Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

janefonda
9. feb 2010

leni sauna podla toho aky typ...v nasom stadiu tehu, teda sme v podobnom nie je moc dobra finska, lebo ma vysoke teploty, ale napriklad take tie parne do 50 stupnov to je ok. Ja som bola pocas tebu asi 6x v saune, ale zistila som ze finska mi nerobi dobre, bolo tam moc horuco, ale tie ostatne typy mi boli prijemne. Kym sa tam citis dobre je to asi ok.
inak k tomu miestu, ja som navrhla stretko a cas cize nechavam na vas miesto, len mi potom treba konkretne vysvetlit, kde to presne je, kedze ja som taka dedincanka 😀

lucy1990
9. feb 2010

Leni, ja chodim do bazena pomaly kazdy tyzden teraz v zime a zatial ma zapal obisiel...pokial nemas problem normalne so zapalmi, tak si bazen v pohode uzi...a sauna, to uz je horsie...nemal by sa prehrievat organizmus...aj ked ja by som to hovorit nemala, ja som bola uz 2x v solarku 😅

garonka
9. feb 2010

veji jo a jedina košičanka som tu ja inač tu je prevaha bab z blavy nieeeeeeee?

jakub? dobry bol ako sa dal potetovať ja vravím drahemu nech si vycapí moje meno na plece zaguľal očami 😀

vejula
9. feb 2010

😀 No to s tým tetovaním radšej nie... 😀 Ale že aký drsnák je z neho že a vieš s kým som bol plávať??? S Nikou. Vieš že prestáva byť z neho taký trulko, ale dobre tak šak treba, ked si z neho tá jeho robí stále srandu a navyše ho podvádza s Michalom...

dugyna
9. feb 2010

leni saunu ti ziaden gynekolog v tehu neoporuci urcite

no nejaku cukraren vo vajnoroch..je tam super zmrzka..

lenocka84
9. feb 2010

lusy tak ked uz budu deti vacsie dame rande, niekde v strede sk, pre vsetky z nas 😉 😉 😉

elko69
9. feb 2010

hehe ani ten moj by si nedal meno,ma uz tetovanie na celom lytku takeho draka a aj ja mam 2 tatto..na nohe ako je clenok ale nie ako sa dava okolo clenku ale na nohe slape teda z vrchu a druhe na krku :D a moj drahy by chcel este jedno ale zeby moje meno dal,tak az taky Kubko to neni :D

vejula
9. feb 2010

Inač zo ZA tu tiež zrejme nikto nieje, bola valria, ale tá akosi na nás zabudla ani nám neprišla oznámiť ked sa jej malinká narodila...

elko69
9. feb 2010

sme tu take opustene :D

garonka
9. feb 2010

leni to je super napad tak by som sa chcela stretnuť i ja s vami jooooooooj

dugy rogi nedala dnes newsky ako natom je?

garonka
9. feb 2010

leni moja švagrova lozila do sauny furt ako mohla a nebola chora tak ak maš možnosť tak v pohode choď pokym nemaš vysoky tlak a problem so srdcom
ja som raz bola v saune minuly rok a vôbec som sa nepotila nechapem 😅

janefonda
9. feb 2010

ale no dievcence praveze tu sme neni opustene 😉 a co mam povedat ja, sama slovenka v tomto velkom meste, teda je tu dost cesiek a sloveniek, ale zatial som spoznala iba no akoby som to povedala sukromne spolocnicky, tak je to asi najslusnejsie. a byvala tu jedna slovenka s mm a dietatom ,ale sa odstahovali ☹

elko69
9. feb 2010

no tu n akonikovi veru nie ale tak na to stretko podaktore sme ...

elko69
9. feb 2010

no nic babule idem uz ja spinkat tak dobru nocku a zajtra papa 😉

vejula
9. feb 2010

elko a odkial že si???
jane a tyx kde momentálne bývaš?
garonka z košíc mám kamarátku z vysokej, to je takášalenica šalená... 😀

garonka
9. feb 2010

elko dobruuuuuuuuuu

veji jj maloktora košičanka normalna 😀 😀 😀

elko69
9. feb 2010

ja som z Trnavy...no ale mam kamosku ktora je v 34 tt a teraz dokonca este jednu a ta je v 7 tt a teda sestru v 28 tt takze mam tu tehulky nejake poruke sice ale nie vas :D

janefonda
9. feb 2010

veji ja som z Grazu, t.j. Rakusko kraj Steiermark 😉 Ked pojdete na aute do chorvatska, talianska, tak urcite pojdete okolo nas 😉

janefonda
9. feb 2010

elko dobru noc!!!
mne prave volal mm, ze ci ho nepridem pozriet do roboty, tak asi za nim pojdem teda 😵 Si aj tak potrebuje vyzehlit vcerajsok a dnesok, tak mu dam sancu 😠

jerrymona
9. feb 2010

zdravim, krajanka rakusanka. ja som z viedne. 😀

baby, chcem sa spytat. som tu nova, od vcera mam // ciarky na testiku. brali ste niekto duphaston, hned ako ste zistili, ze ste tehulky? aj bez rady lekara?

liv1
9. feb 2010

jerrymona gratulujem k //, vitaj 😉
duphaston urcite neber bez predpisu lekara. ja som sa na to pytala v lekarni lebo som spinila na zaciatku, a pritom doktorka mi to nedala aj ked to vedela a v lekarni sa mna pozreli ze ci nie som normalna ze bez predpisu... 😀 😀

kup si radsej hned nejake dobre vitaminky,napr. ja uzivam denne calibrum babyplan, co sa odporuca pred otehotnenim a prve 3 mesiace tehotenstva

janefonda
9. feb 2010

ahoj Jerry, skoda ze si tak daleko 😕 Zial ja ti v tom neporadim, ale gratulujem k dvom ciarkam!!!

jerrymona
9. feb 2010

liv, vdaka. niektore baby mi pisali, ze nesmiem, niektore ze mam. bola som z toho jelen. dnes vecer som uz uzila jednu tabletku. myslis, ze bude z toho zle? citala som na letaciku, ze ked sa branie prerusi, mozem krvacat. som blbec, ze som tu tabletu zobrala. snazila som sa dovolat lekarke, no nikto to nebral. zajtra urcite zavolam zas. uz ho brat nebudem.

femibion som brala velmi nepravidelne, teraz uz budem kazdy den. ozaj svedomito.

a vdaka za gratulaciu.

jerrymona
9. feb 2010

janefonda, vdaka.
v grazi som bola, je tam krasne. 😵

liv1
9. feb 2010

ja nemam ziadnu tehulku kamosku verili by ste? teda okrem vas 😉 . jedna porodila v piatok, a to uz aj jedno ma, a vsetky ostatne maju snad uz aj po 2 deti, a ostatne zase nemaju vobec. no zrovna teraz ked ja nikto z nich necaka, a dufam ze sa to rychlo zmeni a niekto sa prida 😀 .

vejula
9. feb 2010

jerry myslím že bez predpisu ti duphaston nedaju... A prečo ho chceš brať? Kedy pôjdeš ku dokimu?

A ja mám kamošky tehulky akurát z teh predpôrodnej prípravy, ale žiadne také čo by sme sa spolu už pred tým poznali.

dugyna
9. feb 2010

jerrymona URCITE NEBER DUPHASTON BEZ LEKARSKEHO PREDPISU!!! gratulujem k dvoch ciarkam a ak mas problem so spinenim alebo krvacanim musis vyhladat co najskor lekara..a on urciti ci duphaston alebo iny liek treba alebo netreba...ta vysetri sravi sono a zo spodu vysetri a dla toho nalezu urci co dalej...
ja som duphaston uzivala ale mne to predpisala dr.lebo som mala problemy

femibion je v pohode..ale ak mas pestru stravu staci ci obycajna kyseliny listova..urcite neodporucam ziadne tie super vitaminy pre mamicky ako calibrum..a materna rodia sa potom velke deticky..

leni precitam ale urcite nie som zastanca sauny pocas tehu..

garonka nie rogi dnes nedala info..zajtra jej napisem co ma nove

vejula
9. feb 2010

bruuu nocku kočky idem už hajať ja 🙂

dugyna
9. feb 2010

dobru noc veji aj brusku 😉
ste tu este niekto?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre