Prvýkrát tehotné a všetko o našom zdraví

katka.mina
31. máj 2009

ahojte chcem založiť tuto tému , pretože si myslím ,že je tu hodne po prvý krát nastávajúcich mamičiek. stále sa bojíme či je všetko v poriadku a podobne a taktiež mame veľa otázok lebo sa hneď zľakneme ak nás viac pichne bruško a pod....a taktiež by sme boli radi ako to je u iných maminiek a ako to je všetko u lekára......

andrejusa
26. júl 2009

jáj a zabudla som k tej svadbe. Už vlastne všetko máme, takže zostáva len čakať na svdobný dník a nestresovať sa 😉

garonka... aj my sme si vyrátali plodné dni, ale či nám to vyšlo presne na tie sa neviem či dá zistiť a nikam sme si to vtedy nezapisovali, tak sa to asi ani nedozvieme. 🙂

garonka
26. júl 2009

www.tehotenskakalkulacka.sk

a študuj študuj 😀

andrejusa
26. júl 2009

čo viem, tak plodné dni sú 11 deň od prvého dňa menzesu a trvajú asi týždeň??? to presne neviem, ale o tom 11 dni som 100% presvedčená

garonka
26. júl 2009

u nas sme plodne dni nerátali mali sme chuť skoro každý deň 😀 a že budem tak skoro tehu som nečakala, no krásny šok to bol 😉

andrejusa
26. júl 2009

my sme tiež nerátali, ale keď sa nám chvíľu nedarilo, tak som si len tak pre srandu vyrátala a vtedy sa to podarilo, tak neviem či preto. My tiež zbožňujeme sexík, takže sme vedeli, že skôr či neskôr sa to podarí. Stále mi teraz opakuje, že mu je jedno čo to bude, hlavne, eby malo po mne modré oči. 😵

andrejusa
26. júl 2009

idem sa povenovať môjmu miláčikovi, už mi vyčíta, že sa mu nevenujem. Zajtra prídem domko až okolo 19hod, tak potom napíšem ako som dopadla u dr. Dobrú nocku a držte sa 😉

garonka
26. júl 2009

andrejuška

aky zlatý je tvoj mužík vau 😉
môj chce aby bolo po mne bacuľaté 😀 no nezabijem ho 😀 a nech ma i podrezany jazyk lebo ja som pyskatá nikdy nebudem ticho a keď sa hadame kričím ja a on čuší , potom si poviem fajn kašlem na to 😀

garonka
26. júl 2009

andrejuška

dobru nockuuuuuuuuuuu, zajtra na teba myslím a daj potom vedieť ako si dopadla, budem čakať 😀

pa pa moja

lulu4
26. júl 2009

ahoj andrejuska, drzim palceky a ozvi sa... budeme cakat...
garonka: aj u nas je to tak s mojim sa ani hadat neda, on je taky tichsi typ ale inak v spolocnosti sa vie bavit normalne ale on sa proste nevie hadat a zvysovat hlas co som aj rada ze po mne nehuci 🙂

garonka
26. júl 2009

ostali sme len dve 😉

ja mam rada ľudí čo veľa rozprávaju ale zas nie takých ktorí ťa k slovu nepustia, môj je tiež tichšia povaha, ale keď ho pekelne naštvem lebo mne nikdy nič nevyhovuje a musí byť tak ako poviem vtedy vie krásne kričať 😀 naposledy sme sa pochytili pre volovinu lebo špinave tričko dal do skrine skoro ma porazilo a zvyšovala som hlas či je maly chlapec on takisto potom si uvedomil, že nemam mať stresy ma cely večer hladkal, a rano ma čakali raňajky do postele 😀 no zlatý to chlap

a vy bývate sami? či u rodičov?

lulu4
26. júl 2009

veru veru chlapi niekedy spravia taku volovinu ako male decke, spinave tricka hocikde pohodene to poznam, najviac ma rozculi ked to vidim hodene v obyvacke na sedacke.... a ten moj je aj dost lenivy to ma take zvyky z domu lebo tam vsetko robila za neho mamina, ona je zlate ziena, velmi si rozumieme ale mohla ho viacej zapajat do domacich prac, jedine co spravi je vysypanie smeti a ked mu uz desiaty krat opakujem za den tak aj povysava, inak vsetko ja.... niekedy si hovorim ze je toho okolo domacnosti pekelne vela neviem co by som robila keby byvame v rod. dome 🙂
byvali sme vyse pol roka aj s jeho rodicmi a popri tom prerabali nas bytik v ktorom uz cez rok byvame a postupne este zariadujeme obyvacku.... lebo tam mame este staru sedacku a chyba nam aj obyv. stena, ostatne izby uz mame presne take ake sme chceli, v podstate drahy mi nechal pri zariadovani volnu ruku, len som nemohla zajst do totalnych extremov modernych to on nemusi... ale vyhovela som jeho vkusu lebo je zo vsetkym spokojny a najviac ma tesi ked pride nejaka navsteva a pochvali ze mame pekne zariadene alebo vymalovane, lebo mame farebne izby... to mam az taky dobry pocit pri srdiecku... vy tiez byvate sami vo svojom ze?
pojdem si asi aj ja lazkat lebo brusko boli uz menej ale boli... moj drahy uz chrapka pocujem ho zo spalne az sem do obyvacky 🙂

garonka
26. júl 2009

lulu

jasne i my bývame sami, obyvačka tiež čaká kedy ju dokončíme zatiaľ nemáme sedačku len rozťahovaciu pohovku a kuchynu mam nadhernu tu som si vydobila ja , hoci v nej nevarím lebo nenavidím varenie a kolače napečiem ale vždy niečo pomiešam 😀 a mame byt zladený farebne dobre sa v ňom citím len svokrovci závidia že zariadene draho, ani nie veď kupeľňa je zatiaľ v pôvodnom stave len sprchový kut novy a pyskuju 😠

idem i ja hajať a drahy sklada puzzle že do polnoci bude , to je blázon

dobru nockuuuuuuuuuuuuuu

lulu4
26. júl 2009

no ked ho to bavi nech sklada len aby rano vstal do prace 🙂
tak to musite mat tiez pekne zariadene... ja som tiez pysna na kuchynu podla mojich predstav je, nieco varim obcas ale tiez sa v tom nevyzivam, ked tak obcas radsej upeciem nieco ale nechcem casto aby sme nepribrali s priatelom 🙂 dnes svokruska u nas varila pecienku s ryzkou, mnaaam vyborne to bolo sme sa vsetci styria napapali a este aj strudlu doniesla makovo bananovu z domu - je to zlata zena
tak dobru nocku a teba zajtra co caka?

sweetsuzi
27. júl 2009

Ahojte dievcata, teraz som sa vratila z ultrazvuku co som mala dnes naplanovany, lebo prvykrat bolo este prilis skoro nieco vidiet. Som velmi stastna, lebo babo sa ma dobre, pekne sa tam mece a srdiecko bije ostosest 😀 musela som sa s vami podelit o radost. Horsie je to uz so mnou, od minuleho tyzdna som na PN lebo stale vraciam a ked nevraciam tak mam hnacky ... ale uz nie tak dlho do konca prveho trimestra, tak to snad pomaly prejde. Tie horucavy co boli uplynule dva tyzdne mi tiez nepomohli. Zatial ahojte a drzte sa 🙂

snazilkant
27. júl 2009

swetsuzi

tak to je potom fajn ze je babo v poriadku. 🙂 a ze mu srdiecko bije ostosest 😀
ja idem v stredu na kontrolu, tak snad tiez budeme ok, lebo mali sme mensie problemy ☹

garonka
27. júl 2009

ahojteee baby

snažilka

ahojky, ako bolo na navšteve? dnes sa ako citíš? relaxuješ? ja konečne niečo jem inak raňajkujem nechutí mi ani za svet jesť ale zas hladovať nemôžem ☹ aby nebolo zle a aby babenko rastlo 🙂
ja idem zajtra rano na kontrolu a mam taky strach až až 😔

snazilkant
27. júl 2009

ahoj garonka

na navsteve bolo fajn, poriadne som sa napapala cucoriedok aj syru len toho som vela nemohla lebo mi uz bolo tazko 🙂 inak by som ho praskala , citim sa dobre,ano oddychujem len ochvilu idem na socialnu poistovnu a potom k mame na navsetu lebo sa ma nevie dockat a je tam aj babka a ta ma dnes meniny tak ideme trosku oslavovat.
no ani mne nechti ranajkovat , ale kedze beriem tabletky tak musim nieco dostat do seba. 🙂
neboj babo bude ok musis mysliet pozitivne, aj ja sa bojim co bude v stredu, no uvidime

dydynka
27. júl 2009

ahojte baby,,ja este niesom tehotna ale so snubencom chceme mat babo,,,antiku som prestala brat asi pred mesiacom ,,chcela som sa vas opytat nieco,,hovori sa ze zeny citia ked su tehotne,,,ako to citia?neviem kedy mam dostat menzes lebo mi to nejako zblblo,,boli ma kazdy den brucho ale nemam citlive prsia ani bolesti v podbrusku,,neviete mi poradit nejako:?

garonka
27. júl 2009

dydynka ahoj 😉

ja som neciítila že som tehu len intuícia mi vravela, rob test určite čakaš babo 🙂 tak som testla po 5dňoch ako mi meškala mrška, ani som poriadne nepozrela na test ale určite tam boli // potom ešte na druhy deň som robila ráno a poobede a haluz boli tam // bol to príjemny šok, a v podbrušku ma bolelo akoby mi mrcha mala prísť a prsia? neskutočne boleli ...............gratulujem aby si bola čím skôr tehu 😉

miroslava89
27. júl 2009

ahojte 😵 kuk do januaroviek 😔

dydy vitaj.. mne sa podarilo otehulkovat 4mesiace po tom co som prestala brat anti...a mna "kopla" intuiicia ze nieco sa deje... a potom prisli //..ptvrdenie od dr a bola som tehu🙂

garonka
27. júl 2009

Mirka

ahoj no len mi nepovedz že zle, lebo to nejdem ani čítať 😔 cely deň na teba myslím či tu zakukneš a ako ti je.

miroslava89
27. júl 2009

garonka keby zle tak sa neusmievam..nie najlepsie ale dobre..

rano mi spravili serklaz -na poslednu chvili doktorovi sa trochu nedaril ospravit ten steh kedze uz som mala krcok poriadne zniceny... ale podarilo sa mu to a vraj vydrzi🙂.. po prebrati z narkozy mi zacalo trosku bolestivo tvrdnut brusko dali mi vysie davky magnezka takze je trochu lepsie..minimalne 2dni mam uplny zakaz vstat z postele 😔 ale ptoom zu bude lepsie🙂teda musi byt

garonka
27. júl 2009

som sa ukľudnila normalne mi odľahlo, no krasne lež a lež a lež, a bude dobre. Hlavne, že to dobre dopadlo, len vydržať treba a neboj aj drahy príde čím skôr k tebe 😉 a aj svokrička i maminka 😉

garonka
27. júl 2009

jaj prepač hore som si toho usmievaveho smajlíka nevšímla 😵

garonka
27. júl 2009

aj na andrejušku som zvedavá lebo i mňa čaká zajtra kontrola 😔 a strach mam priveľky.

miroslava89
27. júl 2009

drahy bol pri mne a rano ked mi robili zakrok tak on si robil okruhy po nemocnicnej chodbe a liezol na nervy sestrickam..

v nemocnici budeme este paru dni...v stredu doktor zakukne ci je steh ok a ked ano tak nas pustia v stvrtok piatok domov...len nech mi brusko netvrdne a bude dobre🙂

garonka
27. júl 2009

ale sestričky ho musia mať veľmi radi 😀 veľmi ti držím prstiky aby si sa už netrapila a aby ti cele tehu prebiehalo bez problemov 😉

miroslava89
27. júl 2009

oni ho maju neeeskutocne radi....hlavne ked za mnou pride bud o 5 rano alebo o polnoci 😀

a dakuujem🙂--problemov sme uz mali az az..tak by aj stacilo 😔 uz by sme mohli len pekne oddychovat do konca tehu🙂

miroslava89
27. júl 2009

mne dneska svokricka donesie 6druhov kolacov 😀 ... celu noc nemohla spat tak vypekala kolace..sa tesiim

tatranka111
27. júl 2009

ahojte chcem sa len opytat......neviem možno sa len sledujem, kedže sa snažíme o babatko, ale mala som také bolesti v krížoch ako pred ms....kríže ma potom pobolievali (ale iba troška) dalej, potom o par dní zase taká istá bolest v krížoch ako pred ms.....popicháva ma aj vo vaječníkoch ale iba troška nie sú to velké bolesti.....tiež som ako keby precitlivená, a naopak tiež výbušná.........BT meriam, ale teplota mi nestupla...........viete poradit.....može ist o tehu príznaky, alebo sa privelmi sledujem....čo si o tom myslíte?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre