Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

liv1
4. feb 2010

jasnacka ze ich zhodis. sila vole 😉 😀

garonka
4. feb 2010

jane dufam, a pevne verím, že sa nebudem prežierať a stravovať sa normalne aby som vošla do všetkych veci lebo teraz nosím len tehu rifle a par pulovrikov a bundu ledva zapnem som tak stiahnuta, že maly nervozne kope 😀

liv1
4. feb 2010

gari to fakt? 🙂 ja si osobne myslim, ze po tehu mozem vyhodit polovicu satnika. a to preto, ze skoro vsetky nohavice mam na fest, + - 2 kila, a tie aj ked schudnem si myslim nezapnem. panva boky a tak... 😒 . a teda nie len nohavice, ale aj letne saty, tricka no juchu ... 😅

janefonda
4. feb 2010

garonka ja moj kabat zapnem este mozno tyzden a potom prechadzam na moju lyziarsku bundu... A neboj urcite budes rychlo fit, ved tie nase deturence nas budu zamestnavat a kilecka pojdu same prec 😉

janinna11
4. feb 2010

baby ja som este v praci 😖

liv1
4. feb 2010

coze jani? chod uz domov! 🙂

garonka
4. feb 2010

jane ja som nosila i mm vetrovku ale on ma strašne dlhe ruky tak mi je veľka a plus veľke brucho no vyzerala som ako totalny sud 😀

liv neboj nejak sa do šiat vtrepeme nie? 😀

garonka
4. feb 2010

jani ujdi zadnym vchodom 😀

lulu4
4. feb 2010

jani: to akoze oznamila si bossovi ze si kinderko a budes dnes v praci nocovat? tak to teda nie, chod si uz oddychnut

liv1
4. feb 2010

v tej mm bunde by som ta chcela vidiet 😀
ja to s tymi satami myslim totalne vazne. to su fest veci uz teraz, nie ze potom 😀
urobim potom bazar na konikovi 😀 . ale nie. tak je tu este nejaka nadej, ze sa mi nerozsiria kosti... 😅

inac tak rok dozadu som uz rozmyslala ked som si kupovala veci. ze hm, ako dlho to asi budem moc nosit 😀

liv1
4. feb 2010

lulu ty uz postupne spracovavaj manzelika na ten test 😀

lulu4
4. feb 2010

liv: mne veci nebude vobec luto ale chcela by som sa do nich dostat lebo ja som bola na oblecenie taky veliky maniak, teraz akurat za posledny mesiac nic nekupujem lebo naco... cakam ako narastie brucho a len tehu rifle chcem kupit nech to mam pohodlne na brusku, a na leto nejaku pohodlnu suknu a volne tricka mam nejake take tehotenske, ja som mala take rada aj pred tym.... ja nie som stihla ako ty takze ja budem musiet po porode urcite chudnut....

janinna11
4. feb 2010

Baby trcim tu este, ale uz pomaly koncim. Cca do 19-tej som fat pracovala, ale teraz uz len citam, co vsetko robia v centre genetiky v plzni, dnes som sa tam objednala kvoli tej mojej praci, a maju tam ine palky za tie vysetrenia... a inak, klobuk dole pred SK, ale zatial som v CR nenasla kliniku, resp. centrum, ktora by robila z krvi testy na pohlavie, vsade len amnio a chor. klky a neviem co to do mna dnes hustili, ked som sa ich na to pytala a ked som im povedala, ze u nas na SK sa robi len klasik odber zozily a povedia vam ci baba or chalan, iba sa spytali: ANo??? No teda tak to nedelame... Takze SK napreduje!!!!

lulu4
4. feb 2010

liv: praveze teraz sa neda, dnes ma nejaku naladu pod psa moc som si s nim nepokecala neviem co mu je... vtedy ho radsej necham on sam pride ked bude lepsie uz ho poznam...
a hlavne som teraz sama, mu volal brat co byva kusok od nas ci nejdu na pivo ja som nesla kvoli panelaku sice na pivo by som nesla ale na nejaky dzusik inak teaz mi velmi chuti dat si do pohara trosku grapefruitoveho dzusu a dolejem vodou z vodovodu a mnaaam dobry napoj konecne nieco pijem lebo z mineralky ma uz napinalo uz som nevedela co pit, caje mi vobec nechutia teraz...

janinna11
4. feb 2010

Lulu ja uz nepracujem, kecam trochu s vami a sem tam nieco citam na nete a cakam draheho!!! Do polhodky je u mna, pride si po mna a konecne ma zajtra unesie na SK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Baby tak sa tesiiiimmmmm!!!

lulu4
4. feb 2010

jeeej ty uz ides na SK a uz si pobalena a vsetko... tak to sa tesim s tebou tak si tie testy na genetiku daj spravit na SK aj ked mas gynekologa este stale v CR, ved to nevadi

liv1
4. feb 2010

jani tak to je ale uuuuuuuuuuuuplne prva vec, co my mame a cesi nie. alebo vies co? urcite ta firma co je na SK je ceska 😀 😀 😀 vzdy mam na to nervy ze musia byt vo vsetkom prvi. 😠

lulu mas este na to 2-3 tyzdne 😀 to si dobre s tym dzusikom vymyslela, ja tiez caj absolutne nie, pijem lucku. no tiez len pocas jedla, inak vies co ... 😀 . no nie kazdy den mame idealnu naladu, tak tvoj mm tiez ma na to pravo 😉 . uz ho vidim ako pride po tom pivku 😉

liv1
4. feb 2010

jani ty uz ides na SK? ja z teba odpadnem. vsak si tam mala byt este take 2-3 mesiace. no super !! 😀
dojdi za 2 tyzdne na testy do blavy 😉 😀 .

lulu4
4. feb 2010

liv: mas pravdu nie kazdy den mame taku istu naladu... po pivku mu bude lepsie to mi je jasne...
veru tak este mam 2-3 tyzdne na rozmyslenie... takze ak bude mat lepsiu naladu tak s nim hodim rec, dnes som to akurat kamoske spominala a ze ake su tie deticky ze tu vela bab ani po 20 tt stale nevie co cakaju a to by som ja nevydrzala tak povedala ze tie peniaze by obetovala....

liv1
4. feb 2010

lulu aj keby to stalo 100 eur tak tam pojdem. moja zvedavost je niekedy priserna 😀 . hlavne sa tesim ako to potom budem vykladat drahemu a dobre ho natahovat 😀 😀
zoberieme aj Janku na testy 😉

janefonda
4. feb 2010

ozaj baby, ja cestujem 12. na svk a do 14. sme s mm v BA. Nedame stretko? napr. 13. t.j. sobota?

liv1
4. feb 2010

jane no jasne. ak budeme v ba, tak urcite 😉

vejula
4. feb 2010

baby inač už tu ktosi hovoril že na fatre je niečo také napísané ale ja som kukala a nič také som tam nevidela... A Fatru som pila dosť často a ovela viac ako dva deci denne, ovela viac....

lulu4
4. feb 2010

veji: tak ta fatra by sa moc nemala ale ked vam pomahala tak co si nedat trosku to mas ako s ostatnymi vecami nemalo by sa hento tamto ale aj tak si s mierou dame.... aj paradajky som si vcera kupila tie koktejlove a dala som si aj rybyckovu natierku dnes.. netreba robit sterilne prostredie tym drobcom, potom budu na vsetko alergicky....

lulu4
4. feb 2010

liv: ale tvoj drahy vie ze tam ides nie? to ho potom len budes natahovat aby tipoval ci sa trafil hej?? no ja by som to asi musela tajit keby ten moj nesuhlasil aby som tam isla povedala by som to vsetkym okolo len chudak on by to nevedel 😀

vejula
4. feb 2010

lulu a prečo by sa nemala a kde ste to vyčítali???? Lebo fakt som pred tým nič také nepočula a pila som jej vela.

janefonda
4. feb 2010

veji , ale to je len na tej jednej fatre, tej nejakej specialnej 😒

elko69
4. feb 2010

ok babule idem j aoff.kecajte alew nie moc lebo potom to nestiham citat a teraz ked pracujem uz vobec sakra ☹

lulu4
4. feb 2010

veji: ja len z pocutia, ja fatru nepijem.... ale ved sa nic nestalo ze si ju pila tak neviem co sa z toho robi take haloo

liv1
4. feb 2010

lulu moj s tym suhlasi, a tiez velmi chce vediet. 🙂 inak nepocula som ze by sa rajciny nemali? 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre