Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
2. feb 2010

Baby ja som si uz davno kupila fit loptu a teraz si na nej tak hopsam, stlacam ju s nohami...nic narocne, pretoze aj ja mam nizsie placentu, tak zasa nechcem nieco riskovat, ale zasa trosku pohybu musi byt 😉

janinna11
2. feb 2010

Baby ktore ste boli v tom geneton centre?? Bolo vam treba kartu poistenca?? A ako to prebiehalo??

jjana17
2. feb 2010

mirka no aspon trosku sme sa zhodli,,,,,,,ja kavu na ranajky nie, az okolo desiatej ked prisli kamosky,,,,,

akdarka
2. feb 2010

ahojte baby,
ja som dnes bola na poradni - nerobil mi USG takze neviem ake ma bublinka miery 😖 no skoda, ale prehmatal maternicu, rastie, takze je to OK. 23.2. idem na poradnu a vtedy urobi aj sono, to bude super lebo sa chystam zobrat dnu aj manzela...akurat som dr spomenula, ze mam tachykardiu a hned ma poslal ku kardiologovi - a to tu kazda baba vypisuje, ze to je normalne v tehu. asi nie je a ked mate take busenie srdca a zrychleny pulz tak to spomente dr, nech zvazi ci nepotrebujete kardiologicke vysetrenie...tak uvidim ake budu vysledky - ale snad OK 🙂

akdarka
2. feb 2010

jane, a s tou fitloptou len tak improvizujes, alebo mas nejake odporucane cvicenia pre tehotne?

mirka12011
2. feb 2010

janefonda tak ja som zvedava ci mi doktor dovoli tu fitloptu ja ju mam tiez uz davno kupenu, len neviem ci prechadzky len nebudu kym sa placenta nevrati spat tak zacnem aj ja skackat...
jjani kolko kav denne vypijes?

janefonda
2. feb 2010

akdarka http://www.zdravie.sk/sz/content/743-23509/cvic... tu si vies pozriet cviky presne podla trimestru, ja robim podla tohto. alebo aj tu su cvicenia, väcsinou zhodne s tymi z tej prvej stranky http://www.femibion.sk/index.php?pid=cvicenie

jjana17
2. feb 2010

juj baby nejako som to prehnala s maskrtenim,,,,,trosku cokolady a k tomu dzus multimilionárovi no nejako mi to zatazilo brusko,,,,,no ale ked mi to tak chutilooooo,, to je hrozne tieto stavy jedenia jedno cez druhe

jjana17
2. feb 2010

mirka ja som slaba kavickarka ja iba tak jednu musi byt ze dve,,ale ja som nikdy nepila vela kav ja to nemam na povzbudenie ale na taku maskrtu, ja si nerobim silne

mirka12011
2. feb 2010

no pytam sa lebo ja neviem kolko denne kav mozem pit ja pijem len jednu ale ked sa mi znizi tlak dala by som si dalsiu no bojim sa ci mozem a vzdy sa zabudnem pytat doktora...

janefonda
2. feb 2010

jjana, mne v tvojom tyzdni byvalo neuveritelne zle, cize som tieto stavy vobec nepoznala, a ani teraz nemozem povedat, ze by som mala nejake nenormalne chute. Jedine co som dlho nemohla bolo mäso, to jedavam az posledne 4 tyzdne. Ja si urobim teraz salatik na olovrant 😉

jjana17
2. feb 2010

ja som sa pytala na poslednej poradni doktorky, lebo ma bolievala hlava a sa mi tocila a tlak som mala dobry vzdy tam, tak ze kolko mozem ich vypit a ona ze v pohode dve denne, take normalne ziadne smrtaky, a aj coca colu mi vravela ze si mozem dat ked mi ostane zle, ale to pit nechcem,,,,,,

janefonda
2. feb 2010

Mirka ja si davam tiez kavicku, sice len latte, tak ale aj tam je kofein. Citala som, ze pokial nepijes viac ako tri kavy denne nemal by byt problem. Dokonca som zistila, ze ked ma boli hlava nepomoze mi ziadny liek, len kava a je to vyriesene 😉

jjana17
2. feb 2010

jane, no mne zacalo teraz chutit ale je to take ze posledne dni som nejedla poriadne a teraz sa navalim a je mi zle strasne, a dalsi den nejem nic lebo mi nic nechuti a potom zase hej, no proste tak este to nemam ustalene,,,,,bud hladujem alebo sa pracem do prasknutia

mirka12011
2. feb 2010

no ja tiez nepijem silne a k tomu mliecko do kavicky musi ist pre mna...
no ja tiez nepoznam stavy ze zjest to hento tamto
ja mam problem dodnes nieco zjest a cokoladu urcite nie lebo by skoncila v zachode....

jjana17
2. feb 2010

hej mirka ja tak presne si vychutnavam kavicku ako ty,,,,no ja baby mam tieto stavy posledne 3 dni , resp. 2 dni lebo vcera som nic poriadne nejedla,,,

lucy1990
2. feb 2010

Ahojte 🙂 uz som tu, boli sme sa napapat a na kavicke 🙂 aj ja som si dala, neodolala som...a teraz mam strasnu chut na rozok z bryndzou..hmmm, a taka pazitka...

mirka12011
2. feb 2010

no jjani a ako casto papas?
ahoj lucy hmm ako tak bryndzaky asi si spravim pri vas normalne...

jjana17
2. feb 2010

lucy no ja som dnes na ranajky neodolalal a vidim ze bryndza s pazitkou tu ma uspech 🙂

mirka ranajkovala som ale o 9tej potom okolo 11tej ovocie nejake a okolo 13 masko, hranolky a vela kapusty a uz nic, no vlastne medzi dym ta spominana cokolada

mirka12011
2. feb 2010

uch kapustu ja neznesiem a cokoladu tiez nie ajajajja
no len sa pytam lebo je dobre papat menej a castejsie...

lucy1990
2. feb 2010

🙂 mnam, ja teraz bryndzu mozem...maso moc nie, ale kapustu ano a to vylucuje tvoju teoriu, lebo cakame dievku 😉

jjana17
2. feb 2010

ako pisem bud mam odpor k jedeniu alebo sa prezieram,,,,

aku teoriu lucy

lucy1990
2. feb 2010

Tusim ty si pisala, ze asi cakas chlapceka, ked mas chut na kysle, ci ina janka to bola? 😅

mirka12011
2. feb 2010

babky ja sladke neznesiem a cakame dievcatko
kapustu neznesiem ale jedla by som citrony :D
tak tiez teoria o kyslom zlyhala....

lucy1990
2. feb 2010

Ja mam take fazy, raz mam chut na to, potom zasa uplnu nechut... 😕

janefonda
2. feb 2010

No baby tak som si urobila latte, taku chut som nan mala 🙂 teraz si ho tu soskam a citam rychlo co ste napisali za poslednych 10 min. 😀

lucy1990
2. feb 2010

Ja si skor myslim, ze prevazne plati, ze ked nechuti masko, tak to je baba..aspon zo zaciatku...take kuracie ked som len zacitila bezala som na wc 😖

mirka12011
2. feb 2010

lucy to tehotenstvo je teda fakt zaujimave niektore su pazrave niektore nejedia a niektore jedia ako normalne pred tehu 😝 a mimca vazia priblizne rovnako 😀

janefonda
2. feb 2010

lucy ja som mäso dlhoooo nemohla, ale teraz mi uz chuti 😉 teda ak je dobre pripravene zjem ho, ale ovela viac sa mi chuti zelenina vseho druhu 😉

lucy1990
2. feb 2010

Presne tak...je to sranda...ja sa drzim pravidla vsetko s mierou... 😎 vzdy je najlepsia stredna cesta..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre