Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

miroslava89
24. júl 2009

nie je zla ale radsej by som bola keby som nic take podstupit nemusela...preco ta to neminie? 😕
mozno ti nic zle nepovie cele tehu..snaz sa verit ze vsetko bude dobre..

andrejusa
24. júl 2009

lebo som mala v roku 97 amputovaný krčok, ale urobili mi plastiku, no neviem, či tá spĺňa to, čo by mal na 100%. Ja sa jasné, že snažím myslieť len pozitívne, ale niekedy, keď som tu celý deň a čítam tie príbehy, až mám husiu kožu. Tiež som sa ťa tak blbo opýtala, ale nemyslela som to zle. 🙂

miroslava89
24. júl 2009

daju sa tu najst aj pekne pribehy🙂 nie vsetko musi byt vzdy zle..a uvidis co ti povie dr. na kontrole a podla toho budete pokracovat dalej..

ja som ostala teraz maximalne prekvapena 😕 prisla sestricka premerat mi tlak a prvy krat nemohla zmerat druhy krat tiez nie... treti krat tlak 84/60 premerala este raz a taky isty 😔 -taky nizky tlak som nikdy nemala 😔 🙄

andrejusa
24. júl 2009

keď som bývala v nemocke kvoli váječníkom, tak som tiež mávala 90/60 a všetci okolo mňa zrazu skákali... piješ veľa vody? ale môže to byť aj tým, že celý deň ležíš, je teplo a myslíš na bábatká.

jasné, že tu je viac krajších príbehov, no niekedy sa nedajú prehliadnuť tie smutné a potom je to až mne ľúto a začnem uvažovať nad sebou.

miroslava89
24. júl 2009

praveze dnes som pila strasne malo☹ cely den som prestresovala predepkarcila takze to bude sposobene asi tym..

idem ja prec musim..

andrejusa
24. júl 2009

paaa paaa a držkaj sa 😉

garonka
25. júl 2009

dobré ránko

ja som hore od siedmej 😠 domovníčka nas zobudila, ja by som nikoho neprišla skoro rano otravovať 😠 a ešte v sobotu keď si chceme pri svojich polovičkach poležať, drahy vyletel z postele ako lev 😝

a mame konečne chladno juj ale sa teším 😀 tej horučavy bolo dosť 😉

Mirka

aj trošku stresu škodí, že? Tak ti neostáva nič iné len ležať a ležať, a tie testy sa iste zmenia, síce ja sa v tých číslach nevyznam ale neboj nemusia byť 100% zle, babenka sa v brušku maju dobre 😉 a svokruška čo ti dnes dobrého prinesie? mňa čakaju u maminky buchty na pare predsa do robotky nešla 😝 mňam

Andrejuška

maš dlhé vlasy? ak ano s dlhymi vlasmi sa da urobiť všeličo, ja som na svojej svadbe mala take akurat po ramená a kamoška mi ich krásne natočila také romantické vlnky som mala a korunku vo vlasoch ( som za ňu vysolila 3000sk vraj ručna výroba 😉 ) a aj závoj som mala lebo moja svokra si nevedela predstaviť nevestu bez závoja hoci ja som ho vytrvalo odmietala 🙂 a všetky vecičky mam krásne uložene v sklenenej vitrínke manžel sa smeje že vyzerá to u nas ako v muzeu 😀 predsa len pamiatka nech je krásna 😉

aninka89
25. júl 2009

ahojte a dobré ránko.....

garonka
25. júl 2009

aninka dobré ránko

ja som tu zatiaľ sama baby hajaju 😀 😉 aky budeš mať dnešný dnik?

aninka89
25. júl 2009

jéééééééééééééééééééj....ste tu toho popísali. Niekde som čítala že by sa nemalo zakaždým vyšetrovať zospodu ale moj doktorko to robí zakaždým keď som na poradni...niekdedy by som bola radšej keby to vynechal 😀

aninka89
25. júl 2009

ahojky garonka....práve som pozerala že asi všetky ešte leňošia lebo je víkend. Dnes mám toho dosť, mužíček išiel na nákup tak som sem mrkla 🙂 Práve sa chystám upiecť nejaký koláč, niečo navariť, potom bude návšteva a potom by sme chceli ísť na víkend k našim...uvidíme ešte.... A Ty čo budeš porábať?

miroslava89
25. júl 2009

dobre raanko..

garonka
25. júl 2009

ja? chystám sa upratať konečne aj požehliť lebo v horučave sa mi nechcelo nič, drahy varí kuraciu polievočku lebo len on taku dobru vie 😉 chceli sme isť na prechadzku ale sa ochladilo a ešte zabehneme k mamine na buchty na pare mňam...........a aky kolač upečieš? ja som robila bublaninu a raz dva sa po nej zaprašilo 😀 😀 😀

Mirka dobré ráááááááááánko

miroslava89
25. júl 2009

garonka ahoj..
pockaj idem odpisat na tvoj prispevok z rana🙂

v tehotenstve skodi vsetok stres.. a ja len lezim a lezim a strasim ludi - vcera v noci drahy chytal panicke zachvaty z mojho tlaku- prvykrat od zacatku tehu som ho mala nizky 😔ale uz je dobre..
dneska mi svokruska prinesie seba a obedik😀:.netusim co nechcela povedat- lebo vraj budem potom vela vymyslat- ako keby som ja mohla zato ze ma rozmaznava..
ja som mala buchty minule a boli uuzasne🙂

a pozeram ze ta bublanina nakoniec chutila?🙂..ty si ale podarena gazdinka😀

aninka89
25. júl 2009

našla som nejaký nový, anglické rezy, tak vyskušam 🙂 A kopec žehlenia mám aj ja, no a ešte väšši čaka na pranie, tiež sa mi celý týždeň nič nechcelo 😖 U nás trošku poprchava tak sa až lepšie dýcha....
A ako sa dnes cítite? Ja nič moc, akosi ma pobolieva bruško

garonka
25. júl 2009

nízky tlak si mala zo stresu? ja som sa včera pekelne čertila kvôli bratovi hlavne že nam dlhuje paradny balík peňazí nevracia lebo nema z čoho žiť a ja sa dnes rano dozviem od mamy, že jeho žena sa vyvaľuje na Domaši 😠 😠 😠 to je tak zamotany príbeh že až.

Si vystrašila draheho čo? ale chvalabohu že je to už OK. No ja som zvedavá čo ti svokrička fajnové prinesie, slinky sa mi zbiehaju 🙂

dobrá bublaninka bola 😀 tak dnes urobím nejaky ovocny so želatínou len nech ho nepokazím 😀

garonka
25. júl 2009

aninka

no potom daj vedieť aky bol kolačik lebo ja som koláčiková 😀 variť nebudem ale napečiem kolače od vymyslu sveta 😀

mňa rano bolela hlava lebo som sa zľakla zvončeka domovníčka už robila nervy o siedmej rano 😝

garonka
25. júl 2009

prevetram hava vonku a hneď som späť ako na koni 😀

miroslava89
25. júl 2009

jedine zo stresu a blbeho pitneho rezimu nic ine ma nenapada..

drahy sa o nas boji az prilis- na chlapa je to niekedy az cudne..

svokra mi slubila aj nejaky kolaac no to som zvedava co prinesie- ja cem len baboovku 😅

co sa tyka tvojho brata- vies ako sa hovori za dobrotu na zobrotu 😒

a do kolaca mas dnes vsetko co treba?😀:.ci zas budes miesaT?😀

miroslava89
25. júl 2009

aninka a dneska sa ti chce?..nemoze ti s tym niekto pomoct??🙂...u nas akosi fuka vietor je chladno - ale tak je najlepsie🙂

aninka89
25. júl 2009

aj sa mi chce aj nie.....zapratam aj mužička, hovorila som mu, že konečne nejde do roboty tak nech aj doma niečo porobi a hlavne nech sa mi venuje 😵

aninka89
25. júl 2009

na konikovi mi je lepšie, ale idem radšej už kuchtiť 😉 Dostanem sa tu asi až v pondelok tak vám všetkým prajem pekný a pohodový víkendik. A Mirke držím palce, aby v pondelok všetko dobre dopadlo

garonka
25. júl 2009

už som tuuuuuuuuuuu

aninka príjemny víkendik 😉

mirka

dnes dufam, že nejaky normalny urobím hadam sa podarí 😀 lebo do kolačika ma ísť čerstve ovocie a ja mam len zavárané, no som zvedava, čo za dielko vznikne 😀

maloktorý chlap sa o ženu tak bojí, ja si u svojho vážim že je o mňa bojazivy aj keď to niekedy preháňa 🙂

som zabehla i do obchodu ale skoro som tam odpadla, ako jedna pani stála za mnou a tá aróma 😒 no čo už niektorí nebudu dodržiavať hygienu ani za svet

cherryblossomgirl
25. júl 2009

Ahojte kocky, ked som si nasla na teste 2 ciarky, je mozne, ze by som nebola tehotna? ja tomu stale nemozem uverit, ked som tu druhu ciarku na tom teste videla, prve, co ma napadlo bolo, ze 'test je urcite pokazeny' 😀

garonka
25. júl 2009

cherry

môžeš byt tehu 😉 a k // gratulujem 🙂

cherryblossomgirl
25. júl 2009

hej hej, uz som si medzitym spravila aj druhy test a ten bol tiez pozitivny 🙂

dakujem garonka 🙂

garonka
25. júl 2009

gratulujeeeeeeeeeeem a kedy letíš k doktorke 🙂

cherryblossomgirl
25. júl 2009

ja neviem 🙂 kedy mam ist? mam zavolat hned v pondelok? nie je to prilis skoro?

garonka
25. júl 2009

a koľkaty deň ti meška mrcha? mne ukazal test // keď mi meškala 5 dní tak som počkala pre istotu ešte týždeň a bola som v 5tt, len malu fazuľku bolo vidieť 🙂

cherryblossomgirl
25. júl 2009

mne meska 4. den, tusim... stale tomu nemozem uverit 🙂 a ty si mala aky priebeh v prvych dnoch/tyzdnoch tehotenstva?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre