárka a tá pozerala na jeho správu- hodnoty, vak atď. z Piatka a už podľa toho mi vravela, že by to malo byť všetko OK. A keď mi robila sono už bábätku bilo srdiečko. Ko... jeden, zbytočné stresy celý víkend. S takou malou dušičkou som tam išla. A to bolo zhodou okolností na Antolskej, ale ďalšie 2 doktorky u ktorých som bola boli super. 🙂

liv1
18. jan 2010

uaaaau saankovacka. isla by som hned 😀 snad uz na buduci rok budeme sankovat nase deticky, pripadne poniektore z nas uz tento. ak sa to vobec take malinke da 😅 .

dugyna
18. jan 2010

barby ak ti mozem poradit ja chodim k jednej dr. z antolskej ale do probiosu a som spokojna..velmi..
rocny poplatok je 80eur..a teraz ked som tehu tak som zaplatila 50 za tehu starostlivost ale je fakt super..
ja ked som bola prvy krat u dr tak som bola v 5tt a tiez tam bol len vak a srdiecko este nebilo az na dalsej kontrole uz tam bolo srdiecko..u tehotnych to neni take knizkove v knizke sa pise ze srdiecko zacina byt vidno od 5tt..ale je to neskor..

liv1
18. jan 2010

barby tak to ani nehovor. straaasne by som sa bala. ale doktorka mi povedala, ked som sa spytala ci to nemoze byt mimomaternicove, ze to by som do tej dovolenky zistila. nepovedala ako, len ze by som to zistila. potom mi kamoska hovorila, ze to su obrovske bolesti.

garonka: ze gulky 😀 😀 vcera som sa vazila a schudla som na dovolenke 1,5 kila. Hm

rogerka
18. jan 2010

baby neblbnite so sankovackou 😕 tie otrasy su nebezpecne pre babo, dajte si pokoj tento rok

mirka12011
18. jan 2010

rogi ja sneh nemam tak ja neblbnem 😀 este ten balik od teba akosi nedosiel 😅

liv1
18. jan 2010

rogerka to som nemyslela ze idem, len ze by som isla, keby... 😀

barbyes
18. jan 2010

dugy, veď zajtra pokecáme. Niektorí doktori sú proste blbí. Mala som aj takú vtipnú obvodnú, ale zobralo som si od nej kartu lebo to sa nedalo. Ona bola chudera fakt blbá, doktorku by som mohla robiť aj ja s jej znalosťami. ☹

rogerka
18. jan 2010

mirka, pride zajtra 😀 ked to bude cele premocene, budes vediet, ze je to odo mna 😀

liv1
18. jan 2010

Schudli ste niektora v I. trimestri?

garonka
18. jan 2010

no už som tu

dugy nie nemala som preeklampsiu a ani nemam skratka mi vyskočil taky tlak brala som dopegyt a upravil sa a ja nejem slane veci menej solim tak i tak sa upravil
joj môj maly ma malo miesta keď len tak sa vyvaľuje 😅

barbyes
18. jan 2010

ahojte, ja idem...zajtra sa zasa ozvem. inak dugy, ak by sme sa nestretli na nete, moje číslo je 0907/780979

mirka12011
18. jan 2010

liv hih ja ale len kilo a to som sa nepriznala 😀

mirka12011
18. jan 2010

no rogi som zvedava 😝

rogerka
18. jan 2010

budes skoro stara 😝

mirka12011
18. jan 2010

😀 😝 😉 ta sak starnem ta aj stara budem 😝

lenocka84
18. jan 2010

ahojte kocky
ako sa mate?

mata1001
18. jan 2010

ahojte babule tehule machule 😀 😀 😀

lenocka84
18. jan 2010

ejha matka nam ma nejaku dobru naladicku

mata1001
18. jan 2010

ano nie je mi zle.zatial...

ako sa mas?

lenocka84
18. jan 2010

tak toje super
ja sa mám tak obstojne
ale keby bolo lepšie nenahnevám sa 😉

mata1001
18. jan 2010

boli ta nieco?

lenocka84
18. jan 2010

ale nie
len som taká nejaká unudená, mm sa fláka, ked mu poviem nech je so mnou tak ho obmedzujem, a tak som doma sama
len so svokrou, ešte že je do pohody
ale aj tak...

mata1001
18. jan 2010

leni moj mm je cely tt v skole a som s rodicmi,no tak co ti poviem,ale ja mam tiez supi rodicov,nemenila by som ich za nic na svete.

a co robievas cele dni?

lenocka84
18. jan 2010

nudím sa
už sa teším až pôjdeme spat do ba, a zacnem normálne žiť lebo tu sa nudím

mata1001
18. jan 2010

leni a ty este robis?

lenocka84
18. jan 2010

oficialne nerobim uz takmer rok, podnikam
a to robim len ze 2x do tyzdna na 2hodky, ale aj to uz idem teraz okresať a nájsť náhradu za seba

mata1001
18. jan 2010

jaj no treba, uz aj za mna si hladaju v robote nahradu.no co uz...

lenocka84
18. jan 2010

tak nemozem to nechať len tak
musím mať náhradu aby to bežalo ako má

akdarka
18. jan 2010

caute babulky, ja som dnes bola u dr a dostala som tehu knizku 🙂 uz som oficialna mama-cakatelka 😀 bublinka ma 2,4cm a srdiecko bilo o preteky 😉

citam, ze aj garonka mala doktorsky maraton - nebola som v tom sama 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre