Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garicka
19. jan 2010

mirka a vieš po taliansky?n alebo funguje angličtina? akí sú tam lekári?

garonka
19. jan 2010

Mirka to ani nehovor že tam ostanete veď nam tu chybaš a ani na koníka si davno nebolaaaaaaa ☹

miroslava89
19. jan 2010

potaliansky neviem nejako extremne dobre ale zaklady som nejake pochytila.. a inak fungujem skor s nemcinou.. a lekari podla mna lepsie ako na slovensku 😅 aspon co ja viem na slvoensku lekari povedia setko na rovinu tak ako je tak neprijemne tu sa snazia byt k pacientom mily.,.. co som bola v nemocnici tak primar pocas sluzby aj 10krat obisiel izby a sam sa informoval ako sa maju pacientky.. pripada mi to akosi lepsie..

miroslava89
19. jan 2010

a co sa tyka navratu- teraz cestovat nemozem.. a potom akosi ma to ani nelaka spet uz 😅 zvykla som si..

a na konikovi som dlho nebola- najprv v nemocnici- to ma pustili den pred vianocami domov... a potom som si poctivo odplakal kazdy sviatocny den.. nemohla som si akosi zvyknut ze si musim sama pichat injekcie ono to dost boli a tie prve dni sama doma to bola hroza des 😔 az ked som sa z too ako tak spametala tak som prisla aj vas pozriet..

miroslava89
19. jan 2010

a teraz ste usli asi vy😅 ja som taka spomalena co sa tyka pisania..

garonka
19. jan 2010

mirka ja som tuuuuuuuuuuuuuuuu

garonka
19. jan 2010

joj moja ale si si zvykla na injekcie? a to je proti zražanlivosti krvi že?
ja ti želam aby všetko bolo dobre a sestra sa ako ma s dvojičkami?

miroslava89
19. jan 2010

zvyknut sa na to uplne neda.. ale uz to aspon neprezivam tak tragicky ako kedysi...
ale co nespravim pre nasu bambulku..

a sestrine dvojcatka sa maju k svetu🙂.. sice su este v nemocnici lebo su straasne drobatka a akosi sa im nechce rast ale po zdravotnej stranke su v poriadku🙂

dugyna
19. jan 2010

garonka ja viem..tu byva sa tak ze 5dni a po cisarskom 7 a viac

dugyna
19. jan 2010

ste tu niekto?

garonka
19. jan 2010

Mirka jeeeeeeeej tak som rada, že su v pohodičke sestrinym babenkam veľa sily želam 😵

ti verím že si ťažko zvyknuť ja osobne by som neviem čo robila hoci tiež to nemam ružove 😒

dugy ale radšej by sme brali tie tri dni nieeeeeeeeeeee? porodiť a hajde domov 😀

dugyna
19. jan 2010

no presne tak garonka urcite by sme najradsej isli domov hned.. 😉
a co si dnes robila?

garonka
19. jan 2010

dugy dnes všetko možne, ležala som , jedla som tak havo bol chvíľu vonku, potom som 2x prala zajtra ma čaka žehlenie ale ako sa vidím zas budem cely deň v posteli a potom ak sa postavím sa nečudujem, že ma všetko bolí 😠

ty si čo porabala? a nedaš si fotku? aby sme ťa videli? 😨

garicka
19. jan 2010

dugyna, inak ani nebudeš vedieť ako a rýchlo ti zbehne aj ten týždeň v nemocke keď už budeš mať drobca pri sebe 😉

miroslava89
19. jan 2010

u nas v IT stacia vraj 3dni po normalnom porode..a aspon 5po cisarskom aspon co ja veim😉

garonka
19. jan 2010

mirka jak vam tam fajne a my tu musíme trčať 5 dní a viac 😠

miroslava89
19. jan 2010

ale aspon na vas daju poriadne pozor😉.. a co je pet dni oproti tym dnom co budete s babatkami doma🙂

garicka
19. jan 2010

luci nerob z toho tragédiu, fakt uvidíš že to zbehne, viem o čom hovorím

dugyna
19. jan 2010

garonka ja som lenivela prala upratovala potom som bola cvicit-ponatahovala som si dobre kostru 😉
a teraz lenivieme s drahym pri telke..
no fotku vidis nejak ma to nenapadlo som sa prihlasila..a pisem skusim nejaku vylovit.. 😉

garonka
19. jan 2010

no dugy to sa teším
zajtra čo planuješ robiť?

gari no ty to maš herečka za sebouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😝

garicka
19. jan 2010

mirka a nepicháš si ich do ramena? mne v nemocke ich pichali do ramena. a blbá sestrička mi povedala keď som sa jej pýtala načo sú tie injekcie, že to sa dávajú pred pôrodom a pred cisárskym. no vtedy som sa preľakla a tá hodka do vizity bola hrozná. už som si myslela že mám ísť rodiť.... blbá ženská ma vtedy nastrašila

miroslava89
19. jan 2010

nepicham si do ramena.. pytala som sa aj v nemocnici ci by sa nenaslo prijemnejsie miesto na pichanie.. ale tak lekari povedali ze takto je to najlepsie..

dugyna
19. jan 2010

mirka nejlepsie je si pichat fragmin do ramena a na striedacku..obden 😉

garicka tak dufam ze mas pravdu ze to ubehne..
garonka a co sa tesis?? 😉
zajtra skusim vefin recept na kremese 😉 , potom idem k znamej si povyberat nejake vecicky pre babetko..a dufam ze mi dojde balik dalsi s plienkami..takze pojdem na postu 😉
jaj a chystam sa zehlit ako ty. 😉

garicka to musi byt blbe ked sa clovek nevyzna a sestricka mu splechne taku vec a nevysvetli 😠 by som ich kopla dozadku..to je stara skola..zabudaju na informovanost pacienta v zrozumitelnej reci

miroslava89
19. jan 2010

tak a teraz som z toho vedla 😔 5tyzdnov mi doktori v nemocnici vravia tak a teraz..ach jaj som mimo..

miroslava89
19. jan 2010

akurat mi volal manzel ze okolo pol 12 dojde domov z nemecka.. tak mam pocit ze ho asi dockam 😅

dugyna
19. jan 2010

mirka fragmin sa picha bude po brucha..alebo do ramien-tie sa striedaju..a takisto sa to moze aj do stehna..ak mas dobre relaxovanu ruku rameno je v pohode a menej modri je..a ty si kam pichas?

miroslava89
19. jan 2010

dugyna mne doktori povedali priamo do bruska si pichat..

garicka
19. jan 2010

dugy tá sestrička bola najhnusnejšia na svete. stará dievka asi....

mirka a aj na bruchu sa robia po injekciách hrčky? na ramene sa mi robili

garonka
19. jan 2010

dugy na tvoje foto aby sme sa videli 😀

garicka
19. jan 2010

menila som fotku v profile, diky mirka za link 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre