Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
2. feb 2010

jani ma na starosti patračov čo hľadaju poruchy vody

lulu4
2. feb 2010

gari a ako si vlastne na tom uz mas vsetko nachystane do nemocky? a kedy ides najblizsie na kontrolu do nemocky? juuuj moja uz sa ti to krati, ale verim, ze nas sem prides pekne kuk aj ked tolko casu urcite nebude ved to vidime podla babeniek co sem chodili a od kedy maju deticky sem pridu uz len pozdravit obcas.... ale ty mi tu budes chybat 😔

garonka
2. feb 2010

lulu ja tu budem často ako sa da moja, lebo nebudem robiť nič okrem maleho, ak bude hajať zapnem notebook koníka 🙂
ak bude maly hajať budem i ja na posteli hajať s notebookom a čmarať vam tu 😉
vo štvrtok idem k svojej ježibabe pre vysledky krvi i steru na streptokoka a v piatok do nemocky k primarkovi na monitor a utz a dufam, že tlak bude normalny lebo inač ma už necha tam joj
a tak vam zavidím že tehuľkujete na začiatku 😔

janinna11
2. feb 2010

Garonka no tak ale hlavne ze ma pracu, i ked takto neskoro musi z domu, ale vsak kedy to je idealne???
Mna zase ten moj dnes vytaca.............. chlapi nikdy nepochopia, ze by sa mali z chyb poucit a neopakovat ich, ale to by to uz boli vlastne zeny........ takze nic....

dugyna
2. feb 2010

lulu podvaz predava ten nepoziciava ma ho za 8,3 a mala s modrou,ruzovou a bordovou stuskou a bud biely alebo bezovy
rukavicky tie len predavala za 380 sk tiez bude lremove alebo biele
saty ma od 119 do 300eur za pozicanie, bolerko co som skusala za 26 eur..ale asi si zajednam taky kabatik s kozusinkami na rukach a goliery lespie to vyzeralo k satam ten je ale za 50, zavoj co mam vybraty taky ze spanielsky tak ten je pozicanie za 17eur, kabelku som sa zabudla opytat na cenua lebo ci je to uz k satam
robia potom aj svadoben knihy..ze knhu a tam mas fotky velmi pekne..ta je tvrda vezba za 70eur
jaj a pocuj maju tam ze pernicky..akoze pre hosti v tvare srdiecka s menami vasimi a datumom sobasa vedia sprativt
ta bizutka vychadzala asi okolo 1500 -3000 aj s korunkou..povedla ze ak vezmeme set/nausnice nahrdelnik a aj korunku tak tam da nizsiu cenu/
hej skusala som trojo siat a aj sme vybrali..ale este sme nezajednali cakame este ze ci pojdeme do salonu co ma drahy kamosa...tak uvidime do konca tyzdna..a ked nie tak pojdeme zajednat..a tym padom by som sa tam dal aj cesat aj malovat..ukazovala nam aj fotky z cesania a licenia krasne..jedna co tam mala fotku..no bola skareda..a potom sme s drahym nechapali ze ked bola upravena ze je to ona..taku fesandu z nej spravila
lenocka mi poslala tiez kontakt na kamosku co foti tak kuknem este to..
ale sak skus mi poslat ak ma nejaku webovu stranku..nech vieme ako foti..
aspon porovname a pokukame
inak ten fotograf co pytal za atelierove foto a obrad 250..tak za cely den pyta 450eur..to je co
sak ani saty tolko nestoja co ty fotografi..do kelu

potom v tej budove maju ten salon na 2.poschodi
sak ak pojdes kuknut sama alebo co mozme ist na kavu 😉

garonka
2. feb 2010

jani aj preto sa vraví, že muži su z Marsu a ženy z Venuše my sme skratka citlive chceme riešiť problemy oni nie urobia niečo zle tak na druhykrat to urobia ešte raz to poznaaaaaaaaaam
ale zato mi môj potom nosieva domov ruže, izbove kvety 😀

dugyna
2. feb 2010

garonka on je ako veduci tych co haldaju poruchy?spravne som pochopila?

inak tebe sa na tych vsiach dneska strasne paci 😀

garonka
2. feb 2010

dugy len odpisujem tej kočke 😝

niečo take ako veduci ma na starosti 4 ľudí

janinna11
2. feb 2010

Mne strasne vadi, ze sa mi od neho dostava malo pozornosti, uz vcera som mala kvoli tomu depku a dnes baby znova to zacina, normalne nemam ani chut ist na SK, ja sa z tych hormonov zblaznim, som jak hysterka, mali ste aj vy take stavy??? No hroza!! 😒

garonka
2. feb 2010

jani to su tehu hormony a tie ťa budu prenasledovať do konca tehu 😒

garonka
2. feb 2010

panečky vonku je -12 a môj somar ani čiapku nevzal a ho zabijem ak ochorie ale chlapi vedia byť tvrdohlaví 😲 😕

janinna11
2. feb 2010

No Gary tiez to nie je asi "buhvico", mat este na starosti nejakych ludi, praca s ludmi a tie vztahy, to da zabrat, ja mam pod sebou len dvoch chlapov-laborantov, ale tiez mi to dava niekedy poriadne zabrat!!

dugyna
2. feb 2010

my sme dnseka boli zajenat tu kyticu na svatbu..trosku som sa tam vytocila..vsetko sme vybrali..taka pani vo veku mojej mami s animi jednala mila perfektna a taka druha s animi spisovala objednavku a ztrpknuta..taka neprijemne skala furt do reci..riesime s drahym a ona hnde skoci do toho a dsliu otazku ci chceme aj to a to..jaj krvava jedna..
a potom ze teda cena ta zatrpknute ze minimalne 2000 kytica, obaja sme len kukli ze co vypotila/za 25ruzi/..kukam na nu ..ze sak hovorili ze ked sme sa boli informovat ze 30-40eur aj s pierkom..a ona ze to ste tak v v socializme mohli kupit..pipi jenda..drahy sa o nej dobre vyjadril ze zavidid ze sa idem vydavt 😀
ale ta pani do toho vstupila bola zlata ze nam do stvrtka zistia cenu ruzi..velkost ich hlaviciek aby sme upresnili pocet a ze mysli ze by to mohlo vyjst vklude do 1500sk..pipi jedna zakoplexovana..asi chcela zarobit zabudla ze nam uz povedlai cenu predtym..a este nam povie ze ruza je najdrahsi kvet..do riti s nimi

garonka
2. feb 2010

jani presne a najhoršie že on ma takych čo furt vymyšľaju, jeden už ide do dôchodku a ten sa len sťažuje že nevladze fajn ma už 62 ale tí traja su mladí a neustale špekuluju 🙄

lulu4
2. feb 2010

dugy: no ved uvidis teda este ten salon cez draheho kamosa a ten ma kde ten salon - myslim lokalita BA?
a ty inak byvas v Petrzalke ked ste boli pozriet prave ten salon, ci si to nasla na nete a potom ste isli kuk?
tak nema tam zle ceny.... musim porozmyslat kde pojdem pokukat...
no ja si tu v BA vlastne musim zohnat len saty a zavoj ak budem chciet a rukavicky to zavisi od siat co sa k nim bude hodit... ale inak cesanie uz mam zajednane lebo my budeme mat tu svadbu v Prievidzi tak tam mam bude cesat jedna zlata kadernicka a make up mi bude robit kamoska co ma na to skolu 😀 a tu vlastne aj pozyvam na svadbu takze pride skor uz asi den pred tym aby ma rano pekne nalicila....
inak s tymi fotkami mam aj ja dilemu, ci sa uz hned rano po cesani, liceni a prezleceni do svad. siat dat fotit myslim len my dvaja niekde vonku ako take krasne umelecke foto, lebo po sobasi nebude na to cas, to budu hostia cakat a my sa nebudeme moct len tak na hodinu vyparit na fotenie, to len take foto potom s rodinou, kamratmi a uz pojdeme potom do tej miestnosti kde bude hostina... tam nas zase budu fotit aj kamerovat, pane booze lebo draha mati niekde zohnala kameramana cez brata to je nejaky jeho byvaly spoluziak co robi pre regionalnu TV, tak som zvedava, ja som kameramana ani nechcela ale ked uz zohnala co uz 😀

garonka
2. feb 2010

dugy mali ste si dať limit za koľko chcete kyticu a ona mohla vypočítať a poradiť ake kvietky
ja som dala limit do 3000 ale drahy navyšil o tisícku viac síce chore ale kytička stojí na linke ako pamiatka 😉

lulu4
2. feb 2010

s tym sefovanim som si uzila som mala rok na starosti devat ludi a to bola teda sila.... tazke povahy a vsetko zvladnut som niekedy pomaly spavala v praci... nikdy to nestoji za tie stresy a peniaze ked chce mat clovek aj sukromny zivot....odisla som ja odisli skoro vsetci ostala tam az jedna, taky boli na mna naviazani... ale su to moje zlaticka doteraz sa stretavame 😀

dugyna
2. feb 2010

juj gari ale mne sa to tak paci ze ty si na vsi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janine to budes mat do konca tehu..mne dneska dosiel balik s babyport tesila som sa ako destko..potom sme to vybalil a drahy ze sa mu vanikca nepaci lebo je naprakticka..ja som sa rozrevala..jak take destko..a potom ma trpezlivo ulkudnoval..a mal pravdu ze ta vanicka je na rit..lebo ma to ma uz hotove lehatko pre baby vytvarovane..ale sak malinke sa z toho zospikne takze zajtra im napisem email a chcem im to vratit
ale dosiel nam stojan na baldachyn, prsiplast na kocik 😉 ten je super, kosielka na krst, cumplik,deka letna-ta je prefektna..

janefonda
2. feb 2010

caute, tak som sa sem vratila osprchovana, namazana 🙂 rychlo docitam co ste tu pocmarali za necelu hodku 😉
Dugyna... len klud, svadba je len jedna, teda väcsinou 😀 tak si ju nenechaj nicim pokazit!
Moja mamina ma restiku a robievame casto svadby, tak viem, ze niekedy to nevesty prehanaju a nevedia sa uvolnit a to je podla mna skoda. Celu noc su ako na ihlach, ci vsetko bude klapat tak ako ma, ale ved aj keby nebolo vsetko uplne idealne je to jedno, treba sa zabavit a odputat sa od malickosti!!!
Inak nas vysiel fotograf na 300 eur od rana osmej a do vecera 20:00 bol s nami na hostine. Mame za ten cas krasnych 1300 fotografii 🙂 Kedy mate tu svadbicku?

janinna11
2. feb 2010

Garonka to s tymi hormonmi...si ma teda potesila, ze do konca tehu, to sa zblaznim a on tiez! Zo mna!!

garonka
2. feb 2010

dugy vaničku si mala kupiť radšej v obchode ako objednavať z netu je lepšie ju vidieť naživo 😉

lulu4
2. feb 2010

janina: neboj to mame asi kazda,mna len ked trochu teraz podpichne alebo nieco tak sa uz certim hned na neho, alebo som precitlivena a tak podobne... je to tymi hormonmi si neporadime skratka, musime vydrzat a aj ti nasi muzickovia 😀

lulu4
2. feb 2010

dugy: tak hlavne ze vela veci bolo v tom baliku fajn teda az na tu vanicku vies na nu poslat link aku ste to objednali?

garonka
2. feb 2010

janina no treba nato trpezlivosť ja som v poslednom trimestri jačala na všetko, neustale som bola nervozna, teraz to je už lepšie lebo si nechcem dvihať tlak ale fakt tie hormony narobia neplechu, ešteže môj drahy je trpezlivy ale sem tam vybuchol aj on 😕

lulu4
2. feb 2010

Jane: chces sa zasmiat, ja som prave dopisala tu nestastnu pracu a idem mu ju poslat s ospravedlnenim ze snad mi ju zoberie, on je taky flegmos ze ani ti neda nikdy vediet ci to zobral ci nie aku ti dal znamku a podobne len si to najdes zapisane v maise, programe kde zapisuju znamky a potom to zapise do indexu, jeho aj tak nikdy nie je na katedre, tazko s takym clovekom

janefonda
2. feb 2010

Lulu ja by som sa na vasom mieste fotila pred sobasom, potom na to uz naozaj nie je cas. My sme boli exterierove fotky fotit od 12:00- 14:00 a straaaasne rychlo to ubehlo, ale za to sme si to uzivali 😉 a o 15:00 bol sobas, potom sup na hostinu, neviem ako by sme stihli fotenie potom, nechcela by som tam nechat svadobcanov bez nas...

lulu4
2. feb 2010

Jane: no mas pravdu ved aj nad tym spekulujem ze to tak budeme musiet spravit, inak to nevidim ani ja lebo potom by boli svadobcania dlho bez nas a to by bolo take hluche miesto 😖
tak radsej pred tym, no len budem mat co robit to aby mi vlasy ucesala do takej 10:00 potom rychlo nalicit a obliect saty a sup utekat fotit, my mame sobas o 15:30

dugyna
2. feb 2010

ja to poznam gari aj drahy ked sefoval furt mu vyzvanal telefon 😉, potom zmenil zamestnanie a je lepsie.. 😉 teraz mu nezvoni nostop telefon
lulu byvam v pretzalke..a ked chodime cez tu krizovatku okol na oknach mali reklamu a uz davno som to citala a dnes som si na to spomenula najprv sme isli len kuknut ze ake maju ceny..aby sme vedeli u toho draheho kamosa v salone..ma ho v BA ale drahy spominal ze uz je ako zavrety..ze len na telefonicke objednanie poziciavaju ..sak dam ti potom vediet ked budem vediet blizsie..
mne sa zda ze tu ma velmi dobre ceny..a ona ti aj saty upravi pred svatbou dlzku..a tak..inak co mi skusala tak len so snurovackou vzadu..len zips nemusim potom zapnut..
a mam aj take ze vo vyssom satdiu tehu

janefonda
2. feb 2010

tak radsej flegmos ako nejaky psycho. Aj ja som teraz pozerala do aisu a co nevidim A z jednej seminarky, ako dobre. A tym padom semester hotovo 🙂 ale urcite ti to vezme a budes mat uz pokoj 😵

lulu4
2. feb 2010

Gari a "nezavid" ze sme na zaciatku, ver mi ze nie je co, ja som stale nervozna trosku aby bolo vsetko ok, chcem byt uz praveze vo vyssom tyzdni nejakom nech uz mam trosku pokoja... aj ked som citala na nete ze ked malinke vydrzi do toho 11 tt tak je dobre ze uz sa tam zabyvalo ze dovtedy sa rozhoduje ci ostane alebo nie....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre