Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

kristinkamalinka
2. feb 2010

No ja aj sladke mozem 🙂 Muzicek mi dnes upecie kolacik - karamelovy, ten zboznujem. Jaaaj aka som rada, ze ma dnes dovolenku 🙂

janefonda
2. feb 2010

lenocka no poslala by som, len v akom stave by dorazili to neviem zarucit 😀
Ja jedavam pocas tehu uplne vsetko na co mam chut. Aj pastetu si dam, aj salam, rybu no vsetko.... 😉

lenocka84
2. feb 2010

veji moj nic
istota je istota, bo sa zbytocne mozno stresujem
a dr. povedal ze ked nieco nebude ok mam prist
on vie ze byvam nad nim

kristinkamalinka
2. feb 2010

Veji ja sa vobec nemozem stazovat na muza. Je ako med. Strasne sa o mna a maleho stara a vo vsetkom mi pomaha. Aj predtym sa staral, ale odkedy som tehotna znesiel by mi modre z neba. Velmi sa obaja tesime na babo.

rogerka
2. feb 2010

veji, ja mam praveze pocit, ze to bude chlapec 😉 to sme len tak zo srandy este kedysi davno vyberali meno, lebo moj drahy chcel babu, tak sme sa zhodli. ale to chlapcenske meno nam dava zabrat 😒 uz som skusala aj vselijake kombinacie datumov a nic ☹

lulu4
2. feb 2010

rogi: tak ked drahy nechce meno po sebe ako napr. ten moj, tak vyberajte podla toho ci mate take v rodine ci vam to nevadi ze sa meno bude opakovat, ci chcete modernejsie alebo take klasickejsie.... musite si najprv stanovit tieto kriteria a az potom zacat vyberat a verim, ze sa na nejakom zhodnete ale hlavne si na to najdite cas 😀 u nas je chlapcenske jednoznacne, po mojom drahom Vladko 😀

vejula
2. feb 2010

jane však naše mamy tiež tak jedávali a sme zdravé... LEn dnes už sa strašne špekuluje a potom človek len stresuje...

kristi moj je tiež Ok ale zas moc neprehánam s tými požiadavkami, lebo viem že o 10 večer by mi asi nešiel kupiť keksíky do tesca 😀 Ja si väčšinou veci zhánam sama, ale ked mi je zle, ako napr minule ma záha páluila tak som poprosila a išiel mi kupiť fatru...

rogi, no tak to potom v sanitke len tak tresneš čo ťa prvé napadne 🙂

lenočka mne pomohlo ked som si dala taku teplu sprchu, vtdy sa na chvílku rozukopkal ale za chvílu zas prestal... Len po takých impulzoch sa rozhýbal... Skúšala si niečo také???

rogerka
2. feb 2010

mne co sa pacili chlapcenske mena, tak su vsade v okoli, vacsinou kamarati a kamosky dali mena z mojho zoznamu, tak nechcem rovnake. a drahemu sa pacia take vselijake ruske, co mne vobec. raz mi menoval tie jeho, co sa mu pacia a bol medzi nimi aj sergej. kukam nanho jak puk, ze to ako by sme ho mali volat a on ze serjozka 😀 chudak maly 😀

rogerka
2. feb 2010

veji, no ty mi fandis, ze v sanitke 😀

lenocka84
2. feb 2010

veji sprchu som mala, aj vcera aj dnes, a aj tak nic
nemam to k dr. daleko, tak zbehnem
tych par schodov dole ma nezabije

janefonda
2. feb 2010

vejula presne tak, ja som citala co vsetko by sa nemalo jest, ale ved to su bludy a potom su deti alergicke takmer na vsetko 😒 mne napr. hrozne chutia paradajky a tie by sa vraj tez nemali moc jest, ale ja si ich dam vzdy ked mam chut... NO A CO? strava ma byt pestra!

elko69
2. feb 2010

baby aj ja mam obcas fakt brutal sny ale minule som mala taky erotis sen a hned ked som sa prebudila musel vstavat aj manzel a ...... 🙂 hmmmmmmmmmmmmmm

lulu4
2. feb 2010

rogi: ako tam citam tak nasi muzickovia by sa pri menach zhodli mojmu sa pacia take klasicke ako Laco a Jozo a tak podobne a to som uplne umierala potom prisiel s tym, ze ked bude chlapec bude sa volat po nom a basta a za tym si stoji... ale je to sto krat lepsie ako nejake ruske meno alebo hrozne slovenske dedinske 😢

jjana17
2. feb 2010

inak moj drahy ked je tema mena, tak tie najhnusnejsie a uz uplne neaktualne mena, len tak pre srandu aby ma vytocil a uz to tak dava do kopy s priezviskom,,,,,no ale to su take ako Dezider, atd,,,,

elko69
2. feb 2010

no ja by som chcela pre chlapca Davidko alebo Kubko ale este bojujeme zatial s mm...hehe

rogerka
2. feb 2010

moj manzo mal este podmienku, ze sa nemoze volat ako nejaky moj byvaly, takze dalsia komplikacia 😀

jjana17
2. feb 2010

No inak sny v tehotenstve,,,,no to je tiez dobra tema, ja bud teraz bojujem stale alebo sa s kazdym hadam atd,,,,,,,,ale nechapem ze pocas noci mam aj 4 sny a pamatam si ich co pred tym nebolo

rogerka
2. feb 2010

mne sa tiez paci jakub, ale moj drahy to razne zamietol 😒

lenocka84
2. feb 2010

jjana to ja robim mm, ze izidor, a kazimir, a tak
tiez si robim srandu

a s tym jedlom, jedine comu sa vyhybam su plesnive syry, a jahody
ostatne jem, vsetko s mierou
mala som obdobie kedy som jedla len pecivo s maslom a paradajkou
asi tyzden, len toto, a teaz uz ok
strasne mam chut na polievky

elko69
2. feb 2010

no sak aj ten moj somnou bojuje o mena a dievcenske to ani nehovorim to vobec nemame zatial..a k tym snom veru aj ja mavam min 2-3 sny za noc a pamatam si ich do detailov...

rogerka
2. feb 2010

ja som mala v sobotu taku nanic noc. masovy vrah podrezaval krky takou rucnou kosou, a to som ani nic take vrazedne predtym nekukala 😠

jjana17
2. feb 2010

rogerka, hadam si nemala polku kalendara 🙂 🙂 🙂 🙂 inak to by som nechcel ani ja ako meno nejakej byvalej priatelovej alebo mojich bývalých ..........

leni, preco jahodam sa vyhybas,,,???
mne polievky vobec teraz nechutia
na zaciatku tehu som jedla strasne vela ovocia, pomarance , mandarinky to bolo ale na kila

lenocka84
2. feb 2010

jjanna jahody su najvacsie alergen
ako obcas si dam take kompotove, 2-3 ale inak nie
a pritom ja jahody milujem
ani detom sa neodporucaju,

rogerka
2. feb 2010

jani, to nie 😀 ale zopar takych, co by sme sa aj zhodli, som mala a to uz je pruser 😀

leni, tiez som bola polievkova este do minuleho tyzdna 😀 teraz nemusim o polievke ani pocut 😀

vejula
2. feb 2010

no môj si teiž robieva standu že medard alebo servác... Ale to len tak z halušky.. Ja som najprv chjcela Damiána toho mi rázne zamietol že vraj je také zženstilé... No a ked som povedala že Dominik tak suhlasil že to je v poho 😉

rogy to si mala tolko bývalých že ti to tak zuužuje register mien???? No môj mm by tiež nezniesol aby sa volal po mojich bývalých, on ich totiž teda vôbec nemusí. Ale chvalabohu ani jeden z nich nemá nejaké extra pekné meno 😝

elko ja mám tiež občas také erotišen sny 😀 😀 že by som v nich potr-kala čo mi príde pod ruku 😀 😀 Ale to bolo hlavne v druhom trimestri som bola taká žhavá strela 😀 Teraz sa to už tak celkom ukludnilo 😉

leni a to ma ten tvoj sused pod tebou ordináciu???

lenocka84
2. feb 2010

my mame v prenajme jedno poschodie polikliniky
a moj dr. gynda sedi na prizemi
velka vyhoda

jjana17
2. feb 2010

leni dik hned som mudrejsia a to som vcera pokukovala v lidli po jahodach ze by som si dala, ale som to hned zamietla ze aj tak budu strasne hnusne

vejula som sa normalne pobavila na tvojej sprave ,,,

inak no je to tak prvy trimester odpor strasny ku vsetkemu aj k milovaniu, som ani pusu manzelovi nevedela dat sa mi to hnusilo a teraz ten druhy mu zacal celkom vyhovovat,,,,,,,

vejula
2. feb 2010

tak to teda hej... To tam skoč, však ta skontroluje jedna dve a budeš kludná 😉

lenocka84
2. feb 2010

presne to aj chcem

jjana17
2. feb 2010

leni to mas velmi dobre mat tak blziko doktora ze sa nemusis trepat na druhu stranu mesta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre