Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

dugyna
25. jan 2010

aj ja kukam miruska ze si uz 22tt ani som si to neuvedomila..uz mas za sebou polovicu to je krasne..a neboj este to dopacujem vsetci do toho 40tt

garonka aspon sa ti gebula netocila ako mne v sobotu..sme boli s drahym v obchode amusela som vyjst von..na vzduch..to om si ja kavu spravila prvy kart odkedy som tehu

miroslava89
25. jan 2010

garonka ja mam tiez take blaznive tlaky sem tam..a neberiem teraz na tlak nic.. naoposledy na kontrole som mala 140/80 a podla doktora ak je ten spodny v normalne tak netreba brat nic..

a moj drahy je uplne uzasny co sa tyka toho kolko m iteraz pomaha🙂.. bez neho b som to nezvladla a ani bez mojej svokrusky..

garonka
25. jan 2010

jani no jo len ja som už vo finale tak preto ma asi naťahuje neviem inač na tlak som brala dopegyt v nemocke 3 týždne a doteraz nič lebo bol idealny ale ja mam hraničny a bielkoviny a opuchy a bolesti hlavy nemam chvalabohu klop klop
a digitalny tlakomer mi neodporučali tak nemeram nech sa nestresujem 😠
ale tlak je fakt potvora

garonka
25. jan 2010

dugy jo len ja by som brala radšej nízky tlak s tym sa da tehu prežiť ale z vysokym nie boli aj prípady kedy kvôli tomu tlaku vyvolavali pôrod a hoci neboli babenka donosene ah jaj

mirka tlak je super a ako vravíš ak spodny ok netreba brať nič, ja ho mam zatim 90 tak som zvedava aky vyskočí v stredu 😎

miroslava89
25. jan 2010

dugyna uz som za polovicou ..ono to straasne rrychl oleti..ale radsej by som uz bola keby bol jun..

jjana17
25. jan 2010

garonka viem z vlastnej skusenosti ze tlak je potvora,,,,,,my mame u tatina klasicky tlakomer taky co si nafukas a pocuvas podla srdiecka aky mas tlak, tak tomu ja verim, digitalnym nie...ja som si merala lebo ma strasne bolela hlava a sa mi krutila a tlak som mala vzdy ideal,,,tak to asi len z toho tehu

dugyna
25. jan 2010

mirka neboj ja si myslim ze s malinkou do dotiahne nad 30tt a podla mna aj do toho 36tt 😉 budeme s nasim drobcom na vas mysliet 😉

garonka to moj drahy mi vyvara take mnamky papanicky..ale teraz chcem aby spravil segedyn 😉 ste ma navnadili..
garonka tak pojdem do tesca a kuknem ci ich maju..xixi ty neches poslat keby ich mali?

a pocuj bud rada ze az teraz na konci tehu mas tlak vyysi..to uz vydrzis..a apokial nemas v moci bielkoviny tak je to v pohode

jjana ano je taka diagnoza hovori sa tomu syndrom bieleho plasta..pacienta ma vysoky tlak..z lekra.ixix
a pozor jana aky mate tlakomer? elektricky neni dobry najlespi je ten klasicky s fonendoskopom..a zvladla by si to aj ty..alebo tatino si odmerat..

iwonka
25. jan 2010

ahojte ja som tu prvy krat..a chcela by som sa vas opytat ako vase mimi kopu????ja som 23tt a nejak ho necitim a asi pre dvoma tyzdnami kopalo az som spat vnoci nevedela cely tyzden a od tedy skoro nic....

jjana17
25. jan 2010

dugyna, ano my mame ten klasicky s fonendoskopom. ma to dve vyhody odmeras si aj tlak a cez fonendoskop aj mozes pocuvat malinke ako si tam plava,,,alebo ako mu bije srdiecko. ja som zatial len raz pocula take ako keby clapkanie a neboli to creva tak som bola rada,,,,

garonka
25. jan 2010

jani no presne ten klasicky je ok, moja babka taky mala ale ho zahodila čo už s ňou ma depresie a tlakomer a glukomer nechcela vidieť ci panečky moju mamu vtedy porazilo, že take veci vyhodila

dugy ja dnes pošlem draheho či ich maju a ak nie nech kupi tie lidie či ako sa volaju take strašne hrube 😀

ivka i mňa malinky nepravidelne kopal potom už dal o sebe vedieť každý deň aj počas dňa a noci

dugyna
25. jan 2010

mirka neboj ani sa nenazdame a budeme si tu obe pisat v juni s velkymi bruchami a v tom teple 😉
a tlak mas super

garonka ja viem..jasne ze je lepsi nizssi..lenze ja som v sobotu skoro odpadla..takze drahy ma poslal lezkat k pocitacu 😉 vies on ma rozmaznava..aj vcera spravil taku misu na veceru..vies syr zeleninka..atak..mnam

miroslava89
25. jan 2010

dugyna ja lendufm ze v juni uz budem mat malu pri sebe- ale by ma asi fakt porazilo keby som mala nakoniec prenasat- to by bolo asi najvecsie prekvapko.-.
a tlak mam taky po dlhom case.. pretym co som boal vnemocke tak aj 160/120..

garonka
25. jan 2010

dugy aj teba drahoušek rozmaznáva 😵 😵 😵 😵

miroslava89
25. jan 2010

zienky mame to my ale uzasnych chlapov🙂 😵

iwonka zo zaciatku babetka kopu malokedy..a niekedy su tie pohyby take poslabsie.. vecsinou ked lezis v klude tak vtedy to najviac citit🙂

dugyna
25. jan 2010

iwonka a kolko si uz necitila babetko?

jjana ale ozvy srdiecka babetka je pocut az okolo 20tt fonendoskopom

garonka ale ak by si chcela a rozmyslis si to stymi vlozkami tak povedz
inak ja som si objednala z babypostu gatky do porodky tak snad mozu byt tie..a pocuj ja som si to chcela objednat postou..lebo to je postovne 5 eur..ale ked uz odklikas nakup..tak ti tam da moznost len spedickou sluzbou za 10 eur..

miroslava89
25. jan 2010

mne sa uz zatvaraju oci.-.idem zalahnut maj te sa zatial🙂

jjana17
25. jan 2010

hej srdiecko ano ale take jeho plavanie a take bublinkovanie aj skor

iwonka
25. jan 2010

dugyna ja neviem presne ale asi taky tyzden najprv som si to neuvedomila tak mozno aj dlhsie..
miroslava89 ani ked som v klude tak sa mu nechce pred tym zvykol..som a tesila vecer do postele vzdy ze zacne kopkat ale uz aj to pretalo ☹

dugyna
25. jan 2010

iwonka ak si ho tyzden necitila mala by si ist k lekarovi..sice byva na zacitaku kopacnie nepravidelne..ale ked ta babo kopalo tyzden v kuse a teraz nic..radsej zbehni k lekarovi

mirka sak termin mas az 3.jula par dni predo mnou..neboj este tu budeme v juni spolu rochnit v teple pri pocitaci..lebo vidim ze si poslusny pacient..a lezkas takze este sa tu v juni budeme kotulat..
a prajem dobru nocku

tak tak baby mame to my tlatych chlapov ked nas rozmaznavaju 😉

garonka
25. jan 2010

neutečte mi idem si dať obedík 😉

iwonka
25. jan 2010

dugyna..idem zajtra radsej aby som vedela..dnes som sa bola objednat na 3d ultrazvuk a tam som sa pytala na to jedne sestricky a tiez povedala ze nech radsej idem...

jjana17
25. jan 2010

no niekedy sa tak snazi moj manzel ze si pripadam ako nesvojpravna 🙂 🙂 🙂 🙂

dugyna
25. jan 2010

nebij garonka ja zatial umyjem riad... 😉

a inak kolko kupujete obkiecok a plachiet drobcovi?

garonka
25. jan 2010

jani mne toto robí moja svokra berie ma ako choru a nesvojpravnu 🙄

zazalienka
25. jan 2010

ahojteeee baby🙂) hlási sa mamina..

juliakocka
25. jan 2010

garonka...aj ja som retardované malé dieta podla svojej svokry :( ...este len cakame babo a uz sa chysta brat si dovolenku ked pridem z porodnice, lebo ma dojem, ze asi sa neviem postarat o svoje milované a vytúžené dieťa 😝

jjana17
25. jan 2010

garonka, no ja mam tu vyhodu ze svokrovci byvaju v inom meste a zase ja s nimi mam dobry vztah ,,,, ale tak no myslim ze manzel vystraja teraz preto ze ked mi byvalo tak zle a len tak tak som chodila po byte ale uz je to fajn, takze uz aj ja nieco porobim doma

jjana17
25. jan 2010

zazalienka,,,,ahoooj,,,,,,mamina

iwonka
25. jan 2010

baby a panvove kosty vas tiez tak velmi bolia ako mna????ja sa neviem niekedy ani pohnu..tak mam stastie ze sme u nasich lebo byt sa nam preraba neviem ako by som to za tu panvu vladala..

garonka
25. jan 2010

ivi bolia bolia a budu ťa bolieť do konca pôrodu a nebudeš sa vedieť v posteli ani pretočiť, ja tom mam tie bolesti od 15tt 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre