Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
22. júl 2009

garonak mas zlatych susedov ze ta nechali spat🙂
ja dnes celkom dobre..az na to ze byt na infuzkach takmer cely den hrozne lezie na nervy..
a vcera som nadavala ze drahy behal ku mne velmi casto a dnes bol pri mne malicko a uz mi chyba 😔
mam dovolenu pol hodinku prechadzky ale v tomto teple samej sa mi ani nechce ist mozno podvecer ked bude drahy pri mne..

miroslava89
22. júl 2009

aninka ja som tu skoro cely den i tak nemam co ine robit 😒 vyuzi cas a studuj knihy al. strany na internete o babetkach a tak🙂ja tak travim cele dni..

aninka89
22. júl 2009

Mirka veď aj ja sa túlam po nete.... dúfam že Ti všetko dobre dopadne a bude to OK, držim pršteky. A teraz už utekam do švagrinky postrážiť deťúrence, lebo dnes jej začína vodičák....

garonka
22. júl 2009

aninka ahoooooooooooj

ja tu sem tam zakuknem lebo baby tu chodia väčšinou večer 😉 jaj horučavy tie musíme pretrpieť nejako, ja ležím zatiahnute žaluzie uvarila som si slabu kavu ale drahy prišiel sa najesť aj kavu mi vypil 😠 no varím si ešte raz 😀

a ty čo robkaš?

miroslava89
22. júl 2009

garonka ja som tu aj cez den co som priesvitna?? 😕 😀

garonka
22. júl 2009

Mirka

vidíš vidíš? Drahy chyba 😉 ja tiež svojho vyhaňam ale potom mi chyba až až 😀 😀 😀 a dnes ideme ku svokre lebo jej musí vytiahnuť koberec z obyvačky aby mohla si ho vytepovať a jasné, hlavne že svokra ma muža ten je lenivy ako hroch 😠 aspoň sa havo vonku vybeha.

no zlatí boli včera robili lomoz od rána do večera a dnes až okolo obeda a suseda sa usmiala či som sa vyspala nooooo ano do pol 11 😀

bože infuzky brrrrrr

garonka
22. júl 2009

Mirka

ale nieeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale musíš veľa oddychovať 😀 😀 😀 😀 som si uvarila kavu nech sa mi dvihne tlak a tlak sa mi dvihne u svokry 😠

miroslava89
22. júl 2009

garonka straasne mi chyba a chyba mi aj moja svokra- ale poslala mi dneska z domu obedik a kopu zeleninky🙂 zlate to ziena..som jej poslala v miske odkaz ze zajtra ju cakam na navsteve ze mi chyba- tak som zvedava ako na to zareaguje 😅

a mas mladych susedov ci starych?som akosi nepostrehla..

preco sa ti tlak dvihne u svokry?ale tak vies svokry su tak e ze vsetko je najlepsie to co spravia ich synacikovia 😝 😀

ja oddychujem cely den ...len lezim s vylozenymi nohami na infuzkach beham po koniku a kazdu polhodinu pozeram na hodinky ako ten cas pomaly bezi 😠

garonka
22. júl 2009

Mirka

jaaaaaaj toto bolo úplne super tak huncuctvo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 perfektne si to vymyslela, svokra sa bude tiež smiať a aj bude rada, že príde 😉

mladych susedov mame konečne nejakí čo maju i deti lebo v našom vchode žiju sami dôchodcovia, ktorým vadí úplne všetko 😉 a nam sa narodí babo a tu nik nema bejby v perinke 🙂

svokor je lenivy a môj mužík musí všetko robiť, kosiť trávu, vytiahnuť koberec, a uplne nezmyselnosti ktoré by i sami urobili 😠 ale synačik je synáčik

a čítaš i nejake časopisy? a nejake mamičky s niektorými si sa tam nespoznala 🙂 ja ani netuším ako zvladnem tie dni po pôrode na izbe síce to bude ine budem mať babenko pri sebe ale i tak nemocnica je nemocnica joj

miroslava89
22. júl 2009

ked ja svoju svokru mam tak rada a mojej mame ked som pisala tak ona i tak nema cas: 😒 tak dufam ze aspon svokra pride🙂 mam ju velmi rada a tak netradicne som jej to chcela dat vediet...

budete prvy- len ci to potom tym dochodcom nebudete vadit- oni vedia byt totizto niekedy velmi otravny..

a svokor uz je stary alebo co? lebo toto uz vazne prehanaju..ale tak budes si musiet zvyknut ze tvoj muzik je ich "sluhA"..

casopisy necitam zatial -nema mi ich kto kupit 😅 drahy povedal ze nie je az taky streleny aby kupoval este aj toto- ale tak mam od znamych pozicanych niekolko kniziek o tehu a o babetka tak citam dookola..
a som sama na izbe a vonku velmi nechodim takze som opustena samucka.. akurat zajtra bude mi trosku veselsie pride mozno aj svokra aj sestra

tak vies paru dni po porode v nemocnici sa da vydrzat ale ja tu mozno stravim aj niekolko tyzdnov ..

garonka
22. júl 2009

je to krásne že si so svokrušou rozumieš a super napad si mala keď si jej napísala odkaz do misky 😀 ja som raz drahemu keď šiel na školenie hodila do tašky že po troch dňoch keď príde čaká ho divoky sex 😀 a jejda pri vyberaní veci mu lístoček vypadol na zem a zdeseny kolega mal na cely deň dosť 😀

no budeme prví a budú nielen otravní ale i uštipační mame na druhom jednu taku babušku ta nam neraz v župane a natačkach klopala na dvere či sme normalny že v nedeľu robíme rachota a ona nemôže spať prišla o pol 10 😀 to sme len skriňu do chodby sťahovali 🙂

svokor ma obe nohy a ruky zdrave ale on rad rozkazuje jazykom buzeruje podaj mi toto, urob toto a keď príde z roboty domov len sadne za stôl a svokra mu nabera jesť jednym slovom každý ma okolo neho skakať 😠 a môj drahy radšej ustupi a tie voloviny im urobí nech nepočúva, že nepomáha

ja som požičala knihy o babätkach kamoške a už ich ma 3 mesiace a kupujem si časopisy o maminkach ale v každom je jedno a to isté

niekoľko týždňov? neboj určite ťa pustia i skôr a budeš doma relaxovať

miroslava89
22. júl 2009

nastastie u nas nema ten odkaz kto iny precitat😀..jedine keby drahy umyval riad- a to nehrozi😀..chudak kolega tvojho manzela🙂 si musel o vas dvoch pomysliet😀

tak so susedmi to budete mat tazke a poriadne nezavidim ale tak snad si zvyknu...

my sa bat susedov u svokry nemusime maju 5deti tak opovazili by sa jedno slovo povedat 😉

fuuha takeho svokra by som mat nechcela...sa nevie uedomit ze nie jediny na zemi-?a svoktre to neprekaza?este ze nemusite byvat s nimi 😔

len medzi tym ci som doma a v nemocke je jeden rozdiel tu ma maju pod dohladom aj keby sa nieco dialo..

ja mam taku chut na babovku 🤐 🙄

garonka
22. júl 2009

no a ten kolega je taky čo sa stále modli, medituje a neuznáva sex 😀 jemu v robote robia naschvály mu pušťaju videa a on chudak oči zatvára 😀 čudny to tvor

dúfam, že zvyknu budu musieť lebo vymru a nasťahuju sa sem mladí hura, aby tu bolo trošku veselšie

on je v práci vedúci a svoje diktatorske príkazy prenaša i domov a svokra poslušne počúva no mňa by porazilo, našťastie bývame sami lebo nevydržala by som u nich ale synačika si perfektne vychovali aj keď on sam vraví, že dobre vlastnosti si vypestoval sam 😀

ti ju prinesiem 🙂 včera som upiekla o ôsmej večer 😀 mňam dvojfarebna biela a kakaova s hrozienkami a orieškami , ja mam chuť na zmrzku ale v horučave sa ju bojím jesť 😒

garonka
22. júl 2009

idem si na chvíľu ľahnuť keď sa zobudim prikvitnem poslušne 😀 paaaaaaaaaaaaaaa

miroslava89
22. júl 2009

cudny to tvor mas pravdu 😀..a este asi aj toto mu pripadalo ako naschval..

si riadne skodoradostna ze vymru a nastahuju sa tam mladi- mozno dovedy sa prestahujete aj vy..

tak to mozes byt riadne rada ze s nimi nebyvate ja by som tziez s nim nevydrzala..

robis chute este vecsie: 😒 😀 ja som drahemu volala ze chcem babovku a on hned ci mi ju ma doneist pod momentom alebo staci o hodinu ze ma rokovanie ale ked treba tak odbehne.. blazoon

maj sa zatial ja som spala na obed..

lulu4
22. júl 2009

ahojte garonka a andrejusa 🙂
robila som si dnes rano asi o stvrtej nad ranom testik, cize prvy ranny moc ten pepino ale stale negativny a to vam poviem ze dnes som myslela ze umrem, v praci ma bolelo brusko a bolo mi celkovo tak nevolno aj v autobuse po ceste z prace ale to asi z toho tepla ale dnes som sa snazila vynimocne dodrziavat pitny rezim..
tak sa zacinam bat ze nie ze je skoro ale ze asi nebudem tehu aj ked....

zanetak
22. júl 2009

lulu: a to si myslíš, že v ktorom mesiaci alebo týždni si?
pretože ja som si spravila po otehotnení prvý test a ten mi vyšiel negatívny, tak som tiež bola nešťastná, že som tehotná není. Potom sa mi nedostavili ženské problémy , ale stále ma bolelo brucho ako pri menštruácii a potom som si spravila druhý test a ten ukázal, že som tehotná. Tiež som nechápala, pretože ten prvý test mal ukázať už po nejakých 72 hodinách.
A bola som na kúpalisku a tiež som zacítila totálnu nevoľnosť a povedala som si , že je to asi z tepla, ale už som bola tehotná. 🙂

snazilkant
22. júl 2009

Ahojte dievcata ste tu este?

garonka
23. júl 2009

dobré ranko

no pozerám som tu prvá vy zrejme hajate 😉

lulu

test ti môže vyjsť negatívny ale po pár dňoch aj pozitívny, testni aj pár dni ako ti ma mrška meškať, a ak budu // hajde k lekárovi 😉 a držím ti palce, inak aj z tepla ti mohlo byť zle a niekedy voda nepomôže

snažilka

ja som už hajala teplo ma vyčerpalo a drahy spal na balkone roztiahol si tam rusku posteľ, sranda, a mala som svoju posteľ pre seba som sa rozťahovala ako žaba a poriadne sa vyspala 😀 😀 😀 a ako sa citíš?

Mirka

ale nie škodoradostna ale niekedy si pomyslím, že ozaj by bolo lepšie medzi mladými ale najdu sa i takí starší ktorí su celkom fajn, ako suseda na prízemí, ktorú som minuly rok vytopila 😀 😀

fíha aky zlatý je tvoj manželík 😉 ja som včera svojmu zapískala o pol 9 že chcem pizzu a o deviatej som ju už pchala do seba 😀 mňam a aj po babovke sa zaprašilo tak dnes urobim bublaninu

a včera ma skoro rozhodilo u svokrovcov, prídeme že môj drahy vytiahne im koberec z obývačky lebo im lenivym sa nechcelo a kukam svokor si vylihuje na gauči, 3hod sme tam čakali kym sa pánko postaví a medzitým bol hore asi 2x sa najedol a šup zas na gauč, môjho muža to tak vynervovalo, že až. a svokra? veď nech si pospinka cely deň sa piekol na slnku a jej vravím veď OK ale načo potom cely deň vyvolavala či prídeme ten koberec vytiahnuť 😠 😠 uplne somariny ale s nimi to je tak. A dnes v tej horučave im ostriha živy plot nech ma od nich na týždeň pokoj 😠

nooooooo a ty dnes budeš mať prekvapko nie? svokra príde s obedikom 😉 😉 😉

miroslava89
23. júl 2009

dobre rankoo

lulu vyskusaj testik o paru dni ked sa nedostavi mrcha..uvidis co bude..

garonka ahooj ja som bola skor hore.. ale smiala som sa zo sestricky ked chytala panicky zachvat z mojho manzela- on si vecer prisiel ku mne ostal celu noc a celu noc pracoval...a tak to aj na izbe vyzeralo.vsade same papiere ..

celkom fajn suseda-chudinka pri tebe😀...uz si ju raz vytopila tak sa boji nieco povedat aby sa jej to nestalo druhy krat 😉 ...

lutujem ta ze mas takeho svokra ale tak tu jednu dve navstevy u nich tyzdenne si budes musiet prezit..horsie je na tom tvoj drahy 😔 ja na jeho mieste by som sa im na robotu vykaslala z vysoka..

moja svokrulienka by mala prist vcera mi poslala baabovku aj veceru tak dufam ze dneska spravi osobny dovoz🙂

garonka
23. júl 2009

mirka

fíha ja som po raňajkach zadriemala 🙂

tvoj drahy by mohol častejšie v nemocke pracovať nie? aspoň niesi sama, zlate to je.

dnes bude pekelne horuco až 36 no hádam sa neuvaríme 😀 maš na izbe aj klímu?

no stačia mi u nich navštevy raz do tyždňa ale keď bude bábo tak častejšie hadam sa zmenia, svokra sa pytala ake mena mame vybraté no zatiaľ len Tobiás a Ella, si mala vidieť jak svokor ohrňal nosom strašne je staromodny, vraj Jozef je krásne 🙂 no pre koho ako

svokra ti upiekla babovku na želanie? mňa čakaju buchty na pare v sobotu u maminy mňam 😝

miroslava89
23. júl 2009

garonka

ja by som tiez spala kazdu chvilu dna..a keby som bola doma tak by som aj spala😀

drahy ked nema povinnosti vo firme tak je stale pri mne..vecsinu dna travi pri mne len niektore veci musi vybavit priamo vo firme nie mimo nej 😒

aj keby som mala na klime izbu tak by som ju nechcela pouzivat...akosi mi vadi v tehu klima 😒 a vraj to nie je ani dobre pouzivat ju v tehu..ale tak snad sa neuvarime i ked niekde pri vode by bolo teraz lepsie..

starsi ludia maju casto radi tradicnejsie mena🙂.. ale tak vynimkou je moja svokra ktora chce pre dievcatko meno Aisha a prechlapca Dawit- ja mam proste blaznivu svokru... ja by som brala skor nieco slovenske ale nie az tak uplne obycajne..ja chcem veelmi Jakubka a Jasminku 🙂

vcera jej drahy volal ze mam chut na babovku ze kde ma ist kupit..a ona ju radsej urobila sama🙂..ja budem mat buchty dneska🙂 osobny dovoz svokry

miroslava89
23. júl 2009

ze na klime izbu😀..dufam ze to pochopis tak ako to ma byt- na izbe klimu..
ja som totalne mimo 😠

garonka
23. júl 2009

jaaaaj mne zas vadí ventilátor a drahy stále pušťa lebo mu je stále horuco 😠

hi hi i mne sa to stáva niečo opačne popliecť 😀 keď som raz volala do roboty že mam sadru v ruke a nie ruku v sadre 😀 haluz hi hi

jeeeeeeej i ja chcem taku svoričku, ja chcem upiecť bublaninu a kukam nemame vanilkovy cukor a ani sodu bikarbonu 😠 niečo tam pomiešam 😀

Jasminka je veľmi krásne meno, a krstne ma aké Jasmin alebo Jasmina? Aisha je mojej susedy havo 😅 😅 a mne sa i Bruno páči ale naš pes sa tak volal, nechapem prečo take mená dávaju psom lepšie Dunčo, Rexík 😀 😀 😀

buchty na pare alebo pečene? lebo idem k tebe, mamina mi volala ráno že v sobotu je v robote že mi ich urobí babka, ale radšej nie babka chyta alzheimera radšej nie tak poštuchnem svokru nech urobí 🙂

miroslava89
23. júl 2009

ja sa posledne dni pletiem az prilis..sa na mna asi zacina lepit tehu demencia 😀

ja by som svokru nemenila za nic..kazdy vravel ze po svadbe a ked pridu babetka tak sa zmeni a ona je este strelenejsia ako bola 😀

nasa suseda ma psa menom Tara- a prestahovala sa k nim jej nevesta z ciech a jej troj rocna dcerka sa tiez vola Tara 😝 takze to znie dost komicky ked kricia po dvore nikdy nevieme ci na psa ci na dieta..

a co by si do tej bublaniny chcela pomiesaT?..z toho nakoniec vznikne nieco ine..ale tak do obchodu sa ti nechce ist ze?🙂..v tomto dusne sa nechce nikomu

buchty na pare s cokoladkou🙂 mnam🙂mne vari stale svokra u nasich som nejedla ani napemtam 😅 ted aked naeratam grilovane dobrotky

miroslava89
23. júl 2009

ja teraz rozmyslam co kupit drahemu na narodky..jeidna moznost objednat mu nieco cez net ale mna vobec nenapaada co mu mam kupit 😒

garonka
23. júl 2009

jaj moja bublaninka sa mi pečie namiesto vanilkoveho som šupla škoricový cukor a namiesto sody bikarbony som dala kypriaci prašok 2 sačky rastie ako blazniva, som zvedava ake veľké kocky nakrájam 😀 😀 😀 😀 😀

mňaaaaaaaaaam buchty a s čokoladkou no ja fakt ku tebe dorazim 😀 😀 😀 😀

a čo ma drahy rad? parfemy su otrepane nie? ja som svojmu kupila na narodky teraz v juli voňavku Dolce a Gabanna a voňavkuje sa i do postele a mne teraz akekoľvek vône vadia 😠 😠 😠 😠

no mam fajny obedík zemiaky, a kuracie prsia v cestíčku a plnu misu uhoriek 😀 😀 😀 a normalne mi vonia ocot 😝

miroslava89
23. júl 2009

ja sa z tej blaznivej zeny raz zblaznim prisla svokra doniesla mi obedik- porciu ako pre drevorubaca ,upiekla mi cokoladovy kolac spisala si "debilnicek" co mi ma doniest zajtra a zmizla...zlate to ziena

ta bublanina sa ti zmesti potom aj do ust?😀..bude krasne velka..s teba bude nakoniec carodejnica..😀

vymenime buchty za uhorky?🙂

parfemy su otrepane a nechcem riskovat aby to teraz zacal prehanat s vonavkovanim 😝 a netusim co vymysliet-mala som v plane rezervovat nam dovolenku na buduce leto- predbehol ma 😢 😀

miroslava89
23. júl 2009

a ja som tu zase sama...klebetnice zas budete klebetit dlho do noci?? 😀
andrejuska ma asi plne ruky prace so svadbou..
garonka ty dakde urcite spis ze?🙂

garonka
23. júl 2009

Mirkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja som tuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀 😀 😀

jej a kam idete na dovolenku? ja som chcela Chorvátsko a šla by aj kamoška ktorej sa babo narodí v novembri

si sa ojedla čo ? a buchty boli mňamkové? 😝

andrejuška je zrejme v práci a ja sa motam kade tade 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre