• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

26. decembra 2015 
jaj bože zimy sa hrozím najviac ako strepem opuchnute nohy do topánok a vetrovku? drahy mi požičia :grinning: alebo vylovím niečo u maminy :grinning: ja som tiež chcela dievčatko potom chlapca a nakoniec som si povedala, je mi to jedno len nech je zdravučke a ma sa k svetu, a veci mam odložené i ja známa mi podávala veci po vnukovi ale su tam i neutrálne farby pre dievčatko keby náhodou :grinning: krabice pekne čakaju u mamy odložené lebo ja som ich doma stále vyberala a veci pozerala :grinning:
a po švagrine mi ostal jedine fusak, lebo ona po svojich deťoch všetko porozdávala kamarátkam a aby ma utešila zoženie mi postieľku pre bábo :wink:
a včera u maminy v pivnici som našla kočík ktorý mala odniesť do bazáru Chicco ale tak ho zničila že až, a mala Emma v ňom bola len 4 mesiace lebo švagrine nevyhovoval, bol ťažky hlavne že vyhodila za neho 20 000sk :angry: a môj oco že mi ho opraví, vyčistí, no škoda nedá sa dať do laty :frowning2:
24. júl 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a len my dve tu čmárame baby zrejme nakupuju :grinning: :grinning: :grinning:
24. júl 2009 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som si tiež chcela vziať nadštandard ak bude voľné - predsa len ak to vyjde na vianoce, tak nech to stojí za to. a počula som že na nadštardardke sa môže návštev zdržať aj dlhšie a môže prísť kedy chce. ja keď som ležala v šaci na gynde minulý rok a aj teraz, tak som si vzala nadštandardku izbu lebo jeden nepríjemný zážitok na izbe s cigánkou mi úplne stačil. inak sú tam na oddelení strašne milé sestričky, len jednu mala zo mňa - vlastne z mojich slabých žíl nočnú moru, lebo sa nám nedarilo zapojiť infúzie, až na tretí pokus sa to podarilo :grinning: .

čo robili tvojej švagrinej? možno že som ju stretla na oddelení keď som tam ležala :slight_smile: . mňa tiež pustili skôr domov o jeden deň pre málo miest, mala som ísť až v piatok na štvrtý deň po zákroku ale už ma pustili vo štvrtok keď že som sa cítila OK
24. júl 2009 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka co sa u vas plati za nadstandart?
24. júl 2009 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alebo baby spia :sunglasses: .

však aj ja rozmýšľam nad tými opuchmi, ale vravím si že v lete opuchajú možno viac lebo je teplo, či nie? :frowning2: . však potom dáš vedieť ako to je :wink: . ku komu ideš na utz v 20 tt? ja sa chystám k dankovčíkovi - idem už 3.8. tak sa teším a dúfam že sa nám podarí odhaliť pohlavie bábätka :dizzy_face: .
24. júl 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka
ty budes tiez rodit na sk ,alebo vonku?
ahoooj dievcata :wink:
24. júl 2009 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka ahoj

od 500 do 1200sk sa mi nechcelo prepočítavať do € :sweat_smile: suma je na jednu noc tak treba poriadne cvaknuť :unamused:
24. júl 2009 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka - v šaci je to buď na deň 400,- (telka, rýchlovarná konvica) alebo 700,- (telka, rýchlovarná konvica, chladnička) alebo 850,- ale to je tam len jedna posteľ, telka, rýchlovarná konvica, chladnička a mám pocit že aj rádio. nadštandradky sa všetky zamykajú aspoň máš pocit bezpečia že ti niečo nezmizne keď ideš von z izby a majú len 2 postele, v noci ti tam nechrápe toľko ľudí :grinning:
24. júl 2009 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a môže byť pri tebe na izbe aj drahy alebo mamina môžu tam i spať ku mne sa trepe moja mama :grinning:
24. júl 2009 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garička

k Ottovi Tomašu on je primár zatiaľ mam svoju zlatu doktorku tak si na mňa počka :grinning:
24. júl 2009 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
parada, mne by stacil len ten televizor :grinning: a to zamykanie je tiez super, ked uz niektori maju dlhe prsty-smutne ze este aj v nemocnici. :angry:
24. júl 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garička

operovali jej cysty laparoskopicky uplne zmorena prišla domov :fearful: a to v do Šace i ciganky vezmu? bože lebo na rastislavke su tam bežne ale v šaci? :confused:
24. júl 2009 o 17:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka a to sú tam izby nadštandradky jedno aj dvoj posteľové? lebo ja som sa až teraz spamätala že som nepísala o izbách po pôrode ale o izbách čo na oddelení :sweat_smile: .
24. júl 2009 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka kde sa chystáš rodiť? na slovensku alebo vonku?
24. júl 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka

jasne, a maš na izbe i kľud a vlastne wecko a ak sa potrebuješ osprchovať len zavolať sestričky a prídu :wink: aj babo vezmu ak si chce maminka pospať, musia byť mile veď pôrodnica ma titul baby friendly hospital :slight_smile:

a budeš rodiť v SK či v UK?
24. júl 2009 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na odd. bola aj teraz jedna keď som bola a na pôrodnici sa mi zdá že tiež, neznášam keď smrdia a si predstav čo to môže byť teraz v lete.

k tomašu chodí jedna baba z PO čo som sa s ňou spoznala teraz v nemocke, ale ja som na neho teraz nemala šťastie lebo mal D, akurát mi robil utz prednedávnom. ja chodím k lenďákovi.
24. júl 2009 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja by som si nevedela predstaviť nemať vlastné vecko a sprchu na izbe, lebo v trebišove majú jedno vecko na chodbe pre všetky okrelm izieb za ktoré sa platí - aspoň minulý rok tak ešte bolo :fearful:
24. júl 2009 o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garička

to su izby po pôrode na oddelení šestonedelie a su i jednoposteľove i dvojposteľové nadštandardky a švagrina rodila v nadštandardnej pôrodnej sale no ja som zvedava na seba vo februári :grinning:
24. júl 2009 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
čo je v tej nadštandardnej pôr. sále?
24. júl 2009 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
celkom mily je primar a sranda z neho bola keď sme boli spolu na dovolenke v Chorvátsku pred 6 rokmi :grinning: ale v práci je vážny :slight_smile: no vraj na mňa sa teší lebo ja som taká že furt vymyšľam nič mi nieje dobre tak sa ma na čo tešiť :grinning:

v lete šíria smrad tie ciganky neskutočne a ísť po nich na wecko by som nemohla to musí byť sila
24. júl 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka ja zijem vo Svajciarsku a mam tu trvale bydlisko, takze myslim ze na Slovensku by ma ani uz nezobrali. Ale ked mam pravdu povedat vobec som tu neni spokojna s vysetreniami atd. Doktora mam tiez primara, stoji dvojnasobne viac ako normalny gynekolog, ale totalny nezaujem, nikdy nema na mna vela casu a ked sa opytam a lebo postazujem ze ma nieco boli, tak mi povie ze to je normalne. a stale mi picha do nutra prsty neznasam to!!! :angry:
24. júl 2009 o 17:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v tej sale môže byť i partner pri tebe ale sa platí a je tam tuším wecko, sprcha môj brat tam skoro skolaboval lebo mal toho dosť so švagrinou predýchavať hladkať ju a nakoniec ho vyhodila :grinning:
24. júl 2009 o 17:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiež zvedavá na ten náš príchod na svet :wink: . to bude riadna zmena.

no a ten smrad som minulý rok prežila, všetok ho vyutierala do perín, ja som bola akurát ten deň po amputácii krčka, nemala som chuť sa s ňou naťahovať ale predsa len som to nevydržala a pochytili sme sa lebo nechcela zhasnúť svetlo a ležala oproti mne. lebo "chudera" prišla večer o pol osmej na príjem lebo jej nedobre spravili kyret ( bolo to už štrnáste decko) a bola s nami od piatka večera až do nedele ako sme šli domov na izbe. fuuuuj, nech žijú nadštandardné izby !!!
24. júl 2009 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
och inka mohol by byť citlivy veď tehotna žena si nevymyšľa ak jej je zle, alebo ju niečo bolí :unamused: jasne zaplatiť im musíme nie? ale aby poskytli perfektnu starostlivosť to by sme Lotto museli vyhrať
24. júl 2009 o 17:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak toho sa ja báť nemusím, môj mužíček povedal že som mnou rodiť nebude :grinning: . radšej to bude zapíjať. :grinning: ale nejako to budem musieť zariadiť aby videl ako sa tam trápim, však to bude aj jeho zásluhou. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

inka - a nemôžeš si zmeniť teraz lekára?
24. júl 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to je silna kava, ja by som sa ošalila a preto nebudem ľutovať ak si zaplatím nadštandardku lebo viem že tam smraďošky nemôžu :grinning: ale i tak pre ciganky by mali zriadiť aj pôrodnicu keď tu v KE maju i svoje sidlisko Lunik IX :angry: ja mam dosť keď idem na kontrolu k lekarke a v čakarni su natrepane 10 a jasne že všetky baby stojíme vonku a oni si sedia vo vnutri a ešte u i drze
24. júl 2009 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
môj sa trepe ku mne za každu cenu ale nech ide nech vidí ako sa trápim a stále si robí srandu že sa radšej ani ostrihať neda, lebo pri pôrode mu budem trhať vlasy :grinning:
24. júl 2009 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to s tymi prstami je normalne? co vlastne tym zistuje? Robia to aj vam, lebo moja mamina povedala, ze to musi byt dobry uchylak, lebo s prstami tam nema co hladat v 16 tt.
24. júl 2009 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne doktorka s prstami v živote nič nerobila a ešte v 16tt, neni normalny no zrejme nema rad prístroje vyšetruje prstami ale i tak nemal by to vôbec nato su kliešte nie? a je mlady doktor?
24. júl 2009 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka
oni ta tam vysetruju aj zvnutra?
tu v uk ,ta pozru zo spodu az pri porode :confused:
neviem ci je to ok,ale chcela by som vediet ako potom zistia ci sa nahodou neotvaram.........moja midwaife mi na to povedala ,ze vysetrenim z vnutra sa narobi viac skody ako uzitku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ,tak neviem :unamused:
24. júl 2009 o 18:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok