Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
21. júl 2009

ahoj lulu 😀 , kedy si chceš robiť testík?

lulu4
21. júl 2009

ja neviem moja, pokusali sme sa o babo aj 12. aj 13. potom 16.,17., 18., takze neviem ktory z tych dni sa zadarilo ak vobec, dajme tomu ze toho 16teho napriklad tak este odvtedy neubehlo ani 10 dni co je velmi skoro na testik ale keby to bolo toho 12.teho tak to by sa uz dalo, tak neviem co mam robit? ty by si si kedy spravila testik?

andrejusa
21. júl 2009

a kedy si si robila naposledy? ak sa podarilo toho 12, alebo 13, už by vám mohol ukázať. Skps si urobiť ten pepino. Ja viem, že sa dá urobiť celý deň, ale vyskúšaj hneď z prvého ranného moču. Ten má vraj najviac hcg. A ak sa podarilo aj toho 16, tak by možno ukázal, ale tie neskoršie ešte nie. Veď tie pepino testy niesú drahé a sú fakt dosť citlivé, tak skús. 😉

lulu4
21. júl 2009

no ved mam teraz kupene dva tie pepino testy a potom mam este jeden ten citlivejsi ten Rapid clear ci ako sa to vola 🙂 takze skusim asi ten ked je citlivejsi.... a potom tie pepino....
no robila som si ten pepino niekedy min. tyzden, vies ze neviem presne mozno stvrtok... ale bol negativny

andrejusa
21. júl 2009

to že bol negat. neznamená, že niesi tehuľka. Ten rapid som si ja robila stále a vyšiel mi ten pepino, ale možno len náhoda. Že keby si robím ten deň rapid, tak aj ten by mi ukázal, ale zdá sa mi, že aj iné baby vraveli, že ten pepino je citlivejší. Ak si si ho robila vo štvrtok, tak skús. Kedy by si "nemala" dostať mrchu?

lulu4
21. júl 2009

no mrcha mrchava by mala dojst okolo 29. az 30. jula tak skusim zas ten pepino potom o par dni ten rapid ved mam teraz doma tri testiky tak mozem minat, dokupim zas

andrejusa
21. júl 2009

tak kedy ti mám držať palce? 😀

garonka
21. júl 2009

baby mňa snaď asi dnes rozhodí blbne mi net vyhadzovalo mi tu akesi problemy ale manžo zariadil a už by to malo byť ok.

andrejuška
no vôbec som nespala len ležala pre tu prerabku bytu u susedov hadám to dokončia čím skôr 😉

lulu
testni testni chceme vedieť či si tehu ale i neg. test môže klamať 😉

lulu4
21. júl 2009

vies co rozmyslam ze zajtra rano spravim z prveho ranneho ten pepino skusim a dam ti vediet, potom skusim neskor az v pondelok asi

garonka
21. júl 2009

lulu ja som robila 3x rapi clear rano, poobede , večer a všetky tri vyšli rovnako // a prvykrat som si kupila mamatest ale poriadne som nekukla určite tam bola slaba čiarka test som vyhodila do koša 😀 ale mi to nedalo tak som urobila poobede ten rapiclear a kuk // to bola haluz 😀

lulu4
21. júl 2009

babulky vy ste take zlate, dolievate mi tolko optimizmu do zil 🙂)

andrejusa
21. júl 2009

ahojte, musela som biť chvíľu pri drahom. Už mi vyčíta, že som závisláčka na koníkovi 😀 Dnes mám tušim teplotu, alebo čo, som nejaká... 😅

andrejusa
21. júl 2009

garonka... ten rapi clear som si robila stále aj ja, ale ten pepino je citlivejší

lulu4
21. júl 2009

mam obidva baby, takze zajtra ten pepino hned rano a potom v pondelok ten rapi clear a potom este druhy pepino a este kupim aj tri ked bude treba 🙂)))

andrejusa
21. júl 2009

lulu... odpíšem ti sem z tej druhej témy... hej, keď si v skúšobnej, tak im to ešte radšej nevrav. To skryješ voľným oblečkom a myslím, že zamestnávateľ ti neplatí materskú. Alebo ako to je? som z toho debil, tušim hneď sociálka, nie?

lulu4
21. júl 2009

ved prave ani ja neviem ako to je absolutne neviem, aj by som v tom potrebovala poradit ale neviem kto by to ve del ☹ no ved prave nepovedala by som im to a hlavne ani nemam co zatial 🙂
no ten moj je dnes z prace akysi podrazdeny, musim uz ist lebo ideme na navstevu k jednemu kamosovi, tak sa tu majte a hlavne nech sa citite dobre, nech ziadnej nie je zle ani nic podobne, jasne? ja vas zajtra skontrolujem 🙂

andrejusa
21. júl 2009

choď sa na to opýtať do paragrafov, tam vedia o čom píšu a rozoberajú sa tam takéto problémiky. Pekný večer 🙂

garonka
21. júl 2009

jaj ja som mala rapiclear ine som nerobila ešte ten mamatest a oba vyšli 😉

garonka
21. júl 2009

som sa ojedla zeleninovej polievočky som zvedava čo to so mnou urobí 😀

andrejusa
21. júl 2009

a v koľkátom týždni si bola? mne sa ukázali // až v 4tt.

andrejusa
21. júl 2009

ja som si urobila sáčkovú polievočku, takú môžem vlastne?

zazalienka
21. júl 2009

ahoj kočky, tak som aj ja dnes po kontrolev 13 tt🙂) úspešne..

andrejusa
21. júl 2009

ahoooj 🙂 super!

garonka
21. júl 2009

ukazal mi v 4tt a počkala som týždeň a šla k doktorke ja som si myslela že mam cystu lebo v oktobri mi našla na prehliadke potom som bola na kontrole a zmizla a vravela mi doktorka že sa môže objaviť 🙂 a prídem k nej so strachom a ona s usmevom mi vraví ste tehotnáááááá 😀 to bol šok a cely deň som kukala na tu malu fazuľku na fotke.

sačkova polievka nevadí, raz za čas veď ja si neviem predstaviť aby sme varili polievky každý deň

zazalienka
21. júl 2009

noo malinke má od hlavičky po riťku 8 cm, rasti enám jak z vody, meral mu niečo na zátylku, nejakú huspeninku, podľa čoho sa zisťujú vývojové vady..

garonka
21. júl 2009

zazi

gratulujem 😉 mňa čaká 28.7 a bojím sa ako pes ☹

andrejusa
21. júl 2009

presne aj u mňa to tak bolo. ale fazuľku bolo vidieť až v 7tt. Musím sa opýtať aj teba. Som trošku nervózna. Už asi 3 dni mám na nohavičkách také malililinké asi 2 alebo 3 biele škvrnky... ako keby výtok, ale len taký slabulililinký. Môže to byť niečo vážne? alebo máš úplne čsté nohavičky? jéééé aká téma 😀

zazalienka
21. júl 2009

ďakujem.. hádam sa nič nepokazí.. som v 13 tt ale bábo je veľké na 14 tt, tak som z toho trošku dopletená..
ale hýbalo sa, jak divé.. sestrička mi povedala že moc priberám, mám sa vraj brzdiť, lebo budem jak kamión, tak som si dnes kúpila zeleninku a šalátik, a budem striedať🙂 garonka neboj sa.. aj ja tam vždy idem s hrozným strachom, či tam to bábo naozaj je, vždy sa to hneď prvé spýtam.. doktor už automaticky povie, nebojtem, je tam, nezmizlo..

garonka
21. júl 2009

neboj výtok je v tehu normalny ja tiež zvyknem mať a hlavne z toho keď jem probioticke jogurty, pijem jogurtove mlieka, ja som sa tiež bala ale doktorka ma ukľudnila, že ten výtok musí byť 🙂

zazalienka
21. júl 2009

andrejusa, ja mám výtok stále.. biely, hustejší.. ale mám ho celý život, bývalý lekár mi povedal, že každej žene sa organizmus čistí inak, jednej menej, druhej viac, tak to už ani neregistrujem, len mením intimky 3x za deň.. už by mi mohli dať nejaké aj zadarmo..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre