Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
20. jan 2010

dygy: aj ja sa vzdy smejem ked sem pridem po dlhsom case ze mam aspon co citat 🙂
teraz som sa hrozne potesila sprave, ze zazalienka dnes porodila, ze ma uz svojho chlapceka 🙂

lenocka84
20. jan 2010

lulu my sme obidvaja od PP, v BA len zijeme
a kedze vacsina rodiny je tu tak preto svadba v pp

janinna11
20. jan 2010

Ahojte zienky, prave som prisla z prace a zajtra idem k lekarovi. Som tam dnes volala a pytala sa sestry, ci ma vezme, kedze som v 9tt a mam bolestii, tak na mna rano myslite, nech je vsetko ok 😉 Co nove preberate??

mirka12011
20. jan 2010

no lulu ano take pobolievanie som citila hmm tak ta napapaj ja mam pocit ze sa mi vracia spat zemiacik do hrdla brr

lulu4
20. jan 2010

lenka: ahaaa tak uz mi je to jasne 🙂 no u mna je to tak ze ja som z Prievidze takze aprilova svadba bude tam, ale draheho mam z BA a zijeme v BA, takze pozvani hostia budu pekne krasne ubytovani na hoteli kde budeme mat svadbu... v piatok tam ideme vsetko vybavovat konecne...zatial mame predbezne vsetko zajednane ale nech je to na 100% budem mat vacsi pokoj na dusi 😀

lulu4
20. jan 2010

janinna: a ake mas bolesti, v brusku nejake silne? budem na teba mysliet aby to bolo ok, a ozvi sa daj nam vediet...
ja mam teraz tiez cas kedy som mala za normalnych okolnosti dostat MS a mam take pobolievanie v podbrusku, co si myslim ze je v prvom trimestri normalne...

lenocka84
20. jan 2010

lulu tak to gratulujem

dugyna
20. jan 2010

lulu ja som tu bola rano a potom som prisla okolo 14h citala som nejakych 6-7stran

lulu4
20. jan 2010

lenocka: dakujem, velmi a uz tesim ani neviem v ktorom tyzdni to budem ale asi tak podobne ako si sa ty vydavala 😵 uz sa neviem dockat... uz postupne zariadujem nejake veci, chcem po tom dojednanom termine dat vytlacit oznamka a rozposlat... zakusky a torty sa uz dali objednat, lebo zevraj sme sa uz pomaly neskoro ozvali co som kukala ako puk ked mi to mama hovorila... DJ mame zajednaneho, ku kadernicke som tiez objednana na uces, malovat ma bude kamoska co ma skoncenu skolu umelecky masker...este pozeram popolnocne saty na nete, take volnejsie by som chcela nejake...
a ked uz budeme v tej Prievidzi v piatok chcem aby si tam drahy pozrel oblek a aj obrucky ak stihneme ci by nam spravili podla predstav lebo tu v BA je vela veci a sluzieb strasne predrazenych.... no jeden den je malo snad nieco stihneme

lulu4
20. jan 2010

dugy: a kde si sa nam tulala? hmmm?

dugyna
20. jan 2010

lulu myslim ze janine nema bolesti to som jej len poradila..lebo robi rizikovu pracu/z latkami chemickymi/ a dr.ju nechcel vypisat..tak som kazala ze nech zahra divadlo ze ma bolenie v podbrusku ze jej je zla citi sa slaba a toci sa jej hlava 😉 tak dufam ze jej to zajtra vyjde

lenocka84
20. jan 2010

lulu ja som bola v 20tt ked sme mali svadbu
a riadne ani nie je vidiet, pod satami, dobry strih maly

musim bezat,ideme na navstevu

janinna11
20. jan 2010

Ahoj Lulu, ved prave, viem, teraz by som prave mala mat mrchu, tak dufam, ze ziadne spinenie nepride!! No prave preto mam strach, lebo je to taka ina bolest, ako predtym, toto je take rovnake, stale to iste pichnutie o tej istej intenzite, len je raz castejsie a potom nie. Take ostre pichanie, mali ste to niektora na zaciatku 9tt?? Ale zatial ani hnedy, ani ruzovy vytok, normalne sa chodim na wecko kontrolovat ako blazniva, ale mam proste strach dievcata ☹

lulu4
20. jan 2010

dugy: jaaj tak to ano, to jej nic ine neostava, to by som aj ja takto uhrala, ved s tymi chem. latkami to nie je sranda... to co ma za vola doktora ked ju nechcel vypisat? 😠

garonka
20. jan 2010

ja sa teším na večeru do postele a potom šup do sprchy a umyť vlasky a rano o pol 7 do poradne 😕

jani kľud žiaden stres a neboj nestane sa nič, to pichanie a bolesti je oki, maternica sa rozťahuje pomaly horšie by bolo ak by si krvacala

lulu4
20. jan 2010

janinna: pokial nie je spinenie je dobre, nemysli na to lebo si len nieco zle privodis a to pichanie moze ozaj sposobovat len maternica co sa roztahuje... byva to aj v neskorsich mesiacoch tehu... ja sa tiez dnes citim trosku divne teda tie pocity v tom podbrusku ale u mna to nie je pichanie len trosku pobolieva ako ked mas dostat mrchu... ale v case mrchy je to zevraj normalne aspon co som citala na nete

lulu4
20. jan 2010

ahoj Lucy, takze zajtra mas poradnu a to ides uz do nemocnice ci ku svojej?

janinna11
20. jan 2010

Baby, ja to teraz myslim ale vazne, Dugy, fakt ma nejak od vcera vecera picha dole na pravej strane, myslite ze to je preto, ze by som mala mat v tomto case mrsku? Je to teraz tak ina bolest ako okolo 6tt... tak neviem,,, 😕

garonka
20. jan 2010

lulu jejda ahoj ty sa kde toľko potulavaš zanedbavaš nas tu

rano idem poslednykrat k doktorke vezme vyter na streptokoka aj vysledky mi da tych peč.testov a v nemocke na ctg som už bola chodím od pondelka a maly je o dva týždne väčší tak ak počkam do termínu tak super porodím 4 kg dieťa 😕

garonka
20. jan 2010

jani na pravej je slepak ak sa nemylim a na ľavej vaječníky no nesom mudra ale dufam, že asi tak je ne? neboj len odychuj

lulu4
20. jan 2010

Lucy: tak vies prisla by som aj castejsie, ved ste mi tu uz chybali ale nevedela som co skor, ved som pomaly ani nespala za posledne dni, vies kedze som stale skolacik, tak nas trapili so skuskami 🙄 no nejake uz mam za sebou a este ma v utorok cakaju dve a potom uz len jednu pracu napisat do konca januara a uz je po skuskovom, potom sa budem trapit az v juni.... teraz som dala malinkemu zabrat, malo spanku, stres, chudatko moje, kazdy den sa mu prihovaram a hladkam brusko ze uz bude lepsie 😀
CTG, su tie odozvy kde sa meraju kontrakcie v nemocke? fuuuha tak to budes mat poriadneho macka, ked bude mat maly zo 4 kg, ale tak ved ti nebudu skor vyvolavat porod ked je vsetko ok nie? takze budes musiet pockat do normalneho terminu, neboj vela deti sa narodi aj takych vacsich... si silna zena, zvladnes to... ja ti verim

janinna11
20. jan 2010

garonka, vsak vajecniky mas v strede, aj na lavej, aj na pravej strane, slepak vpravo, ale nad tym neuvazovala, zeby to mohol byt slepak, ani nestras... Ja sa len bojim, aby som nezacala krvacat a neprisla o mimi, ale zle mi nieje, len ta pichlava bolest...

dugyna
20. jan 2010

janine aj ja som mala bolesti na zacitaku tehu dole take akoby sa spagat vnutri natahoval a dr.povedla ze to sa maternica roztahuje..ak nekrvacas tak je to v pohode..a ak nie su teda tie bolesti neviem ako akutne..ale len take pobolievanie..
mne predpisala ze vecer si mam daavt sumive magnezium..a pomohlo..

garonka a to mas len pocas tehu tie pecenove ci aj normalne,zajtra drzim palce

janinna11
20. jan 2010

ok, spytam sa zajtra doktora, ze ci to mozem brat vecer, ale myslim, ze magnezium sa moze kedykolvek... aj v tehu bez problemov

lulu4
20. jan 2010

akurat si taham film taku hovadinu ze Velky respekt - som zvedava co to bude za blbost....

dugyna
20. jan 2010

janine vklude ak mas doma sumive magnezium taj si daj mozes ho aj v tehu ..nema to ziaden skodlivy ucinok..
pocuj ale ak by si zacla nebodaj spinit..alebo sa bolesti stupnovali..tak odchod na pohotovost OK? ale ziaden stres ano v klue..

dugyna
20. jan 2010

no ja idem robit Vefine kremese 😉 konecne

garonka
20. jan 2010

lulu jo to su ozvy babenka a plus kontrakcie, no môj maly v pondelok si veselo chrapal a nie a nie ho zobudiť 😠

ja som stiahla z netu nezvratny osud 4 riadna hovadina ale sme sa pobavili s mm ako ľudske organy poletovali kade tade

dugy jo pečeň.testy mam od začiatku zle ale teraz su posledne mesiace v norme len beriem vitamíny aby nestupli lebo vo vyššom štadiu tehu vedia poriadne tehule potrapiť

janinna11
20. jan 2010

Dugy diky, ak by som nahodou zacala, pojdem urcite na pohotovost, ale dufam, ze nic take nehrozi... 😖
Verim, ze to bude dobre 🙂

lulu4
20. jan 2010

no to tu ma aj drahy v compe ten nezvratny osud 4, mozno kuknem potom....
a Lucy uz vies na isto ze je to maly? uz sa ukazal konecne?

dugy: a ake vefine kremese? aj ja chceem recept, kremese mam rada aj ked odkedy som tehu som jedla akurat tak raz palacinky sladke inak mi nic sladke nechuti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre