Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

rogerka
4. feb 2010

nemam, len mam prist na prijem a potom sa uvidi. zatial sa nic neplanovalo, tak uvidime
snad sa to rozbehne skor ako nastupim 😀

lulu4
4. feb 2010

dugy: tak to mate teda vesele s tymi susedmi asi by ma z takych porazilo, ved je normalne ze v dnesnej dobe ludia prerabaju byty a co maju ako vrtat a buchat, ved to sa neda potichu, zase aj oni to musia pochopit ale ti vasi su nejaki tupi potom... sice my ked sme prerabali tak pod nami byvaju tiez asi s 2 rocnym dievcatkom a ked vrtal moj este po 18tej tak vtedy prisiel ten sused z dola a povedal ze povedzme si to takto sused je to dost na pi.. to som len kukala ze ake chovanie ale to bolo raz co prisiel... skratka sme robili cely den do tej 18tej a potom sme uz boli ticho... da sa prisposobit ale nie desat krat za den ako to chceli po vas... to nejde...inak my tu mame fajn susedov sa nestazujeme, s nikym nie sme kamarati ale v ramci moznosti vychadzame....
panelaky su najhorsie tam pocut uplne vsetko, my byvame v tehlovom, tehla trosku lepsie izoluje....
asi by sa im tiez zislo zazvonit a nieco povedat to ked budete mat male a v noci ti bude plakat tak ti budu zvonit ze im budis deti???

rogerka
4. feb 2010

dugy, mala by si dat perkety na strop, pripevnit kona a nech sa maly/mala hojda dole hlavou 😀 😀 😀

liv1
4. feb 2010

ahojte babule a veronikam vsetko naj k meninkam 😉

prisla som sa vam trocha postazovat, lebo fakt uz nevladzem. uz pomaly mesiac lezim doma, je mi zle cely den, niekedy vraciam, potom ma zas len napina a toto vsetko stale dokola. ja uz fakt nevladzem. chcela by som si vychutnavat tehotenstvo, ale mam pocit ze to nikdy neskonci. citala som prispevky niektorych bab ktore pisali ze este v 5 mesiaci mali problemy. A to len chudnem, je mi zle, von nevladzem ist, no hruza.

vcera sme boli na obhliadke bytu a normalne som musela povedat ze je mi zle ze odchadzame v strede jednania. skoro som odpadla. a to mam dnes pracovne stretnutie o druhej, trasiem sa co bude. ☹

natalia777
4. feb 2010

rogerka a ake mena mate vybrate? tak budem na vas mysliet kocky aby ste to uz mali za sebou 😝 a dufam ze sa tu pridete pochvalit ze co a ako ano??? 😵

lulu4
4. feb 2010

janina: gratulujem k UTZ a urcite to muselo byt nadherne, ja sa uz tiez velmi tesim ako nase bubinko podrastlo, ideme zajtra na poradnu tiez.... tak som zvedava 😀

lulu4
4. feb 2010

liv: neboj to ti pekne postupne prejde, uz po tom 12 tt by ti malo byt lepsie... mne je tiez tak striedavo ze sedim a z nicoho nic ma napne rozmyslam ci utekat na wc alebo co ale potom je dobre, mna len napina ja som za cele tehu nezvracala chvalabohu ale to napinanie je otrasne tiez.... raz je dobre a potom horsie, napr. tuto noc ako chodim za noc aj 3 x na wc cikat tak ma vzdy tak naplo ako som sa z wc vracala do postele ze hroza.... neviem co mi zase je... a to uz bolo fajn.... musime to zvladnut pre tych nasich drobcov, najviac ma vie nastvat ked mi je takto alebo ma bolia krize alebo nieco tak mi drahy povie ze teba to tehotenstvo riadne nici... to je take krasne povzbudzujuce 😠 vtedy mu poviem ze moze byt rad ze nezvraciam ako niektore baby aj 10 x za den.....

rogerka
4. feb 2010

natali, vcera som stareho dokopala, nech sa uz rozhodne, ze to moze prist kazdu chvilu a ked bude auto odhadzovat od snehu, nebude rozmyslat nad menom 😀

liv, to mas teda riadne blbe 😒 drz sa. mne jedna mamicka raz hovorila (som robila v skole), ze ked bola tehotna, nenavidela vsetky tie, co boli bez problemov. len som na nu kukala, ze dik. zelam ti vela sil a nech to zle skoro prejde, potom si budes uz len uzivat 😉

garonka
4. feb 2010

dugy u nas susedia prerabali byt cele leto buchot a lomoz bol každý deň do šiestej dali papier na výťah, že prerabaju aby sme boli trpezlivy a tak mne to nevadilo možno len raz keď mi bolo tak zle vonku horuco a oni vrtaju ale to je v bytoch normalka

tvoja suseda s mužom su padnutí na hlavu, ak budu nabuduce zvoniť tak im povedz, že hluk čo im vadí ešte len bude ak sa vam babo narodí.
my byvame na prvom a jední mladí byvaju na tretiom maju psa oni su stale v robote pes cely deň žalostne zavíja breše no čo vam poviem a nemam odvahu ísť hore za nimi a hadať sa

natalia777
4. feb 2010

rogerka, a to tvoj manzel vybera mena ??? 🙂 u nas manzel pre dievcatko ja pre chlapceka 🙂

garonka
4. feb 2010

natali ja mam zajtra dve poradne tak budem mudrejšia čo a ako ale nejak mi je dobre i tak 😵

rosannar
4. feb 2010

baby, chcela som sa spýtať, že no neviem, či si to len ja domýšľam ale strááášne ma tak pichá v lavom vaječníku ako keby v rytme bytia srdca.. 😖 zvyklo to byť, alebo mám len halucinácie 😖

dugyna
4. feb 2010

baby a to nehovorim ze este ked sexuju..cele buchnie postele a este aj jej vdychy otras...ked kukate film a zhora taketo zvuky.. ale drahy to vyriel.. 😀
zobral metlu zabuchal im a este aj zekrical ..ze kto je to zvedavy a ze po kazdom sexe..maju detsko 😀 😀 😀
odtedy ich aspon pri sexe neni pocut..

natalia777
4. feb 2010

baby drzim vam palce aby vam vsetko dobre dopadlo 😀 kazdy den tu chodim skontrolovat ci uz tu su nejake news a stale nic 😵 no nic tak ja caaaaakaaaammmm 😝

lulu4
4. feb 2010

rosannar: to je v pohode este ta len bude pichat akoby vo vajecnikoch a taka tahava bolest v podbrusku to sa stale prejavuje este aj mne v 11 tt aj inym babam vo vyssich tyzdnoch.... je to z toho dovodu ze maternica je normalne dost mala ale bude sa ti postupne zvacsovat aby malo babo kde rast... ak by boli moc velke bolesti tak sa radsej opytaj doki ci je to normalne u kazdeho je to individualne

lulu4
4. feb 2010

dugy: boze to musite mat inych exotov tych susedov... nezavidim... inak uz sa stalo ze nasich hornych susedov som pocula asi dva tri krat pri sexe, teda tu holku ta kricala ako najata, teda si to uzivala 😀 😀 tak sme sa s drahym zasmiali a odvtedy uz bolo ticho chvalabohu

rogerka
4. feb 2010

dugy, dobre urobil 😀 😀 😀

natali, moj drahy neni moc iniciativny, takmer o vsetkom rozhodujem ja a uz mi to lezie na nervy. tak aspon k niecomu nech sa vyjadri on 😀 pre dievcatko mame uz skoro 2 roky, aj to som ja vybrala a povedal, ze dobre, tak chalanske vybral on. huraaa 🙂

rosannar
4. feb 2010

lulu...takže si teraz nenahováram, že ma pichá, že nie? 😀 😀

rogerka
4. feb 2010

lulu, co ty vies, mozno sa branila 😀 😀 😀

lulu4
4. feb 2010

rogi: tak sa pochval, pockaj dievcenske si vybrala Dominika, dobre si pamatam? a co to chlapcenske ake vybral manzo? to moj tiez nie je iniciativny on vacsinou na vsetko povie ako povies ty zlatko ty sa rozhodni az na to chlapcenske meno to musi byt podla neho 😀

natalia777
4. feb 2010

rogerka, a ake je to meno pre dievcatko ???? 🙂

lulu4
4. feb 2010

rosannar: moze ta kludne pichat v tom vajecniku to som sa snazila napisat ze toho este bude dost vselijakych tych podbruskovych bolesti ako keby si mala dostat menzes a podobne.... to je tym roztahovanim maternice, takze mozes kludne citit take pichanie.... ale hovorim keby si mala moc bolest tak radsej zavolat doktorovi

liv1
4. feb 2010

dik baby za povzbudenie. urcite to tak nie je ze nenavidim baby ktorym nic nie je, len rada by som si to tehotenstvo uzivala aj ja. no chvalabohu ze nam vsetkym nie je takto, to nikomu neprajem. teraz rozmyslam len ako prezit ja aj male... 😅

dugy som sa celkom pobavila ako citam tvoje pribehy so susedmi.. 🙂
nech sa tesia ked vy budete mat male a ked bude dobre kricat. 😀 som zvedava co budu robit. asi ti pridu povedat ze im budite deti nech sa prestahujete nie?

lulu4
4. feb 2010

rogi: no mozno sa aj branila a napis nam tie mena

rogerka
4. feb 2010

jemu sa pacil alexej alebo maxim. alexeja som zrusila, ze ked tak alex (to sa mi paci), ale alexej nie. tak bude maxim, aj sa to celkom hodi k priezvisku

lulu4
4. feb 2010

rogi: takze chlapec maxim a to cisto maxim nie maximilian hej? a dievcatko Dominika?

rosannar
4. feb 2010

lulu..diki...ja len vieš, začiatočníčka..asi ako každá z nás 😀

dugyna
4. feb 2010

baby a viete ake to je ked mate pozicanu vrtacku..a predsa ke je drahy po nocnej potrebuje si aj lahnut..alebo clovek sa chce niekedy aj vyspat..a ked vstaneme o 10h kym zacneme vrtat je 11h..a co stihnete za 2hod?
diery treba vymerata atd..sak to poznate..a clovek predsa poobede chce ist aj von..ale uz sme sa s drahym dohodli..ked najblizsie poziciame vrtacku..tak budeme aj medzi 13-15 vrtat a ked dojde zvonit tak sa jej opytam ci mi to preplati to pozicabie..doteraz sme mali od zanemeho pozicanu..ale jemu uz zacal robota..robi byty..tak si budeme musiet asi z baumaxu..a to sa jej urcite nebudeme prisposobovat..sak keby nebolo tych pretavok v tom case medzi 13-15 uz sme mohli mat vsetky diery davno hotove..
a pod nami ..ale tak ze oproti su tiez maju a asi polrocne len babetko a ty nam tu nevyzvanali..a susedka co je na 7..my sme na 3 my este vravela ze ako ticho prerabame..ze nic nepocuju

liv daj si zazvorovy cajik a aspon suche rozky do seba tlac a cokoladu..aby si mala cukor..niekedy byv zle aj od hladu..

lulu hned napisem aj o satach len papkam

rogerka
4. feb 2010

presne tak lulu 😉 maxim, inak ten ma meniny na vilmu 😀 alebo dominika 🙂

lulu4
4. feb 2010

no asi vas uz opustim musim si ist umyt hlavu a nachystat sa musim utekat do kniznice vratit knihy lebo budem platit pokutu a potom sa mam stretnut s kamoskou v meste ideme na varenu cokoladu 😀 dufam ze z nej nehodim tycku lebo som ju este za cele tehu nepila 😀 😀 a sladke mi inak moc nechuti mozno si dam len dzus, tie mi zacali chutit riedene s vodou aspon nieco vypijem konecne lebo z mineralok ma uz napinalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre