Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

jjana17
1. feb 2010

rogerka, no tak uvidis ale hadam vydrzis do stredy a hlavne budes rodit normalne,,,vsetko zalezi aj na lekarovi ktorý má službu ked ides rodit, segre ked prisla do porodnice povedali ze bude rodit cisarskym potom prisiel primar a povedal ze to pojde normalne, ze to zvladne, tak bohvie ako to je

miska1981
1. feb 2010

teda ja vzdy ked Vas citam cakam ktora prva napise Som mamicka...ci uz rogi, vefi, garo...
podla mna to bude v takom poradi ako som napisala 😝 zda sa mi, ze garo sa "tvari" ako keby bola v nejakom 20tt 🙂

vejula
1. feb 2010

no vefi, to hej, ale ono HAK by som nasadila až ked by mi prišla ms, čo by mi neprišla a ešte mi chcel pichať vyvolávačku ale to som zamietla že ja si počkám... Tak neviem čo by bolo po tej vyvolávačke...

no garonka ja som sa tiež už nafutrovala 😝 Svokrovci mi poslali halušky s kapustou tak som ich zmicla, sa po nich len zaprášilo 😀

garonka
1. feb 2010

miska jo ja mam čas 😀

rogerka
1. feb 2010

miska, dakujem za doveru 😉 este by si mohla prehodnotit a zmenit to poradie 😀

garonka
1. feb 2010

veji ja si dam kremovu karfiolovu polievku a kuracie stehna so zemiakmi, zeleninkou a príloha cvikla mňaaaaam
len ma štve nemame nič doma sladke 😠

rogerka
1. feb 2010

jani, dakujem, ono to zrejme zalezi od lekara, ci si trufne alebo nie

miska1981
1. feb 2010

tak budem musiet asi odist ked ste zacali o jedle, lebo by som zjedla aj stol..... ☹

a ked o haluskach, tak to uz nezvladam...
🙂

vejula
1. feb 2010

takže ked už tipujeme tak hodim tip aj ja podla mna vefi,garonka, rogi 🙂

dugyna
1. feb 2010

vefi nie ani upratovat co ak potom bude chciet sit misko von??

rogi oni vzdy ked je nejaky predpoklad ze by si mohla ist cisarskym tak robia predoperacne vysetrenie..
a co si tam nezaklopala..ze si tehu..ja by som zaklopala na drzovku a hotovo..
a neboj gari podla mna nakoniec pojdes normalne..ono to zavisis od pomerov tvojej panvy..hlavne od tych vnutornych..a ako je tam malinky polozeny..rodit mozes aj ked je dolu nozickami dokonca ritkou..ale zavisi od celkohove stavu atd..

garonka
1. feb 2010

dugy to rogi ma maleho dole riťou otočeneho ja mam maleho dolu hlavičkou 😀

garonka
1. feb 2010

veji a už ti je lepšie?

vejula
1. feb 2010

jj dnes je zatial fajn, ale popíjam ešte čajik s medom citronom, ale snad to len tak postrašilo, no večer budem mudrejšia, snad teplota nestupne 😖

garonka
1. feb 2010

veji tak len buď v teple a čajíkuj ďalej 😉

vejula
1. feb 2010

jj aj s chlpačom chodi len mm.

Inač ako sa cítiš garon???? Bojiš sa trocha ôrodu či ani nie?

jjana17
1. feb 2010

rogerka, presne ako si povedala, moja znama robi vrchnu na porodnici a ta vravela ze u nas z tych doktorou co su v nemocnici robia tieto porody ked je otocene babatko len 2 lekari. vsetci inak robia cisarsky,

rogerka
1. feb 2010

veji, dik, si kamoska 😉
dugy, presne to mi aj lekar povedal 😀 klopat sa mi nechcelo, po 3 hodinach cakania som toho mala akurat dost a aj tak musim v stredu do poradne, tak si to odbavim v stredu 😉

dugyna
1. feb 2010

garonka ja viem ze rogi ma dole ritkoui

rogi bud kludna kazdy lekar vie zvazit svoje schopnosti..a situaciu..a podla toho to prisposobi danej pacientke..ale aj ako janka pisala vela zalezi do daneho lekara ako vyhodnoti situciu..a ako sa rozhodne..neboj vse bude ok

gari ale aj ja si myslim ze ty nepojdes posledna.. 😀 podla mna pojdes ty alebo vefi prva a garnka bude este prenasat xixi 😀

miska1981
1. feb 2010

tak akurat mi volala kolegyna, ci nechcem na obed halusky s kapustou??? 😕
nechapem taku mi urobila vejula na ne chut a o 5 minut zvoni telefon, ci ich nechcem 😀
mnam aj ked slaninku by som nemala, ale tak hadam primerane...mi nic nespravi a zajem to kinder coko a mozem ist spokojne domov 😉

rogerka
1. feb 2010

dugy, ja som v poho, ziadne stresy z toho nemam 😀 aj tak na tom nic nezmenim a ak bude musiet byt cisarsky, tak proste bude, urcite nechcem ohrozit babo ani tlacit lekara do niecoho, na co si netrufa 😉

dugyna
1. feb 2010

jo rogi tak to je parada ze to takto beries 😉 keby boli vsetky maminky take pohodacky a nestresmenky ako ty to by bola parada

kocky opustim vas ideme sa s drahym,babami a nasim hunacom prejst
papa zatial ja potom pridem

rogerka
1. feb 2010

naco sa mam stresovat? nemam nizky tlak, ze by som si ho potrebovala zvysit 😀
peknu prechadzku na slniecku 😉

miska1981
1. feb 2010

rogi fajn pristup....
kedysi som vsetko prezivala a odkedy som tehu stala sa zo mna fatalistka, co ma prist pride tak na co sa stresovat............... 😉

jjana17
1. feb 2010

inak aj mne sa paci aky ma pristup rogerka,,,,fakt super
je to tak stres nie je dobry lebo neprida to nikomu ani mamicke ani babatku

rogerka
1. feb 2010

presne tak 😉
idem od vas, dosiel mi hladny brat 😀
cafte 😉

janinna11
1. feb 2010

No baby, uz som spat a uz aj po obede a je mi neskutocne tazko...
Uz aby boli aspon štyri...
No a co sa tyka toho pristupu, je to sice pekne, nestresovat, ale vobec to nie je lahke zeny.... 😲

liv1
1. feb 2010

Caute kinderka 😀

Ma tu bavi ako sa babule v 38tt+ bavia o upratovani behani po vonku, ja som 10tt a uz 3 -4 tyzdne som doma nepohla ani prstom, lezim v posteli a nic 😅 . Prádla mám na žehlenie tak na 3 dni, o ostatnych castiach bytu radsej mlcim 😀 . mm vela pracuje tak na to nema cas, akurat co umyje riad a obskakuje mna 😅 .

uz nech tie nevolnosti idu niekam do prec...

inac keby ste nahodou vedeli o niekom kto upratuje za rozumnu cenu a da sa spolahnut dajte prosim vediet 😵

janinna11
1. feb 2010

No a zase tu nikto nie je ....

jjana17
1. feb 2010

no ja som tu

lulu4
1. feb 2010

ahojte, no aby mi nebolo prilis dobre tak som musela prechladnut a nechapem ako a kedy? len viem ze tuto noc som bola odokryta, ze som sa prebrala na to ako mi drahy hovori ze si mam zakryt krize lebo prechladnem.... a uz je to tu, dnes mam cely den taky pocit akoby sa mi chcelo stale cikat, chodim aj castejsie ale len tak po troske cikam.... neboli ma inak nic, nepali ani moc nema inu farbu tak tomu nerozumiem, inak od kedy som tehu tak chodim aj tak za noc aj zo 3x cikat... myslite si ze je to nejaky zapal, mam si v lekarni kupit nejake tie brusinky co sa v tehu mozu? alebo mam pockat, v piatok idem na poradnu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre