Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janinna11
2. feb 2010

jjani doteraz som citala, co ste tu vsetko popisali, lebo nejak dnes popri praci nestiham. Aj mna sa pacia mena šimon a matej a aj matuš.... ale drahy uz zareagoval, ze ci by som nechcela Janku, ak to bude baba.... baby, mame v rodine min 6 Janiek.....to si viete predstavit, ako to vyzera na velkych oslavach, ked nekto zakrici "Janka!"............. 😀
Mne sa velmi nepaci, ked mena davaju po rodicoch or starych rodicoch.... a co vy, aky mate na to nazor...
dievcenske zatial boduje Lucia, hoci uz v rodine mame jednu - sesterka sa tak vola 😀

janinna11
2. feb 2010

Clovek sa po dlhom case prihlasi a opat vsetky zdrhnu.............. strasne s vami!! 😠

jjana17
2. feb 2010

janinna, ja mam taky isty nazor ako ty nepaci sa mi ked sa aj 3 generacie bab volaju tak isto, ze v jednej rodine ako keby poznali len 2 alebo 3 mena, to je potom vsetko na jedno kopyto a je to take neoriginalne a hlavne take ze bez osobitosti,,,, a ked fakt ako povies napriklad janka tak hned ze ktora , a to je take no podla mna nic moc,,,

no ja dam asi meno Matej,,,pekne to znie a hlavne neda sa mu nejak hnusne povedat,,,

vejula
2. feb 2010

no ja by som tiež nechcela aby malo vela menovcov v rodine, najlepšie ked bude jediné so sojim menom... Ja som v rodine tiež jediná Veronika...

janefonda
2. feb 2010

no vidite a my sme tu hned tri janky 😀

jjana17
2. feb 2010

no veru prave aj ja pozeram,,,,,

janefonda
2. feb 2010

ja som nastastie jedina janka u nas v rodine, cize mam pokoj, ale jurajov mame ako hub po dazdi 😀
nasa mala bude prave preto Natalia, take meno v rodine nemame a je to moja srdcovka uz od detstva 😉 a paci sa aj mm, len mi zdoraznil, ze musi mat aj v pase Natalia a nie Natali kedze sme v Rakusku, ale jemu sa paci ta koncovka Natalia 😉

rogerka
2. feb 2010

mne sa tiez pacil matej, to su moji oblubenci 😀 ale pre svojho by som asi nechcela meno matej. inak ja som bola varit kavu a krupicu, strasne som dnes hladna a este som nic poriadne nejedla, len 2 rozky a jablko. a to inokedy zosrotujem aj chladnicku a polku spajze do obeda, ale dnes mi nejak nechuti jest 😖

janefonda
2. feb 2010

Rogerka len neprehanaj, tolko urcite nedokazes zosrotovat 😀 My prave s mm obedujeme, kazdy za svojim pocitacom 😉 za dve hodky ide do nocnej, tak budem zasa sama, ale zajtra ma volno tak mi slubil ist na prechadzku 😀 Vcera som mu bola pomoct zavriet bar v noci a o jednej sme boli aj domka. Dufam, ze ani dnes nebude dlho, lebo väcsinou byva tak do 4-5 rana 😒

rogerka
2. feb 2010

jane, aj ja sa niekedy cudujem 😀 a drahy, ked je doma, tak len pocuvam "zlaticko uz tolko nepapaj"

baby, moj drobec zase stikuce tak, ze mi az brucho skace 😀 my mame tak 3 stikutky za den, dnes je to druha...

janefonda
2. feb 2010

rogerka ja este nedokazem rozlisit stikutanie drobca 😉 odrazu to asi zistim, tak ako aj ked zacala kopat mala 😵

jjana17
2. feb 2010

rogerka inak aj ja si varim krupicovu kasu a puding ked mi nic nechuti a potrebujem sa niecim zasytit,,,
dnes boli ma pozriet koleginky a doniesli mi velku cokoladu a normalne som neodolala tak ju srotim a to som pred chvilkou dojedla,,,hrozeee

jane takze aj ty byvas asi doma dost casto sama,,,

rogerka, to musi byt zaujimave ked ti tak brusko skace

rogerka
2. feb 2010

ono je to podobne ako ked kope, len je to jemnejsie a take pravidelne. asi budeme mat maleho chlastosa, ked furt stikuce 😀

jjana17
2. feb 2010

rogerka alebo tatino na neho mysli

rogerka
2. feb 2010

jani, ja tiez 😉 to vacsinou do seba dostanem, aj ked mi nic nechuti. a s tym bruchom je to sranda, hlavne ked niekde dlhsie cakam a krpec sa zobudi a zacne hlavu vystrkovat alebo boxovat, len sa mi tak brucho natriasa 😀 je to sranda, ked ja nic nerobim, len brucho pochoduje 😀

janinna11
2. feb 2010

mne sa paci aj Maximilian a Kubko, ale Maxa ma uz kamoska a to sa ani k priezvisku nehodi velmi, a Jakubko je take celkom fajn, ale neviem ako drahy..................

janefonda
2. feb 2010

jani hej som casto sama 😒 Ale ked peniazky sa nam zidu, mm musi pracovat, co ine mu ostava. Keby som mohla, tak pracujem aj ja, ale v bare uz robit nemôzem, lebo tu sa fajci vsade a to mi za to nestoji ☹ Tak si vychutnam samotu a o par mesiacov tu mam uz malu, to bude moja 24 hodinova napln dna 😀

jjana17
2. feb 2010

rogerka, ja som to videla u sestry sedela na oslave a zrazu brucho na pravo pochodovalo potom na pravo,,,,a tak isla do druhej izby trosku ho ukludnit a z nicoho nic len taka ruka vyletela,,,,,

jane, no ja viem aj u nas je to tak mm chodi o piatej prec a o piatej vecer prichadza tak som sama doma, ale tak co uz aj ja vravim ze sa neviem dockat na to ze uz nebudem sama ale pribudne maly chrust a hned bude veselsie, lebo teraz ma niekedy taka lutost chyti

jjana17
2. feb 2010

ESTE ZE JE TEN KONIK,,,,,,HNED JE VESELSIE 😀 😀 😀 😀

lenocka84
2. feb 2010

no uz som aj spat
bolo to rychle, dr. som povedala, on hned ze tak urobime uzv, pozrel, ukazal, a padol kamen zo srdca
a kedze videl aka som nervozna, tak sa zasmial, ze to bol velky kamen co padol,
a povedal ze aj do buducna, kebyze sa mi hocico nezda, mam prist, nie je problem
maly bol otoceny chrbtom, tak vraj aj preto som ho necitila,

rogerka
2. feb 2010

baby, ja som dnes total nemozna. len cumim do telky a do pc. o hodke a po mi ma prist kamoska, bordel v celom byte, ja este v pyzame, no hruza. kopnite ma niektora do zadku, nech sa uz zgulam z gauca 😖

janefonda
2. feb 2010

jani lutost chyta aj mna, nie si v tom sama ☹ Ale tak viem, ze to teraz nemozem zmenit, a viem aj to, ze mm nebude tuto pracu robit cely zivot a ze ked dostuduje bude mat snad job s lepsim pracovnym casom 😵 a to uz budem pracovat aj ja, cize budem hadam medzi ludmi, lebo to mi chyba asi najviac. V mojom pripade je to tu aj o to horsie, ze ja som vsetky väzby nechala na SVK a tu som aj bez rodicov, kamaratov...
Neboj vsetko sa vzdy na dobre obrati, coskoro budeme mat nasich drobcov a budeme mat co robit 😀

jjana17
2. feb 2010

leni no super tak to je dobre, musis mat skveleho doktora

rogerka kop kop zgulaj sa dole z gauca 😀 😀 😀 😀 POMOHLO

janefonda
2. feb 2010

leni no vidis, tvoje zlaticko je ok 🙂 urcite si ovela pokojnejsia 😉

rogerka
2. feb 2010

jani, dakujem, ale asi to potrebuje real kopanec 😀 niekedy sa malemu podari vydurit ma z postele, ale ten teraz sladko spi...

jjana17
2. feb 2010

inak ja som zvedava zajtra idem na poradnu a tiez ma uz premyslam ci je vsetko v poriadku,,,,

rogerka no tak to potom nechavam na tvojho drobca,,,ale aj ja mam take stavy niekedy ze si sadnem v obyvacke pisem na nete , pozeram filmy, a kuk na hodiny a ze to je uz poobedie o chvilku pride mm a ja nic spravene a v byte ako po vybuchu,,,,ale vcera som sa dokopala k upratovaniu tak dnes ma cakaju len riady,,,,,a budem mat cisto ,,,,,teda chcela som dnes zehlit ale to sa mi nechce nemam to rada od nepamati

rogerka
2. feb 2010

ja zasa rada zehlim, len musim mat na to chut

jjana17
2. feb 2010

ja vobec, ja hoci co ine ale zehlenie nie

janefonda
2. feb 2010

ja tiez nerada zehlim, cize som vyselektovala vsetko, co zehlit netreba a ostalo mi len par veci, co by to asi potrebovali 🙂

janinna11
2. feb 2010

Leni no vidis, vsetko je v poriadku. Ty mas sukromnika?? Lebo niektori doktori myslim robia len 3 uz za cele tehu, nie????

Jjani aj mna chyta lutost, vy ste aspon vecer spolu, alebo na chvilu rano, ja som od mojho 600 km daleko a mam tu len par dobrych znamych, ale nestertavaem sa velmi, cize z prace domov a z domu do prace, max. obchod, sem-tam kafe so znamou. A vecer ma chytaju depky, ked ten moj na mna nema cas, ma narocnu pracu a ma toho vela... A ja potom po veceroch depkujem, strasny pocit samoty mavam niekedy, to je tymi hormonmi, mate to aj vy??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre