Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
8. feb 2010

Lenocka aj my vieme, ze cakame babu a do cera som mala asi jednu ruzovu vec, ale kamoska mi vcera nabalila plnu tasku pre novorodeniatko a to su hlavne ruzove veci 😉 Ja som kupovala skor neutralne, maslove, zlte, zelene, oranzove, modre ...
Ja som sa dnes pokusala objednat na 4D, ale asi ma doki dovolenku, snad zajtra sa mi uz podari dovolat...

liv1
8. feb 2010

leni a co to je? 😀 😀 to vies teraz mi je dobre. az na tu blbu nadchu 😠

miroslava89
8. feb 2010

dugy to nevadi to dobehnes...🙂

lenocka ved prave take neutral si aj jamyslim ze su lepsie ked cakate prve babatko.. plebo vecsina veci sa da pouzit pri druhom babatku..ale i tak je vela zien ktore kupuju len jednu farbu..

lenocka84
8. feb 2010

jane tiez tak
nemusim ja take totalze chlapcenske, hlavne nech je to vesele

Liv to je dobry pristup, a nadcha pominie, a uz bude len ok

ja si musim poklopat, odkedy som tehu som chora nebola 😀

liv1
8. feb 2010

podla mna by lucy mali dar proviziu z toho genetonu. uz sme tri co tam ideme ze ona dala info ci sa mylim? 😀

dugyna
8. feb 2010

jane to si dobre napisali mi mame foto z kazdeho dna ako sme postupne prerabali..a chcem to dat do power point prezentacie 😉

leni tak to je ine ze ste platili dokopy.. 😉

miri ako hovoris ..lebo mi mame zatial vsetko bledunkomodre 😉 😉 😉

inak ten cajik hip je super 😝

miruska skus najst nanete ten zoznam potravim co je na tvorbu mlieka..a pit cajiky na kojenie a tie homeopatika..a hlavne vela tekutin..a ak chces porad sa aj s tvojim gynekologom..niekedy sa daju predpisat lieky na tvorbu mliek tak mu zavolaj a skus sa snim poradit ok?

lenocka84
8. feb 2010

liv ty tiez???? to nemyslite vazne
baby ved to je len tahanie penazi z ludi

mirka presne kvoli tomu to aj robim

liv1
8. feb 2010

este 2 a pol tyzdna a pojdeme na prve nakupy . juchuuuuu 😀 joj ale mala by som sa tesit pomaly... 😉

miroslava89
8. feb 2010

dugy pozajtra idem na kontrolu ku svojmu gyn..tak skusim to jemu spomenut.. 😉

lenocka84
8. feb 2010

dakujem tomu kto vymyslel gastrocynésine, na palenie zahy
pomaha, chvalabohu, bo uz to bolo na nevydrzanie

liv1
8. feb 2010

leni jasnacka! 😀 😀 uz sa neviem dockat. cakat este niekolko tyzdnov nevydrzim 😀

lenocka84
8. feb 2010

liv ja by som sa radsej nechala prekvapit
je to krajsie, ked sa ti dietatko same ukaze, ako takto nasilu zistovat
v tomto som nejaka stara skola,ukaze sa ukaze, ked nie tak pri porode
my sme mali stastie, pri morfe krasne roztiahol nohy

liv1
8. feb 2010

baby neuverite, objednala som si spagety, polievku a maly salatik z pizza mizza ci ako sa to pise, a vypytali si odo mna 11,90! To je neuveritelne!!! Ze donaska 3 eura, pritom sme tak blizko centra. Uz nevedia co si pytat.

miroslava89
8. feb 2010

nam tiez nasa mala nechcela ukazat i je dievcatko ci chlapec.. keby nie amnia tak by sme sa to dozvedeli az po jej narodeni..

liv1
8. feb 2010

leni ale potom ked uz tak uz, a mali ste vydrzat az do porodu 😉 😀 volakedy o morfe ani nesnivali...

miroslava89
8. feb 2010

liv donaska 3€???? trochu vela...ja objednavam jedlo kazdy den z restauracie a donasku si vobec neuctuju-..

barbyes
8. feb 2010

ja som hneď ako som zistila, že to bude dievčatko začala nakupovať šatičky, v obchodoch majú také krásne veci pre dievčatká. Maja malá Vikinka 😀 Muž sa na mne už smeje lebo z toho oblečenia úplne hotová 🙂 Napr. v Tescu majú úžasné veci 🙂

liv1
8. feb 2010

miri fakt 3 eura. a o jeden dom blizsie k centru je to 1,33 eura. aj tak. ta cena jedla je taka vysoka, ze by mala byt donaska zdarma! mi povedal ten co mi to doniesol, ze tam mam zavolat, ze mi mozno daju zlavu. ale aj tak je to strasne drahe. vsak jedno z najdrahsich menu v bratislave je okolo 6 eur , hlavne aj polievka. A nie 12. Musim najst nejaku chutnu donasku za dobru cenu. 😅

barbyes ja som bola prekvapena, ale tiez v tom tescu som videla velmi pekne vecicky. 😉

lenocka84
8. feb 2010

liv ved prave, a nieto este taketo podla mna hluposti
vedela by som aj lepsie vyuzit tie eura, ked si tak predstavim ake drahe su dnes veci pre deticky

na toto rozhadzovanie mam svoj nazor.

dugyna
8. feb 2010

barby neico hovor o tych vecickach aj v tescu aj na nete..a moja mamina nakupila pre drobca krasne veci v tom lacnom obchodiku pri kine hviezda..super ceny a krasne vecicky.. 😉

miri daj potom vediet co ti dr povedal ale viem na 100% ze su take lieky pouzivaju ich zeny ktore si adoptuju novorodeniatko a chcu ho kojit..

jane a nejdes nejak neskoro na 3D/4D? uz si 27tt

vejula
8. feb 2010

no tak náš drobec sa v tom 21 tt nechcel ukázať stále prekrížené nožky... Ale doky pozeral až kým sa tam čosi nemihlo, tak asi chlapček a teraz v 30tt mal nožky tak isto prekrížené takže pipíka sme nevideli... No ale čo ved je to jedno nejako to neriešim, síce mame po krsnej kopec chlapčenských vecičiek ale tak malému bábu je jedno v akom chodí tak by bolo dievčatko s autičkovými dupačkami, no Booože tramu z toho ešte mať nebude 😀 😀 😀

Mirka naše mamy viem že na mličko jedávali tie polievky so zápražkou... A dokonca som počula že čierne pivo na tvorbu mlieka, ale tak s tým pivom to neviem či je dobrý nápad aby sa maličká z toho neopila 😝

miroslava89
8. feb 2010

liv fuhaa ale je to fakt vela..skus najst nieco lacnejsie...

miroslava89
8. feb 2010

a ja by som aj varila domamozno..len mne sa to neoplati :-/.. ked som bola tehu tak som nemohla a teaz pre dve osoby a hlavne ked nikdy neviem ci sa moj milovany manzel dostavi z prace najedeny alebo hladny..tak radsej objednavam..

miroslava89
8. feb 2010

vejula o pive som pocula aj ja..ale mne pivo nechutii 😝

dugy dam vediet🙂.. lebo teraz som si zohnala v nemocnice nejake homeopatika..ale to sa az casom vudii co a ako..

barbyes
8. feb 2010

reštiky sú drahé, to hej. ja každý deň varí, síce mi to niekedy už lezie na nervy, ale dosť veľa tým ušetríme keď si jedlo do práce nosíme 🙂

a ten obchodík pri hviezde-som nevedela, že tam majú aj detské veci, určite sa tam pôjdem mrknúť. diki dugy 😀

liv1
8. feb 2010

veji tak traumu urcite nie 😀 . pamatam si ako moja sesterka nemala prilis rada ruzovu, a tak nakupovala pre malu same zlte a biele vecicky, no teraz by ste ju mali vidiet. kopu aj ruzovych veci, mala je v tom rozkosna. vlastne vo vsetkom 😀

miroslava89
8. feb 2010

babyyy za mnou teraz prisiel spravca nasich domov..nech stiahnem kurenie lebo tahame velmi vela tepla.-.-a ja nanho ze co ved mame doma zimu..a pozrim na teplomer a tam krasnych 26stupnov..a mne je zima 😢

liv1
8. feb 2010

no veru. treba setrit, co usetrim na jedle mozem dat na geneton 😀 😀 . vsak uz mi je lepsie, a ked aj budem uz zdrava, pekne budem zdrave papanicko robit pre to nase male 😀 . kym mi nebolo zle, tak som jedla pekne zdravo. same zeleninove polievocky...

barbyes
8. feb 2010

mirka, ty varíš na večeru, resp. objednávaš? my riešime večeru studeným jedlom, chleba s niečím a tak. Ho zbytočne nerozmaznávaj... 😀

janefonda
8. feb 2010

Dugy, no optimalny cas na 4D je 20-32tt, cize myslim, ze je to este v pohodke. Ale ak sa mu nedovolam,tak to asi nechame tak. V 30tt ideme aj tak zasa este na kontrolu na ultrazvuk, ci je mimco dost velke a aj mi budu zasa kontrolovat maternicu pre to zle prekrvovanie 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre