Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
1. feb 2010

Lulu nevylakala som sa neboj 🙂 len mi pisala jedna baba ohladom svadby, ze ako sme boli spokojny s restikou tak som jej odpisovala 🙂
fenomenologiu som mala aj na statniciach, pytala som sa za to ze keby som mala nejaku pracu tak by som ti ju poslala, ale ja mam len o Platonovi myslim a potom kopec vselijakych inych divnych tem 😠

lulu4
1. feb 2010

Jane: fuha to by si mi teda pomohla, skoda ze nic take nemas... a co si studovala ked si mala fenomenologiu na statniciach som sa bala ze ked to sem napisem tak budu na mna pozerat ako na blazna ze preboha henta co studuje 😀 😀

lucy1990
1. feb 2010

Ahojte 😀 kym som vas docitala za cely den, tak ste vsetky do jednej zrhli 😅

janefonda
1. feb 2010

Ja studujem este stale Kulturologiu prave som prvacka na Mgr. Takze statnice som mala nedavno 🙂 My tam mame kopec filozofie to asi aby sme sa nenudili. Ale nastastie nas filozofiu uci super profak, prisny, ale aspon sa to snazi vysvetlit 😉

lulu4
1. feb 2010

Jane: aj ja som prvacka na Mgr. studiu, v juni som koncila Bc..... a kam chodis na aku skolu? tak aj my mame dobrych profakov ale toto je na mna moc, tiez mi to tak pride ta filozofia aby sa clovek nenudil aby nevysiel z cviku a este nam tento rok dali axiologiu som myslela ze vyletim kvoli tomu som to bola opravovat ale nakoniec som to spravila, uz som sa lucila so skolou....

lulu4
1. feb 2010

Lucy: ale ved sme nezdrhli sice nas tu nie je vela ale ja a Jane sme tu 😀

lucy1990
1. feb 2010

Tak ahojte Lulu a jane 😉 dnes tu bolo riadne rusno, od obeda pribudlo 6 stran, som to mala ako roman na pokracovanie 😅

janefonda
1. feb 2010

Lulu len sa ty pekne neluc so skolou 🙂 ja sa s nou nelucim a to cez semester stihnem este aj porodit a potom sup skuskove 😀 ale som si povedala, ze to zmaknem. Tak ja mam filozofiu asi preto ze som na Filozofickej fakulte v NR. Ako mna este celkom zaujimal Platon, Sokrates, Aristoteles, ale tato novodoba filozofia tak to uz nie je nic pre mna. Keby si nahodou niekedy potrebovala Hanusa, alebo Gasseta tych mam ohlas sa 😉
A co studujes ty konkretne?

janefonda
1. feb 2010

Lucy cau, ja som si este ani necitala dozadu, len teraz som sem prikvitla 🙂 Dnes som si kupila krasny cyklamen, tak sa z neho vytesujem ako krasne sa mi hodi do kuchyne 😀 a aj magnetky na chladnicku take pekne kvetinky, nech si mozem pripinat malickej fotky 🙂

lulu4
1. feb 2010

Ja studujem tiez na Filozofickej ale v Trnave a odbor Etika ale myslim ze budes do triedy chodit mozno s niektorymi mojimi byvalymi spoluziakmi ak chodis na externe lebo niektori tam prestupili na Mgr. studium na kulturologiu...
Aj mna este ten Platon a Sokrates ako tak ale tiez ma uz ti vselijaki nebavia ale co sa dalo cakat ked som tiez na Filozofickej? 😀 ok ak by som ich niekedy potrebovala dam ti vediet... ale chapes od rana nemam ani jednu stranu to je uz demencia riadna?

lulu4
1. feb 2010

Jane: aj mna taketo malickosti vzdy potesia ked si kupim nieco do bytu co mi sprijemni naladu... waw cyklamen to musi vyzerat krasne...

lulu4
1. feb 2010

Lucy: ja to niekedy ani spatne necitam lebo to je niekedy roman na cele hodiny a hlavne ked tu clovek nie je tak cely den 😀 😀

lucy1990
1. feb 2010

Jane, co to je cyklamen? 😕 viem len aka je cyklamenova farba 😅

lenocka84
1. feb 2010

no uz som tu
som bola akoze trosku pracovat
a hrat sa na sekretarku

janefonda
1. feb 2010

Lulu aj to super vyzera, ma krasne kvetinky 🙂
Hej pribudli k nam traja z TT na externom 🙂 Ked uvideli, ze to nie je take lahke skoro aj olutovali, ze sem prestupili, len tento semester sme mali 7 skusok a 4 seminarky pisat 🙂 ale tak ja uz mam hotovo 😝
Ozaj a mas dostatok materialu k E. Husserlovi? Mam tu nejake tri strany o nom 🙂 z knihy novoveka filozofia

lulu4
1. feb 2010

Leni ty sa takto bezne chodis hravat na sekretarku? 😀 Nechcem zase zacinat s tou temou ale ako s tvojim mm? po starom? Lebo som na teba myslela ze co a ako...

lucy1990
1. feb 2010

Aha, takze to bude kvietok 😅

lulu4
1. feb 2010

Jane: nemam praveze nic moc... ak by si bola taka zlata neposles mi to na mail lucka@wnet.sk? velmi by mi to bodlo mozno by som tam nieco nasla....ale aj my sme na tom boli tak podobne teraz tiez 7 skusok a 3 seminarky..

janefonda
1. feb 2010

Lucy to je taka crepnikova kvetina do interieru, vies ju kupit v cyklamenovej, cervenej, ruzovej farbe. 😉 Ma pekne kvetinky 😉 http://urobsisam.topky.sk/UserFiles/Image/domac... tu ho mas 😉

lenocka84
1. feb 2010

lulu bezne nie, ale ked pride majitel budovy, a svagor tu nie je tak mu uvarim kavicku, a tak

a s mm, no snazi sa, ale trosku ho necham poskvarit sa, aby to nemal zase az take lahke
vcera si dokonca isiel lahnut ako clovek, uz o 22:30, co za posledne 3 dni nebolo skor ako o 4tej rano

lucy1990
1. feb 2010

Jeej, to je pekne 😕 🙂

lulu4
1. feb 2010

Jane: nadherne vyzera ten kvietok ani neviem ktoru farbu by som si vybrala inak je na starostlivost narocna ta kvetinka, koko kvitne a kedy odkvitne?

lulu4
1. feb 2010

leni: tak to je dobre znamenie ze sa zacina snazit ale veru nech sa trosku vyskvari, nech sa potrapi, nie ze potom pribehne a uz sa na vsetko zabudlo... ale aspon ze tak

lenocka84
1. feb 2010

lulu tak ja ho len tak nenecham
ale dnes ma prekvapil, lebo rano aj ked tu uz nebol ked som vstala, mala som ranajky, aj kakao, a odkaz ze nemam ist so psom, ze on este pride a vyvenci ho.
a nakoniec mi este aj auto oprasil od snehu.
hmm zeby sa svedomie pohlo?

lulu4
1. feb 2010

Leni: no paaani ranajky, vyvenceny havo a oprasene auto od snehu... ten sa dnes cinil 😵 asi si konecne uvedomil aky bol blby a ake ma v tebe a malickom stastie... blazon jeden... normalne sa tesim ze ho osvietilo...

janefonda
1. feb 2010

Lulu odoslane 😉
Kvetinka je dost narocna, mala by byt skor v chlade, takze som zvolila severnu kuchynu, a nemala by sa enormne polievat, lebo ako je uz zvykom zhnije 😒 ja som si kupila cervenu a ruzovu 😉 neodolala som...

lulu4
1. feb 2010

Jane: si pokladik, dakujem uz mi to prislo tak to idem kuk ci by sa s tym nieco dalo... o 20tej chcem pozerat novy Panelak tak dovtedy mi uz vela casu neostava a hlavne drahy ma tu nechal samu ze nech pisem aby som mala pokoj a ja mam prd

janefonda
1. feb 2010

Leni tusim aj ja zacnem toho mojho viacej dusit 🙂 ked to ma takyto pozitivny efekt 😀 ale tak moj sa snazi aj tie dve kvetinky mi dnes kupil a aj magnetky 😀 ja som mu zasa navarila, a mame nove noze a povedal, ze cokolvek treba nakrajat on to urobi, lebo s nimy je radost pracovat 😀 tak krajal dnes cibulku 😵 a teraz je uz v robote, tak do rana som samucicka ☹ apon ze mam vas 😉

lenocka84
1. feb 2010

lulu som zvedava dokedy mu to vydrzi
ja som mu len poobede napisala ze nevarim, ze nevladzem, a ze to caka kym pride on z prace
som dnes upratovala 2 byty a som dost KO system
domov som ledva dosla

janefonda
1. feb 2010

Lulu som si vdaka tebe aspon trosku oprasila vedomosti z fenomenologie 🙂 ...som si mohla mysliet, ze jej zakladatel je cechun 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre