Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

garonka
26. júl 2009

andrejuška

jaj moja ja lietam kade tade, ale už relaxujem aby som bola v pohode, šetrím sa psychicky v utorok idem na kontrolu a mam taky strach že až 😒

aj teba tu nejak malo vidieť ale to maš 2 týždne pred svadbou a poznam to stresy stresy a nam ešte i svokra pridavala nič jej nevyhovovalo, menu stokrat zmenila 😠 a nakoniec po svadbe každému trepala čo všetko zvládala.

ty ideš zajtra na kontrolu? a pytaj si foto chrustíka

snazilkant
26. júl 2009

vitajte dievcata 🙂
veru lekarka v starej nemocnici nemala chybu bola uzasna velmi ma upokojila

garonka
26. júl 2009

Mirka
ahoooooooooooj, jasne všetky 😉

môj drahy sklada puzzle, no čo snim maly chlapec a dnes chcel izbu pre bábo chystať blázon veď to je ešte ešte skoro 😲

snažilka

bože moja to si ma vystrašila ale potom som čítala ďalej, že ste Ok. To čo maš za necitlivu doktorku? To sa tak väčšinou každá správa, vieš moja v piatok končí o 12.00 a neraz sa stalo že zmizla o 11.00 😉 veď je piatok nie? Pekne odychuj, a domáce práce nech toľko porobí i mužík.

garonka
26. júl 2009

snažilka
to muselo byť hrozne ako si sa zľakla a že ťa ešte doktorka tak odbila? a mala by počas tehu byť privetíva, veď tehu nieje sranda

miroslava89
26. júl 2009

len baby davajte pozor co poviete chlapom robit lebo sa ani nenazdate a im kvalitne preskoci 😅 😀

garonka
26. júl 2009

Mirka

ja som sa presvedčila včera 😉 bolo mi čudne prečo vysáva, varí, umyva podlahy , urobil mi raňajky, potom mi došlo, že ide na stretko zo strednej školy a že tak skoro doma nebude, no čo poviem prišiel domov rano o 4.00 so spevom a dnes mi suseda vraví, že to by na neho nepovedala, lebo on pôsobí inteligentne 😀 a dnes u mamy celé poobede spal.
Hi hi ten tvoj to super vymyslel s masažami 😀 😀 😀 😀 😀 sama budeš prekvapena aku kvalitnu masaž urobí 😀

snazilkant
26. júl 2009

garonka

vies ked mi povedala diagnozu ako som vysla s ambulancie rozplakala som sa a manzel len namna pozrel a myslel ze uz je najhorsie.

Mudr. Mechirova je na sukromnej poliklinike pro care- uz k nej urcite nepojdem

manzelik upratuje a obsakuje nas 🙂 teraz sa itim uz lepsie, no nechapem co sa stalo, ved som bola v pohode odychovala som, no chvalabohu , snad sa to uz nestane

miroslava89
26. júl 2009

moj priatel sa zblaznil nacisto 😝 😀

ale aspon mate upratane😀... a raz zaco aj slusny inteligentny chlap si moze vyhodit z kopytka🙂

miroslava89
26. júl 2009

ja so mzas napisala priatel 🙄 😠 😒 🙄 ja si nezvyknem nikdy 😖

snazilkant
26. júl 2009

dievcata vidim ze nasi manzelia su rovnaky blazni 😀

miroslava89
26. júl 2009

v kazdom dospelom chlapovi sa skryva kusok blazna a dietata a ten kusok sa niekedy vypcha na povrch a potom to tak vyzera...ach dufam ze toto ten moj neprecita lebo uz minule som ho nachytala ze obzera stranky po ktorych chodim 😅 😀

andrejusa
26. júl 2009

no ja odbieham stále, lebo robím polievočku-zeleninkovú. Hrozne som začala byť na polievky.
Po dlhej dobe sa stalo, že tu bolo takto plno 😀
Máš pravdu Garonka, mám toho príšerne veľa a ešte aj tehu nevoľnosť do toho... 😖 ale som rada, kým ju má, aspoň som pokojná. Zajtra na mňa myslite, ja idem hneď po kontrole o práce, tak fotečku pridám až večer a celý budúci týždeň robím úúúplne celý, tak neviem ako často sa tu ukážem 😢

garonka
26. júl 2009

snažilka

ber od nej kartu a het, ja by som ju zabila zato, že tak vystrašila, niektore doktorky vôbec nemaju ľudsky prístup a ona je žena , neviem či by bola v poho keby jej povedali, že samovoľne potratila, daj si kartu k lekárke kde si bola, je veľmi dôležité keď sme s lekármi spokojní 😉 a tak vieme, že lekári neodflaknu naše tehu.......moja doktorka by sa mohla polepšiť v dochvíľnosti, ma chodiť na siedmu a furt sa dotrepe o 8.15 a dovtedy je v čakarni chaos

Mirka

ja som svojho muža tiež oslovovala priateľ aj 3 mesiace po svadbe a jeho priezvisko ktoré som zdedila, doteraz sa neviem normalne podpísať 😀

miroslava89
26. júl 2009

ja som zavisla na pudingu babovke a zmrzline.. ale sa budem musiet zacat krotit konecne... uz sladkeho bolo vela.. a ja so sklonom k cukrovke v rodine tehu cukrovku riskovat by som nechcela 😝

andrejusa
26. júl 2009

snazilkat... ešte by som jej meno šla napísať aj do pôrodov do nejakej témy Košické pôrodnice 😎

ozaj baby, ja som celkom zabudla, že mám zajtra doniesť moč a nemám skúmavku... ráno asi nebude otvorená žiadna lekáreň a nemá to byť aj s prvého ranného moču?

miroslava89
26. júl 2009

andrejuska aspon pribehni napisat ze ste ok🙂budeme na teba mysliet-sice ja sa tu tiez zajtra neukazem ale docitam..

garonka
26. júl 2009

andrejuška

budeme na teba myslieť i prstiky držať, i ja nahodím fotku nezbedníka 😀 , a uvidíš svadba zbehne akoby nič ja som si po svadbe uvedomila, že v tom strese som ani s maminou netancovala, i par detailov mi uniklo ale čo je dôležité drahy prišiel načas pre mňa 😀 😀 😀 a že si to nerozmyslel 😀

ja som dnes zas mixovala ale s mierou nech mi nieje v noci zle , len teraz do seba ladujem melón no som zvedava, čo to so mnou urobí 😀

snazilkant
26. júl 2009

urcite sa k nej nevratim , jej mam da do ruk zivot mojho dietata a aj ten svoj?
tak to urcite nie.

pojdem k inej co uz kamosky u nej odrodili a velmi si ju pochvaluju, a jej pristuj je uplne iny

miroslava89
26. júl 2009

snazilka v ke je na vyber vraj viacero dobrych lekarov.. len si treba spravne vybrat

andrejusa
26. júl 2009

tiež musím čítať o dosť stránok ďalej stále, keď som tu v poslednej dobe tak málo, ale chýbate mi 🙂 . Jasné, že sem prídem napísať ako mi je, atď. Ale asi tu nebudem môcť vysedávať hodiny ako niekedy. Ale potom zas budem mať dovolenku, tak si to všetko vynahradím.
A ináč o pudingu mi ani nevrav! kúpila som si 2 litre mlieka, aby som si mohla z pol litra urobiť pudinček a keď som už išla na to, tak ani deci mlieka v chladničke! 😠

garonka
26. júl 2009

andrejuška

skumavky sa daju kupiť v lekarni a aj na pohotovostnej lekárni, sestrička mi zatiaľ dala jednu ale ma upozornila, že na každu kontrolu budem musieť nosiť ranny moč a skumavky si kupim v lekárni za 12sk, no jak sa do nej vycikam už bedakam drahy sa smeje že do lievika 😀 jasne oni len srandy vedia robiť 😀

andrejusa
26. júl 2009

My budeme mať len takú mini svadbičku, malý obedík a domov. Len ma už stihli naštvať toľkáti účastníci, že mám chuť vziať len dvoch svedkov a na všetkých sa vykašlať.

miroslava89
26. júl 2009

andrejusa nenechaj si pre par ludi pokazit svadobny den-- mysli na seba a draheho..

ja budem tu asi stale.. lebo budem len lezat lezat a oddychovat 😒

garonka
26. júl 2009

mňaaaaaaaaaaam robíte chuťky s pudingom 😝 a dnes som mala konečne buchty na pare, makové, orechové a kakaukové 😀 😀 😀 zpraskala som 12 moja mama sa za hlavu chytala 😀

andrejusa
26. júl 2009

garonka... takže nemusí to byť úplne prvý ranný moč? takže keď prídem k dr. a zaklopem, tak by mi mala dať? musím tam ísť hneď ráno, aby som bola prvá, lebo mal teraz dovču a asi to tam bude zajtra narvané tak chcem byť prvá, alebo aspoň medzi prvými

snazilkant
26. júl 2009

dievcence tak ja koncim idem ku svokrovcom lebo prisli z oravy tak sa idem napraskat cucuriedok a syru 😀
ahojte a drzte sa

andrejusa
26. júl 2009

jéééééj, aké chute mi robíte!!! aj buchty by som si dala! také horúce domáce s makom 😝 mňamky

miroslava89
26. júl 2009

snazilka

babyy nerobte chute ja tu nemozem vymyslat 😢 😀

garonka
26. júl 2009

andrejuška

ozaj si nedaj pokaziť najkrajší deň , my sme sa furt naťahovali kam robiť hostinu len ja som chcela z kostola domov a hotovo zbytočne ceremonie, nakoniec sme ustupili ani do reštiky sme nemohli , tak bola zabava v v kulturaku kde sa nedalo vydržať a mohli sme mať v reštike, keď už im zaležalo aby bola svadba na urovni kde by aspoň decka mali zábavu, lebo tam predávaju auta Hummer,
naozaj moja nestresuj, hlavne je že budeš mužíčkova ženuška 😉

garonka
26. júl 2009

andrejuška

no musí byť ranny moč, a mala by si ho so sebou priniesť neviem ako je to u tvojej lekárky u mojej jej musím na každu kontrolu nosiť moč je jedno v čom na prvýkrat mi dala sestrička skumavku a tu s močom prinesiem v utorok a nabuduce si skumavky musím sama kupiť
a ja idem rano o pol 7 aby som bola prvááááááááá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre