Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
20. jan 2010

ahojte baby tak uz som konecne doma 😉

natalia777
20. jan 2010

tak to ti vobec nezavidim ci pana a to mas z tehotenstva 😕 vlastne ja som nenaspala nic v deviatom mesiaci
😕

vefi89
20. jan 2010

natali, ale inak problémy nemám, keď zlahnem, tak by som spala do nemoty 😀 ale teraz sa ešte asi pekne dlho nevyspíme 😀 😀 😀 máš aj album, nech pokukám pokladíka?

garonka
20. jan 2010

vefi si mala brať magnezko na krče joj to musí bolieť ☹

vefi89
20. jan 2010

nemôžem, lebo mám nízky tlak ☹

dugyna
20. jan 2010

citam co ste tu popisali..
liv gratulujem k fazulke 🙂

garonka
20. jan 2010

vefi aha no to veru že ne, a v lekarni si na krče nepytala nič? ale po pôrode ti tie krče hadam prejdu

dugy čítaj čítaj čítaj 😀

vefi89
20. jan 2010

mali by prejsť po pôrode...brala som thyamin, ale ten mi vôbec nepomáhal, tak načo sa mám zbytočne dopovať
ozaj, dnes mi švagrina spomínala, že jej lekárka zakázala v 9.tom mesiaci žívať magnezium, vraj sa to nesmie...ale čo je na tom pravdy neviem

dugyna
20. jan 2010

jjana vitaj
lenocka gartulujem k pohybom, ak som dobre pochopila s tym prvym babetkom-tak to ma velmi mrzi..a davaj na seba pozor..
liv ja som uz zacala nakupovat v 3mes..lebo ked to zacnes ratat a mala by si to nakupit naraz tak ta suma je zavratna..takze ja postupne..mame kocik,vajicko,postielku,predvcreom sme kupili dake vecicky..dneska mi znama nabalila nejake vecicky-tie este roztriedim,postupne si objednavam latkove plienky nohavickove,,atd

a monitor dychu..jasne ze vie aj falosne alarmovat..ale vtedy vzdy treba pozriet ci babetko ruzove v tvaricke a na rucickach a ci reaguje na nejaky podnet ked ho posteklis na rebierkach a nie sa hned lakat..babo si mohlo zle odrgnut a preto sa mu moze menej zdvyhat hrudnicek a potom to alarmuje

garonka
20. jan 2010

vefi každý lekar trepe po svojom ja napríklad magnezko mam brať a aj kamoška bola v 38 a 39tt a brala magnezko, no fakt komu veriť
a môj stary ma syndrom nepokojnych nôh v noci s nimi doslova trepe taky nekľudny je a berie magnezium a aj si natiera laby kremom antistax

vefi89
20. jan 2010

lusy, však ja viem, že každý lekár iný, preto som napíslaa, že neviem čo je na tom pravdy. musím ísť, lebo drahý príde dom, a nebude mať navarené, tak sa bude hnevať. mohla by si mi do Ip napísať, aká je to masť prosím??

papa a pekný dník všetkým

dugyna
20. jan 2010

dievcata..aj moj drahy taky zlaty a sikovny,z prace ide do obchodu a navari.. 😉 teda u nas vari vacsinou moj drahy.. 😉 a kolaciky peciem ja 😉 a upratujeme spolocne lebo to mame vtedy rychlesjie 😉

garonka
20. jan 2010

dugy aj u nas tak je no vo vyššom štadiu tehu budeš len leňošiť tak drahy bude upratovať saaaaaaaaaaaaam 😀

dugyna
20. jan 2010

ako tak vas pocuvam je zase strasne rada periem..milujem ked to pradlo vyberam z pracky a davam na vesiak tu krasnu sviezu vonu..a potom ked ho take hebke skladam 😉 ..a zehlim pekne pri telke.vzdy si pustim k tomu dobry film a ani neviem ako a mam raz dva pozehlene 😉
lubka aj ja som od zaciatku tehu doma

miroslava89
20. jan 2010

"dobre ranko"..sice som uz pet hodin hore ale pripadam si ako keby som teraz vstala.. akurat tolko ze som zbehla do nemocnice na infuziu a o chvylu zalahnem spat opet.. do 1rana som cakala manzela 🙄

miroslava89
20. jan 2010

ach jaj.. sa ospravedlnujem samozrejme ze chvylu= chvilu...ale to je tehu demencia😉 😀 teda aspon dufam 😅

garonka
20. jan 2010

mirka čaukoooooooooo
a čo drahy nedošiel domov ako si ho včera čakala? ja sa bojím sama doma
ja idem rano na poradňu tak sa mi nechce

dugyna
20. jan 2010

lubka to ma mrzi a vela sil..neboj spolu to zvladnete..
ahoj natalia..ja som tu na fore citali ze na bolesti bruska a koliky babetiek..je dobre ho kupat v tom kybliku..ze to velmi uvolnuje
keby som musela ist rodit cisarskym nedam si celkovu anestezu

miroslava89
20. jan 2010

dosiel dosiel.. ale o hodinu a pol neskor... ale aspon raz som vydrzala a dockala ho😀🙂 som na seba normalne hrda..
a ja som si zvykla ze som sama...a teraz ked je svokra na lyzovacke tak uplne...

a preco sa ti nechce ist rano? 😕

dugyna
20. jan 2010

konecne...vy ste tu toho popisali
ahoj mirka..
garonka aj ja som uzivala magnezko..podla mna sumive magnezko vefi nijak neublizi..a ak mas nizky tlak das si jednu kavu a hotovo..vefi este by ti mohlo na krce v liktach pomoct sumive kalcium jeden cas som to uzivala koli nocnym krcom v lytkach oni totiz vznikaju koli nedostatku ionov..a svalova bunka pracuje hlavne na zaklade CA+2 cize kalcia..takze v klude si kup v lekarni sumak s kalciom a to pi..a est by som ti poradlia mineralky pre tehotne..aby si doplnila celkovo mineraly.. 😉

garonka tak tomu verim ze moj drahy ked budem vo vyssom stadiu tehu mi prikaze lenosit..a on bude robit ostatne 😉 on si chce aj posledny tyzden tehu a na zaciatku ked prideme s malinkym domov zobrat dovolenku..takze sa tesim..on je taky moj pokladik 😉 a vcera mi povedal ze mi bude kazdy den nosim do porodnice papat -mi navari ab som nemusela jest nemocnicnu stravu.. 😉 😉 taky je zlaty

garonka
20. jan 2010

mirka až o pol 7 ideeeeeeeem jojo jojojoj 😝
fíha svokra aktívna 😀
a ako sa dnes maš?

miroslava89
20. jan 2010

az o pol? mna by z postele vtedy len malokto vytiahol 😝.. a ja sa mam celkom dobre.. lezim oddychujem drahy konecne po dlhom case navaril a neobjednaval z restauracie tak sa vytesujem z domacej stravy..

a ty ako?

garonka
20. jan 2010

mirka ja zatim v pohode v pondelok som bola na ctg i prietoky 🙂 maly ma cca vahu 3350 g a je o 2 týždne veľky lebo mam si zly termín pôrodu 😒

lubka89
20. jan 2010

baby je tu niekto ?

miroslava89
20. jan 2010

lubka sme tu..

miroslava89
20. jan 2010

garonka mozno nie zly termin len malemu sa akosi chce vo velkom rast..

lubka89
20. jan 2010

tak ahojte 🙂

garonka
20. jan 2010

mirka ja neviem neviem ale podľa cyklu som v 36tt a maly je v 38tt to je divne dokelu no zajtra zjadzim doktorku ak uvidí papiere z utz 😠
ake mate v IT počasie?

garonka
20. jan 2010

lubka čauko puding uvareny? ja ho varím väčšinou v noci ak nemôžem spať 😀

lubka89
20. jan 2010

no puding uvareny a teraz som si robila prazenicu 🙂 strasnu chut som dostala 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre