Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

lulu4
27. jan 2010

rogi: a od kolkeho tyzdna chodis na poradnu uz len do nemocky? a to si normalne prisla na antolsku sa poinformovat na porodnikov a ze mas zaujem tam rodit a potom ti nejakeho porodnika pridelili alebo ty si si vybrala a uz chodis k nemu na poradnu? ja sa len pytam lebo netusim ako to funguje?
tak male bude rianda potvorka ale nevadi tak to budete mat aspon prekvapko 🙂 ste vsetko neutralne museli kupovat ze?
tak sa mu kazdy den pekne prihovaraj aby sa otocilo hlavickou dole....
no garonku si tam snad nenechali, mohla by sa nam uz ozvat ze je oki... aj na mirku myslim nech su s malickou v poriadku, ach jaaaj ta si vytrpela uz ....

jjana17
27. jan 2010

rogerka, moja sestra co ma 2 deti obe rodila ritkou,,,,,,,,,,,natalka bola od zaciatku nozickami otocena aj na sone bola ako by sedela v tureckom sede a filipko sa jej otocil 2 tyzdne pred porodom a naspat sa mu otocit uz nechcelo,,,,,dufala ze bude mat cisarsky ale oboch odrodila normalne

jjana17
27. jan 2010

lulu poslala som ti to na mail

lulu4
27. jan 2010

Jjana: nerozumiem tomu otvorila sa mi iba prva foto, mimochodom velmi pekna ale ostatne mi nejdu absolutne otvorit.... hmmm....

janinna11
27. jan 2010

No neviem, neviem, co je s tou Garonkou, ale uz je fest dlho prec, ktovie ako sa ma Mirka... dufam, ze je vsetko ok a este je kinderko 🙂)

jjana17
27. jan 2010

coze? tak tomu nechapem , skusim este raz, oni su velke neviem ich spravit na mensie

jjana17
27. jan 2010

lulu poslala som ti dalsiu asi to budem musiet postupne

rogerka
27. jan 2010

jani, dik za povzbudenie 😉 ja nechcem cisarsky, ak to fakt nebude nevyhnutne. uz mam nejaku tu operaciu za sebou, tak by som rada normalne, aj keby nohami dopredu 😀
lulu, chodim od 36tt a nic som nezistovala. proste som prisla a tam, kde bolo najmenej, tam som si sadla 😀 nikde sa nemusis hlasit, proste pridi. jedine ze by si chcela niekoho konkretneho, ale ja nikoho nepoznam, nikoho nejdem zazmluvnovat, tak som prisla len tak na blind a uz chodim stale k tomu lekarovi, ktory tam vtedy bol. ale ani to nemusim 😀 mozem skusat aj astatnych, ak by som chcela, ale som si povedala, ze naco. a uz tam mam aj 2 "kamosky", vidime sa kazdy tyzden v cakarni, prehodime par slov a tak 😉

rogerka
27. jan 2010

garonka urcite pride 😉 mozno zasa caka na toho primara, aj minule pisala, ze jej odbehol na 2 hodky a nechal ju tam cakat

jjana17
27. jan 2010

rogerka, no a tie deticky co idu ritkou tak su hned take krasne v tvaricky take pampusiky, lebo vsetok tlak isiel na ritku a tvaricka ostala krasne,,,,,niektori lekari ti hned spravia cisarsky,, ale ze to tiez nie je dobre

dugyna
27. jan 2010

jaj ste tu popisali ja som vyvencila hafika bola na poste pre dalsie plienocky. 😉 a v lekarni pre homeopatika na nadchu..drahy isiel teraz nakupit.. 😉
leni sak prsia upec v janskyj miske s ovocickom a asyrcekom a smotanou 😉

lulu presne naco by tehu veci zlacnovali..tak tak..vies co ale aspon sa v nich citim dobre..ale kuknem ten tvoj link..a objednam z tej mojamoda take flisove s tunikou🙂
a vidite dobry napad objednam si leginy na jar.. 😉

lulu a co tie obrucky uz mate?

lenocka z ktorej casti ba si?

rogerka my rozmyslame ci si nedma spravit ten test s krvi..lebo asi by som nevydrzala ako ty a ani drahy az do porodu cakat..juj ta dojdem kuknut ak chces potom na antolsku 😀

garonka nie k primarovi ale k svojej doky isla dnes

lulu4
27. jan 2010

rogi: aha takze uz aspon viem ako to funguje, ja nebudem urcite vyberat, resp. zazmluvnovat porodnika, to sa mi zda byt zbytocnost, nakoniec mu zaplatis a aj tak nemusi prist k porodu lebo bude prave niekde....

Jjani: ked to posielas po jednom tak to ide, uz som kukla aj tu peknu kde su tie obrucky a anjelik tu upravenu...

rogerka
27. jan 2010

ja som si vcera citala v knizke, ze babatky, kt. su dole hlavou, maju sisatu hlavicku po porode, ale ze sa to upravi potom. tak to moje chce byt asi krasotinka hned od zaciatku 😀 ale som mu vcera dohovarala, ze potom bude mat spicatu prdel a to tiez nie je ktovieco 😀 😀 😀

jjana17
27. jan 2010

lulu mne sa velmi pacili , ak chces na nu kontakt tak ti ho napisem do IP

rogerka
27. jan 2010

lulu, keby ta neodrodil zazmluvneny, mali by ti vratit peniazky 😉

jjana17
27. jan 2010

rogerka ty si cislo,,,,,,,sa tu rehocem na tej spicatej prdeli 🙂 🙂 🙂 🙂

lulu4
27. jan 2010

dugy: ved aj ty si z BA kde ste si davali vy robit obrucky? tie este nemame zial...
aj ja si objednam z tej mojamoda asi tiez sivocierne rifle za 20 Eur aspon to budem mat na brusku pohodlne do toho maja, lebo ja sukne aj tak moc nemusim a potom nejake kratsie objednam od maja.... dovtedy budu dlhe dobre ved to nie su hrube...

a ty dugy chces ist tiez na antolsku? zevraj na kramaroch tiez co to pomenili a vynovili a je tam zevraj aj pol roka stare porodne kreslo ci ako sa to vola... teraz sa tam znama chysta a jedna bola pred rokom a pol tam rodit... a ja mam kramare najblizsie od domu takze asi tam, aby drahy mohol casto chodit na navstevy 🙂)

dugyna
27. jan 2010

rogerka nestresuj sa neboj bude sa malinky otoci..alebo ho podla mna v pohode odrodis aj ritkou 😉

na mirsku aj ja stale myslim verim a dufam ze su kinderko a ze su v poriadku

garonka sa asi zatulala..a ktovie ako sa ma vefinka s miskom

rogerka
27. jan 2010

dugy ty kolko uz mas tych plienok? ved ti chodia kazdy den 😀 a vydrzat sa da, aj ked nevies pohlavie 😀 ved ho aj tak neprerobis, ak nebude to, co ste chceli 😀 😀 😀

lulu4
27. jan 2010

rogi: radsej nic take necitaj, nech len pekne vyjde von ci uz hlavickou alebo ritkou ale hlavne nech nejdes cisarakom....

Jjana: poprosim ta na nu adresu ak je to teda mozne, skusim jej napisat a nieco dohodnut.... este mi mozes nejaku inu poslat ak mas lebo obidve su v podstate tie iste az na to ze ta druha bola inak upravena... som aj na iny zaber zvedava, a fotila vas aj pri sobasi samotnom a aj napr. pri hostine foti? alebo vy ste si davali robit len taketo foto vas dvoch? inak mas symposa mangela 🙂

lulu4
27. jan 2010

rogi: a co si tak v kutiku duse zelas, ake pohlavie? ci je ti to jedno ako mne? 🙂

lulu4
27. jan 2010

vefinka s miskom? nechceli nakoniec maroska? no ved uvidime ako sa rozhodnu, pokial lezi s vylozenymi nohami a neupratuje tak verim tomu ze sa maju dobre 😀

rogerka
27. jan 2010

ja nestresujem, uz to beriem sportovo 😉 ale drobec by si to mal cim skor rozmysliet, potom bude znasat nasledky cely zivot 😀 😀 😀
garonka ak isla ku svojej doki, tak najprv povyhadzovala vsetkych ciganov z cakarne a potom zmasakrovala lekarku. teraz urcite zahladzuje stopy 😀

lenocka84
27. jan 2010

dugy byvam v novom meste, ako je istrochem
ale cez leto sa stahujeme do race

rogerka
27. jan 2010

kocky, mam tu odvoz, tak bezim 😀 cafte

lulu4
27. jan 2010

takze vas caka s drobcom stahovanie Leni? to bude teda... nezavidim,.... ja stahovania z duse nenavidim.....

dugyna
27. jan 2010

rogerka mam zachvat smiechu co je dost takze s nadchou 😀 spicata ritka
lulu uz mame obrucky,standartne sa objednavaju tam kde sme mi brali tak dodaju ich do 2tyzdnoch/ci 14pracovnych dni..a inde az do 3tyzdnov
ceny su rozne..podla toho aj aky vzor gramaz a ci je biele alebo zlte zlato
v jednom obchode kde sme boli tam mali ceny ze za jednu obrucku 400eur,myslim ze ani lecnejsie nemali..talianska vyroba.
a inak su ceny tak ze od 5000tis za jednu obrucku a viac..
my sme nakoniec kupili slovensku vyrobu a sme velmi spokojny 😉 su krasne

lenocka84
27. jan 2010

lulu ja budem u nasich, stahovat bude mm sam, ale on je sikovny
a naviac v tom byte sme uz byvali, takze takmer vsetko je tam nase, uz len oblecenie, a drobnosti sa budu prenasat
no a nejake tie zmeny v uprave tam budu

pepppe
27. jan 2010

dugyda a co vam vyndu tie prstienky?a co kedy mate svadbu,,,?

jjana17
27. jan 2010

dugyna, no podla mna treba si len obehat obchodiky a da sa pekne usetrit, lebo obchod napriklad mimo centra je aj o niekolko desiatok € lacnejsi, my sme si tak vo vsetkom obehali a celkom slusne sme aj usetrili oproti predpokladanym nakladom na svadbu ktore sme mali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre