Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
18. jan 2010

akdarka gartulujem..ja som sa z knizky vytesoval ako mala 😉

a nevolnosti to netusim co je...len mam viac citlive chutove bunky..jedla ktore su normalne slane pre draheho..su mne uz moc slane..a vadia mi obcas niektore vone a pachy a vtedy ma max napne

psa mame takeho blazniveho krizenca labrador s niecim..a ma tu dobracku labradorsku povahu takze je idealny pes k detom..necha sa tah sticovat..vsetko

dugyna
18. jan 2010

janina..ja som teraz zajtra zacinam 16+0 a tie 3kga som pribrala medzi 11 a15tt..

janinna11
18. jan 2010

Liv Plzen je krasne mesto, maju tu to najlepsie pivo na svete, zial teraz nemozem... 😖 Mne sa paci stare mesto, na SK to je ine, tam sa vsetky stare domy dychajuce historiou burali, alebo brutalne rekonstruovali do nejakej cudesnej podoby... A ja som z maleho mesta, cize mi to tu viac vyhovuje, taka ta anonymita,,,Ale planujem sa vratit, priatela mam totiz Slovaka, nie je nad slovenskych muzov predsa!!!
Podnikas v reklame, to znie dobre, mozes byt konkretnejsia??Ak to nie je tajne, samozrejme..prip. posli privatmsg. Ja som skoncila Materialove ing. a pracujem ako QK Leiter a veduca labaku v jednej nemeckej firme, praca ma bavi, len uz nemam kam postupit, preto to zabalim... a SK mi strasne chyba, hlavne nase Tatry...

janinna11
18. jan 2010

Ok kocky, ja to uz balim, rano vstavam o pol 6 do prace 😖 Dobru noc, pohladte si bruska a krasne sny 😉

liv1
18. jan 2010

Na to pivo sa tam urcite potom zastavim 😀 . Do Prahy totiz chodime velmi casto, a nie je to odtial az tak daleko.
Co sa tyka tych slovenskych muzov mas absolutnu pravdu. Aj ja mam jedneho takeho. 🙂
To co robis znie velmi zaujimavo, este mi prosim povedz co to znamena QK Leiter, pretoze ani moje Ing. pred menom mi na to nestaci 😀 😀 . Mam s.r.o. na reklamu na internete, robime pre klientov od tvorby web stranok po zviditelnenie na internete na slovenskom a zahranicnom trhu. Ale skor ten slovensky... 🙂 google a tak.
Ked sa vratite na SK kde planujete zit? Inak Tatry milujeeeem. Chodime aj na Liptov velmi casto.

dugy zavidim ze nemas tie nevolnosti, ani nevies o co "prichadzas" 😀

janinna11
18. jan 2010

Liv prepac, to QK je Quality Kontroll - po nemecky a Leiter veduci, v podstate veduci kvality a labaku, vyrabame elastomery - synteticke kaucuky - silikon v podstate🙂) zajtra mozme popisatviac, pa a dobru noc 🙂)

liv1
18. jan 2010

dik za vysvetlenie, tak zajtra bru nocku 🙂

dugyna
18. jan 2010

janina..a tam mozes robit ked si tehotna neprichadzas do stiku z nejaky latkami?

liv..niekedy mam pocit akoby som ani nebola tehu 😉 este ze mi rastie brusko a mam chute 😉

liv1
18. jan 2010

vidis dugy to ma ani nenapadlo s tym labakom..

zaaaaaaavidiiiiiim ti v dobrom 😀 aj ja cem take tehu ako mas ty 😉

dugyna
18. jan 2010

liv ..ale tym padom ak su tam skodlive latky..a ak si uz zamestnavatelovi pisomne oznamila ze si tehu..tak ta musi preradit na ine pracovisko ktore ti nebude skodit...a ak to nie je mozne..tak budes doma a on ti je povinny platit tvoju zakladnu mzdu..a ak ta preradi..plat ti musi nechat ten isty znizit ti ho nemoze..

liv1
18. jan 2010

dugy ja som zareagovala namiesto janiny. to ona pracuje v labaku, nie ja 😀 ale som s nou debatovala o tom co robime, a vobec ma to s tym labakom nenapadlo. prepac som do toho zasiahla... 🙂

dugyna
18. jan 2010

nie v poho sak ona si to dnes precita 😉

janinna11
19. jan 2010

Kocky ste zlate, ze sa takto starate. Mate pravdu, labak je labak... No mne asi pred polrokom otehotnela kolegyna ( a to pracovala len v kancli ako asistentka..) a ihned jej dal lekar nemocensku, takze je doma od nejakeho prveho, druheho mesiaca... Ja som sa na to mojho lekara pytala a povedal, ze neexistuje v CR vahlaska, kedy by sa akakolvek praca v chem. priemysle klasifikovala ako skodliva, ale v zakonniku prace som nasla len vynimku niektorych latok a R viet, to znamena, ze su presne tymito R-vetami vyclenene latky s ucinkami, s ktorymi pracovat je tehotnym zakazane. Teraz ked pojdem k lekarovi, chcem mu o tom povedat, ale neviem, ci ma necha na nemocenskej. A co sa tyka preradenia na inu poziciu, to je problem, pretoze ako nahle vyjdem z kancla, chodime po balkone, ktory je nad vyrobou, cize tam mame akoby open space.... ak mi rozumiete... Neviem ci nemam zmenit lekara, ak ma nebude chciet nechat doma.... Co by ste robili vy??? Ja som este v praci nehovorila, ze som tehu,az po tom 12tt by som chcela, potom to aj rodine chceme oznamit, co by ste robili vy??

vefi89
19. jan 2010

Dobré ránko všetkým 😉

vefi89
19. jan 2010

janina, a čo keby si sa len opýtala nejakého iného lekára??keby si skúsila telefonicky, alebo tak s tým, že máš strach 😅

vefi89
19. jan 2010

Garonkaaa, teraz čítam, že ste splodili medveďaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janinna11
19. jan 2010

Ahoj Vefi, to u ineho lekara mi nenapadlo, diky 🙂 , skusim to. No mam strach, urcite, teraz sa snazim velmi neprechadzat po vyrobe, ale je to napln mojej prace, kontrolovat kvalitu a cistotu mat. atd, ale este som neoznamila v praci tehu, t.z., ze este by som to mala robit, kym sef nepozna dovod, preco to odmietam robit.... Ale vacsi strach mam o mimi, uz chcem mat 12tt za sebou...

vefi89
19. jan 2010

jani, ale to robíš potom na pekne rizikovej prevádzke. 🤐 no ja by som sa tiež bála, ono to asi nie je sranda fetovať tie smrady 😕 každopádne sa informuj aj u iného lekára, viac názorov-väčšia istota pre teba a potom zistíš, či sa tvoj lekár nemýli...lebo ak by sa náhodou niečo stalo, myslím, že by si si to straaašne vyčítala.
a nedá sa ti zatiaľ zobrať dovolenka??

garonka
19. jan 2010

dobre ranko 😉

vefi ty potvora sa smej smej smej 😀 ja som bola riadne vyplašena lebo tie hodnoty čo mam na papieri popísane z utz mi nedaju spávať, vraj je maly veľky, bruško ma menšie ako hlavička ak som to dobre pochopila z toho papiera 😠 a trepol mi že ma čaka ťažky pôrod ☹

vefi89
19. jan 2010

lucinka, neboj sa...bruško býva menšie, no neviem aký má pomer k hlavičke...a nemôže byť, že ti zle vyrátali termín a si oveľa ďalej ako si myslíš??lebo aj to sa stáva 😅

vefi89
19. jan 2010

a čože si tak skoro hore?? 😀 😀

vefi89
19. jan 2010

inak mám dobrú správu...drahý chce zasa Miška 😀 😀 takže do pôrodu sa to bude asi každý týždeň striedať Miško- Maroš 😀 😀 😀 😀

garonka
19. jan 2010

vefi cele mi to je divne ale doktor nevravel, nič take, len ma sere moja doktorka ta mi vôbec neupresnila termín pôrodu ako mi robila utz v 31tt a vo štvrtok idem k nej tak jej vynadam lebo už vtedy mi vravela, že je maly o dva týždne veľky 😒
napíšem ti tie sproste hodnoty do IP

čakam na raňajky na čerstve rožky kedy mm nakupi v obchode 😀

a ty čo tak skoro hore?

vefi89
19. jan 2010

ale však klasika, za drahým som bránu zatvárala 🙄 ale ešte by som spala

ale to je zvláštne, lebo mne dr podľa sona stále termín presúva, hoc aj o dva dni 😲 najprv som mala termín 18.2, potom 4.3., a nakoniec som už po dvoch sonách ostala na 27.2. 🙂

janinna11
19. jan 2010

Vefi z dovolenky sa da predsa brat len alikvotna cast za prislusny mesiac...tj. max 2,5 do mesiaca, ja zijem teraz v CR, je to snad na SK inak??? A este nieco, neviete baby, ako to je so skratenou pracovnou dobou, ked dobre neznasate tehu?? Ak by som napr. robila len 4hod z 8 za den, automaticky sa mi bude kratit aj mzda, ze?? to znamena, ze odpracujem vlastne za cely mesiac len 1/2 a dostanem tak 1/2 vyplaty?? ako to je?? Nemate s tym nietko skusenosti??

garonka
19. jan 2010

vefi ja celemu tomu nerozumiem tak vo štvrtok mi doktorka vysvetli čo a ako lebo ja v kľude nespávam 😠

ja som zas svojho budila lebo zaspal 😅

vefi89
19. jan 2010

jani, toto neviem 😕

garonka, tak aj ten tvoj je spachtoš 😀 😀 😀 no neviem, ako som ž písala, ja by som doktorku vymenila

garonka
19. jan 2010

vefi ak mi poda normalne vysvetlenie vo štvrtok som zvedava ale uvažujem že ju vymením 😠

vefi89
19. jan 2010

ja by som teda vymenila....

ale mysli na niečo pozitívne 😀 treba sa smiať 😀 a hlavne ráno 😀

garonka
19. jan 2010

vefi to sa neda keď neviem na čom som ☹

čo dnes fajnove varíš? ja nič budem len leňošiť a konečne požehlím plienky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre