Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

barbyes
22. jan 2010

ja mám už teraz príšerné problémy s krížami, začalo mi to cca 2- 3 mesiaci. Tiež je to najhoršie keď ležím na chrbte, potom sa niekedy neviem ani pohnúť- kým sa podarí prevaliť alebo posadiť tak sa trápim aj 10 min a príšerne to bolí ☹ približne pred rokom a pol som sa strašne strieskala na korčuliach a narazila som si kostrč, na röntgen som nešla a asi som mala ☹ pár krát potom som sa zasekla, ale bolo to výnimočne a od kedy som tehotná tak mi je až do revu z toho niekedy. a chudák muž len na mňa pozerá a nevie čo má robiť, lebo keď sa mi snaží pomôcť vstať tak je to ešte horšie, musím to nejako sama ☹ a hrozne sa bojím, že keď budem vo vyššom štádiu tak ostanem v posteli lebo sa nebudem vedieť hýbať, už teraz sa mi to pár krát stalo keď som sa postavila- muž ma potom musel odniesť na záchod alebo kam som potrebovala ☹
aj Vy máte niektorá také problémy či je to vážne z toho pádu?? ☹

barbina182
22. jan 2010

a malinikovy cas piejes,,?

rogerka
22. jan 2010

hm, to bude tym padom 😒 drzim palce, aby sa to aspon trosku zlepsilo. ale na druhej strane, moja mama mala strasne problemy s chrbticou, druhe dieta jej lekar neodporucal, lebo vraj ked ho nahodou donosi, ostane na vozicku. ona to riskla a nic sa nestalo. davaj na seba pozor, nelez na chrbte, radsej na boku 😉 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

barbina, nepijem 😀 mne kamoska este na zaciatku doniesla caj pre tehotne, aj ten je odlozeny na policke, lebo mi nechutil 😀 malinovy mam teekane, len nan nemam chut. ale mozno si urobim malinovy puding, aspon daco 😅

liv1
22. jan 2010

barby myslim ze by si urcite mala ist k ortopedovi. rontgen ti urcite neurobi, ale mozno na zaklade inych vysetreni by si mohla zacat chodit k fyzioterapeutovi - teraz neviem ake i tam je, no a to by ti mohlo zlepsit stav i cele tehotenstvo. nie je normalne ze mas az take bolesti v tomto veku.

rogerka
22. jan 2010

liv, dobre i si tam napisala 😉 len neviem, ci vobec v tomto stadiu tehu bude moct cvicit 😒 asi skor po, teraz je podla mna neskoro

barbyes
22. jan 2010

to len teraz, pred tehu to bolo OK, stalo sa mi že sa mi tam niečo zaseklo, ale možno tak 4- 5 krát za celý rok tak som tomu nevenovala až takú pozornosť. a potom sa to pomaličky začalo ako som otehotnela a niekedy to ide fakt do extrémov. chystám sa to povedať pri najbližšej poradni lekárke tak uvidím čo mi povie ☹ inak mám úplne bezproblémove tehu, vôbec nič.

liv1
22. jan 2010

moj drahy ma problemy s chrbticou, a poviem ti ze mu dali velmi jednoduche cviky, dokonca v lahu. vobec nie namahave, co si myslim ze by ani barby nedali. kazdopadne nieco s tym musi robit za kazdu cenu.
casto su tie cvicenia aj pod vedenim fyzioterapeuta, ten presne vie co z hladiska diagnozy a tehotnosti moze.

rogerka
22. jan 2010

suhlasim, ze s tym nieco treba 😉 barbi, urcite to neodkladaj ako ja moje kolena 😅

barbyes
22. jan 2010

nebudem, nechcem riskovať. včera som si skackala po schodoch dolu a tak ma pichlo v krížoch, že som sa skoro strepala. od vtedy po nich radšej chodím 🙂 ale zasa, má to svoje výhody..podlahy u nás umýva iba muž 😀 lebo mi to nerobí dobre a vždy ma to potom rozbolí 🙂

barbyes
22. jan 2010

ja Vás opúšťam, prišiel po mňa muž tak utekám domenko.

rogerka
22. jan 2010

pa pa, davaj si pozor 😉

rogerka
22. jan 2010

ste tu niekto? ci som tu sama?

zabka1611
22. jan 2010

ahojte.....onedlho sa mi narodi babätko a kedze bude prve neviem si rady co si kupit...myslim okrem tych veci do porodnice...:(
no postielka, kocik, plienky a vecicky to je jasne...ale myslim ze ci nebude treba napr. odsavacka, sterilizator a tak...prosim poradte

rogerka
22. jan 2010

zabka, este nemam babo, tak sama neviem, co treba a co je uz zbytocne... ale ta odsavacka by sa mohla hodit, kamoska ma 2 deti a vraj sa zide

zabka1611
22. jan 2010

pomaly uz dake tie drobnosti kupujem len sa musim este riadne popytat u svojho lekara lebo predsa len ked bola moja mama tehu tak bola ina doba 😀
no snad nam chybat nic nebude...a ako vidim tebe sa tiez blizi porod? nebojis sa tak trosku? ☹

dugyna
22. jan 2010

no baby ako tak citam..my sme uz postielku kupili naraz z kocikom..vysla nas 129eur..a matrac fuha baby to si uz ani ja ani drahy nespominame 30-40-50eur..no myslim ze max do 50eur..lebo my sme toho vtedy kupovali viac..postielka je polohovatelna..a je to ten vacsi rozmer..teda matrac je 140x70cm..

vejuli ale ta cestovna sa neda polohovat vyska na spanie pre babetko..sak tam ti odidu krize ked sa budes stale zohybat..hm?
liv..aj mna nas hafkac vzdy donuti minimlne tri krat denne sa vyvetrat 😉

dugyna
22. jan 2010

garonka to poznam ten nas je od tvojho vacsi takze taha este viacej..a vonku je ako na klzisku..
a aj nas miluje ked sa vozi v aute dokonca v lete bol snami aj pri mori.. 🙂

rogerka
22. jan 2010

nebojim, nemyslim na to. a neviem, do coho idem, tak si nerobim stresy dopredu 😀 nas krpec je zatial o tyzden mensi, tak dufam, ze sa narodi neskor ako mam termin. ale keby daco, postielka nam dnes dorazila, tak keby ma to aj zajtra chytilo, som kludna, lebo zakladne veci uz mame doma a ostatne neni problem dokupit aj bezo mna 😀

zabka1611
22. jan 2010

tak to mas dobre...ja sa porodu zacinam bat....ale snazim sa na to moc nemysliet...len aby bol drobcek zdravy a bude vsetko Ok.... 😵

lucy1990
22. jan 2010

Ahojte 🙂 rogi, citam, ze uz ti dosla postielka, uz je poskladana? 🙂 My sme dnes kupili autosedacku..

rogerka
22. jan 2010

ahoj lucy 🙂
manzo je na futbale, tak skladat budeme, ked pride domov a napapame sa. ale uz sa vytesujem 😀

zabka, aj mna to chytalo este pred par tyzdnami, ze pomoc a depky, lebo je prcek dole ritou, ale uz to neriesim 😉 zvladli to zeny pred nami, aj my to nejako zvladneme, neboj 😉

rogerka
22. jan 2010

jeeej, zabka, ty budes mat aprilove babo 😀 aj lucy a ja sme aprilove 😀

lucy1990
22. jan 2010

My mame postielku v pivnici schovanu, ale chyta ma to doniest si ju sem domov 🙂 ale samozrejme, ze je este skoro...uz mame aj kocik aj vajicko 😅

rogerka
22. jan 2010

fiha, tak skoro tolko veci 🙂 mimco sa ma na co tesit, teda lenka 😀 aky mate kocik?

lucy1990
22. jan 2010

Je v albume 😉 kocik gesslein a sedacka romer..

rogerka
22. jan 2010

jeeej, uz som kuk album, nadhera 😉 ta 12 dielna sada je prekrasna, take sa mi paci, ja chcem byt tvoje baby 😀

dugyna
22. jan 2010

barby no idem sa vydavat 😉

barbina cervix skore..je ohladom krca pred porodom..to znamena ze jeho tuhost skartenie..atd..lebo kym zacnes rodit tak krcok sa skrati a vymizne..

lucy1990
22. jan 2010

😀 ja som si tiez tak hovorila, ze keby sme si pamatali ake je to fajn vozit sa v kociku a spinkat pod baldachynom 😵

dugyna
22. jan 2010

lucy aj mi uz mame kocik,vajicko,a postielku..takze nie si jedina co tak skoro 🙂

ste tu niekto?

miroslava89
22. jan 2010

ahojte mne poobede padol net tak som vytiahla knihu sudoku a riesim a riesim a zistujem ze som blba 😅 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre